Skocz do zawartości
IGNORED

Słuchawki otwarte do 1400 zł, lepsze niż zamknięte Audio-Technica ATH-MSR7


RadekNiemir
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Byłbym Wam bardzo wdzięczny za jakieś sugestie. Otóż użytkuję od kilku lat zamknięte słuchawki Audio-Technica ATH-MSR7 (następcy, czyli modelu MSR7B nie testowałem). Słuchawki zasadniczo są bardzo ok. Dosyć detaliczne, z ładną sceną. Poza faktem że trochę mi się już "osłuchały" to stwierdzam, że zdecydowanie wolałbym jednak słuchawki otwarte (mimo że ATH-MSR7 nie izolują jakoś totalnie szczelnie od otoczenia, to jednak często słucham w domu, albo na spacerze w lesie - i ta izolacja mi nieco przeszkadza).

Szukam więc słuchawek otwartych, przy czym co oczywiste, chciałbym żeby były jednak chociaż trochę lepsze/ciekawsze niż te zamknięte ATH-MSR7. W szczególności ważna jest dla mnie przestrzenność, selektywność, bas (generalnie, żeby grały barwnie i przestrzennie). Muzyka jakiej słucham to metal i rock progresywny, jazz, mniej klasyki. Myślałem przez moment o ATH-AD900X (w niektórych sklepach sieciowych przecenione z 1400 na 900, ale boję się, że nic ponad możliwości zamkniętych MSR7 tu nie uzyskam):

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Myślałem też o Sennheiser HD 650 (można je spokojnie w okolicach 1400 zł dorwać, mimo że na stronie sennheiser.pl są w cenie 2159 zł:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) ) Tyle że w 2 recenzjach Sennheiserów HD 650, wspomniane było o "lekkiej kocowatości/przytłumieniu" brzmienia - a tego zdecydowanie wolałbym uniknąć. Ktoś miał okazję porównać je do Audio Technica ATH-AD900X?

A może jakieś inne?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez RadekNiemir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z lektur recenzji wynika - że jeszcze dobre mogłyby być planarne Monolith M1060 (też ponoć szeroka scena, detaliczność, szybkość - co przy metalu progresywnym jest istotne)...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 31.12.2022 o 11:58, RadekNiemir napisał:

Z lektur recenzji wynika - że jeszcze dobre mogłyby być planarne Monolith M1060 (też ponoć szeroka scena, detaliczność, szybkość - co przy metalu progresywnym jest istotne)...

Miałem ATH MSR7, to są dobre słuchawki ale nie wybitne. Za kilka dni będę posiadaczem właśnie Monolith m1060 i opiszę wrażenia. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 31.12.2022 o 11:58, RadekNiemir napisał:

dobre mogłyby być planarne Monolith M1060

Dobre dla jednego ,dla Ciebie wcale takie nie muszą być .Słuchałem ich. Niestety tylko w sklepie a nie na swoim sprzęcie .Najlepiej byłoby wypożyczyć słuchawki na domowe odsłuchy .Niektóre sklepy mają takie "testowe" egzemplarze .Pamiętaj jednak o tym, że M1060 ważą niemal 500 g. Jeśli dużo słuchasz to może być problem.

HD650 ważą tylko 260 g Waga, oraz kilka innych czynników zadecydowało, że akurat je kupiłem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie wszyscy mnie wyśmieją ale od pół roku posiadam słuchawki PANASONIC RP-HD10 za 800zł i gra to lepiej od ATH MSR7 czy Shure SRH840. + świetnie do nich dobrany DAC Mojo chord 2 i jest super. Po sprzedaży SHure SRH 1840 chcę mieć dodatkową opcję słuchawkową dlatego Monolith m1060 zagoszczą u mnie niebawem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, Piniu2906 napisał:

dlatego Monolith m1060 zagoszczą u mnie niebawem

Tak z ciekawości zapytam...miałeś je na głowie?Słuchałeś ich?

Czy zakup raczej w ciemno,jedynie na podstawie internetowych opinii?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, gitarrra napisał:

Tak z ciekawości zapytam...miałeś je na głowie?Słuchałeś ich?

Czy zakup raczej w ciemno,jedynie na podstawie internetowych opinii?

Opieram się na recenzjach w necie oraz na prezentacjach nagrań demo jak te słuchawki grają. Generalnie mniej więcej wiem czego się spodziewać, ale jeśli okazałoby się, że nie polubię tego dźwięku po prostu je zwrócę do sprzedawcy, bo jak piszę zamówiłem je już przez neta. Mówię jak tylko dotrą i się wygrzeją napiszę coś więcej 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, Piniu2906 napisał:

jak tylko dotrą i się wygrzeją napiszę coś więcej

Jestem ciekaw Twojej opinii.

Ja jeszcze oprócz M1060 słuchałem M1070 i Hifiman Sundara.I z tej trójki to Sundara podobała mi się najbardziej.Niestety odsłuch był w sklepie a nie na moim sprzęcie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sundary sprawdzają się bardzo dobrze w muzyce rokowej, niskich tonów nie brakuje, ale są zestrojone liniowo i nie zakrywają średnic, góra pasma typowo dla HiFiMAN detaliczna, ale nie ostra i męcząca na dłuższą metę. Zapewniają też dosyć duża przestrzeń, a dynamika stoi na dosyć wysokim poziomie. Grają bezpośrednio, bez zaciemniania któregoś z pasm. Dosyć dobrze przekazują charakter gania DACa i wzmacniacz. Oczywiście najlepiej jak sam sprawdzisz granie tego modelu, w razie chęci przetestowania zapraszam na PW.

Sprawdź nasze wyprzedaże, zapytaj o rabaty dla forumowiczów. 

https://sklep.rms.pl/wyprzedaz-promocje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Piniu2906 napisał:

dlatego Monolith m1060

Obserwuję z zaciekawieniem rozwój wypadków i zastanawiam się,dlaczego nie wybrałeś 1070 ,są tylko ciut droższe ?

Nie miałem planarów na dłużej w domu.Jedyne Monolith M 570 gościły  u mnie przez dosłownie chwilę.Nie urzekły mnie ,zasilane DAP-em (Fiio m11 pro) ,który miał sobie z nimi poradzić 🙂 zagrały jakoś lekko i bez życia.

Trzymam kciuki za próby .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, gitarrra napisał:

HD650 ważą tylko 260 g Waga, oraz kilka innych czynników zadecydowało, że akurat je kupiłem.

Tylko czytałem różnego typu recenzje, wg których HD650 nie są bardzo szybkimi słuchawkami i nie posiadają zbyt szerokiej sceny. Faktycznie postaram się wypożyczyć po prostu coś do testów

2 godziny temu, Sklep.RMS.pl napisał:

Sundary sprawdzają się bardzo dobrze w muzyce rokowej, niskich tonów nie brakuje, ale są zestrojone liniowo i nie zakrywają średnic, góra pasma typowo dla HiFiMAN detaliczna, ale nie ostra i męcząca na dłuższą metę. Zapewniają też dosyć duża przestrzeń, a dynamika stoi na dosyć wysokim poziomie. Grają bezpośrednio, bez zaciemniania któregoś z pasm. Dosyć dobrze przekazują charakter gania DACa i wzmacniacz. Oczywiście najlepiej jak sam sprawdzisz granie tego modelu, w razie chęci przetestowania zapraszam na PW.

Właśnie. Sundary przewijały mi się tu i ówdzie. Zraziło mnie tylko, kiedy w 2 recenzjach przeczytałem, że mają 'delikatnie chropowatą górę o nieco nosowym zabarwieniu'. Zauważył ktoś coś podobnego? Dla mnie jeśli posiadają porządną scenę i detale i nie są zbyt powolne, a góra gra ładnie, przestrzennie i nie jest jakoś dziwacznie podbita to też chyba mogłyby godnie zastąpić ATH MSR7. Jest do nich jakiś zalecany, najlepiej przenośny AMP/DAC?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez RadekNiemir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HD600 i pokrewne z grajkami przenośnymi to zły pomysł - nie napędzą ich w należytym stopniu i nie wykorzysta się ich potencjału.
Syn słucha Monolith Monoprice M1570 w kompie z kartą AIM SC808 na Bursonach.
To jest dobre granie z plikami, Tidalami i tym podobnymi. Granie jest angażujące, szczegółowe i precyzyjne. Lubią zakłuć przy kiepskim materiale.
O dziwo dobrze zagrały z wzm. lampowym choż nie tak muzykalnie jak HD600.
M1570 to równe słuchawki podobnie jak Q701 ale do przenośnego grajka bym ich nie polecał. Może dobrym kompanem do muzyki jakiej słuchasz byłoby coś z Grado.
Mam 325 i bardzo dobrze zagrały z jakimś przenośnym Aune czy innym Fiio za 1000zł.
Ja używam 325 z Prodigy Cube z laptopa i bardzo podoba mi się to zestawienie.
Sorry za tego grajka ale to nie moja bajka 🙂 Nawet mi się rymło 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@RadekNiemir...

ja Ciebie bynajmniej nie namawiam na Senhheisery ani na żadne inne z resztą.To ty musisz sam wybrać.

Ale dopiero jak kupiłem sobie słuchawki to widzę co są warte dostępne w necie recenzje i opinie.A przynajmniej 99,9% z tych recenzji.

Chyba jedyna sensowna recenzja HD650

Wybierz sobie wstępnie kilka modeli, które Ciebie interesują  .Zrób w głowie reset odnośnie tego co o nich przeczytałeś i usłyszałeś i postaraj się je wypożyczyć. Potestuj i wybierz.

A swoją drogą jak czytam czy słyszę w recenzjach o "kocyku" albo o "delikatnie chropowatą górę o nieco nosowym zabarwieniu" to mi ziemniaki w piwnicy zaczynają gnić.🤪.Ludzie to mają fantazję.🤪

43 minuty temu, naczesany napisał:

HD600 i pokrewne z grajkami przenośnymi to zły pomysł - nie napędzą ich w należytym stopniu i nie wykorzysta się ich potencjału.

@naczesany...dobrze ,że o tym wspomniałeś, bo ktoś kupi słuchawki wysokoohmowe do np.telefonu a później narzeka ,że to nie gra.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, RadekNiemir napisał:

Tylko czytałem różnego typu recenzje, wg których HD650 nie są bardzo szybkimi słuchawkami i nie posiadają zbyt szerokiej sceny. Faktycznie postaram się wypożyczyć po prostu coś do testów

Właśnie. Sundary przewijały mi się tu i ówdzie. Zraziło mnie tylko, kiedy w 2 recenzjach przeczytałem, że mają 'delikatnie chropowatą górę o nieco nosowym zabarwieniu'. Zauważył ktoś coś podobnego? Dla mnie jeśli posiadają porządną scenę i detale i nie są zbyt powolne, a góra gra ładnie, przestrzennie i nie jest jakoś dziwacznie podbita to też chyba mogłyby godnie zastąpić ATH MSR7. Jest do nich jakiś zalecany, najlepiej przenośny AMP/DAC?

Kurcze nie ma doskonałych słuchawek. Perfekcja w tym wypadku jest wręcz nie na miejscu. Nie oczekuj słuchawek, że będziesz miał wizję aniołów zstępujących z nieba. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, RadekNiemir napisał:

Właśnie. Sundary przewijały mi się tu i ówdzie. Zraziło mnie tylko, kiedy w 2 recenzjach przeczytałem, że mają 'delikatnie chropowatą górę o nieco nosowym zabarwieniu'. Zauważył ktoś coś podobnego? Dla mnie jeśli posiadają porządną scenę i detale i nie są zbyt powolne, a góra gra ładnie, przestrzennie i nie jest jakoś dziwacznie podbita to też chyba mogłyby godnie zastąpić ATH MSR7. Jest do nich jakiś zalecany, najlepiej przenośny AMP/DAC?

Nigdy nie słyszałem takiej opinii, żeby góra była "chropowata", a zaradzały się głosy, od osób które preferują całkowicie płaskie pasmo, że mogło by być jej mniej. Osobiście odbieram ją jako energetyczną i przejrzystą. Z przenośnych odtwarzaczy np. jak wolisz granie bardziej muzykalne, sprawdzić się może iFi Hip Dac2, natomiast bardziej neutralne i przejrzyste daje NuPrime Hi-mDAC.

Edytowane przez Sklep.RMS.pl

Sprawdź nasze wyprzedaże, zapytaj o rabaty dla forumowiczów. 

https://sklep.rms.pl/wyprzedaz-promocje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monolith m1060 dzisiaj doszły i tak na świeżo. Przede wszystkim nadają się szczególnie do spokojnej muzyki typu Jazz - to pierwsze spostrzeżenie. Po drugie mnie to strasznie zdziwiło ale pomimo niskiej impedancji musiałem dość mocno podkręcać głośność na moim Mojo Chord 2, gdzie ze smartfona 3/4 głośności było wystarczające. Nie eksponoują wyraźnie jednego pasma, dzwięk określiłbym jako pokładany idący w stronę neutralności. Bas nie ma kopa ale jest subtelnie zaznaczony, tak jak pisałem te słuchawki świetnie nadają się do spokojnych odsłuchów ze szklaneczką whisky. Przez konstrukcję tych słuchawek jest to przekaz z którym wcześniej się nie spotkałem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 9.01.2023 o 13:54, Piniu2906 napisał:

na świeżo.

Dzięki za pierwsze wrażenia .

Myślę,że trzeba jednak pograć trochę godzin,żeby słuchawki się dotarły.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...
W dniu 15.02.2023 o 14:34, Geed napisał:

Wczoraj przyszły Grado SR325X. Podłączyłem do zwykłego smartfona motorola zone one i grają super. 

Skrabnij coś więcej o nich. Osobiście nigdy ich nie słuchałem ale miałem kiedyś Grado sr60 i mi się nie spodobały.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie by brzmieniowo nie byly, nigdy nikomu bym nie polecal sluchawek z nausznikami lezacymi na malzowinie usznej a nie wokol uszu. NEVER EVER.

Jak posluchasz dluzszy czas sluchawki z wielkimi glebokimi nausznikami, to zrozumiesz dlaczego

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.