Skocz do zawartości
IGNORED

TiGLON Klub


guinness_bis
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Były testowane jakby przy okazji zabawy z kablami. Ustawione pod DACiem przez 2 tygodnie się zadomowiły. 
Nie jest to akcesorium, który robi diametralną zmianę ale przy transparentnych systemach wydobywa to co najlepsze. Kolejny element składowy wnoszący poprawę, których suma prowadzi do upragnionego celu :).
U mnie  finalnie zostały, a już wiem że wkrótce zamówię sobie drugi zestaw do pary pod wzmacniacz.

Chario Nobile + Lector ZXT-70 + Lector Digitube S-192 + Lector PSU-Z + Lector Edison 230 + Innuos Zen + UpTone EtherRegen + Qobuz/Tidal +  Tiglon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dzięki dystrybutorom marki Panu Kamilowi miałem przyjemność testować kabel zasilający Tiglon MS-DR20A Azure Dragon.

Wszyscy którzy gonią swojego króliczka powinni spojrzeć na ten kabel a może ich gonitwa się skończy. 

Nie mam złudzeń ze tak się stanie. Jeśli ktoś spodziewa się ze bas teraz spowoduje arytmie serca a wysokie przywołają nietoperze to nic z tego. U mnie kabel przede wszystkim wprowadził porządek, instrumenty dostały powietrza. Dodatkowo została uporządkowana scena która stała się bardziej czytelna i z większą głębią.  Moja ocena dotyczy muzykalności tego kabla. Tutaj chyba trudno znaleźć konkurenta. Przyjemność słuchania zdecydowanie się zwiększyła. 

Kabel miałem podłączony do wzmacniacza i przedwzmacniacza gramofonowego poprzez listwę Lectora Edison. Jego zalety były odczuwalne w obu przypadkach aczkolwiek wydaje mi się ze trochę lepiej spisywał się przy podłączeniu do wzmacniacza.

Kabel zakończony wysokiej jakości wtyczkami Furutech, Zapakowany w gustowne pudełko bez zbędnych atlasów i drewnianych skrzynek. 

Polecam wiec przygarnąć tego króliczka a na pewno Was zaskoczy.   

 

IMG_20240116_171531.jpg

IMG20240116171135.jpg

Edytowane przez Andrzej Szulczewski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, Andrzej Szulczewski napisał:

Witam

Dzięki dystrybutorom marki Panu Kamilowi miałem przyjemność testować kabel zasilający Tiglon MS-DR20A Azure Dragon.

Wszyscy którzy gonią swojego króliczka powinni spojrzeć na ten kabel a może ich gonitwa się skończy. 

Nie mam złudzeń ze tak się stanie. Jeśli ktoś spodziewa się ze bas teraz spowoduje arytmie serca a wysokie przywołają nietoperze to nic z tego. U mnie kabel przede wszystkim wprowadził porządek, instrumenty dostały powietrza. Dodatkowo została uporządkowana scena która stała się bardziej czytelna i z większą głębią.  Moja ocena dotyczy muzykalności tego kabla. Tutaj chyba trudno znaleźć konkurenta. Przyjemność słuchania zdecydowanie się zwiększyła. 

Kabel miałem podłączony do wzmacniacza i przedwzmacniacza gramofonowego poprzez listwę Lectora Edison. Jego zalety były odczuwalne w obu przypadkach aczkolwiek wydaje mi się ze trochę lepiej spisywał się przy podłączeniu do wzmacniacza.

Kabel zakończony wysokiej jakości wtyczkami Furutech, Zapakowany w gustowne pudełko bez zbędnych atlasów i drewnianych skrzynek. 

Polecam wiec przygarnąć tego króliczka a na pewno Was zaskoczy.   

 

IMG_20240116_171531.jpg

IMG20240116171135.jpg

Ja już przygarnąłem.

Zauważyłem, że Dragon Azure słychać od razu po wpięciu.

Różnica na plus.

Przy innych zasilających nie jest to tak oczywiste jak w tym przypadku.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Podkładki się skończyły - trzeba poczekać..., ale nabyłem ostatnio kabelek usb. Pograł trochę, to może się wypowiem. Mam taką konfigurację z usb, więc 2 były potrzebne /1 już miałem innej marki - duńskiej/: transport - relocker sygnału - dac. Najpierw Tiglon trafił za transport. Wczoraj wpiąłem go przed dac i tu nastąpiła jakaż zmiana. Pomimo że sygnał idzie w nim poprzez srebrny przewodnik dźwięk zyskał większy wolumen - pewnie gdzieś też dodał ocieplenia i mocno go uspokoił. Tak odbieram to. Jak ktoś tego potrzebuje to akurat ideał chyba. To mój kolejny zakup marki Tiglon. Polecam jak zwykle.

Edytowane przez PatiJ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 4.02.2024 o 15:29, PatiJ napisał:

Podkładki się skończyły - trzeba poczekać..., ale nabyłem ostatnio kabelek usb. Pograł trochę, to może się wypowiem. Mam taką konfigurację z usb, więc 2 były potrzebne /1 już miałem innej marki - duńskiej/: transport - relocker sygnału - dac. Najpierw Tiglon trafił za transport. Wczoraj wpiąłem go przed dac i tu nastąpiła jakaż zmiana. Pomimo że sygnał idzie w nim poprzez srebrny przewodnik dźwięk zyskał większy wolumen - pewnie gdzieś też dodał ocieplenia i mocno go uspokoił. Tak odbieram to. Jak ktoś tego potrzebuje to akurat ideał chyba. To mój kolejny zakup marki Tiglon. Polecam jak zwykle.

Cześć 
Gratuluje Pati J.
To uspokojenie przekazu może wynikać z tego, że Tiglon ma wybitny stosunek sygnał-szum S/N.
Te kabelki czyszczą sygnał ze śmieci i jest pięknie 🙂.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

TMB 300 platforma / kondycjoner masy / zostały ostatnie 3 sztuki 🙂

Niebawem wchodzi na rynek flagowy kabel zasilający Tiglon TPL 3000.

Kabel będzie składany ręcznie przez  Kentaro Okino i sygnowany, tylko na indywidualne zamówienie.

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak powiedział tak zrobił, drugi zestaw do kompletu
Wbrew sugestiom podstawki umieszczone bezpośrednio pod nogami elektroniki, a nie pod blaszanym spodem tejże  elektroniki. Działają, a i wizualnie jak dla mnie lepiej 
 

 

nozki (Kopiowanie).jpg

Chario Nobile + Lector ZXT-70 + Lector Digitube S-192 + Lector PSU-Z + Lector Edison 230 + Innuos Zen + UpTone EtherRegen + Qobuz/Tidal +  Tiglon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
W dniu 20.02.2024 o 18:39, Stas napisał:

W sierpniu ubiegłego roku miałem na odsłuchu kable głośnikowe Tiglon TPL-2000SP.

Pisalem o nich.

W końcu się skusiłem .

 

IMG_5528.jpeg

Na wstępie Gratulacje!
Pozazdrościłem koledze i również sprawiłem sobie nowiutkiego TPL-a.
Tym razem to RCA analogowy 2000R. Wraz ze głośnikowymi 2000SP tworzą zgrany duet.

Nowy nabytek zgrał się w czasie z wymianą wszystkich lamp w elektronice na nowe sztuki.
Gra pięknie, nerwoza ustąpiła, uśmiech zagościł ponownie. Można cieszyć się muzyką :)


 

Chario Nobile + Lector ZXT-70 + Lector Digitube S-192 + Lector PSU-Z + Lector Edison 230 + Innuos Zen + UpTone EtherRegen + Qobuz/Tidal +  Tiglon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, guinness_bis napisał:

Na wstępie Gratulacje!
Pozazdrościłem koledze i również sprawiłem sobie nowiutkiego TPL-a.
Tym razem to RCA analogowy 2000R. Wraz ze głośnikowymi 2000SP tworzą zgrany duet.

Nowy nabytek zgrał się w czasie z wymianą wszystkich lamp w elektronice na nowe sztuki.
Gra pięknie, nerwoza ustąpiła, uśmiech zagościł ponownie. Można cieszyć się muzyką 🙂


 

„Gra pięknie, nerwoza ustąpiła, uśmiech zagościł ponownie.”
Gratuluję koledze.
Pozdrawiam Joannę, u niej gra cudownie 🙂.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
13 godzin temu, Stas napisał:

Niedawno przyjechał do mnie na odsłuch, najnowszy kabel zasilający Tiglon TPL-3000A-WT.

Jest podłączony do Lectora CDP-707.

Gra.

 

Wiadomo, musi grać, daj znać jak przestanie :)
A tak na poważnie, opisz proszę słyszalne różnice pomiędzy 3000A, a 2000A

Chario Nobile + Lector ZXT-70 + Lector Digitube S-192 + Lector PSU-Z + Lector Edison 230 + Innuos Zen + UpTone EtherRegen + Qobuz/Tidal +  Tiglon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim.

Dokupiłem ostatnio następny komplet podkładek

D Ren Pro.

 Pierwsze są pod Luminem.

Nowe używam tym razem pod lampowym przedwzmacniaczem .

Wpływ na brzmienie pozytywny.

Długo się bawiłem .

Działa .

Koszt nieduży, a może pozytywnie zaskoczyć.

IMG_0459.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 22.04.2024 o 11:14, guinness_bis napisał:

Wiadomo, musi grać, daj znać jak przestanie 🙂
A tak na poważnie, opisz proszę słyszalne różnice pomiędzy 3000A, a 2000A

Powiem Ci tak .

2000 jest rewelacyjny .

3000 to poezja .

Rozmach, przestrzeń, detal.

Jak kiedyś posłuchasz, dowiesz się o czym piszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, Stas napisał:

Powiem Ci tak .

2000 jest rewelacyjny .

3000 to poezja .

Rozmach, przestrzeń, detal.

Jak kiedyś posłuchasz, dowiesz się o czym piszę.

2000 dobrze mi chodził pod Luminem i pod listwą. W wzmacniaczu było za "grubo". 3000 też taki jest?

Dzień bez muzyki dniem straconym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.