Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  10 członków

SMSL Audio Klub
IGNORED

SMSL VMV A2 - opinie, forum, testy


Prawie Audiofil
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

59 minut temu, mig30 napisał:

nie dajcie nabrac sie na sabaj a30a... niby na poczatku fajnie ale jak sie porowna np do yamaha as 701 to popierdolka bez sensu jest... brak głębi, stereo itd. moze do jazzu to jest ok. ale nie do muzyki z jakimkolwiek wykopem.

No to as 701 musi być znacznie lepsza od yamahy 803d, która dla mnie przy Sabaju grała po prostu nijak w każdym paśmie.

Edytowane przez AiM-TV
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
55 minut temu, FioleK napisał:

Jaki masz kolumny z tym Sabajem?

A jakie źrodło? Jaką sieciówkę? Loudness wcisnąłeś? A izolator galwaniczny masz? To wszystko już przerabialiśmy.

16 minut temu, FioleK napisał:

Myślę, że to kwestia kolumn. 

 

14 minut temu, Bukaj napisał:

ich ustawienia

To Sabaj nie może się po prostu komuś nie podobać?

18 minut temu, AiM-TV napisał:

No to as 701 musi być znacznie lepsza od yamahy 803d

803 to podobno techniczny poziom 501, a 701 klasa wyżej.

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
44 minuty temu, mig30 napisał:

Dali Oberon 3. z Yamahą fajnie grają. zresztą mialem wiele wzmacniaczy na testy.

Sabaj mimo pozornej mocy ma ciagle malo mocy i wypelnienia. detale nigdie nie wychodzą w strone sluchacza.

TO chinczyk wymyslal, znaczy słabo sciągnął z czegos innego.

Nie wierzę w to co piszesz. 

Mało mocy? Brak wypełnienia ? Detale nie wychodzą w stronę słuchacza? 

Jest wręcz odwrotnie.

Potężna moc, głębia 3D, wszystkie drobne detale ładnie ukazane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minutes ago, Bukaj said:

Nie wierzę w to co piszesz. 

Mało mocy? Brak wypełnienia ? Detale nie wychodzą w stronę słuchacza? 

Jest wręcz odwrotnie.

Potężna moc, głębia 3D, wszystkie drobne detale ładnie ukazane.

jasne a ja głuchy i kolega co byl na odsluchu tez?

zrodlo to samo ns 303, polaczenia cyfrwoe po coaxialu do sabaja, po spdif do yamahy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
51 minut temu, mig30 napisał:

jasne a ja głuchy i kolega co byl na odsluchu tez?

zrodlo to samo ns 303, polaczenia cyfrwoe po coaxialu do sabaja, po spdif do yamahy.

 

 

Az ciśnie się "na uszy" banał: 

Każdy moze odbierać inaczej ten sam sprzęt bo: uszy i wrażliwość inna, pomieszczenie i jego akustyka inne, źródło, kolumny,kabelki, zasilanie i cala lista innych zmiennych.

Moja odpowiedzią na jakość SMSL VMV A2 jest to , ze mam go ponad rok...a u mnie to rekord 😉

Przypomnę, ze przewijaly. mi się wczesniej tranzystory , także dual mono i hybrydy. 

Ale o tym juz pisalem kiedyś.

Kazdy ma swoją ocenę jakości audio.

Wiim Pro Plus, SMSL VMV A2 , KEF R3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też tak myślę. Ja obecnie próbuje debugować problem z moim Sabajem ze wsparciem hifiexpress. Jak skończę to opiszę dokładniej problem. Z ciekawostek - czy jest głośność 0 czy 60 różnica między nagrzaniem elementów przy otwartej obudowie to generalnie 1C. 

MVIMG_20240202_172021_small.jpg

BTW. Mam teraz jako zastępnik Roksan Attessa (miał się super zgrywać z moim QR5), ale w stosunku do Sabaja tego nie robi. Jest więcej basu, ale lekko poluzowanego i jest nieprzyjemna góra. Trudno to opisać, bo nie jest to efekt podbicia wysokich, nie ma syczących sybilantów, głowa niby nie boli i uszy nie krwawią, ale po prostu kolumny, jeśli chodzi o wysokie, stały się nieprzyjemne w odbiorze. Wokale są bardziej dociążone, instrumenty bardziej wybrzmiewają, ale jest to mała różnica. Stereofonia i przestrzeń jest ekstra, może nawet lepsza niż w Sabaju. Miałem też Hegla H95, powiedziałbym, że to kopia Sabaja z tą różnicą, że Hegel ma luźniejszy bas i jest wyraźniej bardziej "suchy" (tak AB jest bardziej suche niż klasa D!!). 

BTW2. Nie chciałem używać rezystorów jako obciążenie i wziąłem z piwnicy kolumienki z mini wieży Onkyo i wszyscy, łącznie ze mną, zdziwili się w pracy jak to gra na openspace'ie. Cudów nie ma, ale jest liniowo, z detalem i przestrzenią.

Edytowane przez FioleK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, FioleK napisał:

Też tak myślę. Ja obecnie próbuje debugować problem z moim Sabajem ze wsparciem hifiexpress. Jak skończę to opiszę dokładniej problem. Z ciekawostek - czy jest głośność 0 czy 60 różnica między nagrzaniem elementów przy otwartej obudowie to generalnie 1C. 

MVIMG_20240202_172021_small.jpg

BTW. Mam teraz jako zastępnik Roksan Attessa (miał się super zgrywać z moim QR5), ale w stosunku do Sabaja tego nie robi. Jest więcej basu, ale lekko poluzowanego i jest nieprzyjemna góra. Trudno to opisać, bo nie jest to efekt podbicia wysokich, nie ma syczących sybilantów, głowa niby nie boli i uszy nie krwawią, ale po prostu kolumny, jeśli chodzi o wysokie, stały się nieprzyjemne w odbiorze. Wokale są bardziej dociążone, instrumenty bardziej wybrzmiewają, ale jest to mała różnica. Stereofonia i przestrzeń jest ekstra, może nawet lepsza niż w Sabaju. Miałem też Hegla H95, powiedziałbym, że to kopia Sabaja z tą różnicą, że Hegel ma luźniejszy bas i jest wyraźniej bardziej "suchy" (tak AB jest bardziej suche niż klasa D!!). 

BTW2. Nie chciałem używać rezystorów jako obciążenie i wziąłem z piwnicy kolumienki z mini wieży Onkyo i wszyscy, łącznie ze mną, zdziwili się w pracy jak to gra na openspace'ie. Cudów nie ma, ale jest liniowo, z detalem i przestrzenią.

A wlasnie chcialem zaspokoić swoją ciekawość i wziąć na jakiś weekend Roksana. Już mi się mniej chce chcieć. Np taki Lyngdorf 1120 też miał być kilerem dla VMV A2 a nim nie został( rowniez wg mnie przez lekkie poluzowanie basu i takie ogólne poczucie mniejszego kopa).

Wiim Pro Plus, SMSL VMV A2 , KEF R3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, mig30 napisał:

nie dajcie nabrac sie na sabaj a30a... niby na poczatku fajnie ale jak sie porowna np do yamaha as 701 to popierdolka bez sensu jest... brak głębi, stereo itd. moze do jazzu to jest ok. ale nie do muzyki z jakimkolwiek wykopem.

A ja byłem bardzo zadowolony. Sabaj A30a super się sprawował w różnych gatunkach, disco, pop, rock, muzyka akustyczna, blues i metal. Sabaj współpracował z podstawkami Elac Carina w 18m2. Moim zdaniem ten chińczyk ma potencjał. Dwa miesiące temu kolega odkupił go dla siebie i jest bardzo zadowolony i też słucha różnych gatunków muzycznych. U niego gra z Heco Aurora 700 gdzieś tak w 20m2. Jeśli ktoś nie potrzebuje suba i analogu to może w przyzwoitych pieniądzach mieć całkiem niezłe granie. Sprzedałem Sabaja ponieważ chciałem zamienić wszystkie klocki na wzmacniacz all in one i taki wylądował u mnie w domu 😉

Cabasse Abyss + ELAC Carina BS243.4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, FioleK napisał:

Jak się sprawuje Cabasse? Ładnie wygląda. 

Wizualnie z moimi czarnymi Carinami zgrywa się idealnie🤗 Cabasse mimo skromnego wyglądu i małych rozmiarów potrafi przywalić na basie. Moim zdaniem bas jest jędrny i potężniejszy w porównaniu z Sabajem. Z początku trochę się obawiałem z działaniem aplikacji, ale wszystko jest w porządku. Spotify i Tidal connect działa elegancko i nie miałem do tej pory żadnych zawiech. Do braku pilota już się przyzwyczaiłem😉 Cabasse Abyss to u nas mało popularny i nietani wzmacniacz, ale można go kupić za sporo mniej kasy 😉i chyba na forum nic na jego temat nie ma. Ja jestem na razie  bardzo zadowolony. Moim następnym krokiem będzie chyba poprawa akustyki, myślę o jakiejś korekcji coś w stylu https://blackdotaudio.eu/minidsp-ddrc-24-usb-dac-digital-signal-processor--z-dirac-live-(korekcja-pomieszczenia),237,10782.html tylko czy da się to połączyć pod mój wzmacniacz, muszą zagłębić temat bo się na tym nie znam😉

Cabasse Abyss + ELAC Carina BS243.4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, renoxd napisał:

Z tego tylko kwestia detali się zgadza. Potężnej mocy to na pewno nie ma. W stosunku do zmudowanego NADa 356, nie ma podjazdu w kwestii wypełnienia dźwiękiem.

Miałem nad c326 bee po modyfikacji. 

W porównaniu do Nada to jest przepaść na korzyść VMV.

Takiego brzmienia dawno nie słyszałem. Cały pokój jest pięknie wypełniony, dźwięki dochodzą nawet z boku z tyłu. 

Scena 3D to jest coś wspaniałego. Przy odsłuchu ma się wrażenie, jakby się razem z grajkami przebywało. To jest to co inne wzmacniacze mogą mu pozazdrościć. 

100w na 8Ohm i 200w na 4ohm to mało?

NAD był pod każdym względem gorszy. Wykonanie, bebechy, brzmienie, niska moc, fatalne skoki głośności, słaby bas. 

Niestety nie miałem porównania do C356, ale nie wierzę w to, że jest gorszy.

Ktoś nawet miał dla porównania wzmacniacz Lygndorf, ale i tak został przy VMV @Prawie Audiofil czy to Ty byłeś?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 hours ago, rd79 said:

A ja byłem bardzo zadowolony. Sabaj A30a super się sprawował w różnych gatunkach, disco, pop, rock, muzyka akustyczna, blues i metal. Sabaj współpracował z podstawkami Elac Carina w 18m2. Moim zdaniem ten chińczyk ma potencjał. Dwa miesiące temu kolega odkupił go dla siebie i jest bardzo zadowolony i też słucha różnych gatunków muzycznych. U niego gra z Heco Aurora 700 gdzieś tak w 20m2. Jeśli ktoś nie potrzebuje suba i analogu to może w przyzwoitych pieniądzach mieć całkiem niezłe granie. Sprzedałem Sabaja ponieważ chciałem zamienić wszystkie klocki na wzmacniacz all in one i taki wylądował u mnie w domu 😉

wybacz, ale gosc z Heco Aurora 700  nie jest zadnym wyznacznikiem... na pewno nie dla mnie.

miałem te paździerze , góry to nie ma wcale. ale fajnie ze mu sabaj gra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.