Skocz do zawartości
IGNORED

Wzmacniacz Grundig A-903 Fine Arts


8815lukas

Rekomendowane odpowiedzi

Kuźwa nie wytrzymałem i napiszę.

 

"Poza tym u eliza47 (czyli gramofonika) nie zamierzam kupowac - to znany krakowski handlarz i kretacz."

 

Zobaczcie u kogo Lete kupił tego A-9000... Czy zrobi jak z PM-75? Ponoc miał dwa przy czym jeden już poszedł sobie, teraz ma ponoc dwa A-9000. Kiedy pójdzie ten "drugi" i za ile? ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz wystarczy tylko kilka zachwytów nad Grundigiem i już sprzedajemy go za 1500 zł ;-)))) Eh, panie.....zresztą juz wczeżniej pisałem o tym z norwidosem......zachwalanko i sprzedawanko po krótkim czasie.....a naiwnych nie brakuje....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przykro mi to mowic, ale sporo jadu u Was wyczuwam... Sa tego jakies konkretne przyczyny?

 

Wszyscy zarzucajacy mi klamstwo - prosze kolejno "odszczekac", jeden po drugim...

 

Oto moja aukcja na niemieckim ebay.de (ten A-9000 za 300 euro - konto ebay uzyczone przez brata, ja swojego nie posiadam - jak pamietacie, pisalem o trudnosciach rejestracji):

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

I dzisiejszy zakup na Allegro:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

(cena bardzo dobra, ma byc tez w bardzo dobrym stanie i jest na niego rekojmia + plomby sprzedajacego i stad decyzja o zakupie od tego kontrowersyjnego allegrowicza o ktorym pisalem negatywnie i zdania nie zmieniam).

 

Bardzo martwi mnie niska kulutra dyskusji na tym forum...

Zaden z tych A-9000 nie jest na sprzedaz (ten z Allegro zostaje u brata, ktory majac A-903 skusil sie szybko na A-9000 i to on dzis rano poprosil mnie o licytacje na Allegro, gdyz z kolei on tam nie ma konta...).

 

Te klocki to juz rzeczywiscie pogranicze o ile nie prawdziwy Hi-End, wiec nie widze sensu w wymianie lub odsprzedazy, jak tu niektorzy zaczeli sugerowac...

Zastanawiam sie naprawde powaznie, czy zawisc ludzka musi powodowac takie reakcje jak komentarze niektorych osob? Szyderstwo, zarzucanie klamstwa i duza... "chamskosc"? bez elementarnej wiedzy o sprawie?

 

Planowalem zrobic solidny opis obu urzadzen (a-903 i a-9000), ale w tym momencie naprawde sie zastanowie nad tym gleboko - nie sa mi potrzebne zlosliwe uwagi, jakoby rzekomo mialo to spowodowac zwiekszenie podazy tych modeli... Naprawde, mam z czego zyc i nie mam na celu handlu starociami...

 

Smutne.

 

Pozdrawiam,

Lete

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stefanB- Miałem kiedyś brzydactwa Audiolabora , tzn dwa monobloki ( cienkie takie i długie , modelu nie pamiętam ) + preamp w kolorze białym , ale grało to całkiem , całkiem :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

=> lete

"Poza tym u eliza47 (czyli gramofonika) nie zamierzam kupowac - to znany krakowski handlarz i kretacz."

Trudno, zebyś się nie bronił, ale jak ktoś pisze o kimś powyższe a potem jednak od niego kupuje to jest to co najmniej zastanawiające.....poza tym jednego PM 75 juz upchnąłeś...wnioski nasuwają się same - wybacz....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lete, spokojnie. Nie uważam, żeby niektóre wypowiedzi w tym wątku można było uznac za chamskie. Lekko ironiczny ton nie świadczy o braku kultury. Poza tym bez Twoich wyjaśnień sytaucja przedstawiała się raczej jednoznacznie.........

Swoją drogą bardzo mnie interesuje Twoja opinia na temat 9000 i będę za nia wdzięczny.

Pozdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaro4444,

Dla Twojej wiadomosci. Sprzedalem oba PM-75 i wlasnie dzisiaj mialem telefon od czlowieka, ktory go kupil - byl nim wrecz zachwycony (porownywal z jakims Rotelem, ktorego PM-75 wrecz zmasakrowal). Zapewniam Cie, ze decyzja o sprzedazy powodowana byla tylko i wylacznie checia przesiadki na A-9000. Nikogo tez nie namawiam do kupienia A-9000! Ja jestem z niego zadowolony i to mi wystarczy (brat tez ma usmiech od ucha do ucha w zwiazku z dzisiejszym "strzalem" - nie trzeba sie tluc do Niemiec, co planowalismy. No i cena naprawde dobra...).

Czy Twoja ciekawosc zostala zaspokojona? Chcesz moze o cos jeszcze zapytac?

 

Lete

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lete moja wypowiedź sprzed 3 miesięcy prawie:

"Renard ale ja mam PM-75 i mi Rafał wybaczy ;) Ale nie wiem co z Tobą będzie ;) Miałem gdzieś test porównawczy z chyba z Revoxem i wygrał zdecydowanie A-9000. Kiedyś to był topowy model szacowanego producenta. Pierwszy prawdziwy Fine Arts A-903 nadal jest w cenie. O czymś to świadczy..." Zdania nie zmieniam, ale tylko sobie obserwuję co będzie dalej ...

 

Zyzio doczytaj dokładnie zanm rzucisz kamieniem.

"Poza tym u eliza47 (czyli gramofonika) nie zamierzam kupowac - to znany krakowski handlarz i kretacz." -

to nie są słowa Lete, a Twojego ulubieńca Zyzio ;P

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem z tym Grundigiem z polski moze byc jeden. Nioryginalny uklad STK. Podobno z tego co wyczytalem wstawiane sa slabe zamienniki z tad takie ceny na niemieckim e-bay 300 ojro ( gdzie raczej sa ta oryginaly nie tykane ) i takie niskie ceny u nas gdzie pan Zenek wszystko naprawi;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lete 21.10.2005 r. wątek:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

"Niemca opanowała moda VW - niebieskie podświetlenie. Oryginalnie A9000 powinien mieć zielone.

Długi czas szukałem w Polsce A9000, ale albo ceny były bardzo wysokie, albo były to zdewastowane egzemplarze. Za tego co pamietam to A9000 ma chyba końcówki mocy STK i tu jest problem, wiele ma podróbki.

Aukacja powinna się zakończyć na ok 200 E jak ma boczki drewniane to może 220-230 E. Ja osobiście wolałbym A9009 ale ostatnio aukcja zakończyła sie na ok 450 E."

 

Poczytaj tez dalej proszę. Powtórzę jeszcze raz. Na tema A-9000 zdania nie zmienię.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla ostudzenia atmosfery pytanie tylko trochę na boku: czy wiecie cokolwiek o takiej zabawce:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?

Warte cokolwiek, a zwłaszcza tej ceny?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

zwolennik łagodności

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaro4444

 

Ten grundig nie ma zielonego podswietnia tylko ma biale zarowki co daje takie pomaranczowe lekko swiatelko. Zarowki za dosc specyficzne ale mozna wstawiac zamienniki. Problem jes w tym ze sie szybko pala, do tego sa laczone szeregowo po 2.

 

Tam jest tylko jeden uklad STK. Co do jego oryginalnosci to wystarczy zajrzec od spodu jak jest przylutowany i watpliwosci znikaja:) Moj ma oryginalny, jetem tego pewien. Nie da sie tak zlutowac ukladu zeby wygladal jak lutowany maszynowo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moj "berlinski" A-9000 "swieci" na zielono, nie byl tez nigdy rozkrecany (sruby oryginalnie pokryte lakierem, w srodku baaardzo duzo kurzu, stan oryginalny). Gra bardzo dobrze. Co do ceny... no coz... na mojej licytacji lekko skoczyla do 300 euro - co zrobic, tyle dalem i nie zaluje. Widzialem tez A-9000 kupowane za wiecej, niz 300 euro, wiec tu chyba reguly nie ma, ale rzeczywiscie mozna czekac i czasem szybko cos upolowac, jak bedzie dobre "sofort kaufen" i wysylka na Europe.

 

Ten drugi z Allegro tez wyglada przyzwoicie, bynajmniej jezeli chodzi o fotografie srodka. Zobaczymy jak dotrze - bede porownywal z bratem odsluchujac i w razie czego - zawsze moge zwrocic, jak cos bedzie nie tak. We wtorek bedzie wiadomo.

 

Pozdrawiam,

Lete

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj szukałem o nim informacji. Praktycznie wszystko po niemiecku, którego znam tylko podstawy.

Szukałem informacji jaki siedzi tam przetwornik ale nie znalazlem. Doszukalem się natomiast, że laser jaki tam siedzi to OPTIMA 5S, wiec chyba jakiś nietypowy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm

 

Lete pisze ze ma zielone swiatelko. Wiec wychodzi na to ze te bez boczkow drewnianych ( moj ) maja zywkle biale zarowki a te z boczkami maja zielone.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Moj "berlinski" A-9000 "swieci" na zielono...

 

Oczywiscie pomylka... nie jest to zielony kolor(!), ale pomaranczowy/bursztynowy, tak jak pisal mlody2 ;-)

Zielony "siedzial" mi w glowie, bo na nim stoi CD Marantza 63, ktory swieci na zielono i stad zamieszanie... ;-)

 

lenam,

Jezeli ten CD jest w dobrym stanie, to jest cos wart - zobacz na niemiecki ebay.de. Kwestia ceny.

Ja akurat nie planuje zmieniac Marantza CD 63, bo po prostu jest popularniejszy (naprawa) i wystarczajacy na moje potrzeby, wiec nie kupowalem "do kompletu" CD FineArtsa. Mam tez tuner Marantza, wiec obsluga jednym pilotem CD i tunera mnie zadowala i tak chyba pozostanie.

CD FineArts musi miec obecnie blisko 20 lat, wiec jako ze jest to mechanika, warto kupowac widzac i mogac sprawdzic...

 

Pozdrawiam,

Lete

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mlody2

 

Co do boczkow drewnianych to mialy je wszystkie A-9000. Niektore juz nie maja, bo aby zdjac plyte obudowy nalezy te boczki odkrecic i tam sa takie plastiki, ktore je trzymaja - przycisniesz za mocno, plastik peka i boczku juz nie zamontujesz oryginalnie, wiec ludzie po prostu te drewno wyrzucali...

Pierwotnie mialy wszystkie i u Ciebie zwroc uwage na 3 otwory na sruby po bokach.

 

Pozdrawiam,

Lete

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lete

 

Dzieki za wyjanienie :)

 

No coz szkoda ze nie mam boczkow, ale to nie problem mozna zrobic.

 

Liczy sie dzwiek!

 

I sprwadz tego "Polskiego" Grudiga jak ma przylutowany STK do plyty, bo czesto byly to podrobki montowane. Tylko troche trzeba sie naodkrecac zeby zjac spod obudowy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do A-9000, to siedza w nim (musze to jeszcze dokladnie sprawdzic) kosci STK 3102 III. Nie wiem, czy sa to naprawde dobre kostki, ale gra to pieknie. Jezeli ktos moze cos wiecej powiedziec o tych kosciach, to poprosze - chetnie poczytam.

 

Pozdrawiam,

Lete

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-> lete

To może jeszcze opisz i porównaj pokrótce, w trzech słowach jak się ma PM-75 do FineArtsa; tak dla ciekawych tematu, ale niekoniecznie chcących pzesiadać się z Marantza na Grundiga ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>krzych

 

A wiec w "trzech slowach"...

W bezposrednim porownaniu A-903 i PM-75 (wtedy jeszcze nie mialem A-9000) stwierdzono:

A-903 - scena bardziej obszerna (gra duzym i obszernym dzwiekiem, podczas gdy PM-75 raczej buduje scene pomiedzy zestawami, nieco ja cofajac do tylu). Zaskakujaco naturalna barwa brzmienia A-903 (PM-75 nawet przy tym tanszym FineArtsie w bezposrednich "przelaczeniach" zabrzmial - jak to okreslil brat - nieco "plastic fantastic"). Dzwiek PM-75 mial "firmowy" charakter, nie byl tak naturalny, jak w przypadku A-903. Slowem, barwa PM-75 jest nieco "zanieczyszczona" (np. sluchajac choru kobiecego na a-903 mozna z latwoscia rozroznic barwy glosu poszczegolnych pan, podczas gdy PM-75 nieco te "smaczki" zamazuje - glosy z tej samej skali brzmia podobnie). Troche zastanawiajace jest, ze w praktyce a-903 nie jest "mocarzem", mimo nominalnych 100W przy 8 Ohm. Rozkrecalem galke glosnosci do 12.00 i w pomieszczeniu 16m kw. nie bylo jeszcze przesadnie glosno... PM-75 jest troche jednak mocniejszy. Najwieksze roznice brzmieniowe zaobserowano na tak tutaj czesto kontrowersyjnych monitorach B&W 602 S3 - najwieksze dysproporcje w barwie na plus A-903. Co dziwne, na glosnikach AA Hyperion II brzmienie PM-75 i A-903 bylo praktycznie bardzo zblizone (czyzby zatem kres mozliwosci Hyperionow, a konkretnie Vify TC?). Wniosek: im wyzsza klasa glosnika, tym dysproporcja wzrasta (okazuje sie, ze 602 S3 potrafi pokazac pazurki i to naprawde solidny monitor - bardzo jednak wymagajacy i nie zagra dobrze z budzetowym wzmacniaczem, a bedzie wrecz tragicznie...).

Coz jeszcze... A-903 ladnie "wypelnia" poszczegolne skladniki dzwieku i je wyroznia w "tlumie", tj. saksofon jest bardzo "saksofonowy", flet prosty ma sporo "powietrza", fortepian potrafi zejsc bardzo nisko i ma mase drobnych wybrzmien, perkusja wreszcie nie jest "syntezatorowa", itd...

Reasumujac - PM-75 zrobil na mnie duze wrazenie swoja kultura brzmienia. A-903 dodal do tego wszystkiego jeszcze naprawde ladny naturalizm...

Az wreszcie trafil do mnie A-9000... Tutaj wszystko jest jeszcze lepsze. Uwage zwraca przeogromna scena, jeszcze wieksza od A-903 (mowiac troche zartem, A-9000 gra tak szeroko, jak dwa PM-75 razem wziete). Do tego dochodzi wieksza moc - 140W przy 8Ohm. Oczywiscie dzwiek jest jeszcze bardziej naturalny, a przy tym subtelny. Sluchajac Zbigniewa Preisnera "10 pieces for the Piano" i pracujac przy tej muzyce przez moment zapomnialem, ze jest to dzwiek tworzony przez elektronike - gleboka scena, wrazenie sporego salonu i dzwiek fortepianu "gdzies tam" z pewnej odleglosci. Wyobraznia naprawde pracuje... A-9000 to dual mono (zrobiony we wspolpracy z Marantzem i z tego samego segmentu co PM-95). Coz wiecej... Jestem pewien, ze moje glosniki bardzo ograniczaja ten wzmacniacz, choc i przy nim bardzo mnie zadziwily znikajac gdzies w tym bezkresie dobrego dzwieku... Ogolnie naprawde przyjemne klocki z tych (i tylko z tych) serii FineArts. Szkoda, ze raczej ciezko u nas dostepne. No i maja te swoje blisko 20 lat...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lete skoro A-9000 ma 20 latek to może sie przydać :) ---->

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Co do PM-75 to uważam, że ten wzmak zasługuje naprawdę na dobrą resztę toru i wówczas dopiero pokazuje na co go stać. Od niedawna mam Minas Antony made by McGyver i na nich PM-75 pokazał mowe oblicze. Choć jestem daleki od opinii, że "bije na głowę wszystko do XXX kzł" to naprawdę porządny wzmak.

A co do A-9000 to może poddam go niedługo sparingowi w moim zestawie z PM-75 (z czystej ciekawości, ten wzmak ciekawił mnie od dłuższego czasu o czym pisałem juz dawno na forum) i wówczas sam wyrażę swoje opinie ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na niemieckim ebayu są w tej chwili dwie sztuki A 9000

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.