Skocz do zawartości
IGNORED

Zestaw stereo do około 7 tyś


Tadeus72
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

Szukam czegoś podstawkowego do przestrzeni około 20m do praktycznie wszystkich gatunków muzyki, może z wyjątkiem tych najostrzejszych Lubię dobrą przestrzeń i w miarę zrównoważone brzmienie. Nie będę używał suba, więc fajnie by było gdyby zestaw nie był zupełnie pozbawiony niższych rejestrów basu.

Mam za sobą już jeden odsłuch w sklepie i póki co widzę to tak:

- C16BEE + B&W 602 - teoretycznie chyba dobre połączenie, ale mimo wszystko zbyt mocno przebijała nienaturalnie dla mnie brzmiąca charakterystyka tych B&W. Podobały mi się praktycznie tylko przy klasyce, a większość muzyki "rozrywkowej" brzmiała dziwnie i bez pazura, choć trzeba przyznać, że odkrywały szczegóły, których w znanych kawałkach się poprzednio tak dobrze nie słyszało.

- Elac Carina + Yamaha 301 - W zestawieniu te przypadły mi do gustu najbardziej. Strasznie podoba mi się ogólna barwa brzmienia tych Carin, ale wydaje mi się, że w niektórych zakresach są trochę za bardzo ugrzecznione, czy misiowate, co troszkę naprawia bardziej analityczna yamaha. Tu jednak miałem wrażenie, że w kawałkach klasycznych gdy nagle pojawia się sporo głosów w różnych punktach sceny i wszystkie zaczynają "wyć" naraz, wzmacniacz trochę się gubi, albo nie ma wystarczająco mocy, nie mam pojęcia. Za to reszta gatunków super. Zdecydowanie najwyższy współczynnik podrygiwania nogi 🙂

Elac Carina + Rotel A11 - W porządku, rotel dla mnie gra trochę bardziej "słodko" i wydaje mi się, że lepszy byłby do zimniejszych kolumn. Mam też wrażenie, że może moc była odrobinę za niska, by Cariny mogły pokazać pazur w bardzo dynamicznych kawałkach. Do tego niby ma DACa, ale tylko przez Bluetooth? Ogólnie OK, ale chyba bez rewelacji. 

W związku z tym miałbym następujące pytania:

- Czy jest coś grającego podobnie do zestawu Carina+Yamaha co warto byłoby odsłuchać?

- Czy wybierając wyższy model Yamahy, dostanę tę samą charakterystykę brzmienia, ale może trochę lepiej poukładaną?

- Czy w tych pieniądzach dostępne jest coś, co gra jeszcze lepszą sceną? Cariny + Yamahy miały ją całkiem fajną, ale chyba spodziewałem się więcej. Bo mój dużo gorszy sprzęt ustawiony w znacznie gorszym akustycznie pokoju wcale tej przestrzenności dużo gorszej nie miał.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z pewnością posłuchałbym jeszcze Pylon Diamond 18, Monitor Audio Silver 100 7G czy Wharfedale Linton.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„We read to know we are not alone.“  C.S. Lewis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posłuchaj jeszcze Sonus Faber Lumina III lub V. Ale wzmacniacz bym jakiś lepszy do tego dał. Słuchałeś najniższej półki wzmacniaczy. Jak Nad to chociaż c356bee, Yamaha dla mnie dopiero gra od modelu A-s 1000 w górę, ale to inny budżet. Od 301 wolałbym nawet SMSL AL200.

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka



A jak nie potrzebujesz wejścia rca to taki Sabaj a30a.

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze możesz spróbować Triangle Esprit Antal EZ. Przejrzyste dynamiczne granie.

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na 18 m2 mam Cariny podpięte pod Sabaj a30a i jest elegancko 👍

Tak jak kolega wyżej pisał rca jest słabej jakości i podobno jak byś chciał suba podpiąć to nie będzie działał jak należy. 

A pisałeś że suba nie będzie. Masz jakieś źródło? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Cabasse Abyss + ELAC Carina BS243.4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, rd79 napisał:

 

A pisałeś że suba nie będzie. Masz jakieś źródło? 

Obecnie streamuje sobie Tidala z TV po optyku + mam gramofon. Docelowo pewnie bedzie gramofon i jakis osobny niedrogi streamer. A gdzie DAC to juz zalezy od tego co bedzie albo nie bedzie mial wzmacniacz ktory mnie zachwyci :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie sprzętu jak kupujesz kolumny na jakimś poziomie, to daj do nich trochę lepszą elektronikę, zawsze ogranicza nas najsłabsze ogniwo w całym łańcuchu. Sabaj w tym przypadku odpada, ale może jakiś nad z klasy d którego można później wzmocnić samą końcówką. Rozwiązań jest sporo. Albo coś lepszego z ab, ale coś co już gra. Nady starsze prawie wszystkie przerobiłem, z cambridga najfajniejszy był starszy 851a. Może poszukaj coś używanego. Ceny obecnie są chore, nowych sprzętów w stosunku do tego co było jeszcze 3 lata temu. Yamaha AS1100 fajna mogłaby być, ale teraz są sprzedawane za więcej niż kiedyś nowa kosztowała.

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, rozważałem różne kombinacje. Szczerze mówiąc pewniej czułbym się raczej kupując używane kolumny, niż elektronikę. Przynajmniej jakoś tak mi się wydaje, że w tym drugim łatwiej o jakieś wady, które niekoniecznie muszę w porę wyłapać.

I to też nie będzie takie proste, bo od groma świetnym polecanych wzmacniaczy to właśnie klasa A/B, a akurat odsłuch z tymi nie do końca przypadł mi do gustu i nie chodziło o to, że brakowało wyrafinowania, bo były tanie, tylko ich "bogatsza" barwa jakoś mniej zgrywała się z Carinami, niż zimne D Yamahy. Oczywiście wiadomo, w obu grupach są różnie brzmiące wzmacniacze, ale wydaje mi się, że taka jest z grubsza tendencja. Obawiam się, że np. Yamaha z wyższej półki grałaby już inną barwą niż ta, która mi się podobała, nawet jeśli dźwięk byłby lepiej ułożony.

Faktycznie myślałem też o trochę wyższych NADach, bo one mają sporo modeli w klasie D i do tego z wbudowanymi streamerami, ale jakoś nigdy nie słyszałem, by ktoś się nimi specjalnie zachwycał poza tym, że "dają radę", więc nie byłby to mój pierwszy wybór. Może niesłusznie.

Oczywiście jeśli spodobają mi się inne kolumny, to być może przestanie to mieć znaczenie i będę szukał już innego wzmaka 😄

Widziałem, że sporo polecanych kolumn to podłogowe, raczej wolałbym podstawki. Ilość dołu w dobrych podstawkowych, które słyszałem, mi wystarcza, a są w moim zdaniem praktyczniejsze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę kusi mnie posłuchanie jeszcze tego:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wydaje mi się, że w salonie o Powernode'a do Carin zapytałem, ale odpowiedz była chyba, że zagra to jednak inaczej niż S301 i mniej przestrzennie. Tak czy inaczej, nie chciałem już nadużywać gościnności i miałem zmęczony słuch, więc pewnie i tak bym wtedy nie docenił. Słuchał ktoś tego połączenia?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, przejrzałem materiały na temat tych R200 i faktycznie brzmi to tak, jakby mogły mi się spodobać. Dodam do listy 🙂 A z czym ich słuchałeś?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pamiętam, ale w systemie kolumny to 60% sukcesu, tym bardziej, że są podobno łatwe do napędzenia. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, Tadeus72 napisał:

Trochę kusi mnie posłuchanie jeszcze tego:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wydaje mi się, że w salonie o Powernode'a do Carin zapytałem, ale odpowiedz była chyba, że zagra to jednak inaczej niż S301 i mniej przestrzennie. Tak czy inaczej, nie chciałem już nadużywać gościnności i miałem zmęczony słuch, więc pewnie i tak bym wtedy nie docenił. Słuchał ktoś tego połączenia?

Jak masz okazję to sprawdź to połączenie. Powernode ma świetną i stabilną aplikacje  BluOS. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Cabasse Abyss + ELAC Carina BS243.4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 26.08.2023 o 10:31, Tadeus72 napisał:

- Czy wybierając wyższy model Yamahy, dostanę tę samą charakterystykę brzmienia, ale może trochę lepiej poukładaną?

Potencjał tych kolumn zdecydowanie zasługuje na wyższe modele. Posłuchaj, warto 😉

Ja bardzo lubię Carinę w połączeniu z elektroniką Hegel. Też warto odsłuchać nawet podstawowy model H95 (aktualnie na Hegle mamy dobre ceny (priv jakby co 😉

A tutaj odnośnik do takiego zestawu: https://www.tophifi.pl/stereo/zestawy-stereo/h95-carina-fs247-4.html

 

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eee tam 😄 Mam świadomość, że te kolumny są całkiem przyszłościowe, i dobrze, niech będą.

Ale tutaj raczej nie będę się silił na wymówki i po prostu powiem, że to dla mnie za dużo kasy jak na sprzęt audio. Może za kilka lat do takich kwot dojrzeje, ale teraz raczej tylko marnowałbym czas miłych ludzi w sklepie, bo ostatecznie i tak bym tak drogiego wzmacniacza w najbliższym czasie nie kupił. A jakbym się nawet naprawdę w nim zakochał, to pewnie wbrew moim obawom prędzej bym "przyjanuszował" i szukał tego wzmacniacza albo czegoś podobnej klasy jako używki 🙂

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Tadeus72 napisał:

Eee tam 😄 Mam świadomość, że te kolumny są całkiem przyszłościowe, i dobrze, niech będą.

Ale tutaj raczej nie będę się silił na wymówki i po prostu powiem, że to dla mnie za dużo kasy jak na sprzęt audio. Może za kilka lat do takich kwot dojrzeje, ale teraz raczej tylko marnowałbym czas miłych ludzi w sklepie, bo ostatecznie i tak bym tak drogiego wzmacniacza w najbliższym czasie nie kupił. A jakbym się nawet naprawdę w nim zakochał, to pewnie wbrew moim obawom prędzej bym "przyjanuszował" i szukał tego wzmacniacza albo czegoś podobnej klasy jako używki 🙂

 

czaje, jednak te kolumny są dość wymagające i niestety żeby zagrały dobrze, to trzeba wydać raczej więcej na wzmak niż przy innych kolumnach w podobnych kwotach. 

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się, że S301 to jednak za mało, stąd moje pozostałe pytania i chęć pójścia trochę wyżej, jak nie w linii Yamahy to jakiejś innej, która ma brzmienie, które mogłoby mi się spodobać.  

Wiem już, że te głośniki potrzebują zapasu mocy, dlatego też pomysł takiego PowerNode'a, który ponoć ma "prawdziwe" 2x80, a nie na przykład zaoszczędzenia na Edge'u. Wiadomo, że pewnie będzie mnie męczyć fakt, że nie wykorzystuje ich pełnego potencjału, ale przynajmniej będę mógł ich słuchać niebawem, a nie kiedyś tam jak dozbieram albo i nie 🙂

Co do pozostałych aspektów bycia wymagającym poza mocą, to może na szczęście nie jestem jeszcze aż tak osłuchany, bo mi się właśnie wydawało, że ona radzą sobie bardzo dobrze i ze słabymi jakościowo nagraniami i takim sobie sprzętem, o ile miały sensowną moc. Nie odkrywały jakoś bezlitośnie wad całej reszty.

Zastanawiam się jeszcze nad wychwalanym Audiolabem 6000A, po opisach ciężko mi stwierdzić jak on właściwie gra, poza tym, że zadziwiająco wyrafinowanie i przestrzennie jak na cenę. Wątpię jednak bym znalazł miejsce, gdzie przesłucham go razem z Carinami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jakoś nie mam przekonania do Audiolaba 6000A. Używki wchodzą w rachubę, to mozę Musical m5si, on jest najbardziej neutralny moim zdaniem z Musicali. M3 i M6 będą za bardzo ocieplone.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posłuchałem, popytałem, poczytałem i ostatecznie wziąłem Cariny z Powernode'em. Jedyne czego żałuje, to tego, że za późno zauważyłem, że Rotel A14 MK II jest w tak dobrej cenie, mogłem go przynajmniej odsłuchać z tymi Carinami.

Obecna wersja Powernode'a jest taką typową stereotypową bezpłciową klasą D, co mi się do Carin bardzo podoba, bo one mają swoją własną piękną barwę i dodawanie kolorystyki jak dla mnie je trochę "przesładza".

Jestem po kilku godzinach odsłuchu w domu i:

- Pod względem barwy na szczęście grają tak samo jak w salonie. Mocnym, zaskakująco pełnym i barwnym dźwiękiem o dokładnie takim charakterze, jaki spodobał mi się w sali odsłuchowej.

- Powernode pod względem funkcjonalności streamera jak dla mnie doskonały, ale myślę, że to wiedza powszechna. Mały bonus, który mnie uradował - można wyłączyć diodę, co bardzo cenię, bo nie lubię jak mi coś świeci w oczy gdy się koncentruje na muzyce. 😄

- Rozdzielczość dźwięków jest świetna, jest to coś, czego brakowało mi w moim poprzednim zestawie. Bardzo mi się podoba jak ten głośnik wysokotonowy radzi sobie z wyciąganiem tekstur instrumentów, ale robi to nieprzesadnie i niemęcząco.

- Z plusów sceny - Jest głębsza i bardziej wielowymiarowa niż przywykłem.

- Z minusów sceny - jeszcze eksperymentuje, ale nie jestem w stanie znaleźć idealnego punktu, gdzie miałbym taką przestrzenność wszerz do jakiej przywykłem. Mam instrumenty grające w wyraźny sposób na lewo, prawo i w centrum, ale bardzo mało pomiędzy i dźwięk bardzo rzadko wychodzi poza obręb głośników wszerz. Do tego głośniki w ogóle nie "znikają". Póki co jest to wyraźny krok wstecz względem tego, do czego przywykłem. Patrząc po recenzjach, to może, ale nie musi być ograniczenie wzmacniacza.

No nic, poeksperymentuję, pomyślę, dam przyzwyczaić się słuchowi i zobaczymy.

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Tadeus72 napisał:

Posłuchałem, popytałem, poczytałem i ostatecznie wziąłem Cariny z Powernode'em. Jedyne czego żałuje, to tego, że za późno zauważyłem, że Rotel A14 MK II jest w tak dobrej cenie, mogłem go przynajmniej odsłuchać z tymi Carinami.

Obecna wersja Powernode'a jest taką typową stereotypową bezpłciową klasą D, co mi się do Carin bardzo podoba, bo one mają swoją własną piękną barwę i dodawanie kolorystyki jak dla mnie je trochę "przesładza".

Jestem po kilku godzinach odsłuchu w domu i:

- Pod względem barwy na szczęście grają tak samo jak w salonie. Mocnym, zaskakująco pełnym i barwnym dźwiękiem o dokładnie takim charakterze, jaki spodobał mi się w sali odsłuchowej.

- Powernode pod względem funkcjonalności streamera jak dla mnie doskonały, ale myślę, że to wiedza powszechna. Mały bonus, który mnie uradował - można wyłączyć diodę, co bardzo cenię, bo nie lubię jak mi coś świeci w oczy gdy się koncentruje na muzyce. 😄

- Rozdzielczość dźwięków jest świetna, jest to coś, czego brakowało mi w moim poprzednim zestawie. Bardzo mi się podoba jak ten głośnik wysokotonowy radzi sobie z wyciąganiem tekstur instrumentów, ale robi to nieprzesadnie i niemęcząco.

- Z plusów sceny - Jest głębsza i bardziej wielowymiarowa niż przywykłem.

- Z minusów sceny - jeszcze eksperymentuje, ale nie jestem w stanie znaleźć idealnego punktu, gdzie miałbym taką przestrzenność wszerz do jakiej przywykłem. Mam instrumenty grające w wyraźny sposób na lewo, prawo i w centrum, ale bardzo mało pomiędzy i dźwięk bardzo rzadko wychodzi poza obręb głośników wszerz. Do tego głośniki w ogóle nie "znikają". Póki co jest to wyraźny krok wstecz względem tego, do czego przywykłem. Patrząc po recenzjach, to może, ale nie musi być ograniczenie wzmacniacza.

No nic, poeksperymentuję, pomyślę, dam przyzwyczaić się słuchowi i zobaczymy.

 

 

gratulacje, to dobra konfiguracja. Rotel A14 zagrałby lepiej, jednak musiałbyś dokupić do niego Bluesound Node i budżet rośnie 😉

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukając bardzo fajnej sceny na pewno rozważyłbym jeszcze takie modele jak Buchardt S300 oraz Fyne Audio F500, z których te drugie mamy w świetnej cenie w naszym outlecie. Obie pary to kolumny cieplejsze, którym posłuży jaśniejszy wzmacniacz pokroju nowego Cambridge Audio AXR100, czy używanego CXA80. 

Na pewno nie odrzucałbym też Monitor Audio Silver 100. Bardzo fajne podstawki, które posiadają dobrą scenę, solidną podstawę basową oraz bardzo dobrą i przyjemną szczegółowość. Można je z powodzeniem zestawić z Audiolabem 6000A czy Cyrusem One. W tym przypadku brytyjskie sprzęty trzymają się razem 😉 

Polki R200 to też bardzo fajne kolumny, mamy je w promocji z przewodem głośnikowym gratis - https://www.q21.pl/polk-audio-reserve-r200-czarny.html

Bardzo uniwersalne brzmienie, dobrze zgrają się z wieloma wzmacniaczami. Od Regi Brio, przez 6000A, po Atolla IN50, Cyrusa i Cambridge Audio. 

 

W razie czego zapraszamy do kontaktu, mamy bardzo szeroką ofertę i być może znajdziemy coś, co da Ci jeszcze więcej 🙂 

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, Tadeus72 napisał:

Posłuchałem, popytałem, poczytałem i ostatecznie wziąłem Cariny z Powernode'em. Jedyne czego żałuje, to tego, że za późno zauważyłem, że Rotel A14 MK II jest w tak dobrej cenie, mogłem go przynajmniej odsłuchać z tymi Carinami.

Obecna wersja Powernode'a jest taką typową stereotypową bezpłciową klasą D, co mi się do Carin bardzo podoba, bo one mają swoją własną piękną barwę i dodawanie kolorystyki jak dla mnie je trochę "przesładza".

Jestem po kilku godzinach odsłuchu w domu i:

- Pod względem barwy na szczęście grają tak samo jak w salonie. Mocnym, zaskakująco pełnym i barwnym dźwiękiem o dokładnie takim charakterze, jaki spodobał mi się w sali odsłuchowej.

- Powernode pod względem funkcjonalności streamera jak dla mnie doskonały, ale myślę, że to wiedza powszechna. Mały bonus, który mnie uradował - można wyłączyć diodę, co bardzo cenię, bo nie lubię jak mi coś świeci w oczy gdy się koncentruje na muzyce. 😄

- Rozdzielczość dźwięków jest świetna, jest to coś, czego brakowało mi w moim poprzednim zestawie. Bardzo mi się podoba jak ten głośnik wysokotonowy radzi sobie z wyciąganiem tekstur instrumentów, ale robi to nieprzesadnie i niemęcząco.

- Z plusów sceny - Jest głębsza i bardziej wielowymiarowa niż przywykłem.

- Z minusów sceny - jeszcze eksperymentuje, ale nie jestem w stanie znaleźć idealnego punktu, gdzie miałbym taką przestrzenność wszerz do jakiej przywykłem. Mam instrumenty grające w wyraźny sposób na lewo, prawo i w centrum, ale bardzo mało pomiędzy i dźwięk bardzo rzadko wychodzi poza obręb głośników wszerz. Do tego głośniki w ogóle nie "znikają". Póki co jest to wyraźny krok wstecz względem tego, do czego przywykłem. Patrząc po recenzjach, to może, ale nie musi być ograniczenie wzmacniacza.

No nic, poeksperymentuję, pomyślę, dam przyzwyczaić się słuchowi i zobaczymy.

 

 

👍Na spokojnie pobaw się ustawieniem kolumn. Masz jakieś podstawki pod kolumny?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Cabasse Abyss + ELAC Carina BS243.4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjdź w końcu poza salony top HiFi. Tam masz bardzo ograniczony wybór. 

Elac carina to fajne kolumny ale nawet ich zestawienie z czymś innym może ci się spodobać.

Ja polecam sprawdzić Silver 100 od monitor audio z musicalem M2 albo m3si.

Albo kef R3 z powernode , Cambridge cxa81.

Fajne paczki to także jego revolution 3, właśnie Cariny.

Dla ciebie na ten moment to szukanie innego salonu.

No i przy takim budżecie to as301 to dowcip. 

Tak samo jak nad 316. Ten lepiej. 

Ale kupowanie bazowej elektorniki w celu zwiększenia budżetu na kolumny na sens do jakiejś kwoty u ciebie elektorniką powinna już być sensowną.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wszystkie dodatkowe porady 🙂 Mam niby-podstawki pod postacią świetnie tłumiących drgania barowych hokerów, które szczęśliwie mają idealną wysokość. Z zakupem prawdziwych wstrzymywałem się dopóki nie wiedziałem na jakich głośnikach się skończy.

Część dalsza sprawozdania:

Po godzinach odsłuchów i przesuwania głośników centymetr po centymetrze i kręcenia nimi w różnych kierunkach już mam z grubsza pozycję, która "odkleja" dodatkowe dźwięki od głośników i samego centrum. O dziwo dzieje się to wtedy gdy osie głośników krzyżują się spory kawałek przed moim nosem. Dziwaczne 🙂

W każdym razie głośniki wtedy znikają, jest więcej głębi i nawet trochę pozornych źródeł nad i pod poziomą linią głośników. Ale faktycznie jest to zupełnie inny rodzaj grania. Scena jest bardziej półokrągła i nierzeczywista, trochę jak przy słuchaniu przez słuchawki. Sprawdza się to fenomenalnie w jazzie, i utworach gdzie mamy jednego wokalistę i niewielką kameralną grupę muzyków. Ale w symfonicznej muzyce klasycznej brzmi to dziwacznie, choć oczywiście może to być efekt przyzwyczajenia do starego brzmienia, które było ogólnie gorsze jakościowo i bardziej dwuwymiarowe, ale sekcje orkiestry były wyraźnie rozpoznawalne i poukładane na poziomej linii.

Szukałem po recenzjach czy to "zasługa" głośników, czy raczej wzmacniacza i wygląda na to, że chyba głośników, bo jedna z recenzji mówiła coś w stylu:

"I felt this because, while I listened, my brain kept scanning the soundfield for anomalies, trying to decide whether the BS243.4s can focus and image with sufficient precision. I realized that, despite the Elacs' good dispersion—or perhaps because of it—toe-in was working like the focus ring on a camera lens. But unfortunately, at this point in the review, my brain could not decide when the best focus had been achieved."

W każdym razie ostatecznie zdecydowałem się zostać przy tym, co mam, bo poza muzyką symfoniczną praktycznie wszystko inne brzmi dużo lepiej. Nawet średnio nagrane płyty typu Buena Vista Social Club brzmią fantastycznie. Nawet jeśli za Chiny nie da się wskazać, który muzyk gdzie siedział 🙂

Oczywiście mógłbym popolować na inne głośniki słynące ze świetnej sceny, ale nie mam pewności, że w moich dość ciasnych warunkach tę scenę by zachowały. Na odsłuchach Carin ta scena też była inna, gdy miały więcej miejsca, niż u mnie (mam z grubsza trójkąt odsłuchowy o boku 1.7m).

Cóż, nie wykluczam, że za parę miesięcy znowu ruszę na odsłuchy i którąś część wymienię, bo poza audio też jestem gadżeciarzem, więc bez wypróbowania czegoś nowego długo nie wytrzymam 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i jest cały zestaw:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Śmieszna historia ze standami. Po zakupie wzmacniacza i głośników desperacko próbowałem wyłudzić jeszcze trochę środków z rodzinnej kiesy na "jakieś" podstawki, pokazując jakieś używane za 200-300zł z olx, by już nie przeginać po reszcie zakupów. Ale żonka zdecydowanie stwierdziła, że ona takiego syfu w domu nie chcę i że mam kupić "TE", bo ładne. A "te" okazały się oczywiście nieziemsko drogimi Solidsteel, których sam sobie w życiu bym nie kupił, mimo że zakochałem się w nich, gdy tylko pierwszy raz je zobaczyłem dawno temu...

Nie przewidzisz, no nie przewidzisz... 🙂

Co do samego zestawu, zyskałem lepszą kontrolę nad basem, co przy tym ustawieniu z dwoma kątami oczywiście nie jest bez znaczenia. "Instrukcyjne" 30cm od ścian z podstawkami daje radę. Może dlatego, że raczej nie słucham głośniej niż 70dB. 

Co do brzmienia, im więcej słucham, tym bardziej przekonuje się, że pewnie za jakiś czas jednak będę kontynuował poszukiwania sprzętowe. Spokojne utwory z pojedynczym wokalem i kameralną grupą muzyków są przepiękne i wyciskają łzy z oczu. I to czasem zupełnie niespodziewanie. Ostatnio puściłem jedną z wielu zabawnych lekkich przyśpiewek Artura Andrusa, które były fajnie nagrane, ale nigdy nie wydawały się wyjątkowe. A na nowym systemie instrumenty grające w tle mnie po prostu powaliły. Były przepięknie odwzorowane i grały po prostu "magicznie".

Ale kawałki nagrane szeroko, z rozmachem, mocnym tempem i wieloma głosami są takie se. Oczywiście zestaw nigdy nie schodzi poniżej poziomu "dobrego", ale to jeszcze nie jest to. Najlepiej byłoby mieć dwa zestawy 🙂 Testowo może w przyszłości przeniosę je do szerszej części salonu, bo tam miejsca bez limitu, ale za to pogłosy pewnie zabójcze, bo pusto. Może scena otworzy się trochę na boki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Tadeus72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Tadeus72 napisał:

No i jest cały zestaw:

obraz.thumb.png.34710f80d82dfa8a9223920ab22e1e15.png

Śmieszna historia ze standami. Po zakupie wzmacniacza i głośników desperacko próbowałem wyłudzić jeszcze trochę środków z rodzinnej kiesy na "jakieś" podstawki, pokazując jakieś używane za 200-300zł z olx, by już nie przeginać po reszcie zakupów. Ale żonka zdecydowanie stwierdziła, że ona takiego syfu w domu nie chcę i że mam kupić "TE", bo ładne. A "te" okazały się oczywiście nieziemsko drogimi Solidsteel, których sam sobie w życiu bym nie kupił, mimo że zakochałem się w nich, gdy tylko pierwszy raz je zobaczyłem dawno temu...

Nie przewidzisz, no nie przewidzisz... 🙂

Co do samego zestawu, zyskałem lepszą kontrolę nad basem, co przy tym ustawieniu z dwoma kątami oczywiście nie jest bez znaczenia. "Instrukcyjne" 30cm od ścian z podstawkami daje radę. Może dlatego, że raczej nie słucham głośniej niż 70dB. 

Co do brzmienia, im więcej słucham, tym bardziej przekonuje się, że pewnie za jakiś czas jednak będę kontynuował poszukiwania sprzętowe. Spokojne utwory z pojedynczym wokalem i kameralną grupą muzyków są przepiękne i wyciskają łzy z oczu. I to czasem zupełnie niespodziewanie. Ostatnio puściłem jedną z wielu zabawnych lekkich przyśpiewek Artura Andrusa, które były fajnie nagrane, ale nigdy nie wydawały się wyjątkowe. A na nowym systemie instrumenty grające w tle mnie po prostu powaliły. Były przepięknie odwzorowane i grały po prostu "magicznie".

Ale kawałki nagrane szeroko, z rozmachem, mocnym tempem i wieloma głosami są takie se. Oczywiście zestaw nigdy nie schodzi poniżej poziomu "dobrego", ale to jeszcze nie jest to. Najlepiej byłoby mieć dwa zestawy 🙂 Testowo może w przyszłości przeniosę je do szerszej części salonu, bo tam miejsca bez limitu, ale za to pogłosy pewnie zabójcze, bo pusto. Może scena otworzy się trochę na boki.

ładnie wyglądają na tych standach 😉

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
44 minuty temu, Tadeus72 napisał:

No i jest cały zestaw:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Śmieszna historia ze standami. Po zakupie wzmacniacza i głośników desperacko próbowałem wyłudzić jeszcze trochę środków z rodzinnej kiesy na "jakieś" podstawki, pokazując jakieś używane za 200-300zł z olx, by już nie przeginać po reszcie zakupów. Ale żonka zdecydowanie stwierdziła, że ona takiego syfu w domu nie chcę i że mam kupić "TE", bo ładne. A "te" okazały się oczywiście nieziemsko drogimi Solidsteel, których sam sobie w życiu bym nie kupił, mimo że zakochałem się w nich, gdy tylko pierwszy raz je zobaczyłem dawno temu...

Nie przewidzisz, no nie przewidzisz... 🙂

Co do samego zestawu, zyskałem lepszą kontrolę nad basem, co przy tym ustawieniu z dwoma kątami oczywiście nie jest bez znaczenia. "Instrukcyjne" 30cm od ścian z podstawkami daje radę. Może dlatego, że raczej nie słucham głośniej niż 70dB. 

Co do brzmienia, im więcej słucham, tym bardziej przekonuje się, że pewnie za jakiś czas jednak będę kontynuował poszukiwania sprzętowe. Spokojne utwory z pojedynczym wokalem i kameralną grupą muzyków są przepiękne i wyciskają łzy z oczu. I to czasem zupełnie niespodziewanie. Ostatnio puściłem jedną z wielu zabawnych lekkich przyśpiewek Artura Andrusa, które były fajnie nagrane, ale nigdy nie wydawały się wyjątkowe. A na nowym systemie instrumenty grające w tle mnie po prostu powaliły. Były przepięknie odwzorowane i grały po prostu "magicznie".

Ale kawałki nagrane szeroko, z rozmachem, mocnym tempem i wieloma głosami są takie se. Oczywiście zestaw nigdy nie schodzi poniżej poziomu "dobrego", ale to jeszcze nie jest to. Najlepiej byłoby mieć dwa zestawy 🙂 Testowo może w przyszłości przeniosę je do szerszej części salonu, bo tam miejsca bez limitu, ale za to pogłosy pewnie zabójcze, bo pusto. Może scena otworzy się trochę na boki.

Co to za model stojaków?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Cabasse Abyss + ELAC Carina BS243.4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Solidsteel SS-7.

Swoją drogą jak już zeszło na temat stojaków. Ktoś wie jak tego używać?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

To coś jak bluetack? Nie dostałem z jakiegoś powodu instrukcji, a te na ich stronie nie działają 😄

Nie wiem, czy to słabe, czy potem będę musiał skuwać razem z głośnikiem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Tadeus72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.