Skocz do zawartości
IGNORED

Pierwszy zestaw stereo do 5000 zł (muzyka elektroniczna)


stacow
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

Chciałbym serdecznie prosić o pomoc w doborze pierwszego zestawu stereo. Kolumny podłogowe + wzmacniacz/ampli. W temacie audio jestem całkowitym laikiem. Całe życie przesłuchałem na głośnikach komputerowych (logitech x-540, z-5500, edifier s730), a teraz soundbarze sony. Czuję że nadszedł czas na jakiś ''prawdziwy'' sprzęt. Starałem się czegoś dowiedzieć z innych tematów, ale mam wrażenie że robi mi się coraz większy mętlik. Sprzęt chciałbym podłączyć do telewizora i używać do jego oglądania oraz słuchania muzyki ze spotify/tidal. Muzyka jakiej słucham to w 70% muzyka elektroniczna (głównie trance), 30% wszystkiego po trochę. Budżet to około 5 tys zł. Jako że chciałbym uzyskać najlepszy stosunek cena/jakość, w grę wchodzi również sprzęt używany. Bajery typu bluetooth, aplikacje są dla mnie raczej nieistotne. Pokój 20m2. Na pewno dobrą opcją byłoby pójście do sklepu audio i posłuchać czegoś na żywo, niestety w moim mieście nie ma ani jednego takiego sklepu, a ewentualne większe wycieczki organizować dopiero mając jakieś rozeznanie.

Wertując Internet w moim budżecie utkwiły mi w pamięci zestawy:
Nowy - Pylon Perl 27 + Cambridge Audio AXR100 (przewijał się w kilku wątkach)
Używany - Dali Ikon 6 mk2 + Nad C356BEE (dostępny w mojej okolicy)
Czy coś z tego nadaję się do moich zastosowań czy całkowicie trafiłem kulą w płot? 

W skrócie: Zestaw stereo (kolumny podłogowe+wzmacniacz/amplituner). Nowe lub używane. Kwota około 5000zł. Do telewizora, telewizja+spotify. Muzyka trance. 

Z góry dziękuję za pomoc i wszelkie sugestie. 
 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przykład to Marantz NR1200 - DAC, sieć HDMI -

plus jakieś Dali np. Concept czy Zensor.

Zarówno Cambridge, jak NAD nie mają sieci.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie w tej cenie masz do wyboru dwa systemy nowy nieco niższych lotów no i używany i tutaj nie dość że będzie wybór to jeszcze będzie to sprzęt wyższej klasy.

Z nowych faktycznie Cambridge axr 100 do tego odtwarzacz sieciowy win mini. Jako kolumny no mogą być te Perl 27, victa 702, heco Aurora 700, elac f5.2

Jeżeli chodzi o sprzęt używany to tutaj miał być naprawdę sporo pole manewru.

Dali które początkowo wybrałeś faktycznie bardzo dobrze nadają się do muzyki elektronicznej.

Grają czysto wysoko akcentują te brzmienia techniczne które tak obydwoje lubimy. Gdyby jednak z biegiem czasu twój gust się zmieniał to są to kolumny które grają mocno górą i nie akceptują materiałów złej jakości. Moim zdaniem na przykład rok brzmi na nich przeciętnie. Można by się także rozejrzeć za kolumnami Monitor Audio rx6, heco celan gt albo starsze metas. Czy też kef serii Q

Piotrek 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli funkcje sieciowe nie są niezbędne, moja propozycja to amplituner Cambridge Audio AXR100, ewentualnie wzmacniacz Cyrus One lub Rega Brio. Wszystko to dobra elektronika, która bez problemu poradzi sobie w twoim salonie. Kolumny - na pewno wspomniane przez Ciebie Pylon Audio Pearl 25, to świetny wybór. Można jeszcze spojrzeć na Heco Aurora 700 oraz Monitor Audio Monitor 200.

Opcji jest wiele, serdecznie zapraszam do naszego salonu na odsłuchy, porównania oraz oczywiście indywidualne wyceny dla forumowicza. W wolnej chwili zapraszam na nasz kanał YouTube, gdzie znajdziesz wiele filmów dotyczących produktów, kolumn.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też słucham głównie muzyki elektronicznej i z mojego niewielkiego, aczkolwiek własnego doświadczenia sprzętowego mogę polecić wzmacniacz Cambridge z CXA60, jego dynamika i szczegółowość świetnie nadaje się do tego gatunku muzyki, trzeba jednak mieć na uwadze że jest to trudny wzmacniacz jeżeli chodzi o dobór kolumn.

Co do kolumn właśnie to na pewno dobrym kierunkiem będą Klipsch RP-280f. Widziałem je na portalu ogłoszeniowym za 2800zł, co jest bardzo dobra cena za ten model.

Teraz korzystam z Heco Aurora 700 w połączeniu z CXA60 ponieważ szukałem bardziej uniwersalnego grania do wszystkich gatunków i zapewniam że to połączenie nie może zawieść w muzyce elektronicznej.

Oczywiście CXA to czysty wzmacniacz bez opcji sieciowych, ale polecam rozważyć tą opcje, zawsze z czasem można dołączyć jakiś streamer.

Daj znać jak dokonasz wyboru i jak Twój zestaw sprawdza się w tym gatunku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewentualnie jeśli stawiasz na funkcjonalność sieciową, bardzo dobrą alternatywą jest Octavio Amp. Szczególnie wersja 32V wyróżnia się pod względem jakości dźwięku wśród tego typu urządzeń.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej jest kupić osobne małe urządzenie sieciowe gdyż na wypadek zaprzestania jego aktualizacji za kilka lat po prostu wymienisz ten jeden element toru a dobry wzmacniacz czy też amplituner bez tych funkcji sieciowych ci zostanie.

Nad 356 już nie będzie za bardzo dostępny nowy.

Czym się różni ten edge od wszystkich pozostałych poprzednich wersji power node?

Piotrek 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam że dopiero teraz odpowiadam, ale miałem mnóstwo pracy. Bardzo dziękuję za wszystkie sugestie, na pewno każdą rozważę. Z tego co sam jeszcze czytałem to z moich faworytów zrezygnowałbym z pearl 27, na rzecz heco aurora 700. Nadal też siedzą mi z tyłu głowy te dali ikon 6 mk2. Z czystej opłacalności, w tych samych pieniądzach, co byście wybrali - nowe/outlet aurora 700 czy używane dali ikon 6 mk2? Drugie pytanie, co myślicie o magnat mr780 z jednym lub drugim zestawem kolumn? Każdy pisze o funkcjach sieciowych i chciałbym dopytać czy jest to aż tak potrzebne? W swoim telewizorze posiadam pełen zestaw złącz, w tym analogowe rca. Nie wydaję mi się żebym potrzebował coś więcej niż odpalenie aplikacji muzycznej na telewizorze. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez stacow
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, stacow napisał:

Przepraszam że dopiero teraz odpowiadam, ale miałem mnóstwo pracy. Bardzo dziękuję za wszystkie sugestie, na pewno każdą rozważę. Z tego co sam jeszcze czytałem to z moich faworytów zrezygnowałbym z pearl 27, na rzecz heco aurora 700. Nadal też siedzą mi z tyłu głowy te dali ikon 6 mk2. Z czystej opłacalności, w tych samych pieniądzach, co byście wybrali - nowe/outlet aurora 700 czy używane dali ikon 6 mk2? Drugie pytanie, co myślicie o magnat mr780 z jednym lub drugim zestawem kolumn? Każdy pisze o funkcjach sieciowych i chciałbym dopytać czy jest to aż tak potrzebne? W swoim telewizorze posiadam pełen zestaw złącz, w tym analogowe rca. Nie wydaję mi się żebym potrzebował coś więcej niż odpalenie aplikacji muzycznej na telewizorze. 

Tylko że telewizor nie jest dobrym źródłem dla dźwięku.

Jeżeli wyjdziesz z niego przy pomocy złącza analogowych to oznacza że skorzystałeś zapewne zmiennej jakości przetwornika w telewizorze.

Jeśli natomiast wyjdziesz z łączem cyfrowym to obecnie każdy telewizor konwertuje sygnał więc to rozwiązanie także nie jest najlepsze.

Tani odtwarzacz sieciowy to moim zdaniem dobry pomysł.

Co do kolumn które wybrałeś to są to bardzo skrajnie inaczej brzmiące modele.

Generalizując każdy powie ci że ikon to kolumny lepsze.

Z tym że jeśli lubisz brzmienie ciepłe nie jaskrawe to nie będą to kolumny dla ciebie tak gra właśnie Aurora.

Icon jest dokładny analityczny bardzo przestrzenny świetnie brzmi w muzyce elektronicznej ale moim zdaniem starszych kawałkach rockowych pokazują się spore braki miałem te kolumny prywatnie w domu i w pewnym momencie już mocno mnie denerwowały.

Elektronika brzmiała na nich pięknie.

Do dali ten mr780 to super pomysł. 

Do heco kto co lubi. Ja bym chyba wolał nieco szybszy i jaśniejszy wzmak.

Piotrek 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 29.01.2023 o 17:01, Piotr Sonido napisał:

Tylko że telewizor nie jest dobrym źródłem dla dźwięku.

Jeżeli wyjdziesz z niego przy pomocy złącza analogowych to oznacza że skorzystałeś zapewne zmiennej jakości przetwornika w telewizorze.

Jeśli natomiast wyjdziesz z łączem cyfrowym to obecnie każdy telewizor konwertuje sygnał więc to rozwiązanie także nie jest najlepsze.

Tani odtwarzacz sieciowy to moim zdaniem dobry pomysł.

Co do kolumn które wybrałeś to są to bardzo skrajnie inaczej brzmiące modele.

Generalizując każdy powie ci że ikon to kolumny lepsze.

Z tym że jeśli lubisz brzmienie ciepłe nie jaskrawe to nie będą to kolumny dla ciebie tak gra właśnie Aurora.

Icon jest dokładny analityczny bardzo przestrzenny świetnie brzmi w muzyce elektronicznej ale moim zdaniem starszych kawałkach rockowych pokazują się spore braki miałem te kolumny prywatnie w domu i w pewnym momencie już mocno mnie denerwowały.

Elektronika brzmiała na nich pięknie.

Do dali ten mr780 to super pomysł. 

Do heco kto co lubi. Ja bym chyba wolał nieco szybszy i jaśniejszy wzmak.

Piotrek 

Żeby już nie komplikować ostatecznie wybór padł na rocznego Cambridge axr100. Na Wiim mini będę polować na jakąś promocję. Do tego Aurory 700, czy może w cenie 3000 zl idzie znaleźć cos ciekawszego w używkach? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, stacow napisał:

Żeby już nie komplikować ostatecznie wybór padł na rocznego Cambridge axr100. Na Wiim mini będę polować na jakąś promocję. Do tego Aurory 700, czy może w cenie 3000 zl idzie znaleźć cos ciekawszego w używkach? 

Nie wiem czy coś upolujsz z promocji tego wiim. Po ich wtopie na Amazonie teraz pilnują ceny.

Aurora pasują do tej elektorniki. Używane?

Monitor audio seria RX, klipsch f3, heco metas xt701, 

Piotrek 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Piotr Sonido napisał:

Nie wiem czy coś upolujsz z promocji tego wiim. Po ich wtopie na Amazonie teraz pilnują ceny.

Aurora pasują do tej elektorniki. Używane?

Monitor audio seria RX, klipsch f3, heco metas xt701, 

Piotrek 

W mojej okolicy wystawione na portalach ogłoszeniowych są monitory rx8 w cenie 3150 do negocjacji oraz klipsch r-820f za 2700 do negocjacji. Co o tym myślisz? Axr100 już do mnie jedzie więc musi zostać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez stacow
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, stacow napisał:

W mojej okolicy wystawione na portalach ogłoszeniowych są monitory rx8 w cenie 3150 do negocjacji oraz klipsch r-820f za 2700 do negocjacji. Co o tym myślisz? Axr100 już do mnie jedzie więc musi zostać.

RX8 to dużo lepsze modele. 820 czyli ta bazowa seria klipsha tak naprawdę nie nadaje się do stereo. 

To kolumny o bardzo ostrej górze a akurat model axr jeszcze to powiększy.

To różnica między tymi kolumnami to jest kilka klas w stereo.

Piotrek 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Na wstępie po raz kolejny chciałbym podziękować za wszystkie porady. Wybór ostatecznie padł na aurory 700 + axr100. Gra to bardzo przyjemnie, muzyka nabrała szczegółów, wysokie tony bajka. Oglądanie telewizji w wolnym czasie zostało zdetronizowane przez słuchanie muzyki i o to mi właśnie chodziło. 

Kupiłem również polecany Wiim mini, tutaj niestety rozczarowanie. Wygoda obsługi na pewno na plus, ale muzycznie kompletnie nie słyszę różnicy. Wiim podpiąłem pod jedno złącze optyczne, a telewizor pod drugie i tak sobie przełączałem między kanałami. Nawet poprosiłem kumpla z lepszym słuchem do takich spraw o pomoc w testach. Ani ja, ani on nie słyszymy żadnych różnic w jakości dźwięku płynącego z wiim, a z telewizora. Mój telewizor był swego czasu jednym z najwyższych dostępnych modeli, więc może nie ma aż takiej złej kompresji. Na ten moment uważam zakup wiim żeby polepszyć jakość dźwięku, za kompletnie nietrafiony. Może jakby był z dwa razy tańszy. 

Kolejna sprawa, za co pewnie zostanę wyklęty na tym forum, to brakuje mi suba. Niektóre piosenki grają naprawdę dobrze, a w niektórych bass jest jakby ucięty, stłumiony. Podwójnie jestem zdziwiony bo aurory często są określano jako te kolumny mocno basowe. Pożyczałem od znajomej jej stary subwoofer - audio pro acebass b1.35 mk2 (czy jakoś tak) i różnica jest kolosalna. Oczywiście nie chodzi mi o trzęsienie ścianami i robienie jakiegoś łubudu, ale po wyrównaniu mocy suba z kolumnami, muzyka zyskała dodatkowej głębi i energii. Może mój słuch został spaczony przez używanie całe życie głośników/soundbara z subwooferem, ale dla mnie razem gra to zdecydowanie lepiej. Na ten moment zastanawiam się czy nie kupić rel t5i lub svs sb1000. Ktoś siedzi w temacie subów i mógłby coś doradzić? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez stacow
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo Aurora ma bas

9 minut temu, stacow napisał:

stłumiony

Jest go dużo i jest niezróżnicowany. 

 

(Trzeba było postawić na fajniejszy wzmacniacz i do niego Klipsch).

Velodyne lub REL

(ale moim zdaniem ten set do Trance to nieporozumienie).

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Piotr Sonido napisał:

To kwestia akustyki pomieszczenia.

Możesz zamieścić zdjęcie jak stoi twój system w pomieszczeniu?

Może być wizualizacja? Sprawdzałem odsuwając i przysuwając kolumny od ściany. Aktualnie stoją jakieś 20 cm od niej, jakiś większych różnic nie zauważyłem. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, quatross napisał:

Spokojnie można jeszcze wysunąć je dość sporo. Ale jak mówię; one tak grajo; wiele więc nie wskórasz 

A Ty jaki zestaw byś polecił do moich zastosowań? Sprzedać zawsze można. Myślę że już bym został przy pomyśle z subem. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez stacow
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak musisz mieć nowy ze sklepu (Wzmacniacz z dakiem, streamer i kolumny) do 5000 to szczerze nie wiem.

Jak możesz oddać jeszcze 700ki to prędzej czy później pozbędziesz się ich, tak że ten...

A na ten moment kombinuj z subem do stereo,

2 godziny temu, stacow napisał:

A Ty jaki zestaw byś polecił do moich zastosowań?

 

 

 

Pioneer N-30AE, ROTEL A12 i DALI Zensor 7, ( + ROTEL CD11 Tribute) .

 

(A w zakładanym przez Ciebie budżecie; Wzmacniacz Harman Kardon (980 np.), Kolumny JBL Es100) .

 

 

 

 

Granie tego co masz może Ci się podobać z powodu braku osluchania. 

Natomiast jeżeli stać Cię jeszcze na sub do stereo, to znaczy że i tak wydasz tyle samo lub więcej na buble.

Ja np. Nie mam zamiaru nigdy słuchać Trance na HECO Aurora. To zamulony wszechobecny dół i detaliczna góra plus gorąca średnica. 

Na ten moment wybrałeś już chyba? PYTAJ TU O SUBWOOFER DO STEREO PODAJAC BUDŻET NA NIEGO.

Forumowicze pomogą...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym na pewno nie wymienił Aurora 700 na zensor 7. To kolumny tej samej klasy i owszem niektórzy wolą jedne niektórzy wolą drugie ale w tym momencie wymiana jednych na drugich jest raczej nieuzasadniona.

Chyba że możesz jej jeszcze oddać bo jeżeli mówimy o sprzedaży to w tym momencie wymiana to naprawdę ma sens ale na coś po prostu lepszego.

Wypożycz suba one na pewno doda ci tego niższego basu którego nie wiem dlaczego ci brakuje. Tak czy siak to będzie rozwiązanie które zostanie ci na wypadek przyszłej zmiany sprzętu też.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Piotr Sonido napisał:

Ja bym na pewno nie wymienił Aurora 700 na zensor 7. 

A ja owszem. Pod warunkiem że wzmaka również. O wiele fajniejsze granie do wymienionej muzyki. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, quatross napisał:

A ja owszem. Pod warunkiem że wzmaka również. O wiele fajniejsze granie do wymienionej muzyki. 

No ja nie. Bo jak wymieniać to na coś lepszego a nie innego. 

Ale inna sprawa że dla kogoś inne granie może oznaczać lepsze. 

No i tak 😛

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.