Skocz do zawartości
IGNORED

Odtwarzacze Blu-Ray .


KALIBER
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

25 minutes ago, _Piotrek said:

po prostu bardziej podoba mi się większy odtwarzacz multimedialny OPPO UDP 205 ... : )

Nie chcę się wtrącać ale napisałes, ze jest LEPSZY 😉

12 hours ago, _Piotrek said:

OPPO UDP 205 jeszcze lepszy ... : )

Było dopisać, ze... z wyglądu 😎

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Kolumny frontowe: Heco Celan XT701, Wzmacniacz: Yamaha AX900 - pracuje jako końcówka mocy, Amplituner: Marantz SR7010, Transport: Squeezebox Classic, Media player: Zidoo Z1000 Pro, Subwoofer: 2x Velodyne EQ-MAX12, Projektor: JVC DLA-X90R, Kolumny efektowe w konfiguracji 7.2.4: satelity 2×Quadral TSA300 (centralny) 4×Quadral TSA500 (surround) 4×Quadral TSA300 (atmos).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, brewka87 napisał:

Nie chcę się wtrącać ale napisałes, ze jest LEPSZY 😉

Było dopisać, ze... z wyglądu 😎

Oppo UDP 205 lepszy i lepszy z wyglądu też  ... : )

Despicable Me Smile GIF

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Gry przygodowe ... " Wyłącznie Single Player !!! " ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę

Are all of these upgrades worth the price premium ($1,299 for UDP-205 vs $549 for UPD-203)?

This is a good question and the most direct answer I can provide is: yes but, only if you plan on utilizing the balanced analog audio outputs, headphone amp and USB DAC.  If you're buying a player strictly to use via HDMI, then NO.  Stick with the UDP-203 and put the money saved towards adding a second subwoofer or some acoustical treatments in your room.  For audiophiles, we included comprehensive bench testing and did our best to directly compare the audio fidelity of both players in order to discern audible differences in the listening section of this review.

 

Wygląda dobrze, masywnie ale nie używając wyjść zbalansowanych, USB, oraz gniazda słuchawkowego to nie warto płacić dwa-trzy razy więcej za 205 skoro ma być podłączony poprzez HDMI 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie o tym pisze jezeli wszystko wypuszczamy po HDMI obraz i dzwięk, to jakość będzie taka sama jak w 203.

Jeżeli nie mamy w planach wykorzystywania XLR, tylko i wyłącznie HDMI to nie ma sensu płacić ponad 3x razy wiecej, bo dekodowaniem wtedy zajmuję się amplituner a nie odtwarzacz.

I tak dźwięk dwukanałowy stereo powinien być wypuszczony po HDMI a nie po analogu (RCA,XLR) i nie ma strat na sygnale bo jest to cyfrowy przekaz, więc argumenty Piotrusia są nie na miejscu.

HDMI jest najlepszym możliwym przesyłem audio/video.

I przestań wysyłać te infantylne zdjęcia z hipciem bo to nie jest czas i miejsce na takie dziadostwa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez JVC 4K
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie, hdmi

mam taniego sony x800m2, czysty transport, ma dwa wyjścia hdmi - jedno do tv, drugie (audio) do procesora av, trzecie spdif do pre z dac w torze stereo. co by mnie mogło przekonać do zakupu kilkukrotnie droższego ooopo?

(nie mam potrzeby zaciągania napisów pl z sieci)

sony bierze wszystko, od sacd do dvd-audio, z płytkami 4k też nie miałem problemów.

mam taką dziwną myśl że 99.99% potencjalnych klientów tego cudu techniki nie potrzebuje. a jak kto to jeszcze kupuje, czyta takie fora jak te 😉

ps. chyba po raz pierwszy (na tym forum) zgadzam się z forumowiczem JVC 😄

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez ro35
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem chyba trzy topowe modele odtwarzaczy Blu Ray i powiem tak Oppo z Darbee robiło robotę lepszą niż Panasonic 9004 odtwarzając płyty BD!!! Pioneer LX500 się chował, wydałem 5 tys zł na nowy i tak szybko jak go kupiłem tak go sprzedałem… najdłużej to miałem Panasa bo 3 lata, Oppo używany był u mnie około roku… sprzedałem całe kino to i oppo poszedł i zastąpiła go konsola PS4 Pro 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli video, tu ponoć jest przewaga ooopo. jak duża?

tego się nie dowiem, dopóki ktoś mi tego nie wypożyczy 😉

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez ro35
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, ro35 napisał:

czyli video, tu ponoć jest przewaga ooopo. jak duża?

 

Nie miałem do czynienia z MadVR na kompie bo go nie mam od 20 lat ale domyślam się że taka jest różnica… Darbee to procesor obrazu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, ro35 napisał:

darbee stary jak świat, nowsza technika tego nie nadgoni(ła)?

103Darbe rozłożył na łopatki Panasa 9004 wiem co piszę, testowane na JVC RS2000 i 140 calach…

Ale nośnik to BD na 4K Panas wiadomo że wygrał ale nie z aż taką różnicą 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, ro35 napisał:

mam taką dziwną myśl że 99.99% potencjalnych klientów tego cudu techniki nie potrzebuje. a jak kto to jeszcze kupuje, czyta takie fora jak te

203 wystawione za średnio ~3500zł schodzi w ciągu jednego dnia, także jeszcze jakiś popyt jest.

2 godziny temu, ro35 napisał:

co by mnie mogło przekonać do zakupu

Raczej nic. Gdyby sony miał możliwość regulacji jasności napisów i automatyczne przełączanie dolby vision byłby to jednej z najbardziej kompletnych odtwarzaczy do płyt w tak niskiej kwocie i z taką jakością wykonania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez bl4ck
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no nie pisałem że popytu nie ma,

na teraz na alledrogo od 4500 do 8900 za sprzęt bez gwarancji, hmm...

manualnie wiele rzeczy robię, np. manualnie zmieniam biegi w aucie, przełączyć się na dolby vision też mogę. przed chwilą sobie przypomniałem diunę w 4k z vision. dałem radę. bo jutro w kinie część druga 🙃

fakt, regulacja jasności napisów by się przydała.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez ro35
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 13.03.2024 o 17:00, JVC 4K napisał:

Jeżeli nie mamy w planach wykorzystywania XLR, tylko i wyłącznie HDMI to nie ma sensu płacić ponad 3x razy wiecej, bo dekodowaniem wtedy zajmuję się amplituner a nie odtwarzacz.

No właśnie tak się złożyło, że jakieś kabelki XLR mam podłączone do wzmacniacza stereo ... : )  

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Gry przygodowe ... " Wyłącznie Single Player !!! " ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 13.03.2024 o 17:00, JVC 4K napisał:

I tak dźwięk dwukanałowy stereo powinien być wypuszczony po HDMI a nie po analogu (RCA,XLR) i nie ma strat na sygnale bo jest to cyfrowy przekaz, więc argumenty Piotrusia są nie na miejscu.

HDMI jest najlepszym możliwym przesyłem audio/video.

Mnie tam ten tego i tamtego wystarczy, że OPPO UDP 205 w plikach muzycznych na kolumienkach gra prawie tak samo jak DAP Shanling M9 Plus, OPPO UDP 205 bliżej do mniejszego brata DAP Shanling M7, z tą różnicą, że OPPO UDP 205 gra bardziej w stronę klimatu klasy A, cieplejszego brzmienia, czyli jest po środku dwoma szczurami DAP. Może gdybym podpiął OPPO UDP 205 do jakiegoś wzmacniacza śmiecia, to może pewnie by wtedy tak nie zagrał  : )

Na Audio Video Show 2023 był fajny wzmacniacz zintegrowany do PlayStation 4 Pro i do OPPO UDP 205 ... : ) Taki fajny wzmacniacz zintegrowany : )                

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Gry przygodowe ... " Wyłącznie Single Player !!! " ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 13.03.2024 o 18:17, Stary200 napisał:

konsola PS4 Pro

Najlepsza konsola do gier i najlepsza konsola do filmów z pamięci USB.

W niektórych multimediach nawet OPPO UDP 205 nie ma szans z PlayStation 4 Pro : ) przepiękna muzyczka w tle jak i samo menu, wspaniały wygląd konsoli, aktualnie najlepsza konsola od PlayStation dla mnie ...   

jaws GIF by hero0fwar

: )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Gry przygodowe ... " Wyłącznie Single Player !!! " ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupił kilka odtwarzaczy BD po kilka tysięcy za sztukę żeby oznajmić światu że konsola najlepsza. Normalnie gratulacje. 

25 minut temu, _Piotrek napisał:

Najlepsza konsola do gier i najlepsza konsola do filmów z pamięci USB

No tak, do filmów z torrenfow zapewne. 

26 minut temu, _Piotrek napisał:

przepiękna muzyczka w tle jak i samo menu

Wiele to zmienia 😁

27 minut temu, _Piotrek napisał:

wspaniały wygląd konsoli

O tak. Kolejny nie zaprzeczalny plus. 

27 minut temu, _Piotrek napisał:

aktualnie najlepsza konsola od PlayStation dla mnie ...

No i deser. Mmmm. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, rafal735r napisał:

Kupił kilka odtwarzaczy BD po kilka tysięcy za sztukę żeby oznajmić światu że konsola najlepsza. Normalnie gratulacje.

Niczego nie oznajmiam jeżeli już… a Konsola się kurzy bo nie ma co oglądać na płytach, i jest jako dodatek. Głównie teraz to streaming króluje u mnie bo tam są różne seriale które mnie interesują a i filmy można też wypożyczyć… 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, rafal735r napisał:
18 godzin temu, _Piotrek napisał:

Najlepsza konsola do gier i najlepsza konsola do filmów z pamięci USB

No tak, do filmów z torrenfow zapewne. 

18 godzin temu, _Piotrek napisał:

przepiękna muzyczka w tle jak i samo menu

Wiele to zmienia 😁

18 godzin temu, _Piotrek napisał:

wspaniały wygląd konsoli

O tak. Kolejny nie zaprzeczalny plus. 

18 godzin temu, _Piotrek napisał:

aktualnie najlepsza konsola od PlayStation dla mnie ...

No i deser. Mmmm. 

Rafał : ) Twój wpis wygląda jak wpis przegranego człowieka bez jakiejkolwiek pasji, wystarczy pracować na jedzenie i żreć aż do nadwagi, pić tak żeby nie pamiętać poprzedniego dnia, a potem tylko dół z piachem w młodym wieku. Nie wrzucaj wszystkich Maniaków Audio do jednego wora, to że nie dostrzegasz tego co inni widzą, wspaniałego klimatu z klockami które dają Radość, również wspaniałego klimatu PlayStation 4 Pro oraz grami Single Player od najwybitniejszych Studiów PlayStation które dają wspaniałą Radość, dla takich Maniaków robi się gry i dla takich Maniaków robi się również sprzęt grający, który potem można wykorzystać do nagłośnienia gier z konsoli ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )  

Zdarzają się klocki które dla Maniaków są wybitne i pozostaną tak długo jak będą długo, a jak już skończy się pewny etap i trzeba będzie szukać czegoś nowego, taki tekst zapamiętałem z pewnego filmu ...  

Prawdziwy talent bywa często nieświadomy własnego geniuszu, trzeba go ... hołubić i chronić. Tymczasem miernoty biegają i wrzeszczą, że mają przepyszne pomysły żebrząc o uznanie, ślepi na swoją własną nijakość.

The End & Music ( Cat Power - Dream ) 

_Piotrek.jpg

Zone Out Hey Arnold GIF

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez _Piotrek

Gry przygodowe ... " Wyłącznie Single Player !!! " ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 16.03.2024 o 20:22, _Piotrek napisał:

No właśnie tak się złożyło, że jakieś kabelki XLR mam podłączone do wzmacniacza stereo ... : )  

U mnie w Oppo dźwięk idzie tylko po HDMI nie ważne czy stereo czy wielokanałowy, nie używam do tego celu żadnych analogów, optyków czy coaxialów, bo po co skoro standard HDMI najlepiej sobie radzi z przesyłem audio/video.

Do tego bez zbędnej plątaniny kabli z tyłu tylko 2 przewody zasilający i HDMI ogromny plus.

To jest jedyne najlepsze połączenie/podłączenie i tak książkowo to powinno być spięte, po analogu dźwięk jest zawsze stratny, po cyfrowym HDMI nigdy.

Tak powinno być jak ktoś inaczej podłącza to jego problem, nie chcę mieć z tym nic wspólnego.

I przestań wysyłać te infantylne zdjęcia co ty dzieciak jesteś.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez JVC 4K
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, JVC 4K napisał:

To jest jedyne najlepsze połączenie/podłączenie i tak książkowo to powinno być spięte, po analogu dźwięk jest zawsze stratny, po cyfrowym HDMI nigdy.

Tak powinno być jak ktoś inaczej podłącza to jego problem, nie chcę mieć z tym nic wspólnego.

To nie jest do końca tak jak piszesz. Większość z nas tak właśnie spina sprzęty AV, ale nie zawsze tak jest optymalnie. Zależy gdzie masz lepszy przetwornik: jeśli w odtwarzaczu blu-ray jest świetny jak ma np. Oppo, a amplituner masz jakiś budżetowy, do tego zakłócany przez resztę elektroniki, to połączenie po analogach da lepszą jakość dźwięku, niż HDMI.

Poza tym te straty na przesyłaniu analogami to jest kolejny mit. No może kablem za 5 zł na 10-20 metrach da jakąś tam stratę, ale przy długościach które większość z nas stosuje gwarantuję ci, że nie usłyszysz żadnej różnicy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez qbakos

projektor: Epson LS10000; procesor/blu-ray: Cambridge CXU; końcówka mocy: Arcam FMJ P7; kolumny: Polk Reserve R700 + Paradigm CC-590 v4 + Studio 10 v5; sub: Paradigm Seismic 110; DAC stereo: Loxjie D40 pro; wzm. słuchawkowy: Schiit Asgard 3; słuchawki: AQ NightOwl, AKG K550

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, qbakos napisał:

To nie jest do końca tak jak piszesz. Większość z nas tak właśnie spina sprzęty AV, ale nie zawsze tak jest optymalnie. Zależy gdzie masz lepszy przetwornik: jeśli w odtwarzaczu blu-ray jest świetny jak ma np. Oppo, a amplituner masz jakiś budżetowy, do tego zakłócany przez resztę elektroniki, to połączenie po analogach da lepszą jakość dźwięku, niż HDMI.

Poza tym te straty na przesyłaniu analogami to jest kolejny mit. No może kablem za 5 zł na 10-20 metrach da jakąś tam stratę, ale przy długościach które większość z nas stosuje gwarantuję ci, że nie usłyszysz żadnej różnicy.

Przetwornik w Denonie AVC X8500HA będzie lepszy chyba od tego w Oppo UDP 203, nie wiem jak jest w 205-tce, ale ja mam ten chudszy Oppo. Strzelam że 205-tka też nie będzie mieć lepszego przetwornika od topowego Denona.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Układ nie ma aż tak dużego znaczenia, to jest tylko część układanki. Zależy jak jest zaimplementowany, jak zasilany itd.

Wszystko zostało już pomierzone, nie ma co gdybać:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
vs

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Oppo 205 wypada dużo lepiej od Denona jak komuś nie chce się czytać, ale Denon też nie ma się czego wstydzić, pokonując praktycznie wszystkie amplitunery.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

projektor: Epson LS10000; procesor/blu-ray: Cambridge CXU; końcówka mocy: Arcam FMJ P7; kolumny: Polk Reserve R700 + Paradigm CC-590 v4 + Studio 10 v5; sub: Paradigm Seismic 110; DAC stereo: Loxjie D40 pro; wzm. słuchawkowy: Schiit Asgard 3; słuchawki: AQ NightOwl, AKG K550

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś kupiłem bardzo fajnym BD dla "ubogich" o sporych możliwościach Sony UHP-H1 , mialem tez Oppo ale i tak nic nie było lepszego od kosmicznie drogiego Primare BD mk2 , tego zreszta zostawiłem , jego dźwięk z SACD jest rewelacyjny, z CD tez nieźle sobie radzi. Primare wypuściło niewiele sztuk tego modelu na rynek.  

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

W dniu 19.03.2024 o 01:44, JVC 4K napisał:

 

To jest jedyne najlepsze połączenie/podłączenie i tak książkowo to powinno być spięte, po analogu dźwięk jest zawsze stratny, po cyfrowym HDMI nigdy.

 

Może jakieś źródło tej rewelacji na miarę Nobla ???

He, he, he ...

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.