Skocz do zawartości
IGNORED

zmiana tranzystora na klase D


luk1985
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

37 minut temu, pmcomp napisał:

Napisałem, do dnia dzisiejszego ŻADNA klasa D nie da takiej jakości średnicy jak lampa. Najlepiej w zestawieniu z dużą papierową membraną.

A jak zastosujemy pre lampowe i końcówkę mocy w klasie D ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, Piopio napisał:

A jak zastosujemy pre lampowe i końcówkę mocy w klasie D ?

Spróbuj, porównaj. Zapewne to pre zagra inaczej z końcówką na bipolarze, na MOSFET'e, na JFET'e. Inaczej zagra na końcówce w klasie A czy AB, inaczej w klasie D. Ja osobiście w ciemno bez słuchania stawiałbym na koncówkę na mocny wzmak MOSFET'e w klasie A 🙂 . Tyle , że taki dobry potrafi kosztować krocie. Inaczej zagra końcówka lampowa PP czy SE. Gusta, guściki. Kto tego nie rozumie, nie słuchał, nie porównywał i twierdzi, ZE COŚ JEST NAJLEPSZE BO TAK niech pozostanie przy swoim zdaniu.

 

Jest tutaj guru z Monachium, który twierdzi że w jego systemie lampy chińskie grają lepiej niż lampy NOS z epoki. Są gusta i guściki.

 

Natomiast kategoryczne twierdzenie, że klasa D jest lepsza od A czy AB bo ... wzmak jest mniejszy i ma wiekszą sprawność energetyczną jest totalną głupotą i brakiem zrozumienia jak i dlaczego działają układy elektroniczne.

I bezmyślne powtarzanie stereotypów, że kiedyś klasa D grała słabo, a teraz nagle gra dobrze ... producenci i marketingowcy wykorzystują to bezlitośnie i zacierają rączki 😉 . 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
18 minut temu, pmcomp napisał:

Ze dwa miesiące temu wymieniłem w części wysokich częstotliwości mocną lampę w klasie A

Jak chcesz sobie pogadać o lampach itd. to zmień dział bo my tutaj staramy się coś doradzić człowiekowi który wspomina o klasie D a ty zachowujesz się jak nawiedzony i wypisujesz herezje taka jest prawda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, pmcomp napisał:

Natomiast kategoryczne twierdzenie, że klasa D jest lepsza od A czy AB bo ..

W pewnych rozwiązaniach jest zdecydowanie lepsza - np. amplitunery kina domowego czy kolumny aktywne. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
22 minuty temu, Piopio napisał:

A jak zastosujemy pre lampowe i końcówkę mocy w klasie D ?

Ja mam końcówkę w klasie AB i pre na lampach, myślę że jak bym nie widział co gra to nie byłbym w stanie określić co to i myślę że większość osób miała by tak samo 🙂 

Myślę nad przejściem na klasę D, coś co zagra i będzie miało takie parametry jak mój Rotel RB-1582mk2 a zmieści się na talerzu.

Edytowane przez MarcinStereo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, MarcinStereo napisał:

Jak chcesz sobie pogadać o lampach itd. to zmień dział bo my tutaj staramy się coś doradzić człowiekowi który wspomina o klasie D a ty zachowujesz się jak nawiedzony i wypisujesz herezje taka jest prawda.

To m.in. ty zacząłeś wypisywać herezje nt. wyższości klasy D nad "innymi" 🙂 🙂 🙂 .

Obawiam się, że jednak nie zrozumiałeś o czym piszę 😉 .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
1 minutę temu, pmcomp napisał:

To m.in. ty zacząłeś wypisywać herezje nt. wyższości klasy D nad "innymi"

Wyższość z punktu widzenia technologicznego owszem i nie są to herezje a rzeczywistość, i jeszcze raz napiszę zmień wątek bo nie wnosisz do tego nic poza fermentem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Piopio napisał:

W pewnych rozwiązaniach jest zdecydowanie lepsza - np. amplitunery kina domowego czy kolumny aktywne. 

W jakim aspekcie jest lepsza?

Decyduje niższa CENA, a nie jakość dźwięku. Znaczenie ma też ilośc wydzielanego ciepła szczególnie w amplitunerach kina domowego gdzie chcemy upchać w jednym urządzeniu 11 końcówek mocy każda po 100W.

Od lat korzystam w kinie domowym z procesora AV i oddzielnych i wieloknałaowych i monofonicznych koćcówek w klasie AB. I żadna klasa D nie ma startu w tym systemie. Próbowałem nie raz. Klasy D nie da sie słuchać. Tylko ... niestety taki system KOSZTUJE, w porównaniu do takiego amplitunera z klasą D na pokładzie 🙂 . A ludzie nie chcą przepłącac i potem twierdzą, że w sumie ta klasa D to gra zajebiście 😉 . A marketingowcy i producenci zacierają ręce i liczą większe zyski 🙂 .

 

2 minuty temu, MarcinStereo napisał:

Wyższość z punktu widzenia technologicznego owszem i nie są to herezje a rzeczywistość, i jeszcze raz napiszę zmień wątek bo nie wnosisz do tego nic poza fermentem.

Co to jest technologiczny punkt widzenia?

Mi osobiście zależy na jak najlepszej jakości i wierności przetwarzanego dźwięku 🙂 .

A prawda jest taka, że tą wyższość ci wmówiono, a ty kupując sam się w tym utwierdzasz BO PRZECIEŻ NIE JESTEŚ AŻ TAK GŁUPI ŻEBY DOKONAĆ ZŁEGO WYBORU ZAKUPOWEGO 😉 ??? .

Napisałem, nie zrozumiałeś. Porównaj różne systemy oparte na różnych kombinacjach pre, koncówek, pasywnej i aktywnej zwrotnicy, najróżniejszych analogowych i cyfrowych źró∂eł dźwięku, analogowej czy cyfrowej korekcji pomieszczenia, róznych technologii wykonania przetworników i kolumn głośnikowych to ... wtedy będziesz dla mnie partnerem do rozmowy. Obawiam się, że nie dożyję 🙂 🙂 🙂  bo to zajmuje trochę czasu, wiem z doświadczenia. A ty dzisiaj łykasz wszystko jak młody pelikan, wszystko co ci wrzucą do dzioba. Bez zrozumienia i sprawdzenia. Sorry.

 

 

To co ja wnosze to moja sprawa i czytelników, nie masz obowiązku odpowiadać na moje posty 😉 .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, pmcomp napisał:

Od lat korzystam w kinie domowym z procesora AV i oddzielnych i wieloknałaowych i monofonicznych koćcówek w klasie AB. I żadna klasa D nie ma startu w tym systemie. Próbowałem nie raz. Klasy D nie da sie słuchać.

Z ciekawości, jakie końcówki mocy miałeś na testach? Jaki procesor masz? Kojarzysz amerykańskie forum AVS? Tam ludzie mają naprawdę konkretne salki kinowe, i jakieś 99% z nich korzysta z klasy D plus procesor.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Adi777
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, pmcomp napisał:

I żadna klasa D nie ma startu w tym systemie. Próbowałem nie raz. Klasy D nie da sie słuchać. 

Nie masz zielonego pojęcia o nowoczesnych rozwiązaniach a swoje doświadczenia przedstawiasz jako prawdę objawioną.

Jesteś chłopie NIE NA CZASIE ! Kiedy wreszcie to zrozumiesz ? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, Adi777 napisał:

Z ciekawości, jakie końcówki mocy miałeś na testach? Jaki procesor masz?

To mam aktualnie.

Tag McLaren AV32R BP192 i Marantz AV7702 MkII. Niestety ciagle nie widzę nigdzie nastepcy Marantza z dekoderami DTS X, Atmos i Auro-3D z jakością dźwięku jak ten Tag. Oczywiście są takie tylko mnie na nie nie stać.

Co do koncówek mam Tag McLaren 100X4R (pięć niezaleznych monobloków w jednej obudowie), Parasound HCA-1205A (te obie końcówki nie powstydzą sie zagrać w stereo), pięć monobloków Marantz MA-700 i kilka niezaleznych dwukanałowych końcówek mocy od JBL, UREI.

 

Co do tego co przewineło mi się przez ręce przez 30 lat mojej zabawy w kino domowe to ciężko spamiętać. Odsyłam na hdtvpolska, tam było to dokładnie opisywane. Zaczynałem od pierwszego na świecie amplitunera kina domowego Pioneer VSA-1000. To był rok 1991. Nie wiem kto wtedy w polsce miał pojęcie o kinie domowym i Doly Surroud. Bo na pewno nie branża i prasa audio 😉 . Jedyne filmy to specjalne edycje kaset VHS z Klubu Konesera.

c7ff00b80f62721738b470c7948e5bd88f633c62

 

Tu zmodyfikowany VSA-1000D:

vsa-1000d(2).JPG

dbd7cdda.jpg

 

Onkyo 919 nie miałem, kosztował jak na tamte czasy majątek. Potem w 1996 roku zakupiłem Onkyo 939. To była maszyna. Dźwiękowo znakomita. Partnerem niedługo stał się pierwszy na świecie odtwarzacz DVD Panasonic A350. Potem jakieś Denony i topowe Marantze pod koniec lat 90-ych. Jakoś w 2003 przeszedłem na sprzęt dzielony i poczułem róznicę, wtedy zawitał do mnie ten Tag McLaren i gra do dziś. Dźwiek jest zarąbisty, zarówno w filmach jaki i w koncertach. Niestety tylko 7.1 😉 .

 

 

Godzinę temu, Piopio napisał:

A jak zastosujemy pre lampowe i końcówkę mocy w klasie D ?

To po co się głupio pytasz ??? 🙂 

20 minut temu, Piopio napisał:

Nie masz zielonego pojęcia o nowoczesnych rozwiązaniach a swoje doświadczenia przedstawiasz jako prawdę objawioną.

Jesteś chłopie NIE NA CZASIE ! Kiedy wreszcie to zrozumiesz ? 

Co to są nowoczesne rozwiązania? Klasa D ??? Cyfrowe?

Poczytaj:

Jeśli wzmacniacz zawiera stopień wyjściowy (najczęściej pracują w nim tranzystory MOSFET), który jest na przemian zamykany i otwierany, to układ pracuje w klasie D. Stosując pomiędzy wyjściem a obciążeniem odpowiedni filtr, można uzyskać prawidłowy, niezniekształcony sygnał, jednak pod warunkiem że kluczowanie odbywa się z częstotliwością przynajmniej dwukrotnie wyższą od najwyższej częstotliwości sygnału wejściowego oraz że współczynnik wypełnienia impulsów wyjściowych jest proporcjonalny do wartości chwilowej sygnału audio. Tę grupę wzmacniaczy nazywa się nie bez słuszności wzmacniaczami impulsowymi. Znacznie mniej trafne jest określenie wymyślone przez specjalistów od reklamy, to jest wzmacniacz cyfrowy (D - Digital). Sugeruje to spełnienie marzeń audiofilów, czyli doskonałą jakość dźwięku przy jednocześnie bardzo dużej sprawności.

(i tu jest pies pogrzebany)

źródło: 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Jak pewnie doczytałeś komercyjnie klasa D jest z nami już prawie 15 lat !!! Jaka to nowoczesność ??? A pierwsze konstrukcje powstały pod koniec ... ubiegłego wieku. Prawie 25 lat temu.

CHŁOPIE, OGARNIJ SIĘ 🙂 🙂 🙂 .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, pmcomp napisał:

Jak pewnie doczytałeś komercyjnie klasa D jest z nami już prawie 15 lat !!! Jaka to nowoczesność ??? A pierwsze konstrukcje powstały pod koniec ... ubiegłego wieku. Prawie 25 lat temu.

jaki ty jesteś "niereformowalny". Aż żal !

Kompletnie nie kumasz o co chodzi z nowoczesną klasą D. Poczytaj może trochę o Purifi i Hypex Ncore ? Rozwiązaniach Technicsa, NuPrime, Rose. Kontrolerze AXIGN AX5689.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Piopio

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Piopio napisał:

jaki ty jesteś "niereformowalny". Aż żal !

Kompletnie nie kumasz o co chodzi z nowoczesną klasą D. Poczytaj może trochę o Purifi i Hypex Ncore ? 

Marketing mam czytać? Po co? 

Ile w tym cytacie masz techniki? Ja tu czytam sam marketing bełkot i PR, proszę:

Purifi Audio to dość młody duński start-up założony w 2019 roku przez trzech entuzjastów audio Bruno Putzeysa, Larsa Risbo i Petera Lyngdorfa. Siedziba Purifi znajduje się w Roskilde, zaledwie 40 minut jazdy od centrum Kopenhagi. Pragnie usunąć wszelkie ograniczenia techniczne w czerpaniu przyjemności z odtwarzanej muzyki. Dlatego firma Purifi Audio poświęciła swoją misję skupienia swoich badań i rozwoju na przetwornikach głośnikowych i modułach wzmacniaczy mocy, ponieważ Purifi Audio uważa, że są one największym ograniczeniem jakości dźwięku. Purifi Audio reprezentuje zasadę, że nie możesz rozwiązać problemu, jeśli go nie rozumiesz. Dlatego firma Purifi Audio jest przekonana, że jakość dźwięku można zmierzyć i twierdzi, że biegle posługuje się analogowo i cyfrowo obok wszystkich dziedzin elektromagnetyki, akustyki i mechaniki. Podchodzą do problemów systematycznie i matematycznie. Purifi dba o to, aby niezależnie ulepszać różne mechanizmy zniekształceń, zapewniając, że każda zamierzona poprawa rzeczywiście odzwierciedla rzeczywistą dostrzegalną poprawę, niezależnie od tego, jaki jest sygnał.

Proszę, oto drugi:

Zestaw do budowy monobloku Hypex NC400 jest prawdopodobnie najlepszym i najłatwiejszym sposobem uzyskania systemu wysokiej klasy HiFi w salonie.
Osiągi Hypex NC400 wyznaczają nowe standardy niezależnie od klasy operacyjnej czy technologii obwodów. Dzięki technologii Ncore oferuje nie tylko możliwość odtwarzania muzyki w najlepszej audiofilskiej jakości, ale także mierzona i dźwiękowa wydajność rzeczywiście podnosi poprzeczkę wśród wzmacniaczy audio. Opierając się na silnym dziedzictwie UDD, Ncore robi rzeczy, które UcD robi dobrze i robi je dziesięć razy lepiej. Dosłownie! Zniekształcenia (THD i IMD) w całym zakresie audio i mocy są znikome, zazwyczaj poniżej 0,0007%. Zniekształcenia na poziomach odsłuchu (1 W) są nie do zmierzenia. Ten wzmacniacz nie dodaje ani brudu, ani czarodziejskiego pyłu.

 

 

To brzmi jakbym czytał na forum o super duper technologiach przewodników od kolegi @747 !!!

 

Klasa D to klasa D ... techniki i zasady działania nie zmienisz.

 

Nie słuchałem najnowszych rozwiązań robionych do stereo ale słuchałem u siebie kilka najnowszych konstrukcji amplitunerów z wielokanałową klasą D na pokładzie, za worek pieniędzy. To nie gra tylko brzeczy. Ale jak ktos lubi taki dźwięk to czemu nie ???

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, pmcomp napisał:

Klasa D to klasa D ... techniki i zasady działania nie zmienisz.

Ja wymiękam. Jesteś jak szymon77. Gratuluję poziomu. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Piopio napisał:

Ja wymiękam. Jesteś jak szymon77. Gratuluję poziomu. 

Na pewno lepszy jest poziom z marketingu przeze mnie zacytowanego, poczytaj szczególnie części wyboldowane 😉 . TO JEST DOPIER O TECHNIKA !!!

 

Jeszcze raz: Purifi Audio reprezentuje zasadę, że nie możesz rozwiązać problemu, jeśli go nie rozumiesz. Dlatego firma Purifi Audio jest przekonana, że jakość dźwięku można zmierzyć i twierdzi, że biegle posługuje się analogowo i cyfrowo obok wszystkich dziedzin elektromagnetyki, akustyki i mechaniki. Podchodzą do problemów systematycznie i matematycznie.

 

Mamo, chwalą nas ... 🙂 

 

Poczytaj jak działą klasa 😧 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )  . może coś z tego zrozumiesz. Widzisz tu gdzieś kosmiczną technologię? Sprawdź, czy zastosowali izolator galwaniczny bo bez tego nie ma grania 🙂 🙂 🙂 . I koniecznie połączenie przez USB.

A jaką to kosmiczną technologię zastosowano w Purifi czy w Hypex Ncore? Taką jak opisaną w ich materiałąch, co zacytowałem? Np. "ten wzmacniacz nie dodaje ani brudu, ani czarodziejskiego pyłu". Przedszkolaki może się na to nabiorą. Albo wyborcy PISu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten czarodziejski pył to było raczej lekko ironiczne i skierowane w stronę audiofilskich producentów, którzy często używają dziwnych określeń przy opisywaniu swoich produktów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
15 minut temu, Piopio napisał:

Ja wymiękam. Jesteś jak szymon77. Gratuluję poziomu. 

Jest śmieszny i tyle, nie dociera że to jak sprzęt gra zależy głównie od zaaplikowania danej techniki i że nawet te jego potężne A/AB klasowe potwory z początku kulały bo technologia była niedopracowana.

Miniaturyzacja to dla niego krok w tył i najlepiej jak by mógł to by na Fonografie Edisona słuchał namiastki Filharmonii 🙂 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
40 minut temu, pmcomp napisał:

Na pewno lepszy jest poziom z marketingu przeze mnie zacytowanego, poczytaj szczególnie części wyboldowane 😉 . TO JEST DOPIER O TECHNIKA !!!

Serio opierasz swoje zdanie na pierwszym lepszym artykule i na podstawie tego obśmiewasz całą technologię ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Piopio

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
13 minut temu, Adi777 napisał:

Ten czarodziejski pył to było raczej lekko ironiczne i skierowane w stronę audiofilskich producentów

Mógłby z nimi recenzje klepać bo z tego co napisał to do grania muzyki potrzebne są kilowatowe wzmacniacze najlepiej w A klasie które trzeba by wozić paleciakiem 😉 

A  50/60 lat temu ludzie stali przy equalizerach z voltomierzami i oscyloskopami, wymiękłem normalnie.

EOT.

Edytowane przez MarcinStereo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, Piopio napisał:

Serio opierasz swoje zdanie na pierwszym lepszym artykule i na podstawie tego obśmiewasz całą technologię ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ja zacytowalem producenta, ty orase branzową. Reka reke myje, jeden siedzi w kieszeni drugiego, na jedno wychodzi. Taki duzy, a nie rozumie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, pmcomp napisał:

Ja zacytowalem producenta, ty orase branzową. Reka reke myje, jeden siedzi w kieszeni drugiego, na jedno wychodzi. Taki duzy, a nie rozumie?

Ja doceniam nową klasę D. Ty jej nigdy nie słyszałeś ale ją deprecjonujesz. Posłuchaj i wtedy wydaj opinię. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, MarcinStereo napisał:

Mógłby z nimi recenzje klepać bo z tego co napisał to do grania muzyki potrzebne są kilowatowe wzmacniacze najlepiej w A klasie które trzeba by wozić paleciakiem 😉 

A  50/60 lat temu ludzie stali przy equalizerach z voltomierzami i oscyloskopami, wymiękłem normalnie.

EOT.

50/60 lat temu mieli rozum. Dzisiaj to towar deficytowy.

20 minut temu, Piopio napisał:

Ja doceniam nową klasę D. Ty jej nigdy nie słyszałeś ale ją deprecjonujesz. Posłuchaj i wtedy wydaj opinię. 

Owszem doceniam. Za energooszczednosc ale nie za jakosc dzwieku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, pmcomp napisał:

Owszem doceniam. Za energooszczednosc ale nie za jakosc dzwieku.

Przecież jej nie słuchałeś ... 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Piopio napisał:

Przecież jej nie słuchałeś ... 

tych dwoch producentow nie sluchalem. Podobnie jak nie sluchalem wielu producentow wzmakow w klasie A czy AB.

Sluchalem innych i na tej podstawie twierdze co twierdze. Ma prawo ci sie to niepodobac.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, pmcomp napisał:

Ma prawo ci sie to niepodobac.

Masz prawo być ignorantem. Akurat w klasie D nastąpił znaczący postęp. Rozwiązania sprzed paru lat nijak się mają do obecnych standardów. Przeskok jakościowy jest ogromny. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, pmcomp napisał:

 

Owszem doceniam. Za energooszczednosc ale nie za jakosc dzwieku.

Nie martw się, nie Ty jeden. 😉 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacku,

twoj Vivaldi nie gra z klasa D? Ty niereformowalny dinozaurze, nie znasz sie na nowych wspanialych technologiach.

Patrz, a u @Piopio Tidal z Chinczyka z klasą D wymiata wszystko 🙂 .

 

Do zobaczenia w sobotę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Piopio nie spij … nie masz nic do powiedzenia na obrone swojego super duper cyfrowego systemu z izolacja galwaniczną, klasą D i łączem USB? Z Tidala ofkurse 😉 .

BTW masz zasilanie liniowe w swoim cyfrowym suoer systemie? A po co? Przeciez klasa D to … impulsowka. Lańcuch, ogniwo … ogarniasz?

@MarcinStereo … pobudka. Cos masz do dodania?

Sobota czeka, wpadajcie, @umka was oswieci … oby na zawsze. 

PS. ja wlasnie slucham dzialkowego systemu nr. 1 ale … z magneta :

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Bedzie sie dzialo … w sobote magnet wyleci na podwórko 😉 .

🙂 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, pmcomp napisał:

Jacku,

twoj Vivaldi nie gra z klasa D? Ty niereformowalny dinozaurze, nie znasz sie na nowych wspanialych technologiach.

Patrz, a u @Piopio Tidal z Chinczyka z klasą D wymiata wszystko 🙂 .

 

Do zobaczenia w sobotę.

Wiesz, każdy ma inne doświadczenia. Ale fakt faktem, obecna klasa D, to inna bajka niż jeszcze kilka lat temu. 

J.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.