Skocz do zawartości
IGNORED

zmiana tranzystora na klase D


luk1985
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, pmcomp napisał:

Owszem potrafię … nowoczesna cyfra w DACach i streamerach, ktora i tak w bezposredniej jakosciowej konfrontacji dostaje w doopę z analogiem.

Tylko w Twoich fantazjach. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
7 minut temu, pmcomp napisał:

nowoczesna cyfra w DACach i streamerach, ktora i tak w bezposredniej jakosciowej konfrontacji dostaje w doopę z analogiem.

Z tego co mi wiadomo to obecnie studia nagraniowe opierają się na cyfrze i to co jest wrzucone na płytę analogową później to cyfra która z racji ułomności płyty winylowej już nie będzie odtworzona identycznie jak nagranie ze studia a cyfra zawsze odtworzy tak samo 😉 

To jak dany sprzęt zagra zależy od aplikacji danej technologii w głównej mierze.

 

Edytowane przez MarcinStereo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Piopio napisał:

Tylko w Twoich fantazjach. 

Wpadnij kedys, sam posluchasz, porownasz. I nie zapomnij tylko swoich izolatorow galwanicznych, moze ci pomogą 😉 .

4 minuty temu, MarcinStereo napisał:

Z tego co mi wiadomo to obecnie studia nagraniowe opierają się na cyfrze i to co jest wrzucone na płytę analogową później to cyfra która z racji ułomności płyty winylowej już nie będzie odtworzona identycznie jak nagranie ze studia a cyfra zawsze odtworzy tak samo 😉 

 

Z tego co mi wiadomo muzyka nie zaczela sie jedynie w studiach cyfrowych … tylko kilkadziesiat lat wczesniej.

Plyta winylowa? Napisz cos jeszcze o ulomnosciach magnetofonow studyjnych, moze wreszcie dowiem sie czegos nowego 🙂 .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, pmcomp napisał:

Wpadnij kedys, sam posluchasz, porownasz. I nie zapomnij tylko swoich izolatorow galwanicznych, moze ci pomogą 😉 .

Pod warunkiem, że nie odwołasz znowu spotkania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Piopio napisał:

Pod warunkiem, że nie odwołasz znowu spotkania.

Życie.

Jakos specjalnie do mnie nie jechaleś 😉 .

Bardzo prosze, zapraszam … w najblizsza sobotę na dzialce pod Warszawa urzadzam audiofilskie imieninki.

Do pobawienia dwa systemy oparte na tych samych kolumnach: jeden w drewnianym pomieszczeniu, zrodlo cyfrowe pliki, drugi ustawiony na srodku trawnika, bez scian, zrodlo cyfrowe plus magnetofon szpulowy wyzszej ale nie topowej klasy.

Zapewniam jadlo, napitki i nocleg dla potrzebujacych.

Ktos jeszcze ma ochotę ??? Na priva poproszę. Sobota 1.07.2023. Od popołudnia do samego rana jak przyjdzie ochota.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
12 minut temu, pmcomp napisał:

WTEDY W DOMU JEST NAMIASTKA MUZYKI GRANEJ NA ZYWO

Słucham ciężkiej muzyki i najlepszy sprzęt nie da mi nawet w jednej milionowej takich emocji i jak metalowy koncert 🙂

I jeszcze raz napiszę że to jak dany sprzęt zagra zależy od aplikacji danej technologii, tutaj nowocześniejszy sprzęt wyróżnia się wysoką sprawnością dzięki czemu wzmacniacz o mocy 2x200w na kanał odda je bez problemu i będzie ledwie letni, małe rozmiary to następny plus nowoczesnych technologii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, pmcomp napisał:

Jakos specjalnie do mnie nie jechaleś 😉 .

Byliśmy umówieni w czasie AS. Zarezerwowałem specjalnie czas wieczorem. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, MarcinStereo napisał:

i to co jest wrzucone na płytę analogową później to cyfra która z racji ułomności płyty winylowej j

 

Nikt przy zdrowych zmyslach nie kupuje wspolczesnych vinyli. Vinyl to jedynie wydania z  lat zlotego hi-faju plus lata 50-60 ubieglego wieku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Piopio napisał:

Byliśmy umówieni w czasie AS. Zarezerwowałem specjalnie czas wieczorem. 

Owszem, byliśmy. Mialem wazniejsze sprawy, odpowiednio wczesniej odwolalem i przeprosilem. Klamki nie pocalowales.

Masz z tym jakis problem ???

4 minuty temu, MarcinStereo napisał:

Magnetofon i taśma magnetyczna 🙂 Normalnie niezniszczalna i powtarzalna technologia.

Masz, cos probowales samemu w swoim systemie czy tylko naczytales sie w necie ???

 

Na takiej tasmie nagrywano 99,99% muzyki w latach 50-80, a czaem i jeszcze później. I wszystko to co masz z tamtych czasow dzisiaj na CD, na plikach czy w streamingu w oryginale nagrano w tej technologii.

Masz z tym problem? Zaproś dzisiaj Floydow, Milsa czy London Orchestra do nowoczesnego cyfrowego studia i nagraj jeszcze raz, wszystko przed tobą.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
1 minutę temu, pmcomp napisał:

Nikt przy zdrowych zmyslach nie kupuje wspolczesnych vinyli. Vinyl to jedynie wydania z  lat zlotego hi-faju plus lata 50-60 ubieglego wieku.

Koniec końców winyl i tak będzie skwierczeć jak skwarki na patelni a cyferki ze zripowanej kolekcji płyt będą dalej brzmiały tak samo umieszczone na dysku w jakimś mocarnym urządzeniu mieszczącym się na dłoni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, MarcinStereo napisał:

Koniec końców winyl i tak będzie skwierczeć jak skwarki na patelni a cyferki ze zripowanej kolekcji płyt będą dalej brzmiały tak samo umieszczone na dysku w jakimś mocarnym urządzeniu mieszczącym się na dłoni.

Wiesz, niektorzy wola ogladac Picassa w swoich zbiorach, inni poslinionymi palcami przewracać kartki albumów z fotkami oryginałow bibliotece 😉 . Kazdy ma wybór. Z muzyka i ze sprzetem jest tak samo.

Mozna mieć i sluchać analogowego oryginalu albo mieć mniej lub bardziej udaną, cyfrową KOPIĘ jakos tam ten oryginał nasladujacą.

 

Skwierczace skwarki?

Kiedy sluchaleś first pressa z lat 60-ych na dobrym zlozonym z glową i dopieszczonym systemie gramofonowym?

Odpowiem … NIGDY ???

 

Obawiam sie, ze nigdy (bo na AudioShow to nie jest sluchanie) sluchales dopieszczonego systemu opartego o zrodla cyfrowe, bo na pewno nie jest to ta 180-ka.

 

Odpowiem … NIGDY ???

 

 

PS. ze @sly30 mozna bylo sie sprzeczac czy nawalac na rozne audio tematy ale on przynajmniej cos w swoim zyciou posluchal. W tym watku odnosze wrazenia, ze o audio rozmawiam z dzieciakami z przedszkola. Dluga audio-droga przed wami. Zycze wiecej pokory dla tradycji i historii audio. I nie mam na musli przypadkowego sluchania gdzies czy u kogos tylko przerzucenia i bycia wlascicielem kilkunastu z glowa zlozonych systemow audio od lat 60/70 do lat wspolczesnych. Wtedy bede mial z kim rozmawiać 😉 .

EOT z mojej strony, Dobranoc.

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
9 minut temu, pmcomp napisał:

I wszystko to co masz z tamtych czasow dzisiaj na CD

Dokładnie na CD a to dla tego bo cyferki okazały się przyszłością, reszta to już przeszłość choć sam posiadam gramofon i kilka płyt to jest to raczej ciekawostka w moim zestawie a całość muzyki to CD zripowane Bitperfect na dysk. 

3 minuty temu, pmcomp napisał:

Skwierczace skwarki?

Płyty analogowe nie są niezniszczalne i każdy odsłuch powoli degraduje nagranie tyle w temacie, a wracając do tematu to taki Rose RA-180 jest warty uwagi i na miejscu autora wątku posłuchałbym i poprosił o pełną prezentację możliwości tego kombajnu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Np. do napedzenia duzych kolumn np. z dwoma 15-kami o bardzo malej skutecznosci i bardzo niskiej impedancji dla ńiskich czestotliwosci.

1000W ciagle?

Sorry, to sranie w banie
Przeciez czegos takiego nikt nie traktuje powaznie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
7 godzin temu, pmcomp napisał:

W tym watku odnosze wrazenia, ze o audio rozmawiam z dzieciakami z przedszkola.

Jak do tej pory to te dzieci pokazały tobie przewagę cyfry nad analogiem, cieszę się że są hobbyści tacy jak ty ale prawda jest taka że postęp jest nieunikniony.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, MarcinStereo napisał:

Jak do tej pory to te dzieci pokazały tobie przewagę cyfry nad analogiem, cieszę się że są hobbyści tacy jak ty ale prawda jest taka że postęp jest nieunikniony.

 

 

Jak widac w dzisiejszych czasach na wielu przykladach, nie tylko na audio, postep ma malo wspólnego z … jakością 🙂 .

Nikt nigdy nie pokazał mi przewagi cyfry nad analogiem z magnetofonu w askoekcie jakosci dzwieku. Cyfrowa kopia zawsze pozostanie gorsza kopią analogowego oryginału.

A powod wprowadzenia cyfry do studio byl jeden: WYGODA. A nie jakosc dzwieku.

A powod wprowadzenia cyfry na rynek komercyjny, a teraz do streamingu był jeden: WYGODA. A nie jakosć dzwieku.

Wszystko inne ro marketing, ktory jest jedynie narzedziem wprowadzenia czegos na rynek.

 

Przyklady?

Czy opona wielosezonowa w lecie jest lepsza od letniej, a w zimie od zimowej? NIE. Ale jest wygodniejsza w uzyciu i w obsludze.

Czy jakosc filmu z serwisu streamingowego VoD jest kepsza od filmu z nosnika BD-UHD? NIE. Ale jest wygodniej i łatwiej w użyciu.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
7 minut temu, pmcomp napisał:

Jak widac w dzisiejszych czasach na wielu przykladach, nie tylko na audio, postep ma malo wspólnego z … jakością 🙂 .

Jakość zależy od norm i standardów narzucanych przez daną markę.

 

 

Edytowane przez MarcinStereo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, MarcinStereo napisał:

Jakość zależy od norm i standardów narzucanych przez daną markę.

 

 

Jest jakość albo … jakoś. Ostatnio na swiecie raczej to drugie.

Co do narzucania to w dawnych czasach bylo cos takiego co nazywalo sie np. Polska Norma. Teraz nie ma. Kiedys byl ogolnoswiatowy standard Hi-Fi wg.normy DIN. Teraz nie ma. Taki mamy teraz swiat.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Mamy w tej zakladce standard hi-end? Nie sadze. Nikt go nawet jednoznacznie na swiecie nie potrafi zdefiniować. To poboznę zyczenie audiofili … mieć hienda 🙂 . Powodzenia.

 

Poczytaj, kiedys PN byla prawem i jej stosowanie bylo obowiazkiem. Dzisiaj jest dobrowolna.  

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Tak dziś dziala caly swiat i dlatego wyglada jak wyglada. Jakoś.

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobnie jest z klasa D we wzmakach.

Piszecie: mniejszy, mniej sie nagrzewa. Czyli bardziej WYGODNY. Dla producentow też. Tańszy w produkcji i w serwisowaniu.

A gdzie jest jakosć dzwieku sie pytam ??? Na basie jest bardzo dobrze. A reszta pasma?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, pmcomp napisał:

A gdzie jest jakosć dzwieku sie pytam ??? Na basie jest bardzo dobrze. A reszta pasma?

Co z testami? Czemu nie poszedłeś krok dalej po dakach?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, MarcinStereo napisał:

Słucham ciężkiej muzyki i najlepszy sprzęt nie da mi nawet w jednej milionowej takich emocji i jak metalowy koncert 🙂

 

Emocji piszesz? Pelna zgoda.

No wlasnie. Bo koncert to nie tylko dzwiek ale i obraz, sala, inni ludzie, atmosfera. I wtedy bywaja emocje bo niestety w cenie biletu nie sa gwarantowane. Ale baardzo prawdopodobne.

Czy na sali koncerowej interesuje cie marka wzmacniacza, kolumn, gitary czy fortepianu? Jak nie bedzie zgodna z twoimi wzorcami jakosci i oczekiwaniami to wstajesz z fotela i wychodzisz z dezaprobatą? No nie.

A dlaczego w audio potrafia wychodzic z nas takie sk…..ny ???

9 minut temu, Adi777 napisał:

Co z testami? Czemu nie poszedłeś krok dalej po dakach?

Co masz na mysli?

 

Mialem kiedys w domu kilka D-klasowych koncowek stereofonicznych i kilka niby z wysokiej polki amplitunerow kina domowego z koncowkami D. Sorry … nie moja dzwiekowa bajka.

W stereo na srednicy nic nie zastapi dobrej lampy. Nie ma bata. Mam duzo dobrych wzmakow tranzystorowych i lampwych w klasie A i AB, stac mnie na prad, mam miejsce zeby je trzymac wiec nie musze sie oszukiwać, ze klasa D jest lepsza 🙂 🙂 🙂 .

Jakość … nie jakoś.

 

PS. ostatnio raczej bawie sie w odkrywanie jakosci w dzwieku przez stare kolumny z lat 70-ych. I jestem zaskoczony gdzie przez ostatnie 50 lat audiofile pobladzili i jak dali sie wymanewrowac marketingowcom producentow i dystrybucji. Jak stado baranów idace na rzeź. Zeby nie bylo mam na mysli takze siebie 😉 . Za 1000 zł mozna kupić kolumny, ktore dzis bez problemu pokaza miejsce kilkunastokrotnie albo i lepiej drozszym nowoczesnym konstrukcjom. W jakosci dzwieku.

🙂 .

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie raz pisalem, powtorzę. Postep w sprzecie audio nastapil moim zdaniem jedynie w cyfrze. W odtwarzaczach i w DACach, co nie znaczy ze stare konstrukcje zle grają. W reszcie toru nic nowego nie wymyslono i postepu brak. Sa tylko skoki w bok, a np. powrot do papieru w kolumnach widać dosc wyraźnie.

Mamy za to zmiany (nie mylić z postepem) w sposobie produkcji i dystrybucji muzyki. Czy na lepsze czy na gorsze niech kazdy ocenia sam. Dla mnie osobiscie w jednych aspektach na plus (mobilność, miniaturyzacja, dostepnosc), w innych na minus ( jakosc streamingu).

Niestey wciaz robia nam wode z mozgu ze DXD i DSD1024 ma lepsza jakość niz stary dobry PCM 16/44. Ten trend nakrecaja producenci cyfrowych klockow oferujac coraz to nowsze i niby lepsze technologie. A wlasciciele praw do muzyzacieraja rece sprzedajac odgrzewane kotlety w nowych formatach 🙂 . No coz, frajerow nie sieja, a tak latwo tu sprawdzic i porownac jakosć. Jak sie wie jak 😉 . Tez pisalem..

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
23 minuty temu, pmcomp napisał:

No wlasnie. Bo koncert to nie tylko dzwiek ale i obraz, sala, inni ludzie, atmosfera

No i muzyka całkowicie inaczej brzmi bo jest miksowana 😉 

 

29 minut temu, pmcomp napisał:

Piszecie: mniejszy, mniej sie nagrzewa. Czyli bardziej WYGODNY. Dla producentow też. Tańszy w produkcji i w serwisowaniu.

Tak słabo się nagrzewa bo zamienia w moc pobieraną energię a nie w ciepło.

 

23 minuty temu, pmcomp napisał:

Mialem kiedys w domu kilka D-klasowych koncowek stereofonicznych

Kiedyś pierwsze wzmacniacze tranzystorowe też nie były cudami i tak jak poprzednie technologie wymagały czasu.

23 minuty temu, pmcomp napisał:

W stereo na srednicy nic nie zastapi dobrej lampy.

Błąd... wszystko zależy od aplikacji danej technologii o czym już wspominałem.

Zobacz jak wygląda pokaz technologiczny w wykonaniu Devialet.

Edytowane przez MarcinStereo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, MarcinStereo napisał:

No i muzyka całkowicie inaczej brzmi bo jest miksowana 😉 

 

Tak słabo się nagrzewa bo zamienia w moc pobieraną energię a nie w ciepło.

 

Kiedyś pierwsze wzmacniacze tranzystorowe też nie były cudami i tak jak poprzednie technologie wymagały czasu.

Proces miksowania jest i na sali koncertowej (przy graniu z pradem) i w studio. Nie ma bata.

To ze cos sie mniej lub bardziej nagrzewa nie swiadczy o jakosci dzwieku generowanego przez urzadzenie, a jedynie o jego lepszej lub gorszej ... sprawnosci energetycznej.

Chyba nie miales do czynienie z dawnymi wzmacniaczami tranzystorowymi. Dzwiek z tranzystorow germanowych byl inny niz z krzemowych. Przez wielu uważany za lepszy. Podobnie z dzwiekiem roznych tranzystorow krzemowych.

Zazwyczaj nawet audiofile robia blad, ty widze tez, okreslajac wzmacniaczami cale kompletne urzadzenia np. koncowki mocy czy integry. A wzmacniacze sa praktycznie w kazdym urzadzeniu elektronicznym audio i video poczwwzzy od magnetofonu, przez phono stage do gramofonu, pre, DAC, CD player, streamer czy w koncu wzmacniacz zintegrowany czy koncowke mocy.

A zazwyczaj najprostsza komorką wzmacniajaca jest pojedynczy tranzystor czy lampa.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Adi777 napisał:

No, ślepe testy.

Aaaaaa.

Nie. Ślepych testów wzmacniaczy nie robiłem. To co piszę to moje subiektywne opinie oraz koje osobiste postrzeganie jakości dźwięku. A postrzeganie jakości dźwięku każdy ma inne. Bo każdy z nas ma inny mózg i inne jego "zapełnienie danymi" oraz inne uszy 🙂 .

A ślepy test ma pokazać jedynie czy są różnice w dzwięku czy ich nie ma, a nie pokazać że i czy coś gra lepiej czy gorzej.

27 minut temu, MarcinStereo napisał:

 

Zobacz jak wygląda pokaz technologiczny w wykonaniu Devialet.

Co masz konkretnie na myśli? Jak mam zobaczyć?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, pmcomp napisał:

Mialem kiedys w domu kilka D-klasowych koncowek stereofonicznych i kilka niby z wysokiej polki amplitunerow kina domowego z koncowkami D. Sorry … nie moja dzwiekowa bajka.

Dopiero od 2-3 lat klasa D gra dobrze. Szczególnie Purifi i Hypex Ncore. Znakomicie gra również NuPrime i ROSE. Technics też błyszczy. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, pmcomp napisał:

A ślepy test ma pokazać jedynie czy są różnice w dzwięku czy ich nie ma, a nie pokazać że i czy coś gra lepiej czy gorzej.

Jak pokaże, że są różnice do wyłapania, to ewentualnie wtedy można pisać, że to gra gorzej od tamtego. Myślisz, że byłbyś w stanie usłyszeć różnicę?

W którym salonie się nie pytałem o ślepe testy, tak nikt nie odróżnił wzmacniaczy w klasie D od A/AB, zarówno klienci, jak i ludzie tam pracujący.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Piopio napisał:

Dopiero od 2-3 lat klasa D gra dobrze. Szczególnie Purifi i Hypex Ncore. Znakomicie gra również NuPrime i ROSE. Technics też błyszczy. 

Ciszę się, że ci się podoba. Mi się nie podoba.

Napisałem, do dnia dzisiejszego ŻADNA klasa D nie da takiej jakości średnicy jak lampa. Najlepiej w zestawieniu z dużą papierową membraną.

PS. de gustibus non est disputandum

46 minut temu, Adi777 napisał:

Jak pokaże, że są różnice do wyłapania, to ewentualnie wtedy można pisać, że to gra gorzej od tamtego. Myślisz, że byłbyś w stanie usłyszeć różnicę?

W którym salonie się nie pytałem o ślepe testy, tak nikt nie odróżnił wzmacniaczy w klasie D od A/AB, zarówno klienci, jak i ludzie tam pracujący.

Nie wiem. Nie próbowałem. Jakośc średnicy pomiędzy tranem AB i lampą jest dość wyraźna.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ze dwa miesiące temu wymieniłem w części wysokich częstotliwości mocną lampę w klasie A na mocny tranzystor AB. Różnica jest wyraźnie słyszalna.

Podobnie będzie słyszalna w zakresie nieskich częstotliwości przy wymianie mocnego trana AB na wzmak lampowy. Korzystanie ze zwrotnicy aktywnej daje możliwości dopasowania systemu do swoich gustów i wymagań. Tu jestem pweien że klasa D zagra lepiej niż lampa. Czy zagra lepiej od klasy AB? Nie wiem, należy zrobić własne porównanie.

Posiadacze kolumn z wbudowaną zwrotnicą pasywną muszą niestety dokonywać wyborów i co za tym idzie kompromisów. Kosztem jakości. A potem zawzięcie bronią swoich wyborów. A to są wybory pomiędzy kiłą a rzeżączką niestety. Ja nie mówię, że systemy oparte o zwrotnice pasywne grają źle. A jesli grają źle to są zazwyczaj źle zbudowane. Poza tym aby porównywać należy posłuchać dobrego systemu opartego o zwrotnice aktywne i rózne wzmaki na różne pasma. I nie mam tu broń Boże na mysli cyfrowej zwrotnicy bo to jest ZŁO, patrz poniżej.

 

Dla mnie osobiście korzystanie DSP jest nie do zaakceptowania bo jak napisałem mogę kształtować moje brzmienie w inny sposób po dokonaniu podstawowego czyli adaptacji akustycznej pomieszczenia. Konwersja sygnału analogowego na cyfrowy, jego obróbka i ponowna konwersja na analog daje negatywnie słyszalne zmiany. Jak to sprawdzić? Wystarczy wykorzystać raz analogową zwrotnicę aktywną, raz cyfrową. Różnice są do wyłapania w ślepym teście 10/10.

Ale jeśli ktoś korzysta jedynie z cyfrowych źródeł to może mieć to sens. U siebie nie robiłem testów polegających na wprowadzeniu do procesora DSD czy zwrotnicy cyfrowej raz sygnału analogowego i raz sygnału cyfrowego. Moim zdaniem różnica powinna być wyraźnie słyszalna na korzyść tej drugiej opcji.

 

Pozdro

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.