Skocz do zawartości
IGNORED

Przesiadka na kino domowe, wymiana wzmacniacza


macieka13
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, obecnie posiadam  MA Silver 300 + Denon PMA 1600NE, chciałbym wymienić wzmacniacz na amplituner i dokupić centralny oraz sub, co byście polecili.

Celuję w używki, prosiłbym o propozycję do 5tys za amplituner, chyba że cos dużo lepszego mogę dostać za dopłata to tez prosiłbym o propozycję.

W przyszłości być może jakieś dodatkowe 2 głośniki za sofą. Dywany będą wymienione 😉

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) IMG_20230806_221522(2).thumb.jpg.05c462818f833d4850c17a96989eb165.jpgIMG_20230721_143759(1).thumb.jpg.cd2bde683d4952b78a422e4e5d84a3be.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, przejście na 3.1 moim zdaniem nie ma większego sensu. Równie dobrze możesz dokupić subwoofer. Głośniki efektowe są niezwykle istotne, nie muszą być one jakieś potężne, starczą malutkie Q Acoustics 3010i, ale muszą być. 

Przy przesiadce na amplituner w okolicy 5 tys PLN też jakość dźwięku w muzyce spadnie. Czy na pewno chcesz iść w system 3.1? 

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Początkowo myślałem nad 3.1, a z czasem dokupić głośniki efektowe. W takim razie za amplituner mogę dać maksymalnie 8tys, propozycje suba i centralnego podałem po przeczytaniu forum, jeśli polecacie cos innego do tego metraża, to chętnie przyjmę propozycje.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez macieka13
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bez tyłów surround nie ma kina 😉 Bierz je od razu pod uwagę ;) 

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, macieka13 napisał:

 

Początkowo myślałem nad 3.1, a z czasem dokupić głośniki efektowe. W takim razie za amplituner mogę dać maksymalnie 8tys, propozycje suba i centralnego podałem po przeczytaniu forum, jeśli polecacie cos innego do tego metraża, to chętnie przyjmę propozycje.

 

Kolega coś opisze /zwymiaruje to pomieszczenie?🤔

Ja tam widzę poddasze ze skosem na tylnej ścianie z  jej   twardą" zabudową (szafa???).Tak na oko strzelam ...

320cm szer na 460cm głębokości.... kanapa 3m od ekranu.Ale pewności nie mam.... 

Opisz dokładniej ,bo na prawdę można tu fajne kino zrobić ...Monitor Audio to fajny sprzęt jest.Nawet atmos by dał radę ...Takie  7.2.4  tu widzę ??? Tylko trochę nad akustyką trzeba popracować... Bo ta szafa n a tylnej ścianie to jednak problem jest... Jakby 7 na dole chciał zmieścić.😉

A powiem szczerze :

Kino to dźwięk przestrzenny... czytaj dookólny jest....

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
42 minuty temu, Gmow1977 napisał:

Kolega coś opisze /zwymiaruje to pomieszczenie?🤔

Ja tam widzę poddasze ze skosem na tylnej ścianie z  jej   twardą" zabudową (szafa???).Tak na oko strzelam ...

320cm szer na 460cm głębokości.... kanapa 3m od ekranu.Ale pewności nie mam.... 

Opisz dokładniej ,bo na prawdę można tu fajne kino zrobić ...Monitor Audio to fajny sprzęt jest.Nawet atmos by dał radę ...Takie  7.2.4  tu widzę ??? Tylko trochę nad akustyką trzeba popracować... Bo ta szafa n a tylnej ścianie to jednak problem jest... Jakby 7 na dole chciał zmieścić.😉

A powiem szczerze :

Kino to dźwięk przestrzenny... czytaj dookólny jest....

 

Dokładnie tak jak napisałeś 😉 ekran 3metry od kanapy, pokój szerokość 330x460 długi , a na tylnej ścianie szafa, która niestety musi zostać. Rok temu jak ja zamawiałem nie miałem w planach kina domowego 🙃 Na podłodze będzie wykładzina lub duży dywan. 

Póki co chciałbym się skupić na 5.1, a w przyszłości dołożyć resztę głośników. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy

Kup najtańszy ampli Denona z odpowiednimi kodekami i wyjściami niskoprądowymi.

Podłączysz pod to swój wzmacniacz , który napędzi porządnie fronty a mocy na środek i tyłu wystarczy na najsłabszym ampli.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Mądry głupiemu ustępuje więc głupota triumfuje"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, macieka13 napisał:

Póki co chciałbym się skupić na 5.1, a w przyszłości dołożyć resztę głośników. 

Ja również polecam Denona ...Ale nie te najtańsze .Ja bym celował tak od 3800 w górę na pewno coś znajdziesz a w inwentarzu już górne głośniki pod atmos  będziesz miał.Ja bym atmosa nie lekceważył bo jak posmakujesz to się wciągniesz, jak nie jeden tutaj 😅 Uczucie przebywania w  bańce  akustycznej robi robotę 😉 Zwłaszcza jak są 4 górne .

Ta szafa akustycznie  przeszkadza . Pierwsze odbicia pasowałoby ogarnąć bo tu pewnie spory pogłos jest.Głośniki  surraund  do 5.1 możesz śmiało dać na bocznych  ścianach tak 110 ' za sofą .Może nawet te Dipole  FX  od Monitor Audio  one się by tu nawet lepiej  nadały w 5.1 .Tylko je wtedy wyżej się daje ,żeby dźwięk bardziej rozproszyć .Miałem je u siebie w salonie i były super .Co do rozstawu głośników to  podejrzyj  PDF  Dolby tam jest  wszystko fajnie opisane.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Polecam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Gmow1977
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, macieka13 napisał:

W takim razei kupno Denon 3800 + dipole FX, sub ht 1003 lub 1205, a centralny tez z MA brać?

Możesz, to dobra centralka 🙂 Z subem od razu szedłbym w 1205 lub nowe Klipsche RP, ale to też zależy od tego, ile procentowo słuchasz muzyki, a ile oglądasz filmy. 

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

C250 jest od Silverów, więc lepiej iść w nią. Centralny jest według wielu najważniejszy, według reszty drugi najważniejszy w kinie domowym. 

Bronze FX moim zdaniem są dobrą opcją. 

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze pytanko, jeśli nie Denon 3800 to jaki inny ampli, będę się rozglądał i co znajdę w lepszej cenie to wezmę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, macieka13 napisał:

Jeszcze pytanko, jeśli nie Denon 3800 to jaki inny ampli, będę się rozglądał i co znajdę w lepszej cenie to wezmę.

Zobacz Yamaha RX-A4A. Nic więcej nie piszę 😉

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, macieka13 napisał:

W takim razei kupno Denon 3800 + dipole FX, sub ht 1003 lub 1205, a centralny tez z MA brać?

Ma to sens, Denon 3800 + Silver FX, centralekę też weź z silvera, a na sub postaw 1205, pomiędzy 1003 jest spora różnica.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 hours ago, macieka13 said:

a jakie kable byście polecili, najlepiej sam kabel i końcówki to sam bym zarobił 😉

Bierz najzwyklejsze 2*2,5mm². Tylko jakies z prawdziwej miedzi, nie wynalazki typu CCA (cooper coated aluminium).

Ewentualnie na fronty 2*4mm².

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Kolumny frontowe: Heco Celan XT701, Wzmacniacz: Yamaha AX900 - pracuje jako końcówka mocy, Amplituner: Marantz SR7010, Transport: Squeezebox Classic, Media player: Zidoo Z1000 Pro, Subwoofer: 2x Velodyne EQ-MAX12, Projektor: JVC DLA-X90R, Kolumny efektowe w konfiguracji 7.2.4: satelity 2×Quadral TSA300 (centralny) 4×Quadral TSA500 (surround) 4×Quadral TSA300 (atmos).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, macieka13 napisał:

a jakie kable byście polecili, najlepiej sam kabel i końcówki to sam bym zarobił 😉

Nie przesadzał bym, to jest kino. 

5 godzin temu, macieka13 napisał:

1tys euro za 2x Ma Silver FX 7g + C250 7g piano black , wszystko nowe na gwarancji brać? 

Jak nowe to brać bo to 50% 🙂 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, S4Home napisał:

Nie przesadzał bym, to jest kino. 

Jak nowe to brać bo to 50% 🙂 

W takim razie biorę 😉, dodam że mogę dostać Marantza SR7015, za 3.600zł nówkę z naklejkami i chyba go wezmę zamiast Denona 3800 co myślicie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za tyle to sam bym wziął i zbudował kino, mimo że niespecjalnie tego potrzebuję 😉 

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, macieka13 napisał:

W takim razie biorę 😉, dodam że mogę dostać Marantza SR7015, za 3.600zł nówkę z naklejkami i chyba go wezmę zamiast Denona 3800 co myślicie?

Ten Marantz to chyba półka wyżej niż Denon 3800 .

Te Monitor Audio Fx I Central za "klocka " też super pakiet i cena .....także 

Nie wiem nad czym ty się jeszcze zastanawiasz...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Gmow1977
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, macieka13 napisał:

W takim razie biorę 😉, dodam że mogę dostać Marantza SR7015, za 3.600zł nówkę z naklejkami i chyba go wezmę zamiast Denona 3800 co myślicie?

Obawiam się że cię trochę poniosło 3,6 zł za sr 7015. Nie realne,albo amplituner z wadami ukrytymi. Nikt nie robi takich prezentów. Czy to w Pl,czy za granicą.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, kinomaniak 2 napisał:

Obawiam się że cię trochę poniosło 3,6 zł za sr 7015. Nie realne,albo amplituner z wadami ukrytymi. Nikt nie robi takich prezentów. Czy to w Pl,czy za granicą.

 Kolumny 2x MA silver 300 6g dostałem za 3koła z kablami, a maranza 7015 za 4,300 mogę od reki kupić używkę w DE

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie czytasz tego co piszesz. Pisałeś nówka z naklejkami. Za 3600 zł.

Teraz 4300 używany.

Nie wiem o co ci chodzi.

Tu nie jest Facebook,czy coś w tym stylu.

Raczej poważni ludzie. Przynajmniej tak było.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minutes ago, macieka13 said:

Czytaj ze zrozumieniem, napisałem że za 4300 mogę mieć używkę od ręki a tu się trafiła nówka za 3600. 

No wlasnie nie smierdzi Ci to jakims walkiem? Uzywki ponad 4000, a tu "nowka" za mniej...

@kinomaniak 2 moim zdaniem slusznie zwrocil uwage..

Skoro uzywane chodza po 4300 to za nowke nawet 5000 byloby bardzo tanio... 3600 to cena to podejrzana cena. Moze to jakis zwrot konsumencki. Z reszta. Kupisz to sie przekonasz. Oby byl sprawny..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Kolumny frontowe: Heco Celan XT701, Wzmacniacz: Yamaha AX900 - pracuje jako końcówka mocy, Amplituner: Marantz SR7010, Transport: Squeezebox Classic, Media player: Zidoo Z1000 Pro, Subwoofer: 2x Velodyne EQ-MAX12, Projektor: JVC DLA-X90R, Kolumny efektowe w konfiguracji 7.2.4: satelity 2×Quadral TSA300 (centralny) 4×Quadral TSA500 (surround) 4×Quadral TSA300 (atmos).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, brewka87 napisał:

No wlasnie nie smierdzi Ci to jakims walkiem? Uzywki ponad 4000, a tu "nowka" za mniej...

@kinomaniak 2 moim zdaniem slusznie zwrocil uwage..

Skoro uzywane chodza po 4300 to za nowke nawet 5000 byloby bardzo tanio... 3600 to cena to podejrzana cena. Moze to jakis zwrot konsumencki. Z reszta. Kupisz to sie przekonasz. Oby byl sprawny..

Dlatego mam zamiar go osobiście obejrzec.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.