Skocz do zawartości
IGNORED

Wzmacniacz Grundig A-903 Fine Arts


8815lukas

Rekomendowane odpowiedzi

>cyjanopan

 

>I co dalej podoba ci się brzmienie kości STK ? hiehe ;-)

 

Tak, zwlaszcza model 903 w pelni oparty na STK w kwestii barwy brzmienia w pewnym sensie odrobine przypomina - moim zdaniem - ceniona do dzis Diore WS704. A-9000 to oczywiscie juz nie ta polka - jest bardziej finezyjny i reprodukuje przyjemny, leciutki dzwiek, pelen "fluidow" - tego wzmaka wrecz kocham ;)

 

>A mój chiński wzmacniacz jest amerykański bije wszystko do 10000zł

 

I znowu sie zaczelo... "A moj bije wszystko do XXXXX zl...".

Sam sie zastanawiam, dlaczego z kims takim dyskutuje...

 

Pozdrawiam,

Lete

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość discomaniac71

(Konto usunięte)

Co my sobie posluchamy to tylko i wylacznie nasza sprawa. Wlasciwie to cierpisz na te sama wade co elfan: nie chce ci sie niczego posluchac - potrafisz negowac cos o czym nie masz zielonego pojecia. Coz nie bede cie wiecej przekonywal ze 2000 DM wtedy bylo wiecej niz 1000 Euro dzis. Niewazne. Mam tylko nadzieje ze forumowa mlodziez nie bedzie sie od ciebie uczyc bo nie ma czego. Przynajmniej w temacie roznic jakosci miedzy tym co w elektronice bylo a co jest.

Nie mowie ze dzis nie robi sie dobrego sprzetu bo to nieprawda. Ale nie znosze czyjejs ignorancji. Tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>I znowu sie zaczelo... "A moj bije wszystko do XXXXX zl...".

>Sam sie zastanawiam, dlaczego z kims takim dyskutuje...

 

Właśnie dokładnie to robisz, tylko w ukrytej formie ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

=> disco

Ja nie neguję dźwięku, ja neguję Twoje podejscie do cen i gloryfikowanie budowy urządzeń sprzed 20 lat i nazywanie ich hi-endem, którym nie są :) Poza tym co można nauczyć się od człowieka, który wstydzi się, że zakupił kabelek Siltecha, dostaje olśnienia po podłączeniu najtańszego Audioqesta, dziwuje sie obracając w rękach kabelek XLO, czy przeżywa orgazm po ujrzeniu napisów w stylu "New optical class A" ? ;-))))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość discomaniac71

(Konto usunięte)

W budowie wzmacniaczy od lat nic sie nie zmienilo. Nie ma nowych lepszych technologii. Akurat z AQ przygod wczesniej nie mialem. Co nie znaczy ze nie mialem z innymi kablami. Ty nawet nie wiesz co to jest New Optical Class A bo dla ciebie to gadzet typu class AA Technicsa - na ktorym jak sam przyznajesz sie wychowales. I wlasnie do modeli tej firmy ogranicza sie twoja znajomosc starszych klockow wiec badz uprzejmy nie mierzyc wszystkich jedna miara. Sa na forum ludzie ktorzy wiedza co to New Optical Class A i chetnie ci udziela informacji zebys wiedzial jak bardzo sie mylisz. Co do kabelka XLO - to nie bylo zdziwenie a poszukiwanie kierunku kabla. Siltecha kupilem swiadomie i niczego sie nie wstydze. Nie chcialem tylko zeby osoby twojego pokroju robily sobie z tego temat do dyskusji. Wiem co mam i wiem czego chce w dziedzinie audio a forumowiczow staram sie dzielic na tych zaufanych od ktorych moge sie czegos nauczyc (jest ich calkiem sporo) i takich jak ty szukajacych dziury w calym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

=> disco

Nie możemy po raz setny ciągnąć off topicu - każdy napisał juz nie raz co miał do napisania, ocenią to czytający, ja starałem się jedynie zwracać uwagę na pewne anomalia ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zyzio

>A co ma wiek do cen ;-) Ile razy mam Ci tłumaczyć, ze 2000 DM to jednak jest 1000 Euro :->), wtedy było to sporo kasy dla przeciętnego Polaka, ale czasy się zmieniły....i te klocki nie >są wcale lepiej zbudowane od dzisiejszych pomimo cięcia kosztów, bo tak naprawdę koszty >drastycznie tnie się w Media-Marketowych plastikach, ale już tak nie widać tego cięcia >choćby w Denonie PMA 2000 AE :-) Tak se możemy pisać i pisać, a i tak jeden drugiego >nie przekona, wkurza mnie jedynie że ciagle powołujesz się na wiek nieszczęsnego elfana, >brak doświadczenia itp. itd., a nie możesz przyjąć do wiadomości chociażby tego , że Jemu j>ednak PMA 1560 niczym szczególnym nie zaimponował :-) Zresztą posłuchajcie sobie w >Krakowie porządnych nowych klocków, a nie przypadkowo dobranych z kolumienkami na >parapecie i zdziwionym wzrokiem wlepionym w kabelek XLO :-))

 

 

Z ekonomii pała!

 

Zyzio

>Zresztą posłuchajcie sobie w Krakowie porządnych nowych klocków, a nie przypadkowo >dobranych z kolumienkami na parapecie i zdziwionym wzrokiem wlepionym w kabelek >XLO :-))

 

Napisz w jakim systemie sluchales tego Grundiga A-9000 to się wszycy posmiejemy…ja już się smieje z ciebie;)

 

Zyzio

>To nie jest używany starszy sprzęt (do 10lat), a sprzęt muzealny o wartosci sentymaentalnej >- trzeba go oznaczać żółtymi tablicami jak samochody, a skoro nie przechodził remontu >(czytaj niegrzebany) jest tyle wart i nic więcej :)

 

Hmm to samo pomyslalem sobie o tobie jak czytalem ten post. Wydaje mi się ze jestes taki lekko muzealny o wartosci…zalosnej i sentymentalnej, patrzac na to co piszesz.

 

Zyzio

>2000 DM = 1000 Euro i tyle kosztowałby dziś - 4 kzł, biorąc pod uwagę wiek wart jest 500->800 zł - max ! A daję głowę, że będzie chodził po 1200 - 1400 zł leciutko ;-)

 

Poraziles mnie wrecz swoja analiza. Jestem zdruzgotany, chyba zaczne robic doktorat z ekonomii, może będziesz moim promotorem, zgodzisz się, BLAGAM!!! Jestes taki mONdry i Yinteligetny a twoje analizy maja tyle swiezosci;) ( tylko stechlizna zalatuje )

 

Zyzio

>Ja nie neguję dźwięku, ja neguję Twoje podejscie do cen i gloryfikowanie budowy urządzeń >sprzed 20 lat i nazywanie ich hi-endem, którym nie są :) Poza tym co można nauczyć się od >człowieka, który wstydzi się, że zakupił kabelek Siltecha, dostaje olśnienia po podłączeniu >najtańszego Audioqesta, dziwuje sie obracając w rękach kabelek XLO, czy przeżywa >orgazm po ujrzeniu napisów w stylu "New optical class A" ? ;-))))

 

 

No jak nie negujesz dzwieku ? a to co -"Zresztą posłuchajcie sobie w Krakowie porządnych nowych klocków, a nie przypadkowo >dobranych z kolumienkami na parapecie i zdziwionym wzrokiem wlepionym w kabelek >XLO :-))"

 

Czy tu uwazasz ze ktos nie czyta tego co piszesz, a moze ty nie wiesz co piszesz?

 

Pozatym nie chce wiedziec kiedy ty dostajesz orgazmu.. mam nadzieje ze nie podniecasz się piszac takie durne posty….?!

 

 

Musisz się tez niestety pogodzic ze twoja „ Bestia” hi-endem tez zadnym nie jest. Przykro mi.

 

 

cyjanopan

>Co ten 18 letni wyschnięty hajend robi z ludzi... ;-)

 

Co ta reklama robi z ludzi ze wierza w „ wyscheniety „ hi-end i lepsze nowe klocki za 2 razy wieksza kase które podobbno graja lepiej no i oczywscie maja najnowsze rozwiazania technologiczne….;)

 

 

Zrobiliscie znowu niezle szambo z dobrego poniekad watku. Zygac mi się chce jak czytam takie wypociny.

 

Niektorzy z was sa naprawde zalosni. Komplesy macie jakies, czy o co wam chodzi? Nakupowaliscie gownianego sprzetu za niesamowite ilosci pieniedzy i teraz wam glupio ze cos znacznie tanszego potrafi zagrac zdecydowanie lepiej.

 

Ponawiam tez swój apel;

 

Proszę o wpisanie wszystkich konfiguracji w jakich sluchaliscie tego A-9000. Pochwalcie się. Zobaczymy kto ma pojecie o tym sprzecie a kto jest totalnym baranem piszac o czyms czego w zyciu nie slyszal!

 

Nigdy sie tak nie wku....wilem ja teraz tutaj na forum.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zyzio, cyjanopan...

Mam nadzieje, ze dozyje kiedys chwili, kiedy ktorys z Was sam czasem zalozy jakis interesujacy watek, by cos ciekawego napisac, o czyms rzeczowym podyskutowac. W chwili obecnej jestescie mocno negatywnymi personami na tym forum.

Zyzio, obserwujac Twoje wpisy od czasu, kiedy sie tu zarejestrowalem widze, ze najwyrazniej cierpisz na syndrom niedocenienia, sfrustrowania. Byc moze zycie nie ulozylo Ci sie tak, jak chciales - tego nie wiem. Byc moze masz cala mase problemow w prawdziwym swiecie i trudnosci z rozladowaniem stresu - tego tez nie wiem. Nie mam rowniez pojecia, czy na plaszczyznie osobistej jestes "zaspokojony" - sam sobie odpowiedz.... Faktem jest, ze tutaj sobie uzywasz - ironia, szukanie dziury w calym, swoiste dla Ciebie "jatrzenie", szperanie i czepianie sie slowek oraz minimum merytoryki - to Twoj znak rozpoznawczy. Mysle, ze wskazuje to wyraznie na glebokie zaburzenia emocjonalne, ktore w tym wieku moga byc niepokojace. Juz o tym wspominalem, ale przypominasz mi troche Onetowego "Jasia Smietane", ktory na tamtym forum bredzi codziennie naprawde strasznie... Czlowiek ten zapewne onanizuje sie, kiedy pod swoim postem zauwazy wpis "Brawo Jasio, dzisiaj 9/10!!!"... Byc moze w Twoim przypadku jest inaczej, ale szczerze mowiac juz wielokrotnie zastanawialem sie, czy cos Was obu nie laczy...

Cyjanopan... Ciebie musze lepiej troche poznac, ale powoli na opinie chlopie pracujesz... Doczekasz sie.

 

Pozdrawiam,

Lete

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mlody2, lete, discomaniac71 : trochę dystansu do tego forum i internetu w ogóle, serio, szkoda waszych nerwów ;-)

zyzio : zaczynam rozumieć twoją "krucjatę" ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

=> lete, młody 2, disco

Niestety szambo z tego watku zrobiliście sobie sami, nie potraficie dostrzegać ironii, nie macie za grosz poczucia humoru, na dodatek przeprowadzacie - w szczególności lete jakąś analizę psychologiczną mojej osobowości - łojoj, a mnie w ogóle nie boli jak ktos źle napisze o Primare czy Paradigmie, a Wam ciśnienie skacze, dajcie spokój - po raz kolejny powtarzam nie pisałem o brzmieniu, a wytykałem pewne anomalie ;-) Sami wypisujecie jakieś epistoły, wszystko bierzecie do Siebie, a potem rzygać się Wam chce, no chyba że na własne wpisy ;-)))

Dajcie spokój, trzeba wiedzieć kiedy przestać :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cyjanopan...

 

Ludzie czasem chca podyskutowac na dany temat powaznie, czegos sie dowiedziec. Naprawde malo kogo interesuja "krucjaty" niepotrzebne smiecenie na forum... Biorac pod uwage tylko ten watek sam ocen, ile merytorycznych tresci wniosles razem z zyziem w tym temacie - co powiedziales konkretnego o Fine Arts'ie 903 (i pokrewnych)?

 

Tworzysz tutaj klasyczne "slodkie pierdzenie" i oczekujesz poklasku? (przepraszam za wyrazenie...).

 

 

Lete

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

=> cyjanopan

Ty jeden mnie rozumiesz, a na lete to ja powinienem się normalnie obrazić, co te nerwy z ludziskami robią, a disco jaki radosny od razu jak ktoś na mnie najedzie - łooo matko jedyna - jestem paskudną negatywną postacią na tym forum ;-)))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>cyjanopan, Ty jeden mnie rozumiesz...

 

Zyzio, nie przyjmuj postawy "biednego skrytykowanego" - to juz spora przesada, jezeli chodzi o Twoja persone i ten trik nie przejdzie ;) Ale rzeczywiscie, Ty i cyjanopan to "jedna parafia". Moze wiec umow sie z nim na piwko i kto wie, moze co z tego bedzie... ;)

 

Z wielka radoscia przyjme Twoje posty, ktore zaczniesz od slow "Majac pewne doswiadczenia w kwestii odsluchu urzadzenia X postaram sie tutaj po krotce przedstawic swoja opinie na temat jego brzmienia...". Mozesz oczywiscie sprobowac zbudowac zdanie samodzielnie, prosze bardzo.

Sam przyznaj, ilez to razy mozna czytac Twoje wpisy, gdzie w kolko przynudzasz "A moim zdaniem ten przecietny stary grat wart jest max. 500-800 zl i nie wiecej!". Humor nie jest zly, ale ten sam dowcip wciaz powtarzany naprawde malo kogo juz smieszy.

Rzeczywiscie czekam, az sie na mnie obrazisz - moze to jakis sposob, aby Cie troche uspokoic.

 

Lete

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ech ten Leon...posłuchał by muzyki wreszcie a nie co tydzien wzmacniacze testował...słuchajac ich podczas pisania postu przy kompie...;).A odnosnie grundiga,to widzieliscie jak jest skonstruowany ów HIEND który kosi,hymm.... no napewno wiecej niz jakies tam primara i coplandy czy NADy z serii silver za 10-15 kłz....ale tez kiedy zaczyna sie HIEND a kiedy konczy HIFI?? bo moze byc tak ze dla jednego osobnika HIFI konczy sie na unitrze za 100zł a potem jest HI ENDOWY wzmacniacz za 700zł,a dla drugiego znów HIFI jest do 50kzł a zaczyna od 100kzł....wiec trudna sprawa z tymi HIENDAMI.Leon wiesz ze na allegro sa techniscy za 300zł i sa HIENDOWE?? wiec ja bym z tym HIENDEM tak nie szalał bo potem ten HIEND mozna trudno sprzedac bo kojarzony bedzie z techniscem z giełdy RTV od Pana Tadzia,wiec ludzie pomysla,e tam taki HIEND to ja nie chce;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość discomaniac71

(Konto usunięte)

Prawda jest taka ze ludzie chca sie tutaj czegos dowiedziec. Gosc zaklada watek o przyzwoitym Grundigu i naraz znajduje sie dziesiatki oponentow z zalozenia. Bo to stare i nie gra... Zanim skomentujecie posluchajcie a nie krytykujcie z zalozenia.

Wzmacniacz na STk-ach wcale nie musi nie grac z zalozenia choc wszyscy wiemy ze tranzystory sa lepszym rozwiazaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

=> lete

Twoje chamskie docinki zupełnie nie robią na mnie wrażenia, niestety nie potrafisz wyczuć granicy dobrego smaku (zresztą disco również, co już nie raz udowodnił) - tak więc stworzyłem sobie psychologiczną mapkę Waszej osobowości, którą przez grzeczność nie ujawnię na forum :).

A teraz jedno pytanie ?

I kto tu bije pianę i zaśmieca wątek ? Normalnie rzygać się chce......

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elfan, chyba watki Ci sie pomylily, bo tu nie ma Leona na ktorego sie powolujesz.

Co do mitycznego okreslenia Hi-Endu, to rowniez i dla mnie nie ma okreslonej granicy od kiedy on jest i dokad "siega".

Szczerze ciesze sie, ze jestes dumny ze swojego Coplanda CSA 8 i jestem pewien, ze bije on na pysk wszystkie Hi-Endowe technicsy, razem z tymi po 300 zl! ;) Wszyscy cieszymy sie, ze go posiadasz i jestes szczesliwy z tego powodu! :) Moze i ja kiedys zdecyduje sie sprzedac - jak podejrzewa Zyzio - swojego A-9000 i kto wie, czy gdzies tam nie uknulem sobie, ze przesiade sie teraz na naprawde niesamowita maszyne, byc moze jednak nie az taka jak Twoja... Ale moze kiedys... ;)

 

Pozdrawiam,

Lete

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość discomaniac71

(Konto usunięte)

Tak sie sklada zyzio ze w przeciwienstwie do ciebie umiem zachowac umiar i kulture - jesli pozostali rozmowcy sa mili i kulturalni. Tak bylo na odsluchach. Ty oczywiscie wdarles sie z odpowiednim komentarzem do tamtego watku. No comments.

Jaki jestem zapytaj tych co mnie znaja. Juz nie tylko jeden Avatar...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>zyzio

 

Zyzio, nie wierze wlasnym oczom... Czyzbys sie zdenerwowal? Taka "oaza dobrego humoru" wyprowadzona z rownowagi... Odebralem Ci bron, ktora sie poslugiwales i teraz probujesz zamienic nas rolami - to niby ja jestem "ten zly", a Zyzio to Bogu ducha winny niegrozny zlosliwiec...

 

Na nowej drodze ku odmianie niech przyswieca Ci sentencja "Nie ma dymu bez... Zyzia" ;)

 

/a propos humoru... ;)/

 

Mysle, ze przyda Ci sie to male "zdewastowanie" dzisiejsze. W nastepnych watkach bedziesz "pocieszniejszy".

 

Lete

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

=> disco

Niestety nie potrafisz, a udowodniłeś to choćby wtedy gdy nazwałeś puchatka wulgarnie- nie pamiętasz, poza tym zwracasz sie do "mnie", a nie do "Mnie" co również grzeczne nie jest....przewrażliwienie, brak elementarnego poczucia humoru to tylko początek......sam oceniasz, wytykasz, zarzucasz a u Siebie jakoś tego nie widzisz...lete zresztą też idzie w Twoje ślady......

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lete mymm we wczesniejszych wpisac podpisywałęs sie Leon Okinczyc....chyba ze zapomniaęłs z tego wszystkiego jak masz na imie;).A co do mojego wzmacniacza,uwazam ze jest pozadny i wart kwoty która za niego dałem,i masz racje,jestem bardzo z niego zadowolony,w przeciwienstwie do CIebie,bo ty co kilka tygodni zmieniasz zdanie:).A jak kiedys bede sprzedawał,(ale to juz jak bede miał na celowniku jakis tranzystorowiec za 10kzł ) to zapraszam na odsłuch,moze kupisz jak sie spodoba,ale czytajac Twoj wpisy to ty lubisz charakter bardziej lampowy,wiec mój wzmacniacz mugłby Cie zranic...:) a jak bym CI jeszcze np Sceptica właczył do testu wydajnsoci prodowej to juz było by dla bardziej wrazliwego za bardzo stresujace;).Zycze Ci zeby ów grundig zagoscił u Ciebie na bardzo długo:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.