Skocz do zawartości
IGNORED

kino domowe 5.1.2


Bish
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

planuje kupić kino domowe, myślałem o 5.1.2, przeznaczenie filmy z disney plus, netflix, itp., konsola ps5, Budżet maksimum do 10 tys zł.

Minusem jest to, że mam bardzo nietypowy, połamany sufit na poddaszu użytkowym. Zdjęcie w linku poniżej.

Plusem, że mogę tam robić co chcę, ciągnąć kable gdziekolwiek.

Chciałbym się poradzić w dwóch kwestiach.

1. Wybór sprzętu. Myślałem o zestawie Ultima 40 surround + denon x2800h dla dolby atmos, czy to będzie waszym zdaniem ok?
2. Lokalizacja głośników w suficie. Zaznaczyłem na zdjęciu gdzie planowałem to zamontować.
Pomieszczenie jest dość duże ok. 30 m. Strefa wydzielona na tv ok 12 m. Siedzę ok 200-220 cm od tv. Nie planuje dalej cofać kanapy, chyba że będzie to konieczne.

Będę wdzięczny za wszelką pomoc.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się, że niewiele osób może cokolwiek powiedzieć na razie o nowym Denonie, ale pewnie nie będzie gorszy od poprzednika. Co do kolumn to proponowałbym ci jednak produkty bardziej sprawdzonych marek i serii takich jak Heco Aurora, Dali Oberon, Q Acoustics, czy Monitor Audio Bronze. Przyjedź do nas na odsłuch i wybierz to co zagra dla ciebie najlepiej, po samych opiniach, parametrach, czy wyglądzie możesz dokonać nie najlepszego wyboru a tak wybierzesz świadomie.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup cos z wyprzedazy , raczej nowy ampli nic nie wniesie nowego , naprwno nie jakosci wiecej.. 

looknij na serie poprzednia plus np zestaw podstawek i suba . Masz tam malo miejsca wiec podlogowki moga raczej sie nie spisac. Ja bym celowal w heco/tannoy/klipsch/triangle borea i do tego suba np klipsch 120spl

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomnij o Atmos z streaming-u .

Szkoda kasy , jakości i efektów tam nie znajdziesz 😞

Dam Ci zestaw za 1/3 ceny i banan gwarantowany 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
55 minut temu, Audiolubny napisał:

Kup cos z wyprzedazy , raczej nowy ampli nic nie wniesie nowego , naprwno nie jakosci wiecej.. 

looknij na serie poprzednia plus np zestaw podstawek i suba . Masz tam malo miejsca wiec podlogowki moga raczej sie nie spisac. Ja bym celowal w heco/tannoy/klipsch/triangle borea i do tego suba np klipsch 120spl

Cześć, dzięki za odpowiedź. Ja jestem totalnym laikiem w tych sprawach. Zawsze chciałem zrobić sobie jakieś fajne kino domowe, ale nie interesowałem się sprzętem w ogóle. 

Mógłbyś może polecić ew. jakieś gotowe zestawy o ile coś takiego jest? czy powinienem szukać oddzielnie amplituner i głośników? Co to jest poprzednia seria to chodzi o amplituner? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 hours ago, max720 said:

Zapomnij o Atmos z streaming-u .

Dokładnie. Pare dni temu w innym temacie o tym wspominałem. Atmos w streamingu to taki upośledzony atmos zaimplementowany chyba jedynie dlatego, zeby przyciągał nowych zuczków ☺ podobnie jak "atmos" w soundbarach..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Kolumny frontowe: Heco Celan XT701, Wzmacniacz: Yamaha AX900 - pracuje jako końcówka mocy, Amplituner: Marantz SR7010, Transport: Squeezebox Classic, Media player: Zidoo Z1000 Pro, Subwoofer: 2x Velodyne EQ-MAX12, Projektor: JVC DLA-X90R, Kolumny efektowe w konfiguracji 7.2.4: satelity 2×Quadral TSA300 (centralny) 4×Quadral TSA500 (surround) 4×Quadral TSA300 (atmos).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja wam powiem że są produkcje na VOD w których ten Atmos fajnie słychać. Ważne jak jest mix zrobiony, czy fajnie słychać efekty...
A, że jest gorszej jakości dźwięk niż taki na płycie, no jest gorszy, nic nie poradzisz ale i tak można fajne efekty zrobić.

Tylko, że w niektórych filmach Atmos jest tylko z nazwy ale takie marne mixy, równie dobrze mogą się trafić na płytach, jak i na VOD.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Np. ostatnio oglądana przeze mnie "Wielka woda".
Martin żeby nie było upmix, to musisz oglądać na Atmos, nie na Auro3d.

Jest wiele produkcji Atmos,.jak u ciebie pokazuje upmix, to albo oglądasz na Auro3d albo masz coś źle ustawione w Apple tv.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No , to jestem głuchy 😞

Mam 6 głośników w suficie i cudów nie słyszę , a serial oglądam z otwartą gębą . Może tu jest problem 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze, ze razem z @max720wywolalismy burze 😉 nie bylo to moją intencją jakby co ☺

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Kolumny frontowe: Heco Celan XT701, Wzmacniacz: Yamaha AX900 - pracuje jako końcówka mocy, Amplituner: Marantz SR7010, Transport: Squeezebox Classic, Media player: Zidoo Z1000 Pro, Subwoofer: 2x Velodyne EQ-MAX12, Projektor: JVC DLA-X90R, Kolumny efektowe w konfiguracji 7.2.4: satelity 2×Quadral TSA300 (centralny) 4×Quadral TSA500 (surround) 4×Quadral TSA300 (atmos).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi o burzę , a o uświadomienie i policzenie kosztów , czy warto cudować jak głównym źródłem ma być streaming.

Często jeszcze trzeba walczyć z żoną o miejce na suficie . Po ciężkich bojach przychodzi rozczarowanie , a w oczach wybranki jesteśmy ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
7 godzin temu, RAF77 napisał:

Ród smoka, też nie jest najgorzej...

Oglądałem wczoraj najnowszy odcinek 10 z 1 serii walka w powietrzu smoków zrobiła wrażenie takie że koparę zbieram do teraz… ale nie w Atmos tylko przez upmix do Auro3D… zwłaszcza w kanale VoG gdy ten duży smok przeleciał nad tym małym w chmurach pod koniec filmu… ( nie pamietam imion smoków i księciów 🤦‍♂️ ) musze go jeszcze raz dzisiaj obejrzeć ale zmienić VoG ze small na Large i posłuchać jak to brzmi…

ps. Jestem ciekaw czy Ród Smoka wyjdzie na płycie 4K tak jak Gra o Tron🤔 bo jeżeli tak to warto poczekać i obejrzeć jeszcze raz na płycie z odpowiednia ścieżką☺️

1 godzinę temu, max720 napisał:

czy warto cudować jak głównym źródłem ma być streaming

Odpowiem: Nie Warto!!!

9 godzin temu, RAF77 napisał:

Martin żeby nie było upmix, to musisz oglądać na Atmos, nie na Auro3d.

Wiem, oglądam najpierw w Auro3D a później jeszcze raz ten sam film tylko z wybranymi scenami w Atmos i porównuje…  

Edytowane przez długi89
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwie dojrzałe kobiety przy kawie:
- Mój facet zabudował sufit głośnikami i teraz ogląda serial o walkach smoków
- Nic nie mówiłaś że masz romans z nastolatkiem?
- Skądże, to mój mąż...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ma ktoś doświadczenie z kolumnami Pylon Sapphire w kinie? Wpadły mi w oko satelity z tej serii. Tylko czy dobrze to gra i nie za małe te 12 cm ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Wiem, oglądam najpierw w Auro3D a później jeszcze raz ten sam film tylko z wybranymi scenami w Atmos i porównuje…  
I jakie wnioski z porównań?


Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, Bish napisał:

Cześć, dzięki za odpowiedź. Ja jestem totalnym laikiem w tych sprawach. Zawsze chciałem zrobić sobie jakieś fajne kino domowe, ale nie interesowałem się sprzętem w ogóle. 

Mógłbyś może polecić ew. jakieś gotowe zestawy o ile coś takiego jest? czy powinienem szukać oddzielnie amplituner i głośników? Co to jest poprzednia seria to chodzi o amplituner? 

Amplituner denon x2700/ onkyo 696

fronty : triangle borea br03 

tyly triangle borea br02

central : ta sama seria 

i uzywany sub klipsch spl120

powiniens sie zmiescic.

 

ewentualnie zestaw heco aurora plus wspomniany ampli o sub

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, przmor napisał:

Dwie dojrzałe kobiety przy kawie:
- Mój facet zabudował sufit głośnikami i teraz ogląda serial o walkach smoków
- Nic nie mówiłaś że masz romans z nastolatkiem?
- Skądże, to mój mąż...

Dwie dojrzale kobiety? Mowisz o osobnikach plci zenskiej ktore chodza malowac kawalek paznokcia albo kupuja 45 czy 50 pare do niczego niepotrzebnych butow na jeden raz? Albo worek swinskiej czy bydlecej skory zwany torebka? Z tego co wiem to dojrzale kobiety tak chyba nie robia. Takze albo wszyscy jestesmy dojrzali albo wszyscy jestesmy dziecmi, kazda plec na swoj sposob 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale czy waszym zdaniem przy takim suficie jest w ogóle sens robić głośniki pod atmos, w miejscach które zaznaczyłem. Czy lepiej  poprzestać na tradycyjnym 5.1.

Jestem totalnym  laikiem nie wiem jak to działa np. jak oglądam z Disney materiał w atmos. Zakładam, że przy kinie 5.1. z prawdziwego zdarzenia i tak będzie znacznie lepiej niż ten niby atmos z soundabraa, który posiadam.

Cały czas zastanawiam się jednak nad tymi głośnikami w suficie..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sensu, bo tak poprawnosc ustawienia beddzie trudne . Mysle se powinienes zrobic dobre 5.1 i jak bedziesz chcial to zawsze mozesz dokupic kolumny sufitowe. Pzdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
Godzinę temu, Bish napisał:

tak będzie znacznie lepiej niż ten niby atmos z soundabraa

A jak ma być poprawnie jeżeli masz telewizor blisko prawej ściany a zaraz nad nim skos który degraduje odbicia, to jest raz, dwa to w tanich soundbarach nie ma tego efekty… 

nie widać reszty pomieszczenia bo może jest inna opcja ustawienia systemu, przede wszystkim chodzi o spójność i równomierność ustawienia, by nie wciskać wszystkiego w kąt… 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, długi89 napisał:

No tutaj się nie zgodzę, bo słaby amplituner nie będzie miał mocy by oddać nagle skoki głośności, dynamikę itd… po co komu lepsze kolumny jak nie ma czym tego rozbujać? Mija się to z sensem… 

A nie pomyślałeś, że lepsze kolumny mogą mieć lepszą skuteczność i amplituner będzie miał o wiele łatwiej je napędzić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Zamiast Denona X2800 weź lepiej kup Denon X3700 zeszłoroczny model, mający wszystko co potrzebne do PS5, mocniejszy, lepszy i do niego kup najpierw Klipsch RP-600M oraz RP-504C bardzo dobre kolumny w połączeniu z tym amplitunerem, subwoofer SVS SB1000 i na początek starczy, później kupisz sobie tylne mniejsze też Klipsch-e i gwarantuje opad szczeny… 

4 minuty temu, NRK napisał:

A nie pomyślałeś, że lepsze kolumny mogą mieć lepszą skuteczność i amplituner będzie miał o wiele łatwiej je napędzić.

Ale co ma jakość wspólnego z efektywnością? To tak samo jak wymienić kondensator foliowy na elektrolityczny… grać gra a że do pi… no to przykro mi bardzo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla ciebie nic, dla kogoś innego bardzo ważne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Proste porównanie 

Kolumn Dali 

Weźmy model Spektor1 vs. Oberon 1 które rozwiną skrzydła na lepszym sprzęcie? 

3 minuty temu, NRK napisał:

Dla ciebie nic, dla kogoś innego bardzo ważne.

https://www.hifi.pl/porady/parametry/kol-efektywnosc.php

I co myślisz że głośniej znaczy lepiej? Ha pierwsze słyszę… naprawdę🤦‍♂️

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.