Skocz do zawartości
IGNORED

Czy też tak macie, że czasem jest już przesyt tego audio i ma się go po prostu dość?


slaaawek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dla mnie problem jest zupełnie inny. Nie mogę powiedzieć, że u mnie jest "za dużo audio" (czyli techniki), tylko za mało.....dobrej muzyki obecnie powstaje! To jest największych problem - nie bardzo jest czego słuchać jeśli chodzi o nowości czy muzykę z ostatnich 3-6 lat 🙂

Rynek muzyczny podupadł mocno, takie badziewie ostatnio powstaje, że naprawdę trudno jest znaleźć coś ciekawego. Można mieć super sprzęt audio high-end za kilka milionów złotych i co z tego, jak nie ma czego słuchać ?!?!? ( Bo ile można słuchać staroci z lat 80 czy 90. ? ).

To trochę jak z posiadaniem Ferarri czy Lamborghini w Polsce, gdzie przeważająca większość dróg nie nadaje się do jazdy po nich sportowymi autami, nie mówiąc o wielu innych dodatkowych atrakcjach, jak fotoradary, videoradary czy fotoradary na dronach 🙂 Do tego ceny mandatów wzrosły wielokrotnie szybciej niż nawet inflacja, która na prawie całym świecie jest rekordowo wysoka. Prawo jazdy można stracić zaraz po odbiorze sportowego auta z salonu 🙂

Jak komuś sprzęt audio się znudził, to niech odstawi forum na kilka miesięcy, można też się zainteresować innym hobby, jest wiele pasjonujących, wciągających zajęć. Na jednym forum fotograficznym jeden z kolegów, wieloletni pasjonat foto znudził się foto i kupił sobie.... hulajnogę zapierdzielającą 80 km/h 😄 :D, do tego motocykl sporotowo-turystyczny i zabrał się za nowe hobby (skoki na spadochronie). Można? Można!

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja uważam że na przykład polska muzyka bardzo odzywała w ostatnich latach. Idzie tego słuchać i to na prawdę jest przyjemne 

A jest też masa starej muzyki której zapewne nie odkryłes.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, Piotr Sonido napisał:

A miał?

Tak. Skoro nie zauważyłeś, to nie ma bezpośredniej zależności pomiędzy moją obecnością a wpisami pyskaczy.

23 minuty temu, Piotr Sonido napisał:

Moim zdaniem nie jest ok. W co niektórych wątkach jest wręcz nie fajnie. Jest tego sporo ostatnio.

Trolle, dla których głównym zajęciem są pyskówki do userów prezentujących odmienne zdanie przychodzą, odchodzą, przychodzą... tylko niektórzy trwają.

23 minuty temu, Piotr Sonido napisał:

Nie moja sprawa. ale dla dobra forum to nie wróży.

Bez obaw, to niestety jest wpisane w ogólnodostępne Forum. Wolalem dostać 100 "haha" niż czytać 10 pyskówek, ale taka wola Admina.

-----

29 minut temu, Yankes napisał:

Niestety ciągle chcemy gonić króliczka...

Ja nie chcę: dopóki nie znajdę problemu, nie zdefiniuję go i nie znajdę rozwiązania, to nic  nie zmieniam. Chaotyczne "testy" przypadkowych elementów to dla mnie strata czasu, wolę go poświęcić chociażby na upieczenie pizzy dla żony i dzieciaków.

-----

8 minut temu, Piotr Sonido napisał:

A ja uważam że na przykład polska muzyka bardzo odzywała w ostatnich latach. Idzie tego słuchać i to na prawdę jest przyjemne 

Polska scena black metalowa uważana jest za jedną z najlepszych na świecie 🙂

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez szymon1977

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Piotr Sonido napisał:

A ja uważam że na przykład polska muzyka bardzo odzywała w ostatnich latach. Idzie tego słuchać i to na prawdę jest przyjemne 

A jest też masa starej muzyki której zapewne nie odkryłes.

Do polskiej muzyki nie zaglądałem ostatnimi laty za dużo - być może pominąłem coś rzeczywiście fajnego. Polecisz coś?

Na pewno nie słuchałem wielu dobrych kawałków. Jak każdy. Człowiek słucha tego co mu zostanie podane - czy to przez radio czy algorytmy rekomendacyjne serwisów strumieniujących.

Jak w przeciętnym serwisie jest ponad 100 mln. utworów, przyjmując że niektóre z nich się powtarzają średnio 5 razy (remix, re-make) to mamy 20 mln. utworów - każdy po 4 minuty średnio. to jest 80 mln. minut do przesłuchania 🙂

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, szymon1977 napisał:

Skoro nie zauważyłeś, to nie ma bezpośredniej zależności pomiędzy moją obecnością a wpisami pyskaczy.

Wiesz co no nie jestem tu codziennie. Nie traktuje tego miejsca jako drugiego domu. 

To może teraz jest takie podminowanie u wielu bo wróciłeś? Nie wiem.

2 minuty temu, szymon1977 napisał:

Trolle, dla których głównym zajęciem są pyskówki do userów prezentujących odmienne zdanie przychodzą, odchodzą, przychodzą... niektórzy tylko trwają.

Tak być nie powinno 

3 minuty temu, szymon1977 napisał:

Polska scena black metalowa uważana jest za jedną z najlepszych na świecie 🙂

A to nie wiedziałem. Do Black metalu mi bardzo daleko.

Ale proszę. Super.

2 minuty temu, Tweeter2016 napisał:

Do polskiej muzyki nie zaglądałem ostatnimi laty za dużo - być może pominąłem coś rzeczywiście fajnego. Polecisz coś?

Na pewno nie słuchałem wielu dobrych kawałków. Jak każdy. Człowiek słucha tego co mu zostanie podane - czy to przez radio czy algorytmy rekomendacyjne serwisów strumieniujących.

Jak w przeciętnym serwisie jest ponad 100 mln. utworów, przyjmując że niektóre z nich się powtarzają średnio 5 razy (remix, re-make) to mamy 20 mln. utworów - każdy po 4 minuty średnio. to jest 80 mln. minut do przesłuchania 🙂

 

 

Wiesz co będę zapewne monotonny i nie odkryje Ameryki. Ale męskie granie robi robotę 

Podsiadło dobrze nagrywa kawałki, lubię Darię Zawiałow, Natalie Nykiel. 

Wrzucisz na plaulistye w Spotify lub tidal i masz ich trochę jako sugerowanych.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, szymon1977 napisał:

Tak. Skoro nie zauważyłeś, to nie ma bezpośredniej zależności pomiędzy moją obecnością a wpisami pyskaczy.

Trolle, dla których głównym zajęciem są pyskówki do userów prezentujących odmienne zdanie przychodzą, odchodzą, przychodzą... niektórzy tylko trwają.

Bez obaw, to niestety jest wpisane w ogólnodostępne Forum. Wolalem dostać 100 "haha" niż czytać 10 pyskówek, ale taka wola Admina.

-----

Ja nie chcę: dopóki nie znajdę problemu, nie zdefiniuję go i nie znajdę rozwiązania, to nic  ie zmieniam. Chaotyczne "testy" przypadkowych elementów to dla mnie strata czasu, wolę go poświęcić chociażby na upieczenie pizzy.

-----

Polska scena black metalowa uważana jest za jedną z najlepszych na świecie 🙂

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

De gustibus non est disputandum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Istnieje też problem z dostępem do ambitnej muzyki niestety... weźmy np. najlepszy dostęp czyli do stacji radiowych.

Jest ich tam sporo w eterze ale co prezentują? dla mnie totalne dno - mnóstwo powtórek z ograniczonej mocno playlisty ciągle tych samych utworów - patrz Trójka, RMF, Zet (tych stacji nie da się z zainteresowaniem słuchać).

W tej sytuacji trzeba samemu grzebać, szukać po Internecie... ale i tak w tej sytuacji tworzymy własne playlisty, które po czasie i tak? nudzą się a jakże:)

i to jest motyw przewodni mojego wątku... jest jakieś lekarstwo by odganiać te nudy, rutynę zarówno w muzyce jak i sprzęcie służącym do jej odtwarzania?

Bardzo proszę o wpisy w temacie wątku, za co z góry dziękuję.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez slaaawek

w końcu kompletny system:)             Geodezja - Geologia - Górnictwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda 

Aczkolwiek miałem kiedyś zajefajne radio psytrance. Transmitowało nawet sety z różnych imprez. Znalazłem tam wiele kawałków na prawdę których nie znałem. 

Zlikwidowali. Ale wśród miliona radii (odmienia się czy nie?) Wierzę że jest jescze wiele takich tylko trzeba szukać. To jest to. Znane radia nie będą eksperymentować bo zarabiają na działalności z reklam.

A reklamodawcy zapewne mniej przychylnie patrzyliby na mało znane niszowe kawałki 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dobie streamingu dostępnych świetnej muzyki jest njeograniczona i nigdy wcześniej tak nie było. 

Problem nowy jest taki, że żeby odnaleźć coś naprawdę świetnego potrzebne jest dużo czasu i szczęścia. 

Tutaj przydałaby się sztuczna inteligencja 😁

Sam co jakiś czas znajduje świetną muzykę, ale to nie jest łatwe....dodatkowo każdy ma inne potrzeby i gust. 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, slaaawek napisał:

Istnieje też problem z dostępem do ambitnej muzyki niestety... weźmy np. najlepszy dostęp czyli do stacji radiowych.

Jest ich tam sporo w eterze ale co prezentują? dla mnie totalne dno - mnóstwo powtórek z ograniczonej mocno playlisty ciągle tych samych utworów - patrz Trójka, RMF, Zet (tych stacji nie da się z zainteresowaniem słuchać).

W tej sytuacji trzeba samemu grzebać, szukać po Internecie... ale i tak w tej sytuacji tworzymy własne playlisty, które po czasie i tak? nudzą się a jakże:)

i to jest motyw przewodni mojego wątku... jest jakieś lekarstwo by odganiać te nudy, rutynę zarówno w muzyce jak i sprzęcie służącym do jej odtwarzania?

Dla każdego "ambitna muzyka" znaczy coś innego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

De gustibus non est disputandum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Yankes napisał:

Dla każdego "ambitna muzyka" znaczy coś innego.

Zgadza się, dla jednego będzie to Animals as Leaders, dla innego Fantomas, a dla trzeciego Brodka 😁

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Yankes napisał:

Dla każdego "ambitna muzyka" znaczy coś innego.

Oczywiście masz rację - jednak ma wspólną cechę - raczej nie jest to muzyka powszechnie odtwarzana, znana

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

w końcu kompletny system:)             Geodezja - Geologia - Górnictwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, slaaawek napisał:

Oczywiście masz rację - jednak ma wspólną cechę - raczej nie jest to muzyka powszechnie odtwarzana, znana

Czyli muzyka "niszowa"

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

De gustibus non est disputandum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
35 minut temu, Piotr Sonido napisał:

To może teraz jest takie podminowanie u wielu bo wróciłeś?

Są tacy, którzy mnie "lubią" a na temat nic nie piszą, to fakt.

35 minut temu, Piotr Sonido napisał:

A to nie wiedziałem. Do Black metalu mi bardzo daleko.

Ale proszę. Super.

Poj.by oczywiście się zdarzają, ale black metal to raczej nie jest palenie kościołów a zwykły ateizm. Dziś Polska odchodzi ot Chrześcijaństwa, tak sobie myślę, że ta tematyka jest w społeczeństwie dość popularna. Korzenie black metalu to odwrócenie od pozoranctwa celebrytów, a nie kult Szatana. Bunt młodzieży wobec pustego i zakłamanego świata, podobny do dzieci kwiatów czy punk.

W Finladii czy Norwegii black metal jest dobrem narodowym i atrakcją turystyczną  Muzyka i śpiew 🙂 oczywiście nie musi się podobać, ale tyle chyba warto wiedzieć.

Horda "Ścierwo rodzaju"

Znów krzyczę w niebiosa

Skrzydlate anioły usłyszcie błagania

Zabierzcie z tego łez padołu

Sens już dawno ze szczęściem przeminął

Majestat niebieski, aż tak pełny czerni

O wielki, o miłosierny

Kłamliwy, oszukany

Myśl tchnęła w ciebie życie

Ty miałeś tchnąć w nas nadzieje

Lecz zostawiłeś w otchłani półmartwych

Nagich i bez prawdy

Usłysz wołania Architekcie wszechrzeczy

Wschodząca jutrzenko Cierpienia i śmierci

Słucham, nie słyszę

Widzę, nie widzę

Bezkres i pustka

Tak marne to życie

Ból i żałoba to jedyne co dałeś

Już dawno zapomniałeś

Imion masz wiele, tylko jedno oblicze

Nienawistne wobec własnej kreacji

Tyle obietnic, tyle kłamstw

Już nie chcę być ślepy

Powstanę dziś z kolan

Tak bardzo chciałem wierzyć

Pragnąłem zbawienia ponad życie

Ale życie kończy się

Ma dusza uchodzi

Nigdzie nie trafi

Bo to ja Cię stworzyłem

Fanatyczna desperacja

Błagalnym głosem znów krzyczę

Odpowiedz

Siły ciemności spowiły mnie

Oddajmy się podziemiom

W glebie nasze truchła spoczną

Nie usłyszą amen

Nie usłyszą amen

Dla odważnych

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez szymon1977

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
43 minuty temu, slaaawek napisał:

Bardzo proszę o wpisy w temacie wątku, za co z góry dziękuję.

Mój sposób na przesyt jest specyficzny: 

Mam trzy zestawy audio w różnych  pomieszczeniach- dwa w domu, trzecie to budowla w ogrodzie. Takie tam Dynaudio, T+A i zestaw wykonany na zamówienie zawodowego muzyka.

Pandemia zmusiła go porzucenia dużego mieszkania. Po rozmowie o muzyce i jej odtwarzaniu cena zrobiła się atrakcyjna, bo byle komu kochający muzykę człowiek nie chciał sprzętu oddawać, zwłaszcza po dodaniu do oferty pobytu w moim domu(domku) nad morzem. 

Zmiana okoliczności słuchania m.in. akustyki powoduje odnajdywanie nowych smaczków.

W budowli w ogrodzie (6X6m ) dojdzie zaraz palenisko (już pospawałem).

Zaraz usłyszę gniewne pomrukiwania purystów audio...jak to trzask ognia i muzyka?

43 minuty temu, slaaawek napisał:

to jest motyw przewodni mojego wątku... jest jakieś lekarstwo by odganiać te nudy, rutynę zarówno w muzyce jak i sprzęcie służącym do jej odtwarzania?

Używam pięciu czy sześciu wzmacniaczy poczynając od HITACHI z lat siedemdziesiątych... kończąc na Sabaj A30a

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez piramidon

JAK FACET Z DWIEMA ZDROWYMI NERKAMI MOŻE NIE MIEĆ KASY NA AUDIOFILSKIE KABLE

TROLLE -istnieli zawsze, a przed wynalezieniem internetu wyżywali się na ścianach publicznych klozetów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, szpakowski napisał:

Owszem to nie jest takie proste ... ale da się otrzymać szczegółowy, rozdzielczy, dynamiczny dźwięk który nie męczy gdyż gra przyjemnie i naturalnie. 

Taka prawdziwa odpowiedź "da się" otrzymać szczegółowy, rozdzielczy, dynamiczny dźwięk który nie męczy gdyż gra przyjemnie i naturalnie musiałaby wynikać z kontrolowanego efektu projektu inżynierskiego, bo "da się"  w sensie audiofilskich wrażeń na słuch to nie jest to o co chodzi - jednego "da się" będzie innego kompletną pomyłką. Widać to na forum co dzień.
Czy wiesz, że taka techniczna "recepta" istnieje i jakie technologie są dla niej kluczowe ?  

18 godzin temu, Ajothe napisał:

Spotkaliście się kiedyś z czymś takim, że system mimo że dobrej klasy gra męcząco i po godzinie ma się dość? 

Od czego to może zależeć? Podbite któreś częstotliwości? 

Dobre pytanie, z gatunku million dollar question ... Myślę, że znalazłoby się kilku producentów audio, którzy byliby chętni wyłożyć sporą kasę żeby to wiedzieć (w sensie wszyscy by chcieli ale najwięksi mają kasę 😉
Jak dla mnie ch-ka częstotliwościowa zwykle najmniej to tłumaczy, choć wszyscy ją najbardziej kochają, bo jest klarowna w zrozumieniu i każdy coś może na ten temat powiedzieć. 
Jest mocno prawdopodobne że jest to złożenie i interakcja kilku zjawisk fizycznych/akustycznych dlatego  zupełnie nie ma tu prostej odpowiedzi. A hipotezy, które ja np. mam jakieś siłą rzeczy są mooocno techniczne, więc (a) trudne w zrozumieniu/słąbo się sprzedają na forum - na lajki/lawki nie ma co liczyć, a po to przecież tu piszemy, nie ? 😄 (b) byłby maly praktyczny pożytek z takiej wiedzy, bo producenci i tak nie ujawniają takich szczegółów technicznych. Znaczna część zapytana o nie pewnie nie  zrozumiałaby pytania. 
Ale tak od strony audiofilskiej to generalnie jak dla mnie w głośnikach trzeba szukać odpowiedzi 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem emotki:
Znaczna część zapytana o nie pewnie nie  zrozumiałaby pytania 😁 
Choć to w sumie może śmieszny trochę, ale wcale niewesoły fakt ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chętnie bym się dowiedział czegoś więcej z Twoich przemyśleń na ten temat 😉

Ja nie do końca jestem przekonany, że to kwestia tylko głośników, wzmacniacz również dość poważnie wpływają na charakter brzmienia...

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim głośniki . Wzmacniacze prawie wszystkie wg mnie grają podobnie bez kolosalnych zmian rzutujących na ostateczny dźwięk 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

w końcu kompletny system:)             Geodezja - Geologia - Górnictwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, PawelP napisał:

Czy wiesz, że taka techniczna "recepta" istnieje i jakie technologie są dla niej kluczowe ? 

Wiele lat temu do analizy zjawisk typu odczuwanie audio stosowano analizę sensoryczną. Pamiętam, bo było to modne gdy pisałem pracę doktorską. Teraz po prostu skanuje się mózg odczytując skalę oddziaływania bodźców na obszary mózgu.

Ale w skrócie: każdy jest inny i inaczej odbiera "przyjemny dźwięk"

"Recepty" nie ma.

Najbliżej niej - z nas,  jest być może Kolega @xajas.

Jego osiągnięcia budzą szacunek dla wykonanej pracy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

JAK FACET Z DWIEMA ZDROWYMI NERKAMI MOŻE NIE MIEĆ KASY NA AUDIOFILSKIE KABLE

TROLLE -istnieli zawsze, a przed wynalezieniem internetu wyżywali się na ścianach publicznych klozetów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, slaaawek napisał:

Przede wszystkim głośniki . Wzmacniacze prawie wszystkie wg mnie grają podobnie bez kolosalnych zmian rzutujących na ostateczny dźwięk 

No mam podobne obserwacje i też aspekty techniczne tak wskazują (poziom bliskości technicznego ideału jakim jest impuls Diraca ... 🙂 no pojechałem ... :D)
Choć pewnie, wzmacniacze też "słychać", ale to inny rząd wielkości wpłymu IMO 
 

3 minuty temu, piramidon napisał:

Ale w skrócie: każdy jest inny i inaczej odbiera "przyjemny dźwięk"

 

Przyjemny może tak. Ale jakby każdy inaczej odbierał dobrą jakość to dopiero byłaby zła wiadomość dla tego hobby. Moje analizy sensoryczno-socjologiczne na szczęście tego nie potwierdzają 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, PawelP napisał:

poziom bliskości technicznego ideału jakim jest impuls Diraca ... 🙂 no pojechałem ... :D

Oj Tak! pojechałeś! :)

Generator szpilek dla każdego! Zamiast wzmacniacza.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

JAK FACET Z DWIEMA ZDROWYMI NERKAMI MOŻE NIE MIEĆ KASY NA AUDIOFILSKIE KABLE

TROLLE -istnieli zawsze, a przed wynalezieniem internetu wyżywali się na ścianach publicznych klozetów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, piramidon napisał:

Oj Tak! pojechałeś! 🙂

Generator szpilek dla każdego! Zamiast wzmacniacza.

Uhm, a tak merytorycznie to co masz na myśli ?, bo w warstwie przekazu napisałem to całkiem serio 
Uważasz że odpowiedź impulsowa jest nieprzydatna w audio ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez PawelP
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, piramidon napisał:

...każdy jest inny i inaczej odbiera "przyjemny dźwięk"

"Recepty" nie ma.

Dlatego tak irytują trole, co trafienie w swój subiektywny kaprys traktują jako niepodważalny fakt obiektywny, a na przedstawienie odmiennego zdania reagują zaczepkami personalnymi. Określenie "trole" nie jest tu nadużyciem, bo często siedzą na banie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez szymon1977

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, slaaawek napisał:

Przede wszystkim głośniki . Wzmacniacze prawie wszystkie wg mnie grają podobnie bez kolosalnych zmian rzutujących na ostateczny dźwięk 

Co Ty mówisz, porównaj sobie np Luxmana do Hegel'a. 

 

28 minut temu, piramidon napisał:

Wiele lat temu do analizy zjawisk typu odczuwanie audio stosowano analizę sensoryczną. Pamiętam, bo było to modne gdy pisałem pracę doktorską. Teraz po prostu skanuje się mózg odczytując skalę oddziaływania bodźców na obszary mózgu.

Ale w skrócie: każdy jest inny i inaczej odbiera "przyjemny dźwięk"

"Recepty" nie ma.

Najbliżej niej - z nas,  jest być może Kolega @xajas.

Jego osiągnięcia budzą szacunek dla wykonanej pracy.

Tak to bardzo fajna rzecz co robi @xajas i zasługuje na podziw, ale moim zdaniem nie ma jednej jedynej słusznej ścieżki. 

Ja bym chciał mieć kilka różnych systemów na różne okazje i nastroje. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, slaaawek napisał:

Wzmacniacze prawie wszystkie wg mnie grają podobnie bez kolosalnych zmian rzutujących na ostateczny dźwięk 

temu panu już dziękujemy...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Zbi_Rek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Ajothe napisał:

Ja bym chciał mieć kilka różnych systemów na różne okazje i nastroje. 

Oj ! Ciepło! Ciepło! Gorąco!!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

JAK FACET Z DWIEMA ZDROWYMI NERKAMI MOŻE NIE MIEĆ KASY NA AUDIOFILSKIE KABLE

TROLLE -istnieli zawsze, a przed wynalezieniem internetu wyżywali się na ścianach publicznych klozetów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, slawek.xm napisał:

rocka głównie

Jeśli już, to poprock, a ja pamiętam głównie pop.

Może po nocach, głębokich nocach był tam i rock, ale w takich godzinach rodzice nie pozwalali słuchać radia.

WRL mieli też swoją listę przebojów.

Marek Niedźwiecki, (kiedyś w radiu, którego już nie ma), dziś w Radiu 357 przedstawia hity, które 50/40 lat temu były w czołówce listy RL.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez iro III
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Zbi_Rek napisał:

temu panu już dziękujemy...

Czyli jednocześnie dziękujemy niejakiemu A. Shaw szefowi Harbeth, który dokładnie wyznaje tą prawdę 

 

oj Ty zbirku niegrzeczny 🙂

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

w końcu kompletny system:)             Geodezja - Geologia - Górnictwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, slaaawek napisał:

Czyli jednocześnie dziękujemy niejakiemu A. Shaw szefowi Harbeth, który dokładnie wyznaje tą prawdę 

 

oj Ty zbirku niegrzeczny 🙂

 

 

 

Można wyznawać różne teorie, ale o wiele lepiej jest posłuchać wielu systemów. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.