Skocz do zawartości
IGNORED

Pylon Diamond 25-28-30


baron_bartek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Obecnie mam Castle Knight 4 i myślę o tym kolumnach - sądzę, że by to był niezły upgrade.

Na ceneo 4.9 ale to absolutnie żaden wyznacznik (może poza tym, że sporo rodaków zakupiło).

Jest trochę recenzjiktóre zachwycają w tym budżecie, ale wszystkie są polskie, a to Polska firma (nie mam nic przeciwko, tylko chciałbym posłuchać niezależnych opinii).

Wzmacniacz smsl DA9 (raczej do zmiany.)

Alternatywy?

Słucham wszystkiego i lubię dźwięk, który jest ciepły szczegółowy i nie męczy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez baron_bartek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Straszny bałagan robisz w tym dziale.. widzę różne tematy i różne dylematy.. 

Proponuję kolego wszystko dobrze przemyśleć bo zauważyłem że budżet masz całkiem ok jednak biorąc pod uwagę sprzęt towarzyszący oraz oczekiwania to nie jest on już tak różowy jak by się mogło wydawać. Zastanów się czy potrzebujesz kino domowe i tym samym dwa zestawy kolumn bo moim zdaniem w stereo równie dobrze można obejrzeć film z zadowoleniem.

Krótko mówiąc namawiam do sprzedaży wszystkiego bo nie ukrywajmy klocki jakie posiadasz nie są najwyższych lotów więc jeśli zależy Tobie naprawdę na jakości to zrobisz jak mówię i za uzbieraną kwotę będzie Cię stać na naprawdę dobry sprzęt. Z tego co wyczytałem źródła nie masz wcale a to jeden z najbardziej ważnych elementów toru i warto aby było bardzo dobrej jakości. Wzmacniacz pozostawię bez komentarza.. Kolumny.. cóż jak pisałem szału nie ma i można dużo lepiej.

Podsumowując zastanów się dobrze na czym Ci zależy najbardziej zarówno pod względem brzmienia jak i oczekiwań funkcjonalnych oraz uzbieraj możliwie jak największą kwotę po wcześniejszym sprzętowym porządku bo przy obecnych Twoich planach nie polepszysz sobie znacząco i nie będzie to zadowalająca jakość względem wydanych obecnie pieniędzy. Na marginesie napisz jaki masz metraż pomieszczenia odsłuchowego bo to od niego uzależniony będzie wybór kolumn.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„We read to know we are not alone.“  C.S. Lewis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje, za tą rozległą opinie, tylko kilka uwag:

1) Ja mam wszystko czego potrzebuje i mi się to podoba - poprostu kroczkami idę w górę (i co mi niepotrzebne sprzedaje).

Kolumny są ok, ale jak piszesz szału nie ma - no właśnie i dlatego proszę o opinię.

2) Mam 3 sygnały. Creative AE9, Mdac i Burson Audio Reference+ (nowy chyba 10-12 tysięcy by kosztował... nie sądzę by to konstytuowało, na "źródła nie mam wcale" - myślę nawet, że źle nie jest 🙂. Mdac chyba też nie wydaje mi się, że jest szczególnie zły i tutaj to będzie szok: najwyższa karta creative też zła nie jest, a służy do toru gamingowego - lepszej nie będzie).

Wzmak też byś się zaskoczył.... ale oczywiście jest budżetowy i idzie do wymiany PO kupnie kolumn (wzmacniacz wpadł przy tworzeniu toru gamingowego). Wcale nie gra jakoś tragicznie gorzej od Marantza Sr-8002

3) Nie zgadzam się, że można mieć i stereo i kino w jednym, a jak już to odwrotnie jest łatwiej stereo w kinie (Marants sr-8002 nie jest zły do stereo.... ale żeby kino docenić to trzeba mieć kino). Tor Gamingowy można od biedy mieć zamiennie z kinem (ale karta musi byś dla obsługiwania efektów)

.... pewnie się odnosiłeś do tego wątku, że chcę użyć selektora kolumn - dla mnie to będzie fenomenalne rozwiązanie. Nie chce jednego toru na wszytko.

4) Nie bardzo rozumiem, co mam mi dać wywalenie wszystkiego i zaczęcie od 0. Jeśli zwiększenie budżetu to nie jest to potrzebne - jakbym miał pewność co mam kupić to bym to poprostu kupił.

Podsumowująć: Proszę o opinie o Pylon Diamond (tego nie doczytałem 😕 ), lub alternatywy zamiast dobrych rad, bo ja mam rzeczy przemyślane i wiem co robię - też mi się wydaje, że forum służy by się wymieniać informacjami i dylematy rozwiewać w ramach raczej ewolucji niż rewolucji (ale jak kto woli - kwestia genów).

PS: pomieszczenie ma 40 m2 ale to dramat.... na środku jest ściana działowa, bez suba nic się nie da zrobić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez baron_bartek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Umknęły mi w takim razie pewne szczegóły których nie doczytałem. Skoro wszystko gra i działa zadowalająco to Pylony z serii Diamond są ogólnie dobrymi zestawami i na pewno warto brać je pod uwagę z naciskiem jednak na model 30 do Twojego pomieszczenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„We read to know we are not alone.“  C.S. Lewis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minute ago, Tal said:

Umknęły mi w takim razie pewne szczegóły których nie doczytałem. Skoro wszystko gra i działa zadowalająco to Pylony z serii Diamond są ogólnie dobrymi zestawami i na pewno warto brać je pod uwagę z naciskiem jednak na model 30 do Twojego pomieszczenia.

Spoko - te szczegóły są porozrzucane w różnych wątkach - musiałbym pisać wstęp pracy doktorkiej za każdym razem jak o coś pytam 🙂 ... jak kolumny wybiorę to za jakiś czas zapytam o wzmacniacz.

Też myślę o pylonach 30 ALE.... o ile pomieszczenie ma 40m2 (nawet 48 😛) to jest wrażenie, że ma 15 😕 Ścianka działowa w środku (zajmująca 50% szerokości , zatem powstaje zanią taka komora za nią co ma z kolejne 15m2), "łóżko odsłuchowe" jest w odległości jakieś 4ry metry (w sensie moja głowa) od kolumn które są ustawione na skrajach ścianki (między nimi telewizor, wzmacniacze za ścianą, kable puszczone przez ściane). Za mogą głową jest aneks kuchenny oddzielony takim czym jak jest w barze.... krótko mówiąc pochrzanione pomieszczenie i nawet kolumny półkowe tam grają, aczkolwiek czuć ich ograniczenia... skoro znalazłem przełącznik to mogę mieć jedne duże kolumny podlogowe i cieszyć się ich zaletami (w kinie to szczególnie mi się podoba jak dźwięk się pozycjonuje w różnych miejscach kolumuny).

Wiem, że pochrzaniona sytuacja, ale niezależnie od niej trzeba kombinować jak zrobić lepiej. Początkowo do stereo poprostu kupiłem spasiony tor słuchakowy (burson reference + wzmacniacz lampowy + akg k812 pro + kabel forzy)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdą jest że potencjalne kolumny i tak zazwyczaj optymalnie grają w pewnej przestrzeni zwłaszcza gdy metraż jest podobny do Twojego a przestrzeń odsłuchowa to mniejsza część całego pomieszczenia. Skoro piszesz że nawet monitory dają radę pomijając najniższe pasmo które i tak wspomagasz subwooferem to może warto jednak rozważyć jakieś kolumny podstawkowe. Z pewnością zyskałbyś wyższą jakość pod każdym względem w stosunku do podłogówek. 

Gdyby w ten sposób podejść do tematu na pewno w pierwszej kolejności wziąłbym pod uwagę również Pylona z tym że model Jasper 18 który spokojnie zapewni Tobie brzmienie o jakim piszesz i jakiego oczekujesz. Inną alternatywą wartą sprawdzenia są Monitor Audio Gold 100 5G ze swoją wyjątkową dbałością o szczegóły i równie wyjątkowym brzmieniu.

Jeśli masz jeszcze jakieś typy to spróbuj zawęzić wybór do 2-3 producentów i postaraj się ich posłuchać w salonie a jeśli to możliwe to jeszcze lepiej u siebie. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„We read to know we are not alone.“  C.S. Lewis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minutes ago, Tal said:

może warto jednak rozważyć jakieś kolumny podstawkowe

Taki był inicjalny plan, ale zanim wykombinowałem jak wpiąć 2 sygnały w jedne kolumny...

.... natomiast ten plan nie został ostatecznie odrzucony, tylko narazie mi się nie udało znaleźć odpowiedniego dla siebie produktu (diamondy w sumie mają też chyba wersję półkową)

Przez Półkowe mam na myśli np tannoy m2 czyli spore półkowe - tannoy m1 ewidentnie odstawał.

6 minutes ago, Tal said:

Z pewnością zyskałbyś wyższą jakość pod każdym względem w stosunku do podłogówek. 

W jakim sensie? W takim, że jeśli wydać 5k na podłogówki i 5k na półkowe to półkowe będą w tym samym budżecie lepszej jakości?

10 minutes ago, Tal said:

pod uwagę również Pylona z tym że model Jasper 18

Ooooo, to jest ciekawe. Są dużo lepsze od diamondów?

Niestety nie widzę używek do wzięcia, a tanie nie są - preferuje używane - przy sprzedaży nie jest się stratnym. (raczej myślałem, o budżecie 10k, ale mogę go przekroczyć jeśli uznam, że warto - to będzie spory przeskok z obecnych Castlów)

13 minutes ago, Tal said:

Monitor Audio Gold 100 5G

Też interesujące. Muszę poczytać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, baron_bartek napisał:

W jakim sensie? W takim, że jeśli wydać 5k na podłogówki i 5k na półkowe to półkowe będą w tym samym budżecie lepszej jakości?

Moim zdaniem tak z tym że im wyższa cena to różnice się zacierają ale zasada jest taka że na podobnym pułapie cenowym monitory przeważnie są lepiej zaprojektowane pod każdym względem choć naturalnie nie jest to regułą zwłaszcza na tle rynku wtórnego i coraz wyższej ceny.

3 minuty temu, baron_bartek napisał:

Ooooo, to jest ciekawe. Są dużo lepsze od diamondów?

Niestety nie widzę używek do wzięcia, a tanie nie są - preferuje używane - przy sprzedaży nie jest się stratnym. (raczej myślałem, o budżecie 10k, ale mogę go przekroczyć jeśli uznam, że warto - to będzie spory przeskok z obecnych Castlów)

Tak seria Jasper jest wyżej pozycjonowana od serii Diamond i jest oczko wyżej. Jestem przekonany że byłbyś zadowolony z Jasperów. Zbudowane są w oparciu o legendarne głośniki Scan-Speaka serii Revelator kosztujące w detalu 1,080zł sztuka także duży plus dla Pylona że zdecydował się ich użyć w swoich kolumnach. Osobiście również skłaniam się ku okazją z rynku wtórnego i jakiś czas temu widziałem te Jaspery za około 6 tyś. ale prawda jest taka że nie wiadomo kiedy te perełki mogą znowu się pojawić. Tak czy owak monitory warte zachodu.

3 minuty temu, baron_bartek napisał:

Też interesujące. Muszę poczytać.

Koniecznie 😉 

Wklejam jako ciekawostkę ale też bardzo ciekawą ofertę wyjątkowego monitora.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Cena nowych w salonie 14,900zł 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„We read to know we are not alone.“  C.S. Lewis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki.

Jaspery jeśli by się trafiły używane to z chęcią wezmę, natomiast jeśli by się okazało, że na tynku wtórnym są diamondy, to pewnie skończy się na diamondach.

TO naprawdę nie jest pilna sprawa, zatem mogę sobie spokojnie czytać, wertować forum i szukać alternatyw.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 hours ago, Tal said:

Pylony z serii Diamond są ogólnie dobrymi zestawam

Przeczytałem trochę recenzji i w skrócie: Diamondy to są praktycznie poprostu droższe castle knighty 4 - grają podobnie, ale też nie są zbyt szczegółowe.

Prawda to? To by je trochę dyskwalifikowało, bo zależało mi aby nowy system wyciągał szczegóły.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem 28ki najciekawsze. Ale w sumie każde brzmią nieco inaczej. I to kolumny które trzeba lubić. Nie są uniwersalne. 

Pylon jest wszędzie a to jest tak popularna linia że nie rozumiem dlaczego ich nie odsłuchać. 

Podwyżka u pylona sprawiła że nie jest to lider wyboru. 

Więc zdecydowanie warto odwiedzić salon i posłuchać . 

A na forum obok inny użytkownik opisuje wrażenia z serwisem u pylona. Czekamy na więcej informacji ale generalnie na razie nie są zbyt optymistyczne. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 minutes ago, Piotr Sonido said:

Pylon jest wszędzie a to jest tak popularna linia że nie rozumiem dlaczego ich nie odsłuchać. 

Tak zrobię gdzieś przy okazji, ale to inne pomieszczeni, osprzęt itd.

Natomiast po wgłebieniu się w temat uznałem, że to nie są kolumny dla mnie - alternatywy? (pisz tutaj, a nie w drugim wątku)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz pomieszczenie ponad 40m2, to rzeczywiście minimum Diamond 28 lub nawet 30. Może rzeczywiście okazać się, że będzie to dobra droga i ten dźwięk spodoba Ci się. Ale naprawdę nie pozostaje nic innego, jak umówić się na odsłuchy i po prostu posłuchać i porównać poszczególne rozwiązania. Oczywiście wszystkie modele Pylon Audio mamy w salonie i nie ma żadnego problemu, żeby je posłuchać. Zapraszam.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się nadarzy okazja, to posłucham.

Alternatywy, które mają mniej górnej średnicy i więcej szczegółów?

Albo inaczej: na co byście wymienili Pylony diamond 28?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez baron_bartek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli lubisz bas to D30 ci się spodobają. Mi totalnie nie przypadły do gustu. Porównywałem z Kef R900, Audiovector qr5 i Heco Celan Revolution 9. Zostały te ostatnie. Według mnie D30 wypadły zdecydowanie najgorzej. Ale to tylko moje odczucia. Polecam posłuchać samemu🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez zuchi23
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 minutes ago, zuchi23 said:

Jeśli lubisz bas to D30 ci się spodobają. Mi totalnie nie przypadły do gustu. Porównywałem z Kef R900, Audiovector qr5 i Heco Celan Revolution 9. Zostały te ostatnie. Według mnie D30 wypadły zdecydowanie najgorzej. Ale to tylko moje odczucia. Polecam posłuchać samemu🙂

Bas nie jest problemem, bo jest sub. Pasowały by mi podłogówki lub duże porządne monitory. Dzięki za sugestie - poczytam

EDIT: z tego co patrzę diamondy są najtańsze z tej listy. Naprawdę Heco zagrały lepiej niż Kefy? Możesz rozwinać?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez baron_bartek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie przyjemniej niż kefy ale to kwesta gustu. Kefy też mi się bardzo podobały jak grają ale na korzyść Heco jest też wygląd. Mi się po prostu wizualnie bardziej podobały 🙂. Jeśli chodzi o dźwięk to moim zdaniem Heco grają najbardziej nie wiem jak nazwać... liniowo tzn nie faworyzują żadnego pasma. Bas jest tam gdzie ma być, góra bardzo przyjemna. Diamondy 30 miałem w domu i po 15 minutach czułem, że mam dość słuchania. Mają za dużo basu i są za bardzo męczące jak dla mnie. Mimo wszystko polecam posłuchać w miarę możliwości 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minutes ago, zuchi23 said:

Dla mnie przyjemniej niż kefy ale to kwesta gustu. Kefy też mi się bardzo podobały jak grają ale na korzyść Heco jest też wygląd. Mi się po prostu wizualnie bardziej podobały 🙂. Jeśli chodzi o dźwięk to moim zdaniem Heco grają najbardziej nie wiem jak nazwać... liniowo tzn nie faworyzują żadnego pasma. Bas jest tam gdzie ma być, góra bardzo przyjemna. Diamondy 30 miałem w domu i po 15 minutach czułem, że mam dość słuchania. Mają za dużo basu i są za bardzo męczące jak dla mnie. Mimo wszystko polecam posłuchać w miarę możliwości 🙂

Jakbym nie miał suba to ten bas by mi się mógl przydać, a tak to jest kojelny problem diamondów - z kolumn właśnie potrzebuje liniowości jak te Heco ktore opisujesz, i wygląd też jest ważny 🙂

Co wiecej Heco mają dużo głośników, co powoduje, że dźwiek jest więkrzy i pojawia się w różnych miejscach - w kinie to bardzo fajne.

Kef rozumiem grał za ostro?

A jak ze szczegółami?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez baron_bartek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
45 minut temu, baron_bartek napisał:

Jakbym nie miał suba to ten bas by mi się mógl przydać, a tak to jest kojelny problem diamondów - z kolumn właśnie potrzebuje liniowości jak te Heco ktore opisujesz, i wygląd też jest ważny 🙂

Co wiecej Heco mają dużo głośników, co powoduje, że dźwiek jest więkrzy i pojawia się w różnych miejscach - w kinie to bardzo fajne.

Kef rozumiem grał za ostro?

A jak ze szczegółami?

W sumie kefy też grały fajnie nie powiedziałbym, że za ostro ale heco bardziej przypadły mi do gustu. Dla mnie bardziej przejrzyste granie to Heco ale co kto lubi. Dodam jeszcze, że wzmak to Cambridge Audio Azur 851a. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam osobiście posiadaczy D25, sam też słuchałem ich w salonie rok temu. Bałem się że będą zbyt grzeczne, bez pazura i ze zmatowioną góra, ale ok jest. Bas trochę mi dudnił w salonie - natomiast u kolegi nic nie dudni. Kwestia raczej akustyki lub reszty toru.
Jedno co mnie intryguje to te częste opisy, że do 10k ciężko znaleźć równie dobrze grające kolumny. Czy rzeczywiście tak jest czy to jacyś klakierzy piszą. Owszem, dobrze grają ale czy aż tak wybitnie? Niestety nie mam porównania - słuchałem innych kolumn ale nie aż tak dużo jednak.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 hour ago, Wito76 said:

Znam osobiście posiadaczy D25, sam też słuchałem ich w salonie rok temu. Bałem się że będą zbyt grzeczne, bez pazura i ze zmatowioną góra, ale ok jest. Bas trochę mi dudnił w salonie - natomiast u kolegi nic nie dudni. Kwestia raczej akustyki lub reszty toru.
Jedno co mnie intryguje to te częste opisy, że do 10k ciężko znaleźć równie dobrze grające kolumny. Czy rzeczywiście tak jest czy to jacyś klakierzy piszą. Owszem, dobrze grają ale czy aż tak wybitnie? Niestety nie mam porównania - słuchałem innych kolumn ale nie aż tak dużo jednak.

Są niezłe, ale podrożały - zanim tak się stało były świetną ofertą i powstałą ujmijmy to masa krytyczna, powodująca lawinę. Teraz są "tylko" dobrą ofertą - tak bym to opisał.

Do 10k jest masa kolumn do wyboru, a każdy ma inne preferencje i pomieszczenie - jeśłi mają faktycznie silną wysoką średnice i przeciętną szczegółowość to nie są dla mnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, baron_bartek napisał:

Tak zrobię gdzieś przy okazji, ale to inne pomieszczeni, osprzęt itd.

Natomiast po wgłebieniu się w temat uznałem, że to nie są kolumny dla mnie - alternatywy? (pisz tutaj, a nie w drugim wątku)

No to wypożycz do domu.

Alternatywa jest masa. 

Większe heco revolution 7

Mniejsze acoustic Energy serii 3, czy silvery 300. 

Tannoy xt8f jeśli jeszcze gdzieś znajdziesz

Qacustic nowe 50tki. Tylko tu trzeba uważać z parowaniem wzmacniacza.

Nie no jest tego trochę. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno to co mi się bardzo podobało w D25 to barwa, taka z nutą analogu. No i góra - nie sybilizuje, nie krzyczy i nie męczy. Średnica czytelna, klarowna, z tą wspomnianą ciekawą barwą. Dół ryzykowny, wymagający w aspekcie ustawienia kolumn. W salonie 3 razy odsuwałem od ściany po kilka centymetrów bo dudnienie było. Zdrożały, ale po negocjacjach to raptem 600zl drożej względem ubiegłego roku. Pytałem z ciekawości niedawno w jednym salonie. No chyba że ktoś robi "dodaj do koszyka" i kupuje tak jak stoi na stronie jakiegoś salonu to wtedy sorry. I potem na Olx są oferty za roczne kolumny drożej niż nówki w salonie po rabacie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
On 9/16/2023 at 10:29 AM, Piotr Sonido said:

No to wypożycz do domu.

Alternatywa jest masa. 

Większe heco revolution 7

Mniejsze acoustic Energy serii 3, czy silvery 300. 

Tannoy xt8f jeśli jeszcze gdzieś znajdziesz

Qacustic nowe 50tki. Tylko tu trzeba uważać z parowaniem wzmacniacza.

Nie no jest tego trochę. 

O kurczę, dzięki. Ciężko jest wyciągnąć od kogoś fajną listę - będę czytać, a potem coś wypożyczę.

Narazie się ku Sonus Faber soneto kieruje, ale ciężko znaleźć używkę, a trochę drogie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

600 zł drożej od zeszłego roku. Ale nie bierzesz pod uwagę że w zeszłym roku też dostawałeś w niektórych salonach rabat 40% względem ceny katalogowej. Więc patrząc przez ten pryzmat podrożały bardzo.

12 godzin temu, baron_bartek napisał:

O kurczę, dzięki. Ciężko jest wyciągnąć od kogoś fajną listę - będę czytać, a potem coś wypożyczę.

Narazie się ku Sonus Faber soneto kieruje, ale ciężko znaleźć używkę, a trochę drogie.

No bo to jest stosunkowo nowa linia. Używek nie ma albo drogie 

Znajdziesz coś z venere. Chodź moim zdaniem to nie jest ten sam poziom.

Z używanych tannoy precision 6.4 i pozamiatane. Starsze używane Silver 10

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 hours ago, Piotr Sonido said:

Z używanych tannoy precision 6.4 i pozamiatane

To jest mega ciekawe, trochę duże, ale da radę (szkoda, że średniototowy na samej górze, bo łeb trzymam nieco niżej - ok, najwyżej nieco im zmienię kąt w dół, lub srawdzę czy w tej serii jest coś mniejszego).

Z chyba legendarnej serii tannoy M byłem zadowolony (wiadomo, że to budżet). Te precision  grają jakkolwiek podobnie? (w miarę ciemno) czy to jest zupełnie inne granie?

EDIT: Tannoy Precision 6.2 - te są nieco mniejsze i by chyba były w sam raz

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez baron_bartek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest mniejszy model 6.2 ale to nie jest to samo bo ten ma bass reflex a 6.4 membrany bierne.

Nie precision to kompletnie inne brzmienie od M

W innym wątku walkujesz już kefy. O co tu chodzi?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jakim sensie wałkuje kefy w innym wątku? Chodzi ci o to, że pierwszy mój plan i wątek był  o konkretnie Kef LS 50 meta, a nie kef sam w sobie? Odpuściłem ls50 i w rozmowach powstały lepsze pomysły, z czego mnie szczególnie zaciekawiły pylony (czyli ten wątek), ale też je odpuściłem.

Pewnie trzeba by zamknać te  wątki i założyć całkiem nowy z podsumowaniem wiedzy w nich zawartej i sensownymi sugestiami ludzi.

Tannoy DEFINITION DC8T - dodałem je do listy do rozkminienia, ale wstępnie czytam, że to chyba ostrzejsze brzmienie, czyli nie dla mnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez baron_bartek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Diamond ja  bym próbował zamienić na jeszcze mieszczące się w budżecie

Reserve R600 - są szczegóły ( ring ) i powinno się obejść bez subwoofera.

BR mają w podłodze kolumny i nieco łatwiej je ustawić. Dopisz do listy,

bo odpychająco też nie wyglądają i są dość smukłe; kolory też są.

Numer mniejsze też są - R500.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.