Skocz do zawartości
IGNORED

SMSL VMV A2 - opinie, forum, testy


Prawie Audiofil
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

20 minut temu, Bukaj napisał:

Wygląda to na "szukanie na siłę" wady w VMV

Nie, to próba zrozumienia problematyki dotyczącej każdego hifi.

-----

29 minut temu, FioleK napisał:

Ale po kilkunastu godzinach temperatura powinna być w środku mniej więcej równomierna...

Temperatura wszystkich elementów wyrównać się gdy wyłączysz zasilanie, przy włączonym zasilaniu każdy element generuje swoje własne ciepło. Temperatura elementu będzie wypadkową jego ogrzewania własnego i chłodzenia powietrzem, dla każdego elementu może być baaardzo różna.

Edytowane przez szymon1977

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, Prawie Audiofil napisał:

ludzkość jest ciekawa czemu takie chińskie budżetowe pudełeczko może świetnie grać.

Obstawiam, że połowa ceny produktów markowych to reklama, sieć sprzedaży i sieć serwisowa. Chińczycy oszczędzają także na dopracowaniu modelu czy mniej istotnych funkcjach. Więc mnie jakoś nie dziwi, że chińczyk za 1000 gra lepiej od produktu markowego za 1000. Kupując warto jednak wiedzieć na czym oszczędzono.

Ps

Miałem kiedyś bardzo ceniony DAC, który po wyłączeniu nie pamiętał ostatniego wybranego źródła, przy przełączaniu cpykał w głośnikach. Ja lubię rzeczy dopracowane więc się z nim rozstałem. A grał bez zastrzeżeń.

Edytowane przez szymon1977

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
59 minut temu, Bukaj napisał:

Wygląda to na "szukanie na siłę" wady w VMV

Bardziej zastanawiam się czy ewentualnie jest sens inwestować w A2 czy też po 2 latach zaczną się przygody...

Przyszedł mi watomierz, jutro postaram się sprawdzić ile "ciągnie". 

Edytowane przez FioleK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, FioleK napisał:

Bardziej zastanawiam się czy ewentualnie jest sens inwestować w A2 czy też po 2 latach zaczną się przygody...

Dziś niestety "przygody" zdarzają się też produktom markowym.

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój Sabaj ma jakieś 14 miesięcy, "efekty" zaczęły się w 13 miesiącu...

1 minutę temu, szymon1977 napisał:

Dziś niestety "przygody" zdarzają się też produktom markowym.

Przez wszystkie moje lata nigdy nie miałem problemu ze sprzętem HiFi, nawet z tym używanym (niezależnie jak wiekowy był), więc tym bardziej jestem poirytowany. 

Edytowane przez FioleK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, szymon1977 napisał:

Dziś niestety "przygody" zdarzają się też produktom markowym.

Prawda.

Mam stary ampli Sony(budżetowy) od nowości. Żadnych, jakikolwiek problemów. Nic nie było jeszcze przy nim robione.

5 minut temu, FioleK napisał:

Mój Sabaj ma jakieś 14 miesięcy, "efekty" zaczęły się w 13 miesiącu...

Przez wszystkie moje lata nigdy nie miałem problemu ze sprzętem HiFi, nawet z tym używanym (niezależnie jak wiekowy był), więc tym bardziej jestem poirytowany. 

Mojego posiadam od grudnia 2022 r

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawno nie zagladalem, ale widze ze ktos pisal o Dali Oberon i Sabaju, wiec pozwole sobie wrocic do tej wypowiedzi. Chcialem kiedys kupic Oberon 5 w ciemno do pary z Sabajem, bo ktos na pepper.pl zachwalal to kombo przy okazji Sabajowej fali. Zabralem wtedy jeszcze "wypozyczonego" Sabaja z Amazon na odsluch do salonu, gdzie na warsztat wzialem m.in. wspomniane Oberony - szczerze? Nie dalo sie tego sluchac, nie przesluchalem nawet jednego utworu i zmienialismy kolumny na nastepne. Byl KEF, Monitor Audio, JBL, Davis Accoustics, Pylon, Klipsch.. i tylko utwierdzilem sie w przekonaniu, ze zakup audio i brak odsluchu nie ma prawa bytu. Liczby liczbami, ale sprzet albo do siebie pasuje, albo nie. I to nie jest kwestia, ze kolumny albo wzmacniacz jest zly - bo ten sam wzmacniacz czy kolumny zagraja prawdopodobnie calkiem atrakcyjnie do pary z czyms innym. Nie zapominajac, ze gusta i gusciki moga sie roznic. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, markov napisał:

Dawno nie zagladalem, ale widze ze ktos pisal o Dali Oberon i Sabaju, wiec pozwole sobie wrocic do tej wypowiedzi. Chcialem kiedys kupic Oberon 5 w ciemno do pary z Sabajem, bo ktos na pepper.pl zachwalal to kombo przy okazji Sabajowej fali. Zabralem wtedy jeszcze "wypozyczonego" Sabaja z Amazon na odsluch do salonu, gdzie na warsztat wzialem m.in. wspomniane Oberony - szczerze? Nie dalo sie tego sluchac, nie przesluchalem nawet jednego utworu i zmienialismy kolumny na nastepne. Byl KEF, Monitor Audio, JBL, Davis Accoustics, Pylon, Klipsch.. i tylko utwierdzilem sie w przekonaniu, ze zakup audio i brak odsluchu nie ma prawa bytu. Liczby liczbami, ale sprzet albo do siebie pasuje, albo nie. I to nie jest kwestia, ze kolumny albo wzmacniacz jest zly - bo ten sam wzmacniacz czy kolumny zagraja prawdopodobnie calkiem atrakcyjnie do pary z czyms innym. Nie zapominajac, ze gusta i gusciki moga sie roznic. 

Dokładnie tak. A teraz ludzie coraz częściej analizują i to komputerowo! Po badaniu sygnału 1khz osobno każdy element. I tak dobierają. 

Ci co tak dobierają to później piszą w sieci że coś gra do D. Ale już nie dopisują że zostało to wybrane na podstawie czytania a nie odsłuchu 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Piotr Sonido napisał:

A teraz ludzie coraz częściej analizują i to komputerowo! Po badaniu sygnału 1khz osobno każdy element. I tak dobierają. 

Szczerze mówiąc to nie pamiętam ami jednego przypadku, by ktoś ocenę brzmienia kupowanego systemu dokonał na podstawie parametrów technicznych, choć forumowiczów świadomych którzy w ten sposób potrafią ułatwić sobie wybór jest wielu. Więc chyba poniosła Cię fantazja.

-----

4 godziny temu, markov napisał:

na warsztat wzialem m.in. wspomniane Oberony - szczerze? Nie dalo sie tego sluchac, nie przesluchalem nawet jednego utworu i zmienialismy kolumny na nastepne. Byl KEF, Monitor Audio, JBL, Davis Accoustics, Pylon, Klipsch..

A słuchałeś Sabaja z Dynaudio?

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sabaj w standby pobiera 4.0W, włączony 19.3W (0-25 głośność), potem spada na 19.2W (w okolicach 25), potem 19.3W przy (25-42 głośność), 42-45 (mieszkam w bloku więc wyżej nie rozkręcałem) 19.4W. Starałem się puszczać coś szerokopasmowego... Pytanie jeszcze jak bardzo uśrednia pomiar ten miernik, ale wartości są chyba dość realne.

IMG_20240207_182332small.jpg

Edytowane przez FioleK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, szymon1977 napisał:

A powinien 0,5W czy 5W bo nie pamiętam?

Aby spełniać CE powinien pobierać do 0.5W, ale dlatego obudowa nie jest ciepła, ponieważ z rozproszeniem 4W to nie ma problemu, ale jak widać 20W jest już problematyczne. Jutro zamknę Sabaja i wsadzę mu do środka czujnik temperatury. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 hours ago, szymon1977 said:

A słuchałeś Sabaja z Dynaudio?

Nie, prawdopodobnie nie moja polka cenowa badz nie byly dostepne w salonach w ktorych bylem. 

 

Co do poboru, to chcialoby sie powiedziec, ze to calkiem sporo jak na standby.. moj terminal pobiera podobne wartosci oferujac rozne uslugi i rzeczywiscie pracujac. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, markov napisał:

Nie, prawdopodobnie nie moja polka cenowa badz nie byly dostepne w salonach w ktorych bylem. 

Nikt Sabaja z Dynkami nie słuchał, choć wyrazisty wzmacniacz cyfrowy o dużej mocy, wydaje się być idealnym kompanem dla wymagających kolumn o stonowanym brzmieniu, hmmm...

Edytowane przez szymon1977

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minutes ago, FioleK said:

Czyli ThinPC... Z ciekawości na jakim procku, że tak mało je?

T620 z GX-415GA, czyli klasyka gatunku. Podobnie wartosci sa w przypadku popularnego w tej chwili N100, z tym, ze to malenstwo oferuje m.in. transkodowanie tresci 4k/AV1, wiec do wszelakich plexow i transkodowania wideo jak znalazl. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wyjątkowo dobrze wszystko jest zrobione (hardware i soft), bo widzę, że sam procek potrafi do 15W pociągnąć, całość max 65W (ale to chyba moc zasilacza 😄 ). Pogrzebałem jeszcze w EcoDesignie, bo się zastanawiałem, czy nie skłamałem. Faktycznie jest do 0.5W standby dla wzmacniaczy audio, i do 1W jeśli działa wyświetlacz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
36 minut temu, FioleK napisał:

Pogrzebałem jeszcze w EcoDesignie, bo się zastanawiałem, czy nie skłamałem. Faktycznie jest do 0.5W standby dla wzmacniaczy audio, i do 1W jeśli działa wyświetlacz.

Czyli nawet jeśli się nie grzeje, to jest to wada konstrukcyjna ewentualnie usterka.

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, szymon1977 napisał:

Czyli nawet jeśli się nie grzeje, to jest to wada konstrukcyjna ewentualnie usterka.

To zdecydowanie nie jest wada ani usterka. Po prostu tak został zaprojektowany. Dokonali pewnego uproszczenia, bo miało być pewnie taniej i wyszło, że przy tych 4W obudowa jest zimna.

PS. Sabaj na razie osiągnął 37C w środku... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
54 minuty temu, FioleK napisał:

To zdecydowanie nie jest wada ani usterka.

Prawdopodobnie w trybie standby grzeje się coś, co powinno być w trybie standby odłączone, więc nie jest to tryb standby tylko oszukiwanie klienta.

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A było gdzieś deklarowane CE przez Sabaja? Dekodery Cyfrowego Polsatu (przynajmniej te starsze) zjadają 10W+ w standby, a włączone 1-2W więcej... Czasami UE nie jest taka zła ;-), jak wymusza jednak takie rzeczy...

"W Sabaju" obecnie 40C, cały czas gra z głośnością 25.

Edytowane przez FioleK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, FioleK napisał:

A było gdzieś deklarowane CE przez Sabaja?

Była specyfikacja technicza, a tam (o nie dobrze pamiętam) 1W. Tak czy siak fakt pozostaje faktem.

Godzinę temu, FioleK napisał:

W Sabaju" obecnie 40C

To tyle co obudowa mojego malego Onkyo nad felernym DAC.

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.