Skocz do zawartości
IGNORED

Zamiana EL 34 na KT 150 w Ayon Scorpio II


Marek68
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

No właśnie, ktoś próbował?  Pewnie kiedyś to zrobię, ale jestem bardzo ciekawy Waszych odczuć.  Nie piszę na klubie Ayona bo jak to w klubach słaby odzew, a Wy macie duże doświadczenia z różnymi lampami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, Marek68 napisał:

No właśnie, ktoś próbował?  Pewnie kiedyś to zrobię, ale jestem bardzo ciekawy Waszych odczuć.  Nie piszę na klubie Ayona bo jak to w klubach słaby odzew, a Wy macie duże doświadczenia z różnymi lampami.

Ver. El34 chyba nie przyjmuje kt150 bez przeróbek (chyba że się mylę). Zastosuj kt77 albo 6ca7 będzie to już duża zmiana względem el34. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, mirfak napisał:

Napisz jeszcze w jakim celu ta zmiana?


Wysłane z Commodore 64

Dla nowych doznań.

Godzinę temu, trueman napisał:

Ver. El34 chyba nie przyjmuje kt150 bez przeróbek (chyba że się mylę). Zastosuj kt77 albo 6ca7 będzie to już duża zmiana względem el34. 

Mój Ayon w instrukcji ma że można zastosować. Ma przewymiarowane zasilanie pod KT 150.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
2 godziny temu, Marek68 napisał:

Dla nowych doznań.

Czego oczekujesz i dlaczego wybrałeś akurat KT150?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Staram się być melomanem ale zamiłowanie do DIY czyni czasem ze mnie audiofila.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Seyv napisał:

Czego oczekujesz i dlaczego wybrałeś akurat KT150?

Nie wybrałem, droższe wersje Ayona Scorpio II wychodzą z tymi lampami, ja kupiłem z EL34 z ekspozycji  za mniej niż połowa  kwoty. Zwykła ciekawość i możliwość zmieniania lamp dla audiofilskiej zabawy ale czy warto już się w to bawić bo wydatek jednak jest.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Marek68 napisał:

Nie wybrałem, droższe wersje Ayona Scorpio II wychodzą z tymi lampami, ja kupiłem z EL34 z ekspozycji  za mniej niż połowa  kwoty. Zwykła ciekawość i możliwość zmieniania lamp dla audiofilskiej zabawy ale czy warto już się w to bawić bo wydatek jednak jest.

Lampami zawsze warto SIĘ "bawić " 

To zawsze ma wpływ na brzmienie , granie systemu .

Nie słyszałem o możliwości postawienia zamiast lamp El 34 Kt150? 

Jeśli piszesz że w Twoim wzmacniaczu producent pozwala  dopuszcza na taką zabawę? To tylko sprawdzić. Być może to będzie taki granie jakie lubisz i strzał w dziesiątkę 🎯 .

Są sklepy z Lampami które wypożyczalnią za kaucją . Jeśli boisz się zakupu w ciemno to sprawdzi taką opcję.  

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
21 minut temu, Marek68 napisał:

Zwykła ciekawość i możliwość zmieniania lamp dla audiofilskiej zabawy ale czy warto już się w to bawić bo wydatek jednak jest.

Najlepiej gdybyś wiedział w którym kierunku chcesz zmienić brzmienie i poszukał lamp o tej sygnaturze. Dobrze jest wybierać lampy z typu lub zbliżone do tych które masz. Przejście na lampy dość odległe tak jak te KT150 powoduje, że pracują one w innym niż typowy punkt pracy co też powoduje zmiany brzmieniowe. 

7 minut temu, bogus18 napisał:

Nie słyszałem o możliwości postawienia zamiast lamp El 34 Kt150? 

W te stronę będzie grało natomiast w drugą raczej długo nie pogra.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Staram się być melomanem ale zamiłowanie do DIY czyni czasem ze mnie audiofila.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, Seyv napisał:

Najlepiej gdybyś wiedział w którym kierunku chcesz zmienić brzmienie i poszukał lamp o tej sygnaturze. Dobrze jest wybierać lampy z typu lub zbliżone do tych które masz. Przejście na lampy dość odległe tak jak te KT150 powoduje, że pracują one w innym niż typowy punkt pracy co też powoduje zmiany brzmieniowe. 

W te stronę będzie grało natomiast w drugą raczej długo nie pogra.

Ayon to jest taki "mądrala", że po zmianie lamp trzeba uruchomić procedurę podczas której jakiś wbudowany w nim mikroprocesor czy "cuś" sprawdza i kalibruje prądy aby to grało. Procedurę co uruchamia odpowiedni przycisk na stronie od ściany mam opisaną w instrukcji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Seyv napisał:

Najlepiej gdybyś wiedział w którym kierunku chcesz zmienić brzmienie i poszukał lamp o tej sygnaturze. Dobrze jest wybierać lampy z typu lub zbliżone do tych które masz. Przejście na lampy dość odległe tak jak te KT150 powoduje, że pracują one w innym niż typowy punkt pracy co też powoduje zmiany brzmieniowe. 

W te stronę będzie grało natomiast w drugą raczej długo nie pogra.

Dla tego piszę  jeśli producent pozwala dopuszcza to można tak zrobić. 

Godzinę temu, Marek68 napisał:

Ayon to jest taki "mądrala", że po zmianie lamp trzeba uruchomić procedurę podczas której jakiś wbudowany w nim mikroprocesor czy "cuś" sprawdza i kalibruje prądy aby to grało. Procedurę co uruchamia odpowiedni przycisk na stronie od ściany mam opisaną w instrukcji.

I słowa autora wątku tylko potwierdzają moją opinię na ten temat . 

Spróbuj gdzieś  wypożyczyć KT 150  posłuchaj czy tego oczekujesz i wtedy zdecydujesz czy kupić. A może jeśli można KT 150 ? To może KT 80 lub KT 90 będą w Twoim systemie lepsze?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, bogus18 napisał:

Dla tego piszę  jeśli producent pozwala dopuszcza to można tak zrobić. 

I słowa autora wątku tylko potwierdzają moją opinię na ten temat . 

Spróbuj gdzieś  wypożyczyć KT 150  posłuchaj czy tego oczekujesz i wtedy zdecydujesz czy kupić. A może jeśli można KT 150 ? To może KT 80 lub KT 90 będą w Twoim systemie lepsze?

Piszą że można też KT 88.

Generalnie liczyłem, że ktoś próbował i napisze o odczuciach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Marek68 napisał:

Piszą że można też KT 88.

Generalnie liczyłem, że ktoś próbował i napisze o odczuciach.

Jasne niestety nie mam tego wzmacniacza ale po próbach z lampami w innych wzmacniaczach Tobie polecam sprawdzić osobiście czy będzie pasować. 

W audio jednym w ich systemie pasuje tak ? A inni preferują  inne granie ? 

Dlatego nawet podpowiedź osoby która słuchała takiej konfiguracji za dużo Ci nie powie czy u Ciebie w Twoim systemie też tak będzie. I zabrzmi pod CIEBIE. 

Pozdrawiam i życzę udanych prób 👍 z wymianą  lamp

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To forum to jest dobre do "n...i" o kablach głuchych przypadkowo tu będących osobników z audiofilami, ale jak człowiek chce się czegoś dowiedzieć to weź chłopie sobie pożycz i spróbuj. Bez obrazy, ale  tyle to ja wiem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Seyv
Wulgaryzmy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy

Nie ma się co unosić. Widać nikt z czytających ten temat nie miał takiego wzmacniacza jak Twój lub nie zmieniał w nim lamp.

Jeśli interesują Cię opisy różnic brzmienia lamp KT88 to w dziale lampa jest temat z rankingiem tych lamp. 

Ogólnie to ten temat nadaje się do tamtego działu a nie do hi- endu. Tam też można się spodziewać więcej odpowiedzi.

Gdy padło pytanie w jakim kierunku oczekujesz zmian to pozostawiłeś to bez odpowiedzi więc jakich rad się spodziewasz?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Seyv

Staram się być melomanem ale zamiłowanie do DIY czyni czasem ze mnie audiofila.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się nie unoszę, tylko stwierdzam fakt. Gwarantuję Ci że jak zrobię temat o kablach to odezwie się kilkudziesięciu mądrali co nie miało jakiegokolwiek kabla powyżej 5Kzł.  Lampa KT 150 to nie jakiś dziwoląg, po prostu ludzie co mają konkretny sprzęt już tu nie zaglądają, prawdopodobnie zniechęceni bandą ignorantów. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Marek68
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sieci znalazłem niewiele, jeden pracownik znanego sklepu hi end mówi że na KT 150 to dopiero zagrało i koniec.

Ktoś kto sprzedaje lampowca  na KT 120 napisał że to złoty środek pomiędzy zmuloną kT88  i  jaskrawą KT 150.

I bardzo znany recenzent że KT 150 nie należy do jego ulubionych lamp więc do testów użył EL 34.

Czyli wydatek jaki poniosę nie koniecznie będzie miał sens, a z tym pożyczaniem lamp nie wygrzanych o ile w ogóle się ktoś zgodzi, no jakoś tego nie widzę.

Ciekawość pewnie zwycięży. W końcu po to ma się wzmacniacz lampowy żeby pokombinować, taka to zabawa a ja tylko miałem nadzieję, że ktoś kto to robił napisze o swoich odczuciach.

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
1 godzinę temu, Marek68 napisał:

Ktoś kto sprzedaje lampowca  na KT 120 napisał że to złoty środek pomiędzy zmuloną kT88  i  jaskrawą KT 150

Miałem kiedyś KT120. Były próbowane w 4 wzmacniaczach i trzech systemach. Gorzej brzmiących lamp niż te nie miałem, przekaz bardzo nie muzykalny, nie spójny. Jedynie jakiś metal czy hard rock można było na tym posłuchać. Wśród lamp KT88 też są lampy różnie brzmiące natomiast nie określił bym ich mianem zamulone. Dużo zależy w jakim systemie są one oceniane i jaki ktoś ma gust oraz oczywiście wzmacniacz - to, że może on pracować z jakimiś lampami nie oznacza, że punkty pracy będą optymalne. 

 

1 godzinę temu, Marek68 napisał:

Ktoś kto sprzedaje lampowca  na KT 120 napisał że to złoty środek pomiędzy zmuloną kT88  i  jaskrawą KT 150.

I bardzo znany recenzent że KT 150 nie należy do jego ulubionych lamp więc do testów użył EL 34.

Nie znając Twojego systemu i preferencji na prawdę ciężko coś poradzić. Możesz mieć ciemne kolumny a wolisz dźwięk jaśniejszy i KT150 trafi w Twoje gusta i system a może masz kolumny jasne a wolisz dźwięk ciemniejszy w wtedy zakup KT150 to będzie niewypał.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Staram się być melomanem ale zamiłowanie do DIY czyni czasem ze mnie audiofila.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 8.06.2023 o 08:59, Marek68 napisał:

taka to zabawa a ja tylko miałem nadzieję, że ktoś kto to robił napisze o swoich odczuciac

Rolowanie lampami to nie zabawa, tylko poważna sprawa.

Poza tym ma wrażenie, że za bardzo nie wiesz czego oczekiwać. Nie opisałeś z czym gra ten Ayon. Jak dźwięk lubisz.

Zrozum proszę, że audio to sprawa subiektywna przynajmniej jeżeli chodzi o tonalność czy melodyjność.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Meloman napisał:

Rolowanie lampami to nie zabawa, tylko poważna sprawa.

Poza tym ma wrażenie, że za bardzo nie wiesz czego oczekiwać. Nie opisałeś z czym gra ten Ayon. Jak dźwięk lubisz.

Zrozum proszę, że audio to sprawa subiektywna przynajmniej jeżeli chodzi o tonalność czy melodyjność.

Wydawało mi się że jak się wejdzie na mój profil " O mnie" to wszystko jasne, no ale może coś nie działa?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 9.06.2023 o 18:03, Marek68 napisał:

Wydawało mi się że jak się wejdzie na mój profil " O mnie" to wszystko jasne, no ale może coś nie działa?

Jedynie co zauważyłem w Twoim profilu, to że lubisz używać dosadnych określeń. Nadal nie wiem jaki dźwięk preferujesz. Kończę temat.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Meloman napisał:

Jedynie co zauważyłem w Twoim profilu, to że lubisz używać dosadnych określeń. Nadal nie wiem jaki dźwięk preferujesz. Kończę temat.

Wiesz, przeanalizowałem to "O mnie" i jedyne co znalazłem  z dosadnych określeń to " te kable rozwalają system". 

Wiec?  Trochę barwnie, ale czy aż tak bardzo dosadnie?

Dlaczego kończysz temat?

Wydawało mi się, że facet z tak fajnym sprzętem i okablowaniem co szczególnie doceniam, to otwarty, doświadczony  audiofil bo ewidentnie własną drogę już przebył. 

Powiem tak:

- niski bas kontrolowany, lepiej mniej niż więcej,

- średni bas mile widziany, chcę słyszeć gitarę basową jędrną, kontrabas z pomrukiem, muzyków bez rękawiczek:),

- średnica dosadna, wokale wychodzące, gęsto i niech nie wkrada się przesadna ostrość czy raczej suchość już w tym zakresie,

- wyższa średnica delikatna, ale z dozą  informacji, trochę magii, tak trudno opisać dźwięk...

- wysokie nie przytłumione, ale nie daj Boże  ładujące sybilantami bo wtedy mam krew z uszu ( o cholera za dosadnie:)

Generalnie mój system  teraz jest zrównoważony i wielu nic by nie "grzebało". No ale trzeba dać upust chorobie i zmieniać. Zmiany zawsze mnie cieszą, rzadko już zdarza mi się zmienić na gorsze.

Pozdrawiam

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajne piszesz 🙂

Czego oczekujesz .

Reszta to  jakie lampy zrobią dobrą robotę w Twoim systemie ? SAM muszisz sobie odpowiedzieć .

Tu nie ma uniwersalnej recepty 🙄

To Twoja akustyka ,muzyczne klimaty ,Twój system .

Bez osobistego sprawdzenia ?  nie ma potwierdzenia  ? 

U każdego będzie inaczej . Nawet jeśli znajdzie się ktoś kto porównał  w tym samym wzmacniaczu te lampy  i opiszę na "tip top "swoje spostrzeżenia to nie musi tak zagrać u Ciebie .

Jeszcze raz podpowiadam  wypożyczyć i posłuchać  u siebie.  

Aha te które się wypożyczyczają  są "wygrzane " do zwrotu i kupujesz nowy komplet. Płacisz kaucję i koszt zwrotu .To nie duzo za doswiadczenie .

Pozdrawiam 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydajecie tysiące na kable które nie wnoszą nic do systemu a z lampami  które mają wpływ na brzmienie kombinujecie.

Można kupić lampy założyć i załatwić problem w kilka minut w jakim kierunku iść a wy  będziecie teoretyzować latami.

Wypożycz lub kup i odsprzedaj  z stratą.

Najlepszym rozwiązaniem jest zrobienie  sobie wycieczkę do Warszawy lub Krakowa do dystrybutora Ayona.

Znam osoby które wypożyczają lampy ale nikt tego za darmo nie zrobi.

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 4.06.2023 o 21:12, Marek68 napisał:

Nie wybrałem, droższe wersje Ayona Scorpio II wychodzą z tymi lampami, ja kupiłem z EL34 z ekspozycji  za mniej niż połowa  kwoty. Zwykła ciekawość i możliwość zmieniania lamp dla audiofilskiej zabawy ale czy warto już się w to bawić bo wydatek jednak jest.

Mniej niż połowa z kwoty 15 000   =  zaoszczędzone 8000 zł  i Ty jeszcze kombinujesz ?

4 lampy KT150 kosztują 2400 czyli i tak jesteś 5600 do przodu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wujkom dobra rada bardzo dziękuję:)

Tak jak pisałem wyżej o kablach to każdy wie wszystko, czyli  najczęściej nic.

Jeżeli jest ktoś na sali co miał do czynienia z KT 150 w jakimkolwiek piecu, bardzo chętnie poczytam o odczuciach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...
W dniu 15.06.2023 o 17:32, Marek68 napisał:

Jeżeli jest ktoś na sali co miał do czynienia z KT 150 w jakimkolwiek piecu, bardzo chętnie poczytam o odczuciach.

Hi,

Temat nie tak stary a przerwa wakacyjno urlopowa była, więc może problem się nie rozwiązał. Skąd jesteś ??

Mam Tritona na 8 x KT150 więc zawsze można to jakoś zgrać i wrzucić połowę do Ciebie. 

Mam porównanie do 4 x KT88 ale w innym wzmacniaczu w trybie triody więc nie wiem czy porównanie będzie Cię interesowało. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Martin Logan CLS, Ayon Triton 8 x KT150, DAC STAX (2xPCM63K na 6414/ECC81), Rotel RCD (TDA1541 na 6N9S) ,Yamaha PX3 z Yamaha MC5 (Shibata na boronie) z pre na 6N9S/6S2S, Volumio pod R Pi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, eMCZe napisał:

Hi,

Temat nie tak stary a przerwa wakacyjno urlopowa była, więc może problem się nie rozwiązał. Skąd jesteś ??

Mam Tritona na 8 x KT150 więc zawsze można to jakoś zgrać i wrzucić połowę do Ciebie. 

Mam porównanie do 4 x KT88 ale w innym wzmacniaczu w trybie triody więc nie wiem czy porównanie będzie Cię interesowało. 

Wszystko jest ciekawe, a najbardziej interesuje mnie charakter KT 150. Jestem z Krakowa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Marek68 napisał:

Jestem z Krakowa

No to wychodzi godzinka do mnie bo ja Śląsk. 

2 minuty temu, Marek68 napisał:

Wszystko jest ciekawe, a najbardziej interesuje mnie charakter KT 150. Jestem z Krakowa.

U mnie a ma on co napędzać pazur pokazuje większy na pentodzie. Trioda jest dla mnie zbyt mało dynamiczna... oczywiście to odczucia na moim systemie gdzie głośniki to czysta pojemność oscylujaca impedancją  wokół 1 ohm. 

W porównaniu do KT88 to KT150 to czysta dynamika i pełna kontrola nad basem. Ayon u mnie nie gra wysoko ale każdy drobny szczegół na górze pasma jest doskonale słyszalny. 

KT88 miało większą naleciałość lampową na średnicy, było cieplej. KT150 gra dużo mocniej i precyzyjniej, bas czuć w ścianach w pomieszczeniach obok choć nie mam ani grama woofera na basie a całość idzie z jednej folii. 

Raz jeszcze powtórzę że te różnice mogą być odczuwalne ze względu na różne konstrukcje, trafa wyjściowe, moc. Cechy wspólny wzmacniaczy z różnymi lampami to klasa A i brak sprzezenia zwrotnego, KT88 pracowały w tylko w triodzie stąd też może odczuwalna deficyt mocy. 

Zaletą KT88, którym bliżej do EL to wokal który nie jest już tak namacalny w KT150. 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Martin Logan CLS, Ayon Triton 8 x KT150, DAC STAX (2xPCM63K na 6414/ECC81), Rotel RCD (TDA1541 na 6N9S) ,Yamaha PX3 z Yamaha MC5 (Shibata na boronie) z pre na 6N9S/6S2S, Volumio pod R Pi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, eMCZe napisał:

No to wychodzi godzinka do mnie bo ja Śląsk. 

U mnie a ma on co napędzać pazur pokazuje większy na pentodzie. Trioda jest dla mnie zbyt mało dynamiczna... oczywiście to odczucia na moim systemie gdzie głośniki to czysta pojemność oscylujaca impedancją  wokół 1 ohm. 

W porównaniu do KT88 to KT150 to czysta dynamika i pełna kontrola nad basem. Ayon u mnie nie gra wysoko ale każdy drobny szczegół na górze pasma jest doskonale słyszalny. 

KT88 miało większą naleciałość lampową na średnicy, było cieplej. KT150 gra dużo mocniej i precyzyjniej, bas czuć w ścianach w pomieszczeniach obok choć nie mam ani grama woofera na basie a całość idzie z jednej folii. 

Raz jeszcze powtórzę że te różnice mogą być odczuwalne ze względu na różne konstrukcje, trafa wyjściowe, moc. Cechy wspólny wzmacniaczy z różnymi lampami to klasa A i brak sprzezenia zwrotnego, KT88 pracowały w tylko w triodzie stąd też może odczuwalna deficyt mocy. 

Zaletą KT88, którym bliżej do EL to wokal który nie jest już tak namacalny w KT150. 

 

No wreszcie ktoś napisał to co mnie interesuje.  Ten wpis zachęca mnie do zakupu KT 150.  Dzięki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.