Skocz do zawartości
IGNORED

Czy urządzenie audio wypełnione po brzgi elektroniką gwarantuje świetne brzmienie?


Janklowoda
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, LJ3 napisał:

 

 

Co do sprzętu to wypakowany i ważący dużo zawsze gra lepiej. To pewne. 

Duży transformator, a lepiej dwa, po jednym na kanał (plus zasilający a to musi ważyć! np. we wzmacniaczu lampowym) to jest mus oraz spore kondensatory na wyjściu w tranzystorze to też jest mus. Bo w przeciwnym razie po co stawiać dobrze grające, rozbudowane kolumny? 

Poza tym wszystko musi być solidnie zbudowane, wytłumione i izolowane od wstrząsów, wpływów magnetycznych i innych niepożądanych zjawisk. 

To musi ważyć. 

Lekkie popierdółki zadowolą tylko poczatkującego. 

 

Znowu zawsze i musi - niczym dogmaty 

juz to przerabialiśmy , uważasz ze Devialet, Aavik, Wadia, Mola Mola itp to popierdolki i zadowolą tylko początkującego ?

Nie tak dawno coś mnie podkusiło na tranzystorowa integre uznanej amerykańskiej firmy o wadze 45 kg i mocy 2x250 wat ( akurat miałem „trudne” kolumny )

wytrzymalem miesiąc 

maly lampowiec o mocy 2x 2.5 wat  i wadze 16 kg pokazał mu miejsce w szeregu i wlasciwie  przepędził z mego domu . 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ilu ludzi tyle opinii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 21.04.2023 o 20:18, mztv napisał:

soulution 710:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Bardzo dobry przykład tego Soulution .... upakowane po brzegi a gra kiepsko ... samo "upakowanie po brzegi" nie gwarantuje dobrego brzmienia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdarza się, że producent „przekombinuje” i gra kiepsko.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„Im dalej społeczeństwo dryfuje od prawdy, tym bardziej nienawidzi tych, którzy ją głoszą. Prawda jest nową mową nienawiści. Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest czynem rewolucyjnym.“ —  George Orwell _______________________________________________________

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, morawka napisał:

wytrzymalem miesiąc 

maly lampowiec o mocy 2x 2.5 wat  i wadze 16 kg pokazał mu miejsce w szeregu i wlasciwie  przepędził z mego domu . 

może tak być, miałem podobnie.

Godzinę temu, szpakowski napisał:

samo "upakowanie po brzegi" nie gwarantuje dobrego brzmienia.

Miałem pustostany, które grały, miałem pełno stany, które niekoniecznie. 

Wiadomo, samo nie gra i nie zagra. To się musi razem spotkać w jednym miejscu, czasie i musi być chemium.

Drogie może grać, ale nie musi, a bywa, że tanie mile zaskoczy. 

Na mnie już dawno przestały działać loga, ceny, a równie poważnie podchodzę do diy ze sztuką wykonane. Inną sprawą jest odsprzedaż, ale myśleć o tym nim się kupi, to też dyskusyjne. Gdy się już decydujemy, to chyba dlatego, że mamy ku temu wyraźne przesłanki, aby z pośród setek, kupić właśnie to, a nie inne.  

Godzinę temu, szpakowski napisał:

nie gwarantuje dobrego brzmienia.

a co to takiego?

Nie ma wzorca 1 metra w dosłownym sensie reprodukcji. Każdy z nas ma inny wzorzec i każdy - dosłownie - buduje według własnego wzorca. Każdy system, to inna złożoność pracująca w innym środowisku, a bywa, ze są zakłócenia na ktore nie mamy wpływu, albo o nich nie wiemy. Tych zmiennych, które warunkują "dobre brzmienie" jest od metra.  To z czasem ewoluuje, zmieniają się gusta, preferencje, rośnie doświadczenie, a i nasz wzorzec ulega modyfikacjom.

 Trudno o receptę, jeśli to w ogóle jest możliwe, bo już nasze krzywe w rozumieniu Fletchera Munsona też płatają figle i z wiekiem podlegają zmianom. Nie jest to wartość stała. 

Te wszystkie kłótnie i starcia o wyższość jednego nad drugim, czasem sam w to wpadam, ale po prawdzie, to budujemy dla siebie i tylko dla siebie według własnego wzorca. Nam ma być dobrze i jeśli się udało, to gitara. 😉

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez piano
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
52 minuty temu, piano napisał:

(…)

Trudno o receptę, jeśli to w ogóle jest możliwe, bo już nasze krzywe w rozumieniu Fletchera Munsona też płatają figle i z wiekiem podlegają zmianom. Nie jest to wartość stała. 

Te wszystkie kłótnie i starcia o wyższość jednego nad drugim, czasem sam w to wpadam, ale po prawdzie, to budujemy dla siebie i tylko dla siebie według własnego wzorca. Nam ma być dobrze i jeśli się udało, to gitara. 😉

Bardzo ładnie to ująłeś🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„Im dalej społeczeństwo dryfuje od prawdy, tym bardziej nienawidzi tych, którzy ją głoszą. Prawda jest nową mową nienawiści. Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest czynem rewolucyjnym.“ —  George Orwell _______________________________________________________

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, piano napisał:

a co to takiego?

Tyle lat przerzucania klocków ... tyle lat doświadczenia i nie wiesz co to jest dobre brzmienie? 😉

Godzinę temu, piano napisał:

Nie ma wzorca 1 metra w dosłownym sensie reprodukcji. Każdy z nas ma inny wzorzec i każdy - dosłownie - buduje według własnego wzorca.

Każdy ma inne doświadczenia i przyzwyczajenia wykształcone na przestrzeni lat ale takie stwierdzenia to tylko usprawiedliwienie ułomności poszczególnych elementów, bądź też całego systemu. Jeżeli coś kiepsko gra to trzeba to jasno powiedzieć a nie chować się za płaszczykiem uprzejmości. Gdy "król jest nagi" to kurtuazja tego nie zmieni ... 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze kwestia niedoskonałości ludzkich odbiorników muzyki jak mózg i uszy. Ja na przykład nie słyszę idealnej stereofonii bo w prawym uchu mam kanalik szeroki i płytki a w lewym głęboki i wąski i dźwięk dociera tu lekko spóźniony i słyszę ciszej z tej strony. A z mózgiem różnie reaguje na zmiany atmosferyczne stress tryb życia. Najlepiej jakby człowiek miał szufladę bezpośrednio w czole a przetwornik w mózgu to może by lepiej grało i nie słyszałby człowiek cyfrowego brzmienia. Ktoś mi napisał na forum słyszysz 1 i 0 no oczywiście, że nie ale potrafię odróżnić nienaturalność brzmień cyfrowych od siebie w zależnie od źródła czy przetwornika. J

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

....sowy nie są tym czym się wydają.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 21.04.2023 o 06:27, Janklowoda napisał:

tak jak się umawialiśmy 3800 przewód + 3600 listwa. Gość z uśmiechem zabulił i wyszedł. Ja do kumpla z głupią miną a on na to TANIEJ BY NIE KUPIŁ". Ot co kto bogatemu zabroni?

Dopóki nie wmawia maluczkim, że im bez takich pierdół nie zagra to jego sprawa.

W dniu 21.04.2023 o 14:07, yayacek napisał:

Świetne brzmienie to jak już wyjaśniłem znaczy dokładnie nic. Każdy ma SWOJE własne świetne brzmienie, bo każdy ma swój gust i pod swoje preferencje wybiera sprzęt.

Dokładnie tak!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, szymon1977 napisał:

Dopóki nie wmawia maluczkim, że im bez takich pierdół nie zagra to jego sprawa.

Wmawiać może, jeżeli ktoś uwierzy we wmawiane treści to też jest tylko sprawa pomiędzy dwoma osobami, co innego wmawianie zbiorowe/masowe 😉.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Lech36 napisał:

, co innego wmawianie zbiorowe/masowe 😉.

Tzw sekta 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„Im dalej społeczeństwo dryfuje od prawdy, tym bardziej nienawidzi tych, którzy ją głoszą. Prawda jest nową mową nienawiści. Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest czynem rewolucyjnym.“ —  George Orwell _______________________________________________________

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, Tajitsu napisał:

Tzw sekta 🙂

Bingo! 😉 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, szpakowski napisał:

Tyle lat przerzucania klocków ... tyle lat doświadczenia i nie wiesz co to jest dobre brzmienie?

Wiem, jak mi się zdaje. Pytanie czy to co wiem, pokrywa się z Tym co ty wiesz(?)

Innymi słowy, czy mój wzorzec metra pokrywa się z Twoim? 

Stawiam, ze nie lub co najwyżej, średnio. To pokazuje jak znaczne są różnice między nami na forum, a to tylko 2 osoby. 

Teraz można postawić proste wydawałoby się pytanie;

 - "dobre brzmienie", to Twój wzorzec czy mój? 

I kto to oceni?

Na oceniającym spoczywa ogromna odpowiedzialność.

Szczęśliwie, są to tylko dywagacje bez pokrycia w praktyce. 

9 godzin temu, szpakowski napisał:

Jeżeli coś kiepsko gra to trzeba to jasno powiedzieć a nie chować się za płaszczykiem uprzejmości.

Z objazdów po PL, stwierdzam, ze mało kto jest gotowy na prawdę, nawet tę w ujęciu konstruktywnym. 

A nadrzędnie - kto mi daje prawo lub komukolwiek na bycie sędzią? 

Takie numery przechodzą tylko wśród osób doskonale się znających, ktore cenią konstruktywną krytykę. 

Oceniający musi też wziąć pod uwagę błąd po stronie użytkownika lub np. akustyka, bo trudno winić tego pierwszego, że akustyk popełnił fuszerkę. Jakiś czas temu miałem właśnie taki przypadek. 

Znam tylko 3 osoby z którymi mogę być szczery do bólu, bo tak uzgodniliśmy i tak chcemy. Przy reszcie, stosuję zasadę "wolnoć Tomku w swoim domku"

Innymi słowy, jakim prawem mam skrytykować czyjąś "puszystą" żonę, gdy mój wzorzec kobiety jest zupełnie inny(?!)

Nikt mi takiego prawa nie dał, a nawet gdyby, to bym nie skorzystał, bo uważam, ze każdemu należy się kawałek życiowej przestrzeni na własne wariacje.  

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez piano
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, szpakowski napisał:

Bardzo dobry przykład tego Soulution .... upakowane po brzegi a gra kiepsko .

a wracajac do istoty wątku.

Miałeś u siebie? Napędzałeś Soulution swoje zg? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, piano napisał:

Innymi słowy, czy mój wzorzec metra pokrywa się z Twoim? 

Myślę, że się pokrywa. Tylko jeszcze o tym nie wiesz ... 

9 minut temu, piano napisał:

Miałeś u siebie? Napędzałeś Soulution swoje zg? 

Nie, nie miałem u siebie ale w ten sam tor u znajomego wpiąłem swój wzmacniacz, więc miałem porównanie bezpośrednie. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, szpakowski napisał:

Myślę, że się pokrywa. Tylko jeszcze o tym nie wiesz ...

Wątpię, bo choć gra cały system, to zg masz takie które pokrywają się bardziej z Twoim uchem niż moim. ( mam na myśli ich naturalną plastykę dźwięku) 

Oczywiscie, mz, to nie wyklucza, zbudowania na ich bazie ciekawego soundu, ale wybrałeś dla siebie zg, których ja dla siebie bym nie wybrał, w konsekwencji, wnioskuje, ze nie mamy pokrywającego się wzorca. 

21 minut temu, szpakowski napisał:

Nie, nie miałem u siebie ale w ten sam tor u znajomego wpiąłem swój wzmacniacz, więc miałem porównanie bezpośrednie. 

owszem, to coś mówi, ale jak znam kaprysy audio, zmiennych wpływających na taką ocenę  jest więcej np. są przetworniki, które najlepiej pracują w określonym przedziale mocy. Podam konkret z życia wzięty. GPA 604 8 h III. Można je cenić lub nie, ale nie o to chodzi, a o zasadę tj. owszem,  będą grały z mocnymi tranzystorami np. w/w Soulution, ale najlepiej będę śpiewały z amp o mocach 10 - 25 max 35 W 

Sprawdzone. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez piano
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypakowanie sprzętu nie zawsze jest wyznacznikiem. Producent ze słaba linia technologiczną nie musi mieć dużych płytek z elektroniką i mnóstwem kabli. Stosując optymalizacje i droga linie produkcyjną da produkt wysokiej jakości nie zapchany płytkami i kojarzącymi się z DIY.

Można tu z polskiego podwórka wskazać np. Lapizatora i jego DACi. Świat je kupuje, bo oferują dobry dźwięk, a patrzysz do środka to DIY w czystej postaci, kable płytki i nieład. 
drugi opiewany producent to Ayon, tam też optymalizacji nie ma. Kable i chaos, a audiofile się podniecają kablami za kpln, Gerhard do gniazdek rca daje tasiemkę z metra za kilka groszy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, piano napisał:

Wątpię, bo choć gra cały system, to zg masz takie które pokrywają się bardziej z Twoim uchem niż moim. ( mam na myśli ich naturalną plastykę dźwięku) 

Chodzi mi o elektronikę. Dobry system można zbudować zarówno na mnitorach jak i pełnopasnowych kolosach. Zależy od warunków lokalowych ... oczywiście pełnopasmowe są bardziej atrakcyjne ...

16 minut temu, piano napisał:

Wątpię

Niepotrzebnie ... zweryfikujemy 😉

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.