Skocz do zawartości
IGNORED

iFi Audio Uno - Pracuj, Graj, Odpoczywaj


Audiomagic Złota 70
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Chyba nie pomogę gdyż już od dłuższego czasu nie używam, ale jak znajdziesz rozwiązanie, to chętnię przeczytam. 🙂

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Świetna poglądowa galeria (nie moja) dot. TDA1541(A):

www.maxdat.eu/_galeria/Foto%20TDA1541.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, payong napisał:

Dam znać niezawodnie 😇

U Ciebie w Daphile pliki 256 nie działają w ogóle, czy działają z artefaktami typu szumy itd.?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzę jeszcze raz, tyle rzeczy sprawdzałem ostatnio, że nie pamiętam, przepraszam. Nie zrobię tego teraz bo UNO mam w pracy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...
3 godziny temu, MarcinStereo napisał:

Zamówiłem i do piątku będzie, ciekawe jak wypadnie w konfrontacji z Copland DAC-215 🙂

Gwarantuję, że mimo niewielkich rozmiarów wypadnie doskonale 🙂 Nieskromnie stwierdzę, że stosunek rozmiaru i ceny do jakości jest tu nie do przebicia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Dobra a więc urządzenie ma miniaturowe rozmiary, gra w miarę równo z lekko uwydatnionym środkiem, góra z detalami choć talerze perkusji zbyt szybko gasną.

Barwa dźwięku jest po cieplejszej stronie mocy, słuchawki Beyerdynamic DT990ED 250ohm solidnie napędza już na godzinie 11, ogólnie dźwięk jest żwawy i nie ma tutaj zamulenia na słuchawkach🙂

Po wpięciu w PC/USB mamy natychmiastową gotowość do użycia.

Podłączony też jako preamp do Rotel RB-1582mk2 w głośnikach totalna cisza, na innych preampach mam problem z pętlą masy i słychać lekki szum z bliskiej odległości.

Jednak z końcówką rotela i moimi kolumnami gra zbyt ciemno i bez życia ale na słuchawkach rewelacja i kładzie wzmacniacz słuchawkowy z pre Rotel RC-1590 bez problemu 😉 

Porównałem z ww. pre rotela i Copland DAC-215 więc iFi Audio UNO z góry powinno być przegrane a jego wyjście słuchawkowe zagrało lepiej od tego z RC-1590 który jest najwyższym modelem nie licząc Michi, do coplanda nie ma startu ale mówimy tutaj o miniaturowym urządzeniu za niecałe 400zł!!!

Cena i możliwości jakie oferuje to maleństwo w zakresie grania ze słuchawkami jest nie do przebicia i NIE DO WIARY😲 Jeżeli chodzi o słuchanie muzyki to iFi Audio UNO jest moim najlepszym zakupem jaki do tej pory zrobiłem 🤘

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena i możliwości jakie oferuje to maleństwo w zakresie grania ze słuchawkami jest nie do przebicia i NIE DO WIARY Jeżeli chodzi o słuchanie muzyki to iFi Audio UNO jest moim najlepszym zakupem jaki do tej pory zrobiłem 


Jestem za

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
23 godziny temu, MarcinStereo napisał:

Dobra a więc urządzenie ma miniaturowe rozmiary, gra w miarę równo z lekko uwydatnionym środkiem, góra z detalami choć talerze perkusji zbyt szybko gasną.

Barwa dźwięku jest po cieplejszej stronie mocy, słuchawki Beyerdynamic DT990ED 250ohm solidnie napędza już na godzinie 11, ogólnie dźwięk jest żwawy i nie ma tutaj zamulenia na słuchawkach🙂

Po wpięciu w PC/USB mamy natychmiastową gotowość do użycia.

Podłączony też jako preamp do Rotel RB-1582mk2 w głośnikach totalna cisza, na innych preampach mam problem z pętlą masy i słychać lekki szum z bliskiej odległości.

Jednak z końcówką rotela i moimi kolumnami gra zbyt ciemno i bez życia ale na słuchawkach rewelacja i kładzie wzmacniacz słuchawkowy z pre Rotel RC-1590 bez problemu 😉 

Porównałem z ww. pre rotela i Copland DAC-215 więc iFi Audio UNO z góry powinno być przegrane a jego wyjście słuchawkowe zagrało lepiej od tego z RC-1590 który jest najwyższym modelem nie licząc Michi, do coplanda nie ma startu ale mówimy tutaj o miniaturowym urządzeniu za niecałe 400zł!!!

Cena i możliwości jakie oferuje to maleństwo w zakresie grania ze słuchawkami jest nie do przebicia i NIE DO WIARY😲 Jeżeli chodzi o słuchanie muzyki to iFi Audio UNO jest moim najlepszym zakupem jaki do tej pory zrobiłem 🤘

Serce się raduje na widok tak pozytywnych opinii. Niezmiernie mi miło, że Uno sprostał oczekiwaniom! Niech służy dalej. 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Zwracam się do Was o pomoc w imieniu kolegi , który wszedł w posiadanie iFi UNO i słuchawek Beyerdynamic 990PRO 80ohm. Problem polega na tym jak poprawnie podłączyć do UNO jako źródło iphone lub ipad przez wyjście lightning.

- Apple IPhone i IPad (oba wyjściami lighting), podłączane z UNO oryginalnym kablem Apple typu Lighting do USB-C oraz kablem Ugreen MFI typu Lighting do USB-C (w obu przypadkach Uno nie reaguje)

- laptop z wyjściem USB-A i wejście do IFI dołączonym do zestawu kablem USB-A do USB-C ( UNO działa bez problemu)

- kolejny test to kolejny IPad tym razem z wyjsciem USB-C podłączony z Uno oryginalnym kablem typu USB-c do USB-c (UNO działa bez problemu).

Poszperałem na necie i doczytałem, że problem może rozwiązać kabel FiiO LT-LT3 Data Audio USB-C do Lighting. Jest opisywany jako specjalny kabel dedykowany do połączenia urządzeń DAC z urządzeniem Apple ze złączem Lighting. Nigdzie natomiast nie jest opisane, że ktoś przetestował takie połączenie i że to działa. Może są jakieś inne polecane kable, które rozwiążą ten problem z brakiem polaczenia IfI UNO z Apple ze zlaczem Lighting. Będę wdzięczny za wszelką pomoc

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 6.05.2023 o 15:00, Łukasz napisał:

Zwracam się do Was o pomoc w imieniu kolegi , który wszedł w posiadanie iFi UNO i słuchawek Beyerdynamic 990PRO 80ohm. Problem polega na tym jak poprawnie podłączyć do UNO jako źródło iphone lub ipad przez wyjście lightning.

- Apple IPhone i IPad (oba wyjściami lighting), podłączane z UNO oryginalnym kablem Apple typu Lighting do USB-C oraz kablem Ugreen MFI typu Lighting do USB-C (w obu przypadkach Uno nie reaguje)

- laptop z wyjściem USB-A i wejście do IFI dołączonym do zestawu kablem USB-A do USB-C ( UNO działa bez problemu)

- kolejny test to kolejny IPad tym razem z wyjsciem USB-C podłączony z Uno oryginalnym kablem typu USB-c do USB-c (UNO działa bez problemu).

Poszperałem na necie i doczytałem, że problem może rozwiązać kabel FiiO LT-LT3 Data Audio USB-C do Lighting. Jest opisywany jako specjalny kabel dedykowany do połączenia urządzeń DAC z urządzeniem Apple ze złączem Lighting. Nigdzie natomiast nie jest opisane, że ktoś przetestował takie połączenie i że to działa. Może są jakieś inne polecane kable, które rozwiążą ten problem z brakiem polaczenia IfI UNO z Apple ze zlaczem Lighting. Będę wdzięczny za wszelką pomoc

 

Cześć! Odpowiedziałem Ci również w wiadomości prywatnej. Sprawa najprawdopodobniej tyczy się prądu wyjściowego z iPhone'a/iPada - jest on zwyczajnie za niski, by uciągnął uno, który zresztą przeznaczony jest do użytku desktopowego - dla miłośników mobilnej muzyki mamy

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) ,

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) i

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zupelnie przypadkowo mam ciekawa odpowiedz.

Akurat jestem na urlopie i zabralem ze soba jako „mobilny“ system wlasnie iPad/iPhone, iFi Uno i Beyery DT700ProX. Aby pdlaczyc iFi Uno musze uzyc USB adapter/Connect Kit. Zawsze mi to przeszkadzalo, ale….
Wlasnie doznalem olsnienia
Mam ze soba wielki Powerbank 10.000mAh, ktory podlaczylem do adaptera i mam super zasilanie dla calego systemu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Brzmienie FANTASTYCZNE!!! Przekracza wszelkie oczekiwania.
Do tego jeszcze wlasciwe EQ i zabawa na calego!

IMG_5676.thumb.jpg.696a777ef277b96735e00a315240d597.jpg

Polecam

IMG_5672.thumb.jpg.5c94eba1a40c0e7d5febfea284917539.jpg
BTW.
Kupilem tez specjalny kabelek miedzy iFi i iPhone Lightning (bez adaptera) ale nie dziala, a jesli uzyje powyzszy adapter (bez dodatkowego zasilania) to wszystko dziala. Czyli to nie powinien byc problem pradu wyjsciowego z iPhona
 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, xajas napisał:

Zupelnie przypadkowo mam ciekawa odpowiedz.

Akurat jestem na urlopie i zabralem ze soba jako „mobilny“ system wlasnie iPad/iPhone, iFi Uno i Beyery DT700ProX. Aby pdlaczyc iFi Uno musze uzyc USB adapter/Connect Kit. Zawsze mi to przeszkadzalo, ale….
Wlasnie doznalem olsnienia

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Mam ze soba wielki Powerbank 10.000mAh, ktory podlaczylem do adaptera

Czy mógłbyś podać xajas jakiś link jaki to konkretnie jest adapter ?. Takie podłączenie powerbanka co powoduje ? Dodatkowy prąd dla wzmacniacza, czy całego toru łącznie z telefonem ? Pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Łukasz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powerbank zasila zarowno iPad/iPhone jak i iFi.
Oczywiscie, zamiast Powerbank mozesz uzyc zwykly zasilacz USB. Calosc dziala tez zupelnie bez zasilania, ale tylko bardzo krotko (pojemnosc akumulatora iPada/iPhona nie wystarcza na dlugie odsluchy).

Ale z Powerbanku mam „liniowe“ zasilanie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

IMG_5679.thumb.jpg.260d72c2e25fa47be355d3917e8fb0f7.jpg

IMG_5680.thumb.jpg.c193614e02dc1ab06e60d16986a8acb4.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Po godzinie ubyło 4% baterii przy słuchawkach 250ohm, głośność telefonu ustawiona na jakieś 80% a iFi Uno na godzinę 13 🙂 

Czyli to maleństwo pobiera równie mało energii jak wygląda, jeśli bym telefon zrobił typowo jako odtwarzacz z włączonym trybem samolotowym to jeszcze mniej by ten wzmacniacz wziął 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, xajas napisał:

Powerbank zasila zarowno iPad/iPhone jak i iFi.
Oczywiscie, zamiast Powerbank mozesz uzyc zwykly zasilacz USB. Calosc dziala tez zupelnie bez zasilania, ale tylko bardzo krotko

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) (pojemnosc akumulatora iPada/iPhona nie wystarcza na dlugie odsluchy).

Dzięki ! 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Po godzinie ubyło 4% baterii przy słuchawkach 250ohm, głośność telefonu ustawiona na jakieś 80% a iFi Uno na godzinę 13

To jest super

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

A więc od wczoraj sobie słucham z przerwami w 80% na AKG Y30 głośność w telefonie na 40% w iFi na godzinę 11 bez dopalacza i mam obecnie 28% baterii a używam cały czas telefonu, każdy kto chce cieszyć się muzyką w podróży itp. powinien się zainteresować tym maluchem bo sprawia że wszystko gra lepiej i można się cieszyć długo muzyką ze względu na znikomy pobór prądu. 

iFi Audio teraz czekam aż zrobicie tani preamp który będzie na poziomie mojego Coplanda DAC-215 i myślę że to bułka z masłem dla was 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 12.05.2023 o 15:08, MarcinStereo napisał:

A więc od wczoraj sobie słucham z przerwami w 80% na AKG Y30 głośność w telefonie na 40% w iFi na godzinę 11 bez dopalacza i mam obecnie 28% baterii a używam cały czas telefonu, każdy kto chce cieszyć się muzyką w podróży itp. powinien się zainteresować tym maluchem bo sprawia że wszystko gra lepiej i można się cieszyć długo muzyką ze względu na znikomy pobór prądu. 

iFi Audio teraz czekam aż zrobicie tani preamp który będzie na poziomie mojego Coplanda DAC-215 i myślę że to bułka z masłem dla was 😉

Dzięki za dobre słowa! Zawsze miło się czyta pozytywne opinie. Co do preampu, kto wie, może kiedyś... 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 miesiące temu...

Zacnie to gra i jest naprawdę uroczy. Myślałam, że będzie dobrym kompanem do Maliny. Świetnie to wygląda razem na półce w sypialni.

Niestety poszedł do zwrotu, bo irytował mnie dźwięk za każdym razem jak przełączałam utwór. Wyraźne „puk”.

Z niektórymi urządzeniami poprawnie działał, z innymi jakieś dodatkowe dźwięki w tle jeszcze się pojawiały. Jest bardzo czuły.

Tak samo nieco irytujący jest trzask przy zmianie EQ!

Jeśli to tylko kwestia oprogramowania to naprawcie to i chętnie jeszcze raz go kupię 🙂

Chyba, że wrócę do Hip DAC’a, którego bardzo lubiłam 🙂

P.S. Ostatnia sprawa, nie da się zainstalować sterowników do UNO na Win10, instalator się zapętla.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
1 minutę temu, makahaka napisał:

Jeśli to tylko kwestia oprogramowania to naprawcie to i chętnie jeszcze raz go kupię 🙂

To będzie bardziej wada fizyczna, mój egzemplarz jest w porządku i działa pod Windows 10.

 

4 minuty temu, makahaka napisał:

P.S. Ostatnia sprawa, nie da się zainstalować sterowników do UNO na Win10, instalator się zapętla.

To może wskazywać na uszkodzenie sprzętu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, MarcinStereo napisał:

To będzie bardziej wada fizyczna, mój egzemplarz jest w porządku i działa pod Windows 10

Mój egzemplarz też działa pod Win10, ale bez doinstalowanych sterowników. Za to wgranie nowego firmware’u się powiodło. 
 

Ale zarówno na starym jak i z nowym firmwarem działa tak samo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nareszcie dziala bez dodatkowych adapterow/dupereli

-> nowy iPad z wyjsciem USB C

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 6 miesięcy temu...

Cześć, kupiłem właśnie ww DAC, czy jest możliwość włączenia systemowego miksera dźwięku (Windows 10)?

Zależy mi na regulacji balansu i głośności na głośnikach (słuchawek jeszcze nie próbowałem).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez bluewolv
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, bluewolv napisał:

czy jest możliwość włączenia systemowego miksera dźwięku (Windows 10)?

a domyslnie jest on wylaczony? to super, wiec dzwiek nie idzie przez ograniczenia Windowsa

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.