Skocz do zawartości
IGNORED

Wybór soundbaru


artur 1984 waw
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Stoję przed wyborem porządnego soundbaru do niewielkiego pomieszczenia (ok. 12 m2).

Przyzwyczajony jestem do dobrej jakości dźwięku (mam porządne stereo), więc priorytetem jest jakość dźwięku, ale i kompaktowość konstrukcji. Pomieszczenie jest wytłumione, w dodatku usytuowanie miejsca odsłuchowego nie jest na wprost (co mocno ogranicza funkcje przestrzenne soundbaru). Materiał odtwarzany z urządzenia to głównie gry z konsol nowej generacji oraz telewizyjne serwisy strumieniowe. Muzyka ma znaczenie absolutnie drugoplanowe (w tym pomieszczeniu z uwagi na jego deficyty ostatecznie wybrałem odsłuchy ze słuchawek, aktualnie Eudeze Euclid). Budżet - ok. 10k. Interesują mnie tylko najlepsze konstrukcje, żadne entry-lewek skrzeki.

Biorę pod uwagę:

- Bowers Formation bar - byłby idealny gdyby nie kretyńska decyzja producenta o braku choćby pilota. Sterowanie głośnością przez smartphone to jakiś wymysł szatana. Zaleta Bowersa to także cena. 

- Devialet Dione - wydaje się idealny,

- Senheiser Atmos Plus (nie pamiętam dokładnej nazwy) - wydaje się, że przerost nad treścią.

Wolałbym jakieś kompaktowe urządzenie. Nie wiem czy sub. będzie potrzebny z uwagi na kubaturę pomieszczenia. Biorę jeszcze pod uwagę Sonosa, ale nic nie wiem o tym urządzeniu. Miejsca na tyle satelity w zasadzie nie mam z uwagi na narożne położenie miejsca odsłuchowego. 

Ktoś / coś - wszelkie uwagi, opinie, dezyderaty chętnie wysłucham. Mam doświadczenie z soundbarami, ale do tej pory używam jednego zdecydowanie jako dodatkowy sprzęt (na bajki dla dzieci, krótkie korzystanie z TV tak, aby za każdym razem nie włączać głównego systemu stereo).

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LG SPDY7. Jest to grajbelka 3.1.2.

U mnie nagłaśnia pomieszczenie 25m2.

Sub bezprzewodowy, dwa głośniki skierowane w górę, ma pilota i w sam raz nadaje się do muzyki, filmów, grania... 

Ew. coś z Bose, ale będzie drożej... 

LG kosztuje troszkę ponad 2 tysie... 

Bez suba w pomieszczeniu 12m2 też daje radę.... 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez endriuw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 minutes ago, długi89 said:

Tylko jeden jest królem!!!

Sennheiser Ambeo!!!

tam subwoofer jest zintegrowany i jak na 12 m2 będzie zjawiskowo we filmach, mam w 20 m2 i wiem co mówię!

 

 

Piszesz o mniejszej wersji Ambeo Plus (za 7k) czy z ten większy za ok. 11k ? Ten mniejszy byłby ciekawą propozycją. 

 

8 minutes ago, endriuw said:

LG SPDY7. Jest to grajbelka 3.1.2.

U mnie nagłaśnia pomieszczenie 25m2.

Sub bezprzewodowy, dwa głośniki skierowane w górę, ma pilota i w sam raz nadaje się do muzyki, filmów, grania... 

Ew. coś z Bose, ale będzie drożej... 

LG kosztuje troszkę ponad 2 tysie... 

Bez suba w pomieszczeniu 12m2 też daje radę.... 

Bose wydaje mi się, że będzie bardziej wyglądał ni grał... ten LG jest porównywalny do mojej Yamahy Bar40 - mam z sub. To budżetowy sprzęt. Nie uwierzę, że to gra a nie jedynie wydaje dźwięk.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwierz mi, że gra. Na pewno nie gra jak droższe konstrukcje konkurencji, ale u Ciebie powinien spełnić swoją rolę. Mnie sprzedawca gorąco namawiał na różne Samsungi, Soniacze (nawet Sonosa brałem pod uwagę), a ja czepiłem się LG... Po podłączeniu sprzedawca zdziwił się, że takie tanie urządzonko może grać tak fajnie i  czysto... 

Faktem jest, że może pokazać jeszcze więcej, lecz niestety z powodu umeblowania pokoju nie dam rady więcej z tego wyciągnąć. Musiałbym słuchać jednym uchem... 

Faktem jest, że głównie służy do gier i filmów z tv jako, że nie posiadam bluraya. Ale gdy pożyczyłem od sąsiada odtwarzacz i zapuściłem ,, Hobbita", to banan pojawił mi, się na gębie. Efekty dźwiękowe były zacne🙂. Gdybym miał bardziej ustawne pomieszczenie poszedłbym prawdopodobnie w jakąś droższą Yamahę lub Sonosa... 

A tak w zupełności wystarczy... 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście jak to zwykle bywa - najlepiej przekonać się na własne uszy i oczy... 

Jednemu podoba się to, a innemu, tamto... 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
2 godziny temu, artur 1984 waw napisał:

Piszesz o mniejszej wersji Ambeo Plus (za 7k) czy z ten większy za ok. 11k ? Ten mniejszy byłby ciekawą propozycją.

Sorry ale jak bym pisał o tym najnowszym to bym dodał cytuje „ Plus 

Żaden z podanych przez Ciebie nie zaoferuje tego co ten Soundbar. Wiem co pisze… 

2 godziny temu, endriuw napisał:

LG SPDY7. Jest to grajbelka 3.1.2.

Popierdółka, nic więcej… 

Edytowane przez długi89
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pisałem jednemu, podoba się to, a innemu tamto... 

Gdybym miał odpowiednie pomieszczenie- szedłbym w Yamahę lub Sonosa, a tak LG mi wystarcza... Tym bardziej, że mieszkam w bloku i nie mam w zwyczaju ,, uszczęśliwiać" sąsiadów łomotem... 

Instalacji kina domowego z prawdziwego zdarzenia soundbar nie zastąpi. 

A do muzyki mam system audio i więcej do szczęścia nie potrzebuję🙂

Jako, że nie chce mi się szwendać po forum, zapytam tutaj- czy oglądał ktoś ,, Studio 666" z Foo Fighters? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
28 minutes ago, endriuw said:

Jak pisałem jednemu, podoba się to, a innemu tamto... 

Gdybym miał odpowiednie pomieszczenie- szedłbym w Yamahę lub Sonosa, a tak LG mi wystarcza... Tym bardziej, że mieszkam w bloku i nie mam w zwyczaju ,, uszczęśliwiać" sąsiadów łomotem... 

Instalacji kina domowego z prawdziwego zdarzenia soundbar nie zastąpi. 

A do muzyki mam system audio i więcej do szczęścia nie potrzebuję🙂

Jako, że nie chce mi się szwendać po forum, zapytam tutaj- czy oglądał ktoś ,, Studio 666" z Foo Fighters? 

Panie, nie o tym jest wątek. Nie interesuje mnie sprzęt entry level bo taki soundbara już mam w drugim zestawie. Nie masz pojęcia o czym piszesz, to się nie udzielaj a nie dorabiaj teorii. 
 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
36 minutes ago, artur 1984 waw said:

Nie masz pojęcia o czym piszesz, to się nie udzielaj a nie dorabiaj teorii. 

A moze tak więcej kultury? Ktoś chce pomóc, a tu taka opryskliwa reakcja. Ja rozumiem, ze celujesz w coś wyzej niz Ci zasugerowano ale miej odrobine szacunku i opanuj emocje.

Sam napisałeś

5 hours ago, artur 1984 waw said:

Ktoś / coś - wszelkie uwagi, opinie, dezyderaty chętnie wysłucham.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Kolumny frontowe: Heco Celan XT701, Wzmacniacz: Yamaha AX900 - pracuje jako końcówka mocy, Amplituner: Marantz SR7010, Transport: Squeezebox Classic, Media player: Zidoo Z1000 Pro, Subwoofer: 2x Velodyne EQ-MAX12, Projektor: JVC DLA-X90R, Kolumny efektowe w konfiguracji 7.2.4: satelity 2×Quadral TSA300 (centralny) 4×Quadral TSA500 (surround) 4×Quadral TSA300 (atmos).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
48 minut temu, artur 1984 waw napisał:

Panie, nie o tym jest wątek. Nie interesuje mnie sprzęt entry level bo taki soundbara już mam w drugim zestawie. Nie masz pojęcia o czym piszesz, to się nie udzielaj a nie dorabiaj teorii

Panie ....Kolega chciał pomóc więc wypadałoby grzecznie....

Za takie dziękuję ...to ja dziękuję...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko🙂. Kolega ma prawo się wypowiedzieć... Nie czuję się urażony... Wracając do tematu soundbarów- jest tego od groma, więc najlepiej przekonać się osobiście sprzęt takowy wypożyczając. Można wybierać w Sonosach, Sennheiserach, Beosoundach, Yamahach, czy Devialetach. Top Hi-Fi ma trochę takich urządzeń. Ja napisałem, co posiadam, a szukałem grajbelek w przedziale do nawet 8 tysi... Lecz - filmów za bardzo nie oglądam, do xboxa s wystarcza w zupełności... No i pomieszczenie... Szwagier ma Sonosa i gra to naprawfę dobrze lecz z głośniczkami tylnymi, a kolega pisał, że z racji warunków nie ma takiej możliwości. Więc najlepiej samemu się przekonać wypożyczając sprzęt do domu... 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez endriuw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam jak ktoś się poczuł dotknięty. Serio, szczerze.

Rzecz w tym, że mam Yamahę Bar 40 z nawet wyższej klasy subwooferem do tego i nikt nie powie mi, że taka belka od LG (zapewne porównywalna z "Barem 40" - bo to podobna klasa sprzętu), Samsunga czy Sony nadaje się do czegoś więcej niż mecz albo bajka dla dzieci. Trzeba mieć naprawdę słoniowate ucho by twierdzić, że to gra. To dudni, nie ma za grosz przestrzeni, w grach i filmach oszukuje basem i charczącymi wysokimi tonami. Zwykłe kolumny aktywne stereo od Edifiera lepiej zagrają niż takie coś. I zwyczajnie Kolega wyżej nie ma racji. Swoją drogą Kolega powinien sobie puścić takiego np. Cyberpunka - skoro ma Xboxa - na czymś lepszym niż ten "Eldżik" - bo naprawdę warto. A sporo gier ma obecnie naprawdę porządnie zrealizowane ścieżki dźwiękowe.

Wątek dotyczy(ł) topowych sprzętów o porównywalnej jakości dźwięku do mniej / więcej sprzętu stereo klasy dobry zestaw kompaktowy, którego nie kupuje się z racji ograniczeń akustycznych pomieszczenia lub możliwości ustawienia.
I tak, współczesne "belki" maja już takie możliwości. Formation bar słuchałem i muszę przyznać, że jakość dźwięku z tego urządzenia nieustępuje takiemu - powiedzmy - Yamaha Pianocraft, a to już duże osiągnięcie, bo cena za taki sprzęt jest porównywalna. Stąd cenię sobie opinię Pana od Senheisera Ambeo, ale sprzętu nie znam, prócz marki rzecz jasna, która budzi zaufanie. Czytałem zachodnie recenzje tego sprzętu (jest także na stereo life) i jedyna wątpliwość, którą mam dotyczy tego, czy ta belka pasuje do dobrze wygłuszonego, małego pokoju (w którym będzie u mnie grała). A na to zwracał uwagę Recenzent. Sonosa nie znam, ale chyba warto zwrócić uwagę, bo ma dobre opinie. Do Bose nie mam zaufania, bo to marketing.

Ogólnie, pytam się o opinię znawców belek firm od dobrego sprzętu audio, bo chyba takie kryterium pozwala oddzielić masowy, "soundbarowy" chłam sprzedawany w marketach od urządzeń, które mogą - uwzględniając ograniczenia - konkurować z tanim zestawem stereo. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma problemu🙂

Jak pisałem- najlepiej wypożyczyć i przekonać się samemu. Do 10000zł. jest sporo... Tylko rozchodzi się o wymiary pomieszczenia i być może trudno będzie uzyskać dobre efekty dźwiękowe. Ja LG kupiłem właśnie  pod względem braku miejsca pod dłuższą belkę. Brałem pod uwagę droższe Yamahy i Sonosy, ale niestety... 

Czy te aktywne Edifiery są lepsze? Śmiem wątpić... Co innego jakieś Klipsche, czy nawet produkty Teufela... 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, artur 1984 waw napisał:

Przyzwyczajony jestem do dobrej jakości dźwięku (mam porządne stereo), więc priorytetem jest jakość dźwięku

Wobec tego wybór może być tylko jeden- ŻADEN SOUNDBAR.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też chciałem jakąś dobrą instalację KD, ale z braku miejsca... Nawet dobrej grajbelki nie mogłem kupić, bo wszystkie były za długie. LG przynajmniej mi się mieści i też takie umieszczenie ogranicza możliwości belki. 

Pożyczałem Sonosa (tego droższego) i musiałbym albo słuchać jednym uchem, albo oglądać tv jednym okiem🙂

Tak to jest jak się w bloku mieszka... 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 hours ago, porlick said:

Wobec tego wybór może być tylko jeden- ŻADEN SOUNDBAR.

Tak jak pisałem - Bowers gra akceptowanie. Zakładam, że Dev. i Senhs. też (albo lepiej). Nie mam warunków na stereo ani KD, choćby z tego powodu, że miejsce odsłuchowe znajduje się w rogu pokoju a TV ok. 30% na wprost. Stereo albo KD skutkować będzie siedzeniem naprzeciwko lewego kanału. Satelity nie postawię, bo nie mam gdzie. Zatem stąd wybór na soundbar.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego najlepszym rozwiązaniem jest wypożyczenie soundbara do domu... Żeby nie żałować wydanych pieniędzy... Coś może się nie zgrać z pomieszczeniem... 

 

Skoro Sennheiser robi bardzo dobre słuchawki, to może soundbar będzie także dobrym wyborem? 

Jakby to grało jak Orpheus, to byłaby to rewelacja🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

B&W Panorama 3, Formation Bar, Devialet Dione (bardzo potężny dźwięk i bardzo basowy), Loewe BAR5 MR SUB5.

Wpadnij do nas na odsłuch 😉

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź Sennheisera. Wypożycz i posłuchaj u siebie.

Oczarował mnie jakością dźwieku na AVS2022.

Kiedys dla mnie numerem 1 był Dali, teraz ten Sennheiser.

PS. podobno bez suba też daje radę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym wziął Sonos Arc i do tego powiesił te dwa głośniki obrazy od Ikea, jak masz możliwość. Nic nie zastąpi fizycznych źródeł dźwięku, tak jak żadne 2.0 nie zastąpi dźwięku przestrzennego w kinie, wiem bo ćwiczyłem temat przez jakiś czas.

Ewentualnie możesz pomyśleć nad pasywnym soundbarem LCR. Ja mam np Monitor audio SB-4, kawał głośnika.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba jeszcze wziąć pod uwagę umiejscowienie belki i jej długość... 

Może okazać się, że się nie zmieści pod telewizorem (chyba,że ten wisi na ścianie)... U mnie dłuższa niż 95 cm nie chciała wleźć, a nie mam możliwości montażu telewizora na ścianie. Dlatego wybór padł na LG ze względu na krótką belkę. I tyle w temacie... 

3 godziny temu, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

B&W Panorama 3, Formation Bar,

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) (bardzo potężny dźwięk i bardzo basowy), Loewe BAR5 MR SUB5.

Wpadnij do nas na odsłuch 😉

Nie wypożyczacie? To jest najlepsze rozwiązanie.. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 hour ago, essewissa said:

Nic nie zastąpi fizycznych źródeł dźwięku

Tez tak uważam.

6 minutes ago, endriuw said:

Trzeba jeszcze wziąć pod uwagę umiejscowienie belki i jej długość...

Z krotkiej belki, to jaka będzie baza stereo? Głosniki rozstawione będą na mniejszą odległość nie te wbudowane w tv 😉

Uwazam osobiście, ze soundbary to taka nowa moda. Pełno się tego zrobiło w marketach to i wiele osób poczuło potrzebę posiadania. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Kolumny frontowe: Heco Celan XT701, Wzmacniacz: Yamaha AX900 - pracuje jako końcówka mocy, Amplituner: Marantz SR7010, Transport: Squeezebox Classic, Media player: Zidoo Z1000 Pro, Subwoofer: 2x Velodyne EQ-MAX12, Projektor: JVC DLA-X90R, Kolumny efektowe w konfiguracji 7.2.4: satelity 2×Quadral TSA300 (centralny) 4×Quadral TSA500 (surround) 4×Quadral TSA300 (atmos).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Racja, ale dźwięk jest i tak o niebo lepszy od głośników telewizora. 

Jak napisał porlick - żaden soundbar nie zastąpi instalacji KD z prawdziwego zdarzenia. Tylko jak zwykle rozchodzi się albo o pieniądze, albo o kubaturę pomieszczenia... 

Ja do stereo mam oddzielny sprzęt a soundbar tylko do giercowania i okazjonalnie filmów... 

I wystarczy... 

Bo nie jestem kinomaniakiem🙂

Chociaż trylogię obcego fajnie się ogląda ze wsparciem, efektów dźwiękowych... 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
5 godzin temu, pmcomp napisał:

PS. podobno bez suba też daje radę.

Daje radę do 40Hz sprawdzone testerem częstotliwości… przy 30hz nie tak intensywnie. Dla mnie najlepszy soundbar do 10 tys zł   z własna kalibracja nie tak jak Devalient przez aplikacje i mikrofon w telefonie😂 żenada 🤦‍♂️
 

Do właściciela tematu! 
 

Jeżeli chcesz mieć idealnie to musisz mieć ten soundbar po środku pokoju by dźwięk Cię otaczał z każdej strony… wiem bo testowałem w dwóch pokojach i w tym dużym mam go z lewej strony bardziej niż na środku i prawej strony tak aż nie słychać jak lewej która ma ścianę od soundbara 2 metry a prawa jest 3 metry i dodatkowo są na niej firany które tłumią odbicia… zaś w pokoju kinowym gdzie na bocznych ścianach mam wełnę 10 cm tych odbić jest zdecydowanie mniej bo są tłumione, wygaszane ale za to w tym pokoju dźwięk był najlepszej jakości, najczysciejszy, najdokładniejszy… itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

I jeszcze jedno zapomniałem dodać, powierzchnie odbijające dźwięk powinny być gładkie by te dźwięki wirtualne mogły jakoś orbitować po pokoju ( nie wiem czy dobrego słowa użyłem ) inaczej każdy jeden soundbar nie będzie miał prawa bytu/istnienia bo nie otrzymamy tego czego oczekujemy. 
 

To tyle z mojej strony. Wybór zostawiam Tobie @artur 1984 waw czy warto czy nie? Najlepiej będzie jak weźmiesz tylko jeden z tych topowych na test by samemu się przekonać jak to zagra w wytłumionym pokoju…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym miejscu należałoby też wyjaśnić, czy zalozyciel tematu szuka "podłużnej kolumny" pod telewizor popularnie zwanej soundbarem, czy "projektora dzwięku", który ma dać namiastkę dzwięku przestrzennego imitując pozostałe głośniki za pomocą odbić dzwięku od ścian i sufitu.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Kolumny frontowe: Heco Celan XT701, Wzmacniacz: Yamaha AX900 - pracuje jako końcówka mocy, Amplituner: Marantz SR7010, Transport: Squeezebox Classic, Media player: Zidoo Z1000 Pro, Subwoofer: 2x Velodyne EQ-MAX12, Projektor: JVC DLA-X90R, Kolumny efektowe w konfiguracji 7.2.4: satelity 2×Quadral TSA300 (centralny) 4×Quadral TSA500 (surround) 4×Quadral TSA300 (atmos).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 minutes ago, długi89 said:

Tylko że jedno z drugim się wiąże😉 

Chodzi mi o to, ze wiele tanich soundbarów to taka aktywna kolumna LCR i nic ponad to. Projektor dzwięku kształtem przypomina zwykły soundbar ale idea działania jest odmienna i polega na wysyłaniu kierunkowych dzwiękow, ktore po odbiciu od scian mają otoczyć słuchacza dzwiękiem. Wiesz o co mi chodzi 😉 projektory dzwięku (np Yamahy) to także soundbary (kształtem), natomiast większość marketowych soundbarów projektorami nie jest. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Kolumny frontowe: Heco Celan XT701, Wzmacniacz: Yamaha AX900 - pracuje jako końcówka mocy, Amplituner: Marantz SR7010, Transport: Squeezebox Classic, Media player: Zidoo Z1000 Pro, Subwoofer: 2x Velodyne EQ-MAX12, Projektor: JVC DLA-X90R, Kolumny efektowe w konfiguracji 7.2.4: satelity 2×Quadral TSA300 (centralny) 4×Quadral TSA500 (surround) 4×Quadral TSA300 (atmos).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.