Skocz do zawartości
IGNORED

Sony A95K Vel Samsung S95B lub inny?


bogus18
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Chcę kupić Tv Oled może QD-oled ? 

Szukam telewizora 65 " do pokoju 25m² dosc jasnego.  Głównie Netfix i YT  ale interesuje mnie też sygnał z TV naziemnej ( jak sobie radzi ze skalowaniem do 4K płynnością ruchu? ) dobry dźwięk? I koszty eksploatacji ( zużycie energii) jak z obsługą pilota ? I ogólnie wszechstronnoscia ( czy sprawdzi się z różnymi rodzajami wejść, sygnału) 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez bogus18
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • bogus18 zmienił(a) tytuł na Sony A95K Vel Samsung S95B lub inny?

Czy jest ktoś na forum uzytkujacy na Co Dzień dobry Tv oled 65 cali .

Może podzieli się uwagami na ten temat czy warto kupić i dlaczego? A może nie i są inne alternatywy .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, bogus18 napisał:

Czy jest ktoś na forum uzytkujacy na Co Dzień dobry Tv oled 65 cali .

Może podzieli się uwagami na ten temat czy warto kupić i dlaczego? A może nie i są inne alternatywy .

Osobiście nie mam ale wg recenzji Samsung i Sony mają obecnie najlepsze ekrany OLED. A jak wiadomo OLED jest najlepszy. Nic tylko kupować 😉 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Piopio

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Piopio napisał:

Osobiście nie mam ale wg recenzji Samsung i Sony mają obecnie najlepsze ekrany OLED. A jak wiadomo OLED jest najlepszy. Nic tylko kupować 😉 

Dziękuję 👍 recenzje czytałem i w sklepie widziałem na żywo jakieś materiały (filmiki demo) wrażenia Wow super ! Tylko małe,,? ale jak to w życiu bywa. 

Ciekawią  mnie opinie użytkowników. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Seria 95 od Sony/Samsung to są najlepsze obecnie wyświetlacze na planecie. Koniec.

A jak nie chcesz tyle wydać to OLED LG jest dobry i tańszy od w/w. Ja już mam OLED w TV, telefonie i od niedawna - w laptopie. Skoro montują OLED w laptopach to o wypalaniu możemy już zapomnieć. A obraz - prześliczny. Zupełnie inna bajka niż moje poprzednie laptopy z LCD.

FzoxVnSXsAEqEp1?format=jpg&name=large

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
43 minuty temu, il Dottore napisał:

Seria 95 od Sony/Samsung to są najlepsze obecnie wyświetlacze na planecie. Koniec.

Potwierdzam, sam użytkuję "zwykły" OLED LG C1 jak i QD-OLED Sony. Samsunga oglądam u rodziców. Przewaga QD-OLED vs zwykły OLED niewątpliwie jest. Ale...ostatnią sobotę spędziłem na porównaniu QD-OLED Samsunga z nowym META OLED LG G3. W bezpośrednim porównaniu ta przewaga stopniała. Co prawda nie do zera, bo jeśli chodzi o nasycenie (a czasami nawet niepotrzebne przesycenie) kolorów to QD-OLED jest żywszy w przekazie. Natomiast LG G3 prezentuje bardzo płynny, naturalny, świetnie wyważony i jasny obraz. Mikrosoczewki MLA robią sporą robotę i bez dwóch zdań są topowym rozwiązaniem dla OLED.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@konradskala dzięki, jak jeszcze masz jakieś własne przemyślenia to pisz ,bracki będzie brał najnowszego qd-oleda sony w 77calach,obecnie ma C7 lg.

Jak będzie dobry to biorę 65dla siebie. 

 

Jak te kolory w sdr i normalnych scenach poza hdr podobne? Względem zwykłego oleda ? Tu by musiała być kalibracja też na obu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, darulok napisał:

@konradskala dzięki, jak jeszcze masz jakieś własne przemyślenia to pisz ,bracki będzie brał najnowszego qd-oleda sony w 77calach,obecnie ma C7 lg.

Jak będzie dobry to biorę 65dla siebie. 

 

Jak te kolory w sdr i normalnych scenach poza hdr podobne? Względem zwykłego oleda ? Tu by musiała być kalibracja też na obu.

Kolory (choć nie zawsze) są nieco bardziej nasycone, żywsze. Szczerze przyznam, że mi czasem to zwyczajnie przeszkadzało - oczywiście gdy dany telewizor jest nieskalibrowany lub ma źle ustawione "suwaki".  Dominacja któregoś koloru jest dla mnie bardziej widoczna (dodatkowo przy większym nasyceniu QD-OLED) i bardziej rzuca się w oczy, tworząc nienaturalny przekaż. Trzeba ustawiać samemu albo najlepiej skalibrować. Wtedy jest cacy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez konradskala
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, konradskala napisał:

Kolory (choć nie zawsze) są nieco bardziej nasycone, żywsze. Szczerze przyznam, że mi czasem to zwyczajnie przeszkadzało - oczywiście gdy dany telewizor jest nieskalibrowany lub ma źle ustawione "suwaki".  Dominacja któregoś koloru jest dla mnie bardziej widoczna (dodatkowo przy większym nasyceniu QD-OLED) i bardziej rzuca się w oczy, tworząc nienaturalny przekaż. Trzeba ustawiać samemu albo najlepiej skalibrować. Wtedy jest cacy.

Ja mam wyczulone oko na takie rzeczy, gdyż miałem skalibrowane dwie plazmy i teraz pj.

 

Druga sprawa mnie ciekawi czy na qd-oled te rgb widać w palecie sdr czyli w obrysie rec709 , plazma miała color volume od oleda lepszy w pewnych sytuacjach i to bylo wiać.

 

Mialem Oleda 65gz950 panasa(syn mi zbił) i moją owczesną plazmę (skalibrowaną) 65vt60 w pokoju i całościowo oled wygrywał ale te kolory w pewnych sytuacjach były gorsze,brakowało trochę plus mi zawsze w oled maniery kinowej plazmy, więc kupiłem pj I to był strzał w dychę .

 

Teraz myślę nad Oledem do salonu ale coś nowego by wypadało kupić i jest nagle qd-oled , ale żeby chodź trochę było lepiej, na reklamówkach w sklepie Samsung obok lg szczerze to ja nie widziałem różnicy rgb vs wrgb, to by musiały być domowe warunki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez darulok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, darulok napisał:

Ja mam wyczulone oko na takie rzeczy, gdyż miałem skalibrowane dwie plazmy i teraz pj.

 

Druga sprawa mnie ciekawi czy na qd-oled te rgb widać w palecie sdr czyli w obrysie rec709 , plazma miała color volume od oleda lepszy w pewnych sytuacjach i to bylo wiać.

 

Mialem Oleda 65gz950 panasa(syn mi zbił) i moją owczesną plazmę (skalibrowaną) 65vt60 w pokoju i całościowo oled wygrywał ale te kolory w pewnych sytuacjach były gorsze,brakowało trochę plus mi zawsze w oled maniery kinowej plazmy, więc kupiłem pj I to był strzał w dychę .

 

Teraz myślę nad Oledem do salonu ale coś nowego by wypadało kupić i jest nagle qd-oled , ale żeby chodź trochę było lepiej, na reklamówkach w sklepie Samsung obok lg szczerze to ja nie widziałem różnicy rgb vs wrgb, to by musiały być domowe warunki.

Porównywanie różnych technologii wyświetlania obrazu (plazma, LED, OLED, QD-OLED) bez kalibracji mija się celem. A tym bardziej w sklepie. Owszem, na oko będzie widać np. mniejszą jasność plazmy od współczesnych telewizorów albo podstawowych OLED-ów od najlepszych Mini-LED-ów itd. Natomiast to co najważniejsze - kontrast, płynność, naturalność, szczegóły w ciemnych scenach - nie ma co porównywać w sklepie, bo wnioski będą zawsze błędne.

Na spokojnie, w domu można włączyć sobie film w SDR, HDR, Dolby Vision, mecz, kablówkę, Netflixa itd. przeklikać menu i porównywać. Rzecz jasna trzeba mieć przynajmniej dwa telewizory.

Ja się wyleczyłem z oglądania TV w sklepach. Tam zawsze są puszczone "cukierkowe" demówki, włączony w menu tryb "sklep" dla max jasności i kontrastu itd. Tak, żeby zrobić efekt "wow". Na chwilę...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.