Skocz do zawartości
IGNORED

Jaki wzmacniacz do Bowers 703 s2 ?


Mikolaj1212
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jak już ktoś chce Node (co rozumiem bo kiedyś miałem tego Nada m50 🙂 i aplikacja rzeczywiście jest bardzo dobra) to może niech spróbuje wersji Node X, tam jest dac na Sabre 9028, może to fajnie grać. To co jest w standardowym Node jako dac to mega paździerz. Node powinien być zwykłym transportem bo to co on wypuszcza po analogu to żart jest.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, essewissa napisał:

Node jako dac to mega paździerz. Node powinien być zwykłym transportem bo to co on wypuszcza po analogu to żart jest.

To prawda. Dlatego to urządzenie nie ma sensu. Jako transport za drogi, jako DAC za słaby. Wolałbym przeznaczyć wartość Node na preampa z fajnym DACiem i kupić tańszy transport.

Node X gra tak samo jak poprzednik:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, pawel.pl napisał:

Node X gra tak samo jak poprzednik:

Ja bym się nie sugerował tym filmikiem, poziom jest słaby. Sprawdziłbym tego  Node X. Dobry preamp z dac jest drogi, cyfrowa regulacja na sabre, czy akm to nie jest jednak do końca dobre rozwiązanie, chociaż niektórym taki dźwięk odpowiada, mnie odpowiadał dość długo 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak to jest jak ktoś użyje noda jako transport np pod Daca? Po USB? Będzie grał jak No taki Rose jak jest ok dac we wzmacniaczu ? Albo jak ktoś kupi dobrego Daca ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno powiedzieć 😉 kolega ma Node 3 z zasilaniem PD Creative - jest wątek na forum. Przyrost jakości po modzie był bardzo duży - mimo że gra jako transport - do Rme Adi 2FS dac. Kolega inny pożyczył Rose 150 i SOtM 200 neo + Qutest zostały niepokonane (oba z dobrymi liniowymi zasilaczami). Nasze gusta to też istotny parametr. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez marcinmarcin

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że Mikołaj pyta o coś innego. Chce użyć Noda jako transport i wyjść z niego sygnałem cyfrowym (np. Spdif) i następnie ten sygnał przekonwertować w innym urządzeniu. Możesz użyć:

a) wzmacniacza zintegrowanego, który ma dobry przetwornik cyfrowo-analogowy
c) przedwzmacniacza, który ma dobry przetwornik cyfrowo-analogowy
d) DACa

We wszystkich tych przypadkach Node nie będzie miał wpływu na dźwięk, będzie odpowiedzialny za pobranie materiału i za przekazanie go dalej w formacie binarnym. Możesz go podmienić na dowolną malinkę, apple tv, czy jakiegoś

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )  z wyjściem cyfrowym o ile:

- wybrane urządzenie będzie posiadać natywną aplikację, której szukasz (np. Tidal, Apple Music, Spotify etc.)
- nie oczekujesz MQA (nie powinieneś, to jest scam).
- nie oczekujesz więcej niż 24bit i 48khz (takie jest ograniczenie większość tego typu urządzeń). Z poprzednich postów w tym wątku pewnie już wiesz, że gonitwa za większą częstotliwością próbkowania nic nie zmienia

 

Ten Rose 150.... 🤣

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
39 minut temu, pawel.pl napisał:

We wszystkich tych przypadkach Node nie będzie miał wpływu na dźwięk, będzie odpowiedzialny za pobranie materiału i za przekazanie go dalej w formacie binarnym

Dalej bedzie miał olbrzymi wpływ na dźwięk. Każdy transport gra inaczej, a teorie pozostają teoriami 😉

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, marcinmarcin napisał:

Każdy transport gra inaczej

Wszystkie transporty USB jeśli zastosujemy izolację galwaniczną USB grają tak samo. Wynika to z samej transmisji asynchronicznej USB oraz zasady działania izolacji galwanicznej. 

Niestety niektórzy koledzy mają ciągle problem ze zrozumieniem pewnych prostych technicznych rzeczy. Albo nie chcą zrozumieć i wolą wierzyć w audiofilskie bajki. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kotka za pomocą młotka 😁

1 minutę temu, Piopio napisał:

Niestety niektórzy koledzy mają ciągle problem ze zrozumieniem pewnych prostych technicznych rzeczy.

Już to sobie chyba ze 100 x wyjasnialismy kto z nas jest na jakim poziomie technicznym. Nie pogrążaj się. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, marcinmarcin napisał:

Nie pogrążaj się. 

Vice versa.

7 minut temu, marcinmarcin napisał:

Już to sobie chyba ze 100 x wyjasnialismy kto z nas jest na jakim poziomie technicznym

Chyba w Twoich mokrych fantazjach 😉 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcinmarcin - wytłumacz dlaczego każdy transport zagra inaczej wg Twojego stanu wiedzy. Tylko postaraj się, bo mam zamiar wyprowadzić Cię z każdego błędu. Nie wypada trwać w błędzie tak długo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, Piopio napisał:

Wszystkie transporty USB jeśli zastosujemy izolację galwaniczną USB grają tak samo. Wynika to z samej transmisji asynchronicznej USB oraz zasady działania izolacji galwanicznej. 

Wynika to z czego innego, bynajmniej z zastosowania izolacji galwanicznej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, pawel.pl napisał:

Marcinmarcin - wytłumacz dlaczego każdy transport zagra inaczej wg Twojego stanu wiedzy. Tylko postaraj się, bo mam zamiar wyprowadzić Cię z każdego błędu. Nie wypada trwać w błędzie tak długo.

11 godzin temu, pawel.pl napisał:

Chcesz powiedzieć, że słyszysz dźwięki o częstotliwości 22kHz? 🙂 Pomijam fakt nadludzkich zdolności, to chyba nie jest przyjemne? Pewnie słyszysz dźwięki wydawane przez urządzenia elektroniczne w samochodzie, przez zasilacze itd. Takie dźwięki to piski, nie zazdroszczę. Większość ludzi po 40tce nie słyszy 16kHz.

Z czego Ty mnie chcesz wyprowadzać? 😉

Doczytaj sobie wpierw o filtrach w dacach, ich przebiegach, wpływie na dźwięk ostrych (stromych) filtrow, i czemu sie stosuje upsampling mimo że na "chłopski" rozum niczego nie wnosi... 

Potem polecam tą lekturę, takie minimum na początek 👍

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 3.07.2023 o 22:03, Roland Audio napisał:

Przyczepić się na ten moment mogę tylko jak chodzi o regulacje głośności z pilota, bardzo duże przeskoki w głośności i aby wieczorem regulować trzeba wstawać i ręcznie

klasyczny potencjometr analogowy z silnikiem. To jest minus- fakt.

Co do BluOS, zawsze możesz jeszcze odsłuchać u nas i wypożyczyć Nad C658 (BluOS, Dirac) i to zagra lepiej niż dac wbudowany w Coplanda. Chociaż ja chyba poszedłbym w Rose 😉

Edytowane przez Top Hi-Fi & Video Design

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 8.07.2023 o 15:17, Mikolaj1212 napisał:

No właśnie w cenie 2500 dostajesz noda z najlepsza aplikacja jak chodzi o stabilność i działanie i dodatkowo hdmi arc. Aktualnie korzystam z cxn i aplikacja zdecydowanie leżała mi od Noda, większy potencjał brzmieniowy ma cnx to mogę stwierdzić z miejsca ale użytkowanie już nie takie:/ zdecydowanie przydało by się urządzenie o dobrym ciepłym brzmieniu z BluOS na stanie 

Roksan attessa.

Ale wiem wiem to nie streamer sam.

W dniu 8.07.2023 o 16:18, pawel.pl napisał:

Używasz CXN jako Daca czy tylko transport?
HDMI ARC to fajna rzecz. Szkoda, że Node nie ma wyjścia HDMI.

Ja używałem jako DACa i jako odtwarzacza sieciowego. Z obu elementów byłem zadowolony. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.