Skocz do zawartości
IGNORED

SMSL VMV A2 - opinie, forum, testy


Prawie Audiofil
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

To nie sa temperatury, do których elektronika nie jest zaprojektowana. Normalnie układy latami pracują w 90-100c i jest ok. 

Nagle zmiany temperatury bardziej degradują.

Na ta chwile używam tego chinola  zwykle 5-15 h dziennie. Wszystko stabilne jak skala. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz szczęście, u mnie coś zaczęło się psuć. Poza tym 90-100C to nie jest normalna temperatura... to chyba jakieś automotive... Elementy w domowej elektronice są 85C i od zwykle 50-60C następuje derating parametrów i trzeba pamiętać, że trzeba wybrać więcej / większe elementy, bo tracą parametry... 

Po przelepieniu czujnika w ciepłe miejsce mam 57C - to też nie jest straszna temperatura... Nawet niższa niż pokazywała kamera termowizyjna przy otwartej obudowie (może taśma dwustronna, która przylepiam czujnik jest dobrym izolatorem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I dzisiaj 9h grania bez problemu z 1h przerwą... Jeśli jutro nie będę miał efektów to chyba stwierdzę, że Sabaj jest zdrowy i pomogły dławiki założone na kabel zasilający ( e04sr200935a z Allegro - 59zł za 20 sztuk ). Wtedy winowajcą byłoby inne urządzenie u mnie lub najbliższego sąsiada, które jest zdecydowanie bardzie nie kompatybilne z CE niż nasz Sabaj...

Edytowane przez FioleK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, FioleK napisał:

I dzisiaj 9h grania bez problemu z 1h przerwą... Jeśli jutro nie będę miał efektów to chyba stwierdzę, że Sabaj jest zdrowy i pomogły dławiki założone na kabel zasilający ( e04sr200935a z Allegro - 59zł za 20 sztuk ). Wtedy winowajcą byłoby inne urządzenie u mnie lub najbliższego sąsiada, które jest zdecydowanie bardzie nie kompatybilne z CE niż nasz Sabaj...

same złe wieści dla przeciwników Sabaja😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, AiM-TV napisał:

same złe wieści dla przeciwników Sabaja😉

Tu nie ma przeciwników Sabaja - tu są zwolennicy szczerej i uczciwej wymiany wiedzy i doświadczeń.

3 minuty temu, FioleK napisał:

Niestety - https://www.dropbox.com/scl/fi/ansi7bh9vintbef0muu7w/Sound-record-2024-02-08-18_59_57-_przyciety.wav?rlkey=eee5fpz717hvng3qms07yqxso&dl=0

Z tym walczę. Telefon to mocno wyciszył - generalnie jest to 2-3x głośniejsze niż muzyka / film.

O kur.a - co to?

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, szymon1977 napisał:

Tu nie ma przeciwników Sabaja - tu są zwolennicy szczerej i uczciwej wymiany wiedzy i doświadczeń.

O kur.a - co to?

O k... to pada jak reszta rodziny spi i o 23 oglądam film i nagle idzie trzask (który mają szanse wszyscy sąsiedzi słyszeć). Tutaj specjalnie przyciszyłem wzmacniacz, aby samemu zawału nie dostać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, FioleK napisał:

od zwykle 50-60C następuje derating parametrów i trzeba pamiętać, że trzeba wybrać więcej / większe elementy, bo tracą parametry... 

Po przelepieniu czujnika w ciepłe miejsce mam 57C - to też nie jest straszna temperatura... Nawet niższa niż pokazywała kamera termowizyjna przy otwartej obudowie

No cóż, wychodzi na to, że nawet przy otwartej obudowie Twój Sabaj pracuje na granicy utraty parametrów. Tuż przed czy tuż za? Gdybać nie będę, przyjdzie lato a Ty dasz czadu, to granicę zapewne przekroczy.

1 minutę temu, FioleK napisał:

O k... to pada jak reszta rodziny spi i o 23 oglądam film i nagle idzie trzask (który mają szanse wszyscy sąsiedzi słyszeć). Tutaj specjalnie przyciszyłem wzmacniacz, aby samemu zawału nie dostać.

Zawsze o tej samej godzinie? To sąsiadowi się coś załącza.

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 7.02.2024 o 19:55, szymon1977 napisał:

Szczerze mówiąc to nie pamiętam ami jednego przypadku, by ktoś ocenę brzmienia kupowanego systemu dokonał na podstawie parametrów technicznych, choć forumowiczów świadomych którzy w ten sposób potrafią ułatwić sobie wybór jest wielu. Więc chyba poniosła Cię fantazja.

Teraz to się wygłupiasz przecież. Cóż się pojawia kolejna osoba która broni danego produktu lub odwrotnie właśnie go atakuje na podstawie tego jakie dany produkt osiąga parametry w badaniach lab.

Jesteś na forum cały czas we dnie w nocy w święta więc nie wierzę że nie trafiłeś na takie przypadki.

W dniu 7.02.2024 o 19:58, FioleK napisał:

Sabaj w standby pobiera 4.0W, włączony 19.3W (0-25 głośność), potem spada na 19.2W (w okolicach 25), potem 19.3W przy (25-42 głośność), 42-45 (mieszkam w bloku więc wyżej nie rozkręcałem) 19.4W. Starałem się puszczać coś szerokopasmowego... Pytanie jeszcze jak bardzo uśrednia pomiar ten miernik, ale wartości są chyba dość realne.

IMG_20240207_182332small.jpg

Czyli oddaje 2x 8-9 w.

Jak najbardziej możliwe

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Piotr Sonido napisał:

Teraz to się wygłupiasz przecież

Wprost przeciwnie.

1 godzinę temu, Piotr Sonido napisał:

Cóż się pojawia kolejna osoba która broni danego produktu lub odwrotnie właśnie go atakuje na podstawie tego jakie dany produkt osiąga parametry w badaniach lab.

Jeden potrafi zrozumieć jak niektóre parametry techniczne przekładają się na cechy brzmienia, a drugi nie. Ale od dostrzeżenie technicznych zalet lub wad daleka droga, do stwierdzenia bez odsłuchu "to jest to!"

1 godzinę temu, Piotr Sonido napisał:

Jesteś na forum cały czas we dnie w nocy w święta więc nie wierzę że nie trafiłeś na takie przypadki.

Na takie trafiłem, ale na opisany przez Ciebie w poprzednim wpisie nie.

Edytowane przez szymon1977

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerzuciłem się na Roksana, z ciekawości sprawdziłem pobór, 0.9W standby i granie ~27W (pobór też praktycznie niezależny od głośności w zakresie w jakim słucham. Powiem, że spodziewałem się więcej watów jak D klasa brała 19W. Czekam na odpowiedź ludzi z hifiexpress. Jak się nie doczekam to przelutuje ten scalak co na początku po moim opisie słownym chcieli wymienić. 

Edytowane przez FioleK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, szymon1977 napisał:

Wprost przeciwnie

Nie wierzę.

8 godzin temu, szymon1977 napisał:

Jeden potrafi zrozumieć jak niektóre parametry techniczne przekładają się na cechy brzmienia, a drugi nie. Ale od dostrzeżenie technicznych zalet lub wad daleka droga, do stwierdzenia bez odsłuchu "to jest to!"

Ale o czym ty teraz piszesz?

Mam wrażenie że bardzo często zdarza ci się komentować tylko dla zrobienia kolejnego wpisu.

A już zwłaszcza jeżeli masz zacytować mnie:)

Piszesz teraz o sobie że jesteś daleki od tego no okej, przecież Ci nie wmawiam że nie byłeś zdziwiony że ludzie tak wybierają. no to ci mówię że jednak wybierają tak.

4 godziny temu, FioleK napisał:

Przerzuciłem się na Roksana, z ciekawości sprawdziłem pobór, 0.9W standby i granie ~27W (pobór też praktycznie niezależny od głośności w zakresie w jakim słucham. Powiem, że spodziewałem się więcej watów jak D klasa brała 19W. Czekam na odpowiedź ludzi z hifiexpress. Jak się nie doczekam to przelutuje ten scalak co na początku po moim opisie słownym chcieli wymienić. 

Który Roksan?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, Piotr Sonido napisał:

Który Roksan?

Roksan Attessa Integrated Amplifier, czyli ten bez streamingu. Miał być lepszy niż Marantz PM7000N i może jest, ale według mnie z QR5 zgrywa się gorzej. I to jest przykład zakupu bez odsłuchu i bez przeglądania danych technicznych, jedynie po komentarzach i doradztwie z forum... Hegla H95 już udało mi się wypożyczyć z Top Hifi.

Edytowane przez FioleK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, FioleK napisał:

Roksan Attessa Integrated Amplifier, czyli ten bez streamingu. Miał być lepszy niż Marantz PM7000N i może jest, ale według mnie z QR5 zgrywa się gorzej. I to jest przykład zakupu bez odsłuchu i bez przeglądania danych technicznych, jedynie po komentarzach i doradztwie z forum... Hegla H95 już udało mi się wypożyczyć z Top Hifi.

No to czekam na kilka słów o Heglu 95

Wiim Pro Plus, SMSL VMV A2 , KEF R3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 3.02.2024 o 15:18, FioleK napisał:

Miałem też Hegla H95, powiedziałbym, że to kopia Sabaja z tą różnicą, że Hegel ma luźniejszy bas i jest wyraźniej bardziej "suchy" (tak AB jest bardziej suche niż klasa D!!). 

Tak to przynajmniej u mnie grało. Stwierdziłem, że jak Sabaj będzie do śmieci i nie znajdę nic lepszego to wrócę do Hegla i się może przyzwyczaję do "suchości..." 

Edytowane przez FioleK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To są właśnie problemy chińskich zabawek, nie spełnia normy, jak działa to jest fajnie, ale nagle przestanie i supportu nie ma, gwarancję ciężko jakoś egzekwować. Teraz sobie trzaska i się grzeje, a co jakby nagle wywinęło przetworniki? Prawdziwy hi-end 🤭

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, ferszcik napisał:

To są właśnie problemy chińskich zabawek, nie spełnia normy, jak działa to jest fajnie, ale nagle przestanie i supportu nie ma, gwarancję ciężko jakoś egzekwować. Teraz sobie trzaska i się grzeje, a co jakby nagle wywinęło przetworniki? Prawdziwy hi-end 🤭

Jak działa to Hi-end, jak przestanie coś działać to Low-end

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Bukaj napisał:

Jak działa to Hi-end, jak przestanie coś działać to Low-end

Jak przestanie działać to niesprawny hi-end ;-), gorzej, że jest problem z serwisowaniem tego... Jutro przelutuje scalaka, którego dostałem. Hifiexpress po ostatnich rewelacjach na razie milczy... (do bramy i się nie znamy?).

Edytowane przez FioleK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, FioleK napisał:

Roksan Attessa Integrated Amplifier, czyli ten bez streamingu. Miał być lepszy niż Marantz PM7000N i może jest, ale według mnie z QR5 zgrywa się gorzej. I to jest przykład zakupu bez odsłuchu i bez przeglądania danych technicznych, jedynie po komentarzach i doradztwie z forum... Hegla H95 już udało mi się wypożyczyć z Top Hifi.

O widzisz a akurat do tych kolumn wolał bym osobiście attesse bo jest zdecydowanie łagodniejsza ale to kwestia idneufiaulna. Ten Marantz także nie jest jasny więc spoko.

Na przykład Hegla z qr to już nie moje granie.

16 godzin temu, szymon1977 napisał:

Nie będę powtarzać tylko dlatego, że nie rozumiesz.

Nie.

Banned

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
On 2/9/2024 at 6:59 PM, FioleK said:

Nie kupie dopóki nie zobaczę jak w środku wygląda. Jak wyjdzie, że jest prawie identyczny jak Sabaj to te same problemy mogą się pojawić. Lepiej umoczyć 2000 niż 2000+4000.... 

kup A2 od niego, przecież dba żeby inwestycja została dobrze zapamiętana 😄

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.