Skocz do zawartości
IGNORED

Studio 16 Hertz ethos ultimo signature


PiotrA1
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, NRK napisał:

Kup kolumny yb audio lub Kisiela a potem Rogali. Szybko się nauczysz odróżniać ziarno od plew.

To nie jest takie proste. Yb i akustyk sprzedają bezpośrednio. S16 ma ofertę przygotowaną dla dystrybutorów.

Akustyk może zaoferować kolumny na ss w najlepszych cenach w Polsce 😉 wiadomo czemu.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



S16 ma ofertę przygotowaną dla dystrybutorów.

 


To chyba się coś zmieniło. Pamiętam czasy, gdy nikt nie chciał współpracować z Rogalą. Dlaczego? Nie trudno się domyślić - robił świństwa dystrybutorom i sprzedawał "na lewo" po zaniżonych cenach w stosunku do tych sklepowych. I to jest właśnie następny z głównych grzechów jegomościa z długiej listy.
Domyślam się, że nawet jak ma teraz jakiś dystrybutorów to jego podejście się nie zmieniło.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, S0nic napisał:

Akustyk może zaoferować kolumny na ss w najlepszych cenach w Polsce 😉 wiadomo

Niebyłym taki pewien. Rogala ma ss prosto z Dani. Warunek ponoć w SS jest taki , że zamawiasz 50 kompletów danego modelu. Ponoć mogę ci nawet wtedy napisać „ custom for Sonic „😂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, NRK napisał:

Niebyłym taki pewien. Rogala ma ss prosto z Dani. Warunek ponoć w SS jest taki , że zamawiasz 50 kompletów danego modelu. Ponoć mogę ci nawet wtedy napisać „ custom for Sonic „😂

Faktycznie, masz rację, jest coś takiego. Tylko wiesz, kto kupi 50 sztuk przetworników które Ty masz np 😉

36 minut temu, piorasz napisał:


 

 


To chyba się coś zmieniło. Pamiętam czasy, gdy nikt nie chciał współpracować z Rogalą. Dlaczego? Nie trudno się domyślić - robił świństwa dystrybutorom i sprzedawał "na lewo" po zaniżonych cenach w stosunku do tych sklepowych. I to jest właśnie następny z głównych grzechów jegomościa z długiej listy.
Domyślam się, że nawet jak ma teraz jakiś dystrybutorów to jego podejście się nie zmieniło.

 

Mnie głównie interesuje brzmienie, ewentualnie relacja ceny do użytych komponentów. Nie mam czasu latać i sprawdzać osobistości które się kryją za daną marką. Rozmawiałem z Rogala kilka razy, dwa razy face to face. Nikt mnie nie naciągał na nic, testowałem jego kolumny, potem normalnie oddałem, osobiście nie mam nic do zarzucenia P. Grzegorzowi. 

S16 maja taki swój specyficzny sznyt brzmienia, różne modele się od siebie różnią ale ten pierwiastek barwnego grania był zawsze. Jak pierwszy raz je usłyszałem to mi się skojarzyło dynaudio.

Jeszcze jedna rzecz mi się przypomniała, jest tylko kilka firm w Polsce która ma tak przygotowaną ofertę, że słychać, że wszystkie kolumny są od jednego producenta. S16 należy do takiej grupy. Może się komuś brzmienie nie podobać ale oferta jest spójna.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez S0nic

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, S0nic napisał:

 

Jeszcze jedna rzecz mi się przypomniała, jest tylko kilka firm w Polsce która ma tak przygotowaną ofertę, że słychać, że wszystkie kolumny są od jednego producenta. S16 należy do takiej grupy. Może się komuś brzmienie nie podobać ale oferta jest spójna.

Rozumiem, że jesteś zadowolony z posiadanych kolumn, ale popatrz na to obiektywnie - wydaje mi się, że jest całkowicie odwrotnie. Niezliczona ilość modeli, konia z rzędem temu, który rozróżni czym różnią się poszczególne wersje, niby tych samych kolumn. Co wypust, to inny produkt. Nie wiadomo na jakich głośnikach, bo niby strojone pod klienta. Pomiarów nigdy nikt nie widział i nie zobaczy. O zamienianych głośnikach, zwrotnicach strojonych u klienta "na ucho" na pewno też słyszałeś.  Z resztą jak widzisz życie i rynek szybko to zweryfikowało. Rynek wtórny też "ochłonął', niektóre ogłoszenia wiszą od poprzedniej gwiazdki.
No chyba, że za spójne brzmienie uznamy upodobanie to jazgotliwego dźwięku, to wtedy zgoda, jest tu jakaś konsekwencja.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, Allmr napisał:

Rozumiem, że jesteś zadowolony z posiadanych kolumn, ale popatrz na to obiektywnie - wydaje mi się, że jest całkowicie odwrotnie. Niezliczona ilość modeli, konia z rzędem temu, który rozróżni czym różnią się poszczególne wersje, niby tych samych kolumn. Co wypust, to inny produkt. Nie wiadomo na jakich głośnikach, bo niby strojone pod klienta. Pomiarów nigdy nikt nie widział i nie zobaczy. O zamienianych głośnikach, zwrotnicach strojonych u klienta "na ucho" na pewno też słyszałeś.  Z resztą jak widzisz życie i rynek szybko to zweryfikowało. Rynek wtórny też "ochłonął', niektóre ogłoszenia wiszą od poprzedniej gwiazdki.
No chyba, że za spójne brzmienie uznamy upodobanie to jazgotliwego dźwięku, to wtedy zgoda, jest tu jakaś konsekwencja.

Oczywiście, że jestem zadowolony z posiadanych kolumn, inaczej bym ich nie kupił albo już byłyby sprzedane 🙂

Te zmiany to widzimisię klientów którzy chcą takich zmian w swoich wyjątkowych, unikalnych egzemplarzach. Obwiniam za ten stan również właściciela który się zgadza na takie rzeczy ale w sumie trza pamiętać, że sprzedaż jest najważniejsza, po to się stawia firmę, inaczej bawisz się w DIY.

Słyszałem chyba wszystkie modele S16, oprócz arkad i ostatnią rzeczą jaką bym mógł powiedzieć to, że grają jazgotliwie. Istnieje taki scenariusz, że właściciel tak poukładał sobie system, że wyjściowo coś nie pykło. Nie wiem.

 

2 godziny temu, piorasz napisał:


 

 


Tak samo mówią wyznawcy PiS'u, którzy oglądają tylko TVP

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Nie chce mi się dyskutować o polityce. Bajki ci się pomyliły.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, S0nic napisał:

Obwiniam za ten stan również właściciela który się zgadza na takie rzeczy ale w sumie trza pamiętać, że sprzedaż jest najważniejsza, po to się stawia firmę, inaczej bawisz się w DIY.

 

Masz rację, ale jak się ma wizję i długoterminowy pomysł, to takich rzeczy się nie robi. I tak jak pisałem, rynek to rozliczył, chociaż to oczywiście nie jedyna przyczyna.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Allmr napisał:

Masz rację, ale jak się ma wizję i długoterminowy pomysł, to takich rzeczy się nie robi. I tak jak pisałem, rynek to rozliczył, chociaż to oczywiście nie jedyna przyczyna.

 

Tak jak mówiłem, nie za bardzo interesuje mnie czyjaś firma i jak ktoś ją prowadzi. S16 posłuchałem z ciekawości, żeby sobie wyrobić samemu zdanie o brzmieniu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach







Nie no.... Cena jest dobra
A poważnie to zauważałem, że sporo ludzi narzeka na te Arkady. To co podobało się na samym początku po czasie zaczyna razić. Każdy posiadcz mówi to samo - przewalony bas - a to oczywiście zabije wszystko czego autor postu oczekuje.

Widzisz ja już ładnych kilka lat nic nie zmieniałem w audio Arcady mam cały czas , ale mi basu brakuje w nich akurat. Spowodowane jest to tym że z 23 mk2 teraz grają w przestrzeni salon z kuchnia to 55 mk2 + otwarty hall na resztę domu. Akurat tutaj juz przydały by się większe kolumny. Ale zwlekam bo to będzie się wiązało z przebudową całego audio.

Wysłane z mojego SM-S918B przy użyciu Tapatalka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Widzisz ja już ładnych kilka lat nic nie zmieniałem w audio Arcady mam cały czas , ale mi basu brakuje w nich akurat. Spowodowane jest to tym że z 23 mk2 teraz grają w przestrzeni salon z kuchnia to 55 mk2 + otwarty hall na resztę domu. Akurat tutaj juz przydały by się większe kolumny. Ale zwlekam bo to będzie się wiązało z przebudową całego audio.

Wysłane z mojego SM-S918B przy użyciu Tapatalka

Wiesz... Z tym basem to jest osobna historia. Pisanie o basie a nawet wspólne słuchanie może wywołać dwie skrajne opinie. Doświadczenie nauczyło mnie nie rozwijać za bardzo tego tematu z "przypadkowymi" ludźmi, z którymi nie obcowałem na żywo.
Można czasem coś nabazgrać ale ja osobiście biorę na to wszystko dużą poprawkę i sporo dystansu. Łatwiej jest pogadać o tym z osobami, z którymi wspólnie uczestniczyło się w odsłuchach choć i tak nie zawsze jest łatwo

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, venom200 napisał:

Widzisz ja już ładnych kilka lat nic nie zmieniałem w audio Arcady mam cały czas , ale mi basu brakuje w nich akurat. Spowodowane jest to tym że z 23 mk2 teraz grają w przestrzeni salon z kuchnia to 55 mk2 + otwarty hall na resztę domu. Akurat tutaj juz przydały by się większe kolumny. Ale zwlekam bo to będzie się wiązało z przebudową całego audio.

Wysłane z mojego SM-S918B przy użyciu Tapatalka
 

Zmien ustawienie, pojezdzij z kolumnami po calym pokoju.

Tez tak kiedys mialem. Moglem dobie na krotkiej niesymetrycznej sciane ustawiac kolumny do woli, bas byl tylko pod przeciwlegla scianą, 6 m od linii kolumn. Tylko tam wszystko inne bylo nie tak.

Przestawilem kiedyś kolumny na dluga scianę i … bas sie pojawil. Trzeba bylo nad nim chwilke popracowac ale jest OK. Nawet z obudowy 2 stopa3, a moje pomieszczenie to 43 m2.

Powodzenia. To nic nie kosztuje, a moze zona pomysli, ze wreszcie sie pozbywasz tefozlomu 😉 .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stoją optymalnie. Ogólnie nie znaczy to że nie mają basu,.on jest, ale fizyki nie oszukasz

Wysłane z mojego SM-S918B przy użyciu Tapatalka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

Dodam od siebie dwa słowa, gdyż mam od wielu lat kolumny tej firmy. W sumie trzy komplety. Dwa komplety Aries Plus i zestaw kina domowego Minas Anor z subwooferem. 

Nie są to kolumny które łatwo się adoptują do pomieszczenia, trzeba niestety ugiąć kark i zainwestować kasę w ustroje, wykładzinę, grube zasłony. U mnie najlepiej grały naprzeciw ściany z grubymi zasłonami. Wystarczył gruby dywan. Odległość od ścian 0,5m od słuchacza około 3m. Rozstawienie dość szerokie. Przestawienie na drugi bok pokoju zabolało, trzeba było zacząć wszystko od początku. Przeprowadzka do innego pokoju, krew z uszu ... tu koszt adaptacji pomieszczenia był największy i nie do końca się udał. Kolumny w 1 i 2 ustawieniu zagrały dobrze, muzykalnie, bez męczenia słuchacza. Cieszyła szczegółowość i temperament. Bas był wtedy kiedy trzeba, na Ariesach Plus jest go sporo, ale to zasługa dobrych przetworników. Z Krellem kav 300i Bas był konkretny, to mocny prosty piec. Sporo osób narzeka na bas w konstrukcjach S16Hertz, przyczyną jest nastawienie firmy pod konkretnego, wymagającego słuchacza, preferującego bardziej muzykę poważną lub jazz. Tam basu nigdy nie potrzeba sporo. Ważniejsze jest wyrafinowanie w przekazie ... także jednym się ich dźwięk spodoba innym wcale. Mnie na Minasach idealnie spasowało kino domowe. Dialogi świetne, szczegółowe, jak na słuchawkach. Zero nachalności, naturalność i ogromna przyjemność. Można było zaserwować sobie maraton kilkugodzinny. 

Pamiętam jak Grzegorz przyjechał z nowym okablowaniem, płytami i najnowszą wtedy lampą Cayina. Puściłem Avatara w 3d okulary aktywne. Twierdził, że sie spieszy, że brak czasu. Włączyłem zestaw Aries Plus - 4 sztuki plus subwoofer. Oglądnął cały film ... Ariesy pokazały klasę.

W Minasach Anor Premium po 3 latach zmęczyła mnie góra, ogromna ilość informacji które przekazywały przetworniki. Robiły to w sposób genialny tak jak prosiłem, zwłaszcza na okablowaniu z dodatkiem srebra. Na lampie Cayina trójwymiarowość potrafiła zachwycić i to bez nachalności. Te kolumny czarowały przestrzenią, ilością detali na średnicy i sybilantów w górnych rejestrach. Japońskie płyty zremasterowane, zapisane w audiofilskich formatach, powodowały zachwyt u osób które mogły tego posłuchać. 

Kończąc, ja jestem zadowolony. Cieszę się niezmiernie, że ktoś z kolegów nakierował mnie swego czasu na S16hertz. Posiadałem systemy audio znacznie droższe, a pozostałem przy tym co mam teraz i nie planuję w najbliższym czasie zmian.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez wolf3

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.