Skocz do zawartości
IGNORED

Yamaha A-S1200 to High-End w swoim budżecie???


Stary200
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czy wymieniony w tytule sprzęt jest sprzętem High-Endowym w swojej cenie?
 

Czyli w cenie do 9 tys zł!

Czy za te pieniądze idzie dostać coś znacznie lepszego, nowego oczywiście?

Bez zbędnej cyfryzacji, tylko czysty ANALOG pod gramofon.

Czy wmontowany preamp gramofonowy jest lepszy od tego co w Audio Technice AT-LPW40WN + AT-VM95ML? Jeżeli nie to co byście polecili w takim wypadku w cenie 1000-1500 zł? 
 

Za pewne padnie pytanie jakie kolumny? Odpowiem ZG80C115 które otrzymają mod od Eryka S. W chwili obecnej fabryka po za górnymi zawieszeniami głośników…

 

 Proszę o konkretne wypowiedzi a nie jakieś bajki wyssane z palca lub bądź co bądź od wróżki zębuszki🤣🤣🤣

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W swojej cenie (jeśli szukasz dźwięku wyrównanego i naturalnego) tak, jest warty grzechu uważam. Czy zagra z każdymi kolumnami dobrze? Na pewno nie, więc i tak polecam posłuchać na swoich kolumnach.

Ma pre 10x lepsze niż w LPW40 😉

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

Ma pre 10x lepsze niż w LPW40 😉

To super👍 A czy to Pre jest lepsze od takiego zewnętrznego do 1,5 tys zł??? 

 

7 minut temu, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

jeśli szukasz dźwięku wyrównanego i naturalnego

Tak mi mów! Jak najbardziej interesuje mnie neutralne brzmienie, oczywiście z regulacji barwy będę korzystał tylko jeszcze nie wiem jak one działają? Bo nie widzę osobnego loudness-a 🤔 Czy dodając np wysokich i niskich dźwięk będzie się ściszał tak jak to w starych sprzętach z lat 70-80-tych gdzie jest osobna gałka? 
 

Jaką cenę możecie zaproponować na ten sprzęt? Może być na PW… nie ukrywam że wolałbym kupić z Polskiego salonu ale w chwili obecnej otrzymałem info ze strony Auditorium że mogą zaproponować 1900€ za obojętnie jaki kolor

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tego jakość wykonania i te wskaźniki 😉

5 minut temu, Stary200 napisał:

Czy dodając np wysokich i niskich dźwięk będzie się ściszał tak jak to w starych sprzętach z lat 70-80-tych gdzie jest osobna gałka?

Nie.

 

O cenę wysłałem zapytanie, odezwę się 🙂

Co do pre, to już trudniejsze pytanie hehe. 

Miałem okazję porównywać Lehmann Audio Black Cube Statement z tym wbudowanym w Yamahę i wcale lipy na Yamasze nie było 😉

Edytowane przez Top Hi-Fi & Video Design

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym napisał jeszcze w klubie Yamahy 😉

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to nagle na świecie nie ma żadnego sprzętu oprócz wspomnianej Yamahy? Tylu znawców, że nagle wszyscy się pochowali… 

Budżet 8-9 tys zł na sam wzmacniacz to nie jest znowu taki mały, większość kupuje za tą cenę cały system i jeszcze wybrzydza że bardzo drogo… 

 

Do @Top Hi-Fi & Video Design

jakiś czas temu kupowałem w Bydgoskim sklepie ten gramofon, może warto było by znowu do nich się odezwać? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 1100, to w zasadzie to samo, bardzo podobna sygnatura dźwieku jak 1200 w cenie 6,6tyś kilka lat temu i dopiero ten sprzęt mnie usatysfakcjonował. W tej cenie naprawdę to highend i w brzmieniu i w wykonaniu. W połączeniu z kolumnami VA Mozart pokazuje co potrafi. Po latach zmian i poszukiwań uważam ją za bardzo trafny wybór. Co do preampu gramofonowego nie wypowiem się, bo słucham wyłącznie z CD. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Mathia74 napisał:

Mam 1100, to w zasadzie to samo, bardzo podobna sygnatura dźwieku jak 1200 w cenie 6,6tyś kilka lat temu i dopiero ten sprzęt mnie usatysfakcjonował. W tej cenie naprawdę to highend i w brzmieniu i w wykonaniu. W połączeniu z kolumnami VA Mozart pokazuje co potrafi. Po latach zmian i poszukiwań uważam ją za bardzo trafny wybór. Co do preampu gramofonowego nie wypowiem się, bo słucham wyłącznie z CD. 

Witam, też mam ten as 1100,i szukam do niej cd,jakie masz cd?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Stary200 napisał:

Czy wymieniony w tytule sprzęt jest sprzętem High-Endowym w swojej cenie?

A czemu ma służyć taka teoria? Ocenie wzmacniacza czy dowartościowaniu się potencjalnego nabywcy? Hi-end to hi-end. Yamaha to po prostu bardzo dobre hi-fi i (aż) tyle 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też jestem jeszcze z czasów gdy "dobry" sprzęt określało się mianem HiFi i rzeczywiście Yamaha taka jest. Świetnie zbudowana o solidnym dźwięku, w całym paśmie. Partnerem do niej jest, jak to się określa teraz, budżetowy player CD Pioneer PD50. Generalnie w tej chwili sprzęt mnie satysfakcjonuje i nie mam nerwicy natręctw aby ciągle go zmieniać. Skupiam się za to na pogoni za rarytasami i białymi krukami na CD, bo wielu melomanów zachłysnęło się streamingiem i bez pamięci wyprzedaje swoje muzyczne rarytasy w ciekawych cenach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Mathia74
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, piotrek7 napisał:

A czemu ma służyć taka teoria? Ocenie wzmacniacza czy dowartościowaniu się potencjalnego nabywcy? Hi-end to hi-end. Yamaha to po prostu bardzo dobre hi-fi i (aż) tyle 

Jako że High-End każdemu kojarzy się z czymś co jest PRO w wykonaniu i brzmi jak High-End. Nie wiem może źle spytałem🤷‍♂️ ale chodziło mi o to: po pierwsze czy w tych pieniądzach znajdzie się coś lepszego? po drugie czy tą Yamahą wstępujemy na wyższy poziom odsłuchu  gdzie kładzie się już większy nacisk  na wybrzmiewanie detale… 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie bardzo dobry grajek, pięknie wykonany bardzo ciekawy wizualnie. W tej cenie jest sporo bardzo ciekawych sprzętów ale jak cenisz sobie właśnie neutralne brzmienie to zdecydowanie ten adres. Dodatkowo regulacja przydatna przy nocnych odsłuchach. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Stary200 napisał:

czy w tych pieniądzach znajdzie się coś lepszego?

Znajdzie. Wszak jest rynek wtórny, na którym od groma jest sprzętów używanych czy ex-demo. Tak więc sprawa się mocno komplikuje.  Obecnie cena za nowy wzmacniacz  to ponad 12 tys zł. Wydaje mi się, że o wiele uczciwiej wyceniona była poprzednia seria czyli 1100, 2100. Tu trochę producenta (i dystrybutora) poniosło. W tych pieniądzach ja rozglądałbym się raczej za takimi markami jak Lyngdorf z modelem TDAI-2170 czy znajdujący się na drugim biegunie Copland CSA100 lub Parasound Hint 6 (do wyrwania w podobnych pieniądzach u dystrybutora a to już poziom A-S2200) 

 

 

A budując zestaw od zera, zdecydowanie wybrałbym dobry, używany przedwzmacniacz i głośniki aktywne. Tak aby mieć maxa na polu rozdzielczości, wierności brzmienia i potencjału w zakresie dalszej rozbudowy zestawu 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, piotrek7 napisał:

Obecnie cena za nowy wzmacniacz  to ponad 12 tys zł

Przecież napisałem wcześniej że za 1900€ mogę go kupić, co daje równowartość 8455 zł przy kursie 4,45 zł za jedno Euro.  Koszt paliwa to 500 zł więc tak czy inaczej 9 tys zł. I takowy budżet mam i za to chciałbym nówkę… Używki to po 10 latach trzeba oddawać na serwis do sprawdzenia. Sam ostatnio oddawałem wzmacniacz który defa kto kosztuje 300 zł na all… a serwis jego wyszedł trzy krotność ceny zakupu… Myślałem nad Accuphase E-302 ale serwis jego mógłby wynieść drugie tyle za ile bym go kupił…

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Stary200 napisał:

… Myślałem nad Accuphase E-302 ale serwis jego mógłby wynieść drugie tyle za ile bym go kupił…

Nie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„Im dalej społeczeństwo dryfuje od prawdy, tym bardziej nienawidzi tych, którzy ją głoszą. Prawda jest nową mową nienawiści. Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest czynem rewolucyjnym.“ —  George Orwell _______________________________________________________

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Tajitsu napisał:

Nie.

Jesteś pewny na 1000% bo ja nie… jest to sprzęt z początku lat 80-tych i nigdy nic nie wiadomo co mu się przytrafi podczas użytkowania dzisiaj, jutro czy za miesiąc. Kupując nówkę mam spokój przynajmniej na dwa lata…

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem e302. 
Serwis nie jest trudny i kosztowny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„Im dalej społeczeństwo dryfuje od prawdy, tym bardziej nienawidzi tych, którzy ją głoszą. Prawda jest nową mową nienawiści. Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest czynem rewolucyjnym.“ —  George Orwell _______________________________________________________

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedokładnie w temacie, ale na priv napisałem Ci o moich doświadczeniach z ampli i brałbym je pod uwagę szczególnie jeśli poprzestajesz na obecnych kolumnach. No, może ew. po modyfikacji, wtedy można myśleć o 1200

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, ja bym się zastanowił jeszcze nad Atollem. W budżecie idealnie mieści się IN200, który jest bardzo fajnym, naturalnym sprzętem, wg niektórych lekko ocieplony na basie. Taniej znajdziesz Musical Fidelity M5Si, który też jest bardzo ciekawym sprzętem w swojej kategorii cenowej. W razie czego zapraszamy do kontaktu 🙂 

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Marcin Wielgus jest Specjalistą od 

9 minut temu, Q21 napisał:

Musical Fidelity …

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„Im dalej społeczeństwo dryfuje od prawdy, tym bardziej nienawidzi tych, którzy ją głoszą. Prawda jest nową mową nienawiści. Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest czynem rewolucyjnym.“ —  George Orwell _______________________________________________________

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Stary200 napisał:

Jesteś pewny na 1000% bo ja nie… jest to sprzęt z początku lat 80-tych i nigdy nic nie wiadomo co mu się przytrafi podczas użytkowania dzisiaj, jutro czy za miesiąc. Kupując nówkę mam spokój przynajmniej na dwa lata…

Uważam, że kupowanie grających zabytków z drugiej połowy ubiegłego wieku to raczej oferta dla muzeum techniki a nie dla użytkownika, który oczekuje jakości dźwięku z mitycznych lat złotej ery Hi-Fi. To znaczy jakość dźwięku była w tych urządzeniach kiedy wychodziły z fabryki. Zastosowane w nich elementy dawały tę gwarancje a wzmacniacze grały cudownie. Grały bo dziś po 30 czy 40 latach już nie. W zasadzie wszystkie tak stare urządzenia potrzebują wymiany podzespołów a to się wiąże ze zmianą brzmienia i w rezultacie mamy sprawny wzmacniacz, który brzmi jak.... No właśnie jak? Jak by nie brzmiał to nie jest to dźwięk jaki generował w chwili gdy opuszczał linię produkcyjną a zadaje się, że kupując taki sprzęt liczymy na to, że usłyszy brzmienie które zdefiniował producent a nie jego współczesną wersję. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, dziękuję tym co dodali coś od siebie w sprawie Yamahy oraz tym co nic nie wnieśli( widzę że to standard… )

Wzmacniacz zamówiony, zaliczka/kaucja wpłacona. Teraz tylko pozostaje się wybrać w czwartek do Niemiec… 

To tyle w tym temacie😉

Godzinę temu, audioburak napisał:

No, może ew. po modyfikacji, wtedy można myśleć o 1200

Tak będą modyfikowane. Za klona/replikę życzą sobie 10 patyków… 

Sam zorganizuję sobie stolarza by odnowił skrzynki zaś elektronicznie nie wiem do kogo się zwrócić? Wilk Audio jest tutaj mieszany z błotem…

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
19 hours ago, Stary200 said:

w chwili obecnej otrzymałem info ze strony Auditorium że mogą zaproponować 1900€ za obojętnie jaki kolor

1 hour ago, Stary200 said:

Wzmacniacz zamówiony, zaliczka/kaucja wpłacona. Teraz tylko pozostaje się wybrać w czwartek do Niemiec…

A tak z ciekawości, to sklep nie wysyła do Polski?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo by pomogła wiedza o konkretnie zainstalowanych w tych kolumnach głośnikach, bo mogło być kilka typów, a to klucz do dalszych zajęć.... albo rezygnacji 😀

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i elektronikę mają tańszą, może i wiecej od nas zarabiają, ale my za to mamy swoją godność 🙃 9k to dobra cena jak się patrzy na polskie warunki. Przynajmniej już idzie kupić u nas używki, bo niedawno nic nie było.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, piotrek7 napisał:

A czemu ma służyć taka teoria? Ocenie wzmacniacza czy dowartościowaniu się potencjalnego nabywcy? Hi-end to hi-end. Yamaha to po prostu bardzo dobre hi-fi i (aż) tyle 

U mnie zostala 1100, po porownaniu do kilu wzmacniaczy okreslanych mianem hi end uwazam ze ten hi end to tylko hi end i tyle.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Gość
    Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.