Skocz do zawartości
IGNORED

Kolumny surround, jakie? Mono czy bipolarne?


Gość
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

(Konto usunięte)

Tak jak w tytule, zastanawiam się jakie kolumny/głośniki sprawdza się w tym wypadku najlepiej. Pokój ma 20m2 (4x5m i TV soi na tej dłuższej ) firmy które biorę pod uwagę macie podane poprzez Tag, wiedząc jakie będę miał tylne będę dobierał resztę sprzętu… 

Ogólnie chodzi mi o czysty system 5.1 z amplitunerem bez najnowszych badziewi sieciowych, czyste TueHD i DTS MA-HD najlepiej jak by był to któryś ze starszych Arcamów i np zestaw Monitor Audio seria RX ale wybór będę podejmował po poznaniu wariantu który polecicie…

Na zdjęciu poniżej macie narożnik i nad nim chciałbym zainstalować kolumny/głośniki, jakie nie wiem sam🤷‍♂️, za pewne najlepsze jakie się tam najbardziej sprawdza… 

FAAE0EE2-5F9B-4CA5-8ADC-EF0E387BCCB6.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej bi lub dipole. Promieniują dwustronnie. MA mają przełącznik z tyłu, dipol bardziej rozprasza, powiększa tło, w trybie bipol kolumna mocniej ogniskuje źródła i gra bardziej kierunkowo.  Cenowo MA nie są tanie, ale za jakość się płaci. Jakieś tańsze z linii Bronze też nadadzą się. Definitive Technology, Polk, Klipsch też robią fajne tego typu surroundy, nawet Melodika miała jakieś tanie naścienne, ale raczej one nie będą miały wyboru trybu pracy jak MA, choć mogę się mylić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Potrzebuje pomocy, przede wszystkim sprzedawców. 
 

Która seria Monitor Audio z serii Silver grała ciepło na średnicy, budowała obszerną scenę w szerz i w głąb? Miałem kiedyś RX-8, RX-1, RX Center oraz RX-FX i porównywałem je chyba 4-5 lat temu na Wzmacniaczu A-29 z nowszymi ale nie pamietam czy były to Silver 1/2 5G czy Silver 50/100 6G 

 

Czy @S4Home oraz @Q21 jesteście w stanie pomóc? 
 

Oraz jeszcze jedno pytanie jeżeli była to seria G6 to czy jest ona nadal dostępna? Interesowały by mnie 50 jako lewy i prawy kanał, centralny C-350 oraz Silver-FX 

Tylko w kolorze czarnym, mogą być powystawowe ale w b.dobrym stanie…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety seria 6G nie jest już osiągalna, przynajmniej u nas. Od dłuższego czasu mamy już tylko serię 7G. Ogólnie ciężko szukać ciepłej średnicy we współczesnych kolumnach Monitor Audio - to raczej nie jest ich styl grania. W moim odczuciu najcieplej na średnicy wypada Silver 100. Warto też dodać, że seria 7G ma trochę łagodniejsze średnie tony niż seria 6G i więcej średnich tonów więc efekt bogatszego środka pasma będzie wyraźniejszy niż w starszej serii. Nie nazwałbym tego jednak ciepłym brzmieniem 😉

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
Godzinę temu, Q21 napisał:

Nie nazwałbym tego jednak ciepłym brzmieniem

Nie chodzi mi o ciepłe kluchy

Godzinę temu, Q21 napisał:

Ogólnie ciężko szukać ciepłej średnicy we współczesnych kolumnach Monitor Audio

Słyszałem je w połączeniu z Arcamem niedawno i mnie wcale nie urzekły dlatego szukam starszej serii ale nie pamiętałem właśnie czy była to wersja G5 czy G6 która grała cieplej od RX-ów.

Ogólnie to musze podziękować za odzew z waszej strony☺️

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, długi89 napisał:

Która seria Monitor Audio z serii Silver grała ciepło na średnicy, budowała obszerną scenę w szerz i w głąb? Miałem kiedyś RX-8, RX-1, RX Center oraz RX-FX i porównywałem je chyba 4-5 lat temu na Wzmacniaczu A-29 z nowszymi ale nie pamietam czy były to Silver 1/2 5G czy Silver 50/100 6G 

Według mnie żadna. To były bardziej analityczne charaktery grania.

19 godzin temu, długi89 napisał:

Oraz jeszcze jedno pytanie jeżeli była to seria G6 to czy jest ona nadal dostępna? Interesowały by mnie 50 jako lewy i prawy kanał, centralny C-350 oraz Silver-FX 

Nam została ostatnia para Silver 100 6G na półce sklepowej jak coś w kolorze orzech 🙂 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez S4Home
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
6 godzin temu, S4Home napisał:

Nam została ostatnia para Silver 100 6G na półce sklepowej jak coś w kolorze orzech 🙂

Widziałem na waszej stronie, ciutkę po za moim budżetem😞 ale jak by co to centralny C-350 też by był w tym kolorze? Bo widziałem że macie… oraz 50 G6 czarny połysk z tym że chyba brak go na magazynie? 

6 godzin temu, S4Home napisał:

Według mnie żadna. To były bardziej analityczne charaktery grania.

W takim razie to Arcam je tak ocieplał, bo u mnie pod Roksanem K2 też było ciepło ale nie aż tak… i te granie mi najbardziej odpowiadało dlatego teraz chce powrócić do tego charakteru grania tylko nie wiem jak to będzie wyglądało po podłączeniu do Amplitunera Arcam AVR390

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bawiłem się kiedyś w kino 5.1 i sądzę, że w układzie takim, jak na zdjęciu nie jest możliwe osiągnięcie ŻADNYCH przyzwoitych efektów tylnego pola dźwiękowego. Za kanapą jest potrzebna PRZESTRZEŃ, trochę miejsca na rozproszenie dźwięku, tym bardziej, że tu widać kanapę pod ścianą, a jeszcze gorzej, że jest ona narożna, więc dla efektów przestrzennych nawet część tej kanapy jest stracona. Sorry, ale tak się nie da- nie ma szans.

I jeszcze jedno- dipole wiesza się na linii słuchacza, po bokach i koniecznie wymagają za sobą przestrzeni, inaczej ich podstawowa zaleta, jaką jest rozproszony dźwięk, lecz bez dokładnej lokalizacji uchem głośnika, idzie się gonić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez porlick
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
7 godzin temu, porlick napisał:

Za kanapą jest potrzebna PRZESTRZEŃ, trochę miejsca na rozproszenie dźwięku, tym bardziej, że tu widać kanapę pod ścianą, a jeszcze gorzej, że jest ona narożna, więc dla efektów przestrzennych nawet część tej kanapy jest stracona. Sorry, ale tak się nie da- nie ma szans.

W pokoju obok mam system Auro gdzie boczne kolumny mam pół metra za miejscem siedzącym więc myśle że będzie to kąt 95 stopni. I jakoś nie widzę problemu gdy oglądam filmy w 10.1 nie używając back surround. Kiedyś w tym pokoju miałem z tyłu Dali Zensor 3

BC11C7C6-3372-423D-869D-67446EA83089.thumb.jpeg.1748a1513ea4b4746c6a66f6be4114ae.jpeg

przy innym narożniku i jakoś nie miałem dyskomfortu podczas oglądania. Fakt faktem kolumny nie znikały i bez problemu można było zlokalizować źródło dźwięku, ale nie popadajmy w skrajna panikę że się nie da że jest to nie możliwe bo wiele osób tak ma z wykorzystaniem bipoli/dipoli i nie narzekają…

Edytowane przez długi89
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 15.11.2022 o 21:59, długi89 napisał:

Widziałem na waszej stronie, ciutkę po za moim budżetem😞 ale jak by co to centralny C-350 też by był w tym kolorze? Bo widziałem że macie… oraz 50 G6 czarny połysk z tym że chyba brak go na magazynie? 

Niestety dwa tygodnie temu ostatnia centralka zeszła ze stanu 😕 

16 godzin temu, długi89 napisał:

Udało się kupić 100G6 na fronty, teraz czas na poszukiwania C-350 a później Arcam-a

Arcam - konkrecik! 😄 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Znalazłem Arcam-a AVR-390


https://www.ebay-kleinanzeigen.de/s-anzeige/arcam-avr390-high-end-av-receiver-noch-2-jahre-garantie/2169898621-172-9411?utm_source=copyToPasteboard&utm_campaign=socialbuttons&utm_medium=social&utm_content=app_ios

 

Negocjuje, może jeszcze uda się przed świetami kupić ten lub inny jeżeli się pojawi☺️
 

37 minut temu, S4Home napisał:

Niestety dwa tygodnie temu ostatnia centralka zeszła ze stanu 😕

Szkoda… poszukam za granicą😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, długi89 napisał:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Negocjuje, może jeszcze uda się przed świetami kupić ten lub inny jeżeli się pojawi☺️

Stary Arcam nijak ma się do nowego niestety...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
59 minut temu, S4Home napisał:

Stary Arcam nijak ma się do nowego niestety...

Być może ale to jest ten sam okres co wzmacniacz A-29 wiec jestem przekonany że będzie to zbliżone granie…

Po drugie mam system Auro 13.1 w drugim pokoju obok a ten set up ma być jak przyjdą znajomi by pograć we Fifke czy obejrzeć jakiś tam film czy serial nie uruchamiając PJ… ma to też związek z miejscem siedzącym tam 3 a tu spokojnie 6-7 osób no i jeszcze jedno tam jest jaskinia ( czarno ) a tu salon z białymi ścianami i jasnym światłem 

Po drugie na cały system 5.1 chce wydać maks 15 tys zł… 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.