Skocz do zawartości
IGNORED

Studio 16 Hertz ethos ultimo signature


PiotrA1
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Odnośnie odległości proponuję:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

oczywiście jako punkt wyjścia.

W ogóle to akustyka, to wiedza na poły tajemna. Więc albo eksperyment własny, albo bardzo dobry akustyk. 

A w ogóle, to siem mnie zdaje, że taniej wyjdzie zbudowanie własnej budy do audio na działce, niż np okablowanie tylko. 

A 16HZ- u jednego kolegi (odszedł z forów) słyszałem najlepiej grający system właśnie z kolumnami od 16HZ. I był to bardzo prosty system, na dodatek źródłem był streamer... Nie pamiętam jakie to były kolumny, ale gdzieś za 14-15kz. Synergia była nieporównana. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"zresztą wydaje mi się również, że Kartaginy powinno nie być"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 23.11.2023 o 20:44, meloV8 napisał:

Czy można gdzieś zobaczyć pomiary kolumn 16hz?

Obawiam się, że wątpię. W rozmowie z panem R. usłyszałem, że nie ma sensu mierzenie jego kolumn, gdyż na pomiarach wypadłyby słabo. One mają grać muzykę, a nie wypadać dobrze na pomiarach. Tia...

Z kolumn tej firmy znam tylko Minasy i Arcady. Te pierwsze miałem przez pewien czas i były to kolumny, które gościły u mnie najkrócej ze wszystkich. Powód? Drażniący rezonans w kopułce wysokotonowej (SEAS). Producent wysłał mi inny model kopułki do wymiany (przy okazji dowiedziałem się, że jego zwrotnice są "uniwersalne" i można stosować różne modele głośników bez zmian w zwrotnicy(!), ale rezonans, jak był, tak pozostał, zmienił się tylko jego charakter. Dokładnie taki sam efekt był słyszalny w Arcadach, pomijam już bas, który był przewalony i męczący.

No i po co mierzyć, skoro wiadomo, że wyjdzie z tego jedna, wielka QPA?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, mood napisał:

Obawiam się, że wątpię. W rozmowie z panem R. usłyszałem, że nie ma sensu mierzenie jego kolumn, gdyż na pomiarach wypadłyby słabo. One mają grać muzykę, a nie wypadać dobrze na pomiarach. Tia...

Z kolumn tej firmy znam tylko Minasy i Arcady. Te pierwsze miałem przez pewien czas i były to kolumny, które gościły u mnie najkrócej ze wszystkich. Powód? Drażniący rezonans w kopułce wysokotonowej (SEAS). Producent wysłał mi inny model kopułki do wymiany (przy okazji dowiedziałem się, że jego zwrotnice są "uniwersalne" i można stosować różne modele głośników bez zmian w zwrotnicy(!), ale rezonans, jak był, tak pozostał, zmienił się tylko jego charakter. Dokładnie taki sam efekt był słyszalny w Arcadach, pomijam już bas, który był przewalony i męczący.

No i po co mierzyć, skoro wiadomo, że wyjdzie z tego jedna, wielka QPA?

Jak rozbierałem pewien model do pomiarów i projektu nowej zwrotnicy, to również miałem wrażenie, jakby zwrotnica była  jakaś uniwersalna. Bardzo drogie i porządne komponenty, ale wartości jakby przypadkowe.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, mood napisał:

Obawiam się, że wątpię. W rozmowie z panem R. usłyszałem, że nie ma sensu mierzenie jego kolumn, gdyż na pomiarach wypadłyby słabo. One mają grać muzykę, a nie wypadać dobrze na pomiarach. Tia...

Z kolumn tej firmy znam tylko Minasy i Arcady. Te pierwsze miałem przez pewien czas i były to kolumny, które gościły u mnie najkrócej ze wszystkich. Powód? Drażniący rezonans w kopułce wysokotonowej (SEAS). Producent wysłał mi inny model kopułki do wymiany (przy okazji dowiedziałem się, że jego zwrotnice są "uniwersalne" i można stosować różne modele głośników bez zmian w zwrotnicy(!), ale rezonans, jak był, tak pozostał, zmienił się tylko jego charakter. Dokładnie taki sam efekt był słyszalny w Arcadach, pomijam już bas, który był przewalony i męczący.

No i po co mierzyć, skoro wiadomo, że wyjdzie z tego jedna, wielka QPA?

Nie zebym bronil Rogali ale … kupiles kolumny za pierdylion zlociszow bez odsluchu w swoim pomieszczeniu czy … kupiles po odsluchu „z rezoanansem”?

 

PS. kazdy kupuje i potem ma to na co zasluzyl 😉 .

Jak keidys od Rogali kupilem DACa, mam go do dzis.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, pmcomp napisał:

Nie zebym bronil Rogali ale … kupiles kolumny za pierdylion zlociszow bez odsluchu w swoim pomieszczeniu czy … kupiles po odsluchu „z rezoanansem”?

 

PS. kazdy kupuje i potem ma to na co zasluzyl 😉 .

Jak keidys od Rogali kupilem DACa, mam go do dzis.

Minasów słuchałem na wyjeździe (było to dobre kilka lat temu)  i bardzo spodobał mi się sposób prezentowania średniego zakresu pasma przez te kolumny, co było dla mnie wtedy czymś, czego poszukiwałem. Niestety nie miałem możliwości sprawdzenia ich u siebie przed zakupem. Rezonans, o którym wspomniałem, początkowo nie był tak wyraźnie dla mnie słyszalny, ale gdy już go odkryłem (trąbka Marsalisa obnażyła go bezlitośnie) to słyszałem go mniej lub bardziej już prawie w każdej muzyce.

Nie ukrywam, że duży wpływ na decyzję o ich zakupie miały wspaniałe opisy w klubie 16Hz (moc forum!), gdzie można było znaleźć jedynie superlatywy na ich temat. Z czego wynikał taki stan rzeczy, chyba nie muszę przypominać (po zdemaskowaniu sposobu działania pana R. wraz z byłymi moderatorami tego forum wszystko stało się jasne).

I masz rację - każdy ma to, na co zasłużył. Zapłaciłem frycowe za swoją naiwność i głupotę, sądząc, że na tym forum wypowiadają się prawdziwi użytkownicy tych kolumn oraz, że brak negatywnych opinii na ich temat wynika z faktu, że są tak dobre.

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, mood napisał:

gdzie można było znaleźć jedynie superlatywy na ich temat

Należało czytać forum w nocy, wtedy można było przeczytać ziarnko prawdy. Rano już wszystko było skasowane przez kolegów Pana R.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Należało czytać forum w nocy, wtedy można było przeczytać ziarnko prawdy. Rano już wszystko było skasowane przez kolegów Pana R.
Oj tak. Pan Rogala bardziej "dbał" o forum niż o same produkty.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, piorasz napisał:


 

 


Ty jesteś zbieraczem - to co innego

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

To dCS Debussy, nie narzekam 🙂 .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, piorasz napisał:
12 godzin temu, NRK napisał:
Należało czytać forum w nocy, wtedy można było przeczytać ziarnko prawdy. Rano już wszystko było skasowane przez kolegów Pana R.

Oj tak. Pan Rogala bardziej "dbał" o forum niż o same produkty.

I tak właśnie działał "nowoczesny marketing" pana R.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
11 godzin temu, pmcomp napisał:

To dCS Debussy, nie narzekam 🙂 .

Kurczę, a parę postów wcześniej Cortez i Sonic się obruszali jak mówiłem, że kolumny s16 były strojone pod dcs, bo nimi handlowali (Grzegorz i Jego główny udziałowiec Szymon-pro-bono). 
 

Pomiarów s16 nigdzie nie znajdziecie bo ich nie robiono, strojono na ucho. Sam byłem świadkiem jak własnoręcznie Rogala robił tuning/upgrade swoich kolumn zmieniając głośnik bodajże scanspeak na esotara Dynaudio. Bez żadnych pomiarów, bez żadnych zmian w zwrotnicy bez żadnych odsłuchów. Robił to podczas spotkania towarzyskiego, w gościnie  u znajomego w domu, przy okazji sobie dorobił małą „fuchą” podczas czyjegoś odsłuchu w gościach… 
 

Jak go  zdziwiony spytalem jak to możliwe, że zrobił to bez zmian w zwrotnicy powiedział, że w tym konkretnym przypadku można tak zrobić. Jak widać w każdej Jego kolumnie występują takie warunki, że można ładować dowolny głośnik, byle by się otwory na śruby zgadzały. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

simple-events.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, plastik1989 napisał:

Kurczę, a parę postów wcześniej Cortez i Sonic się obruszali jak mówiłem, że kolumny s16 były strojone pod dcs, bo nimi handlowali (Grzegorz i Jego główny udziałowiec Szymon-pro-bono). 
 

Ja nie mam Studio 16Hz.

🙂 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 27.11.2023 o 19:12, plastik1989 napisał:

Kurczę, a parę postów wcześniej Cortez i Sonic się obruszali jak mówiłem, że kolumny s16 były strojone pod dcs, bo nimi handlowali (Grzegorz i Jego główny udziałowiec Szymon-pro-bono). 
 

Pomiarów s16 nigdzie nie znajdziecie bo ich nie robiono, strojono na ucho. Sam byłem świadkiem jak własnoręcznie Rogala robił tuning/upgrade swoich kolumn zmieniając głośnik bodajże scanspeak na esotara Dynaudio. Bez żadnych pomiarów, bez żadnych zmian w zwrotnicy bez żadnych odsłuchów. Robił to podczas spotkania towarzyskiego, w gościnie  u znajomego w domu, przy okazji sobie dorobił małą „fuchą” podczas czyjegoś odsłuchu w gościach… 
 

Jak go  zdziwiony spytalem jak to możliwe, że zrobił to bez zmian w zwrotnicy powiedział, że w tym konkretnym przypadku można tak zrobić. Jak widać w każdej Jego kolumnie występują takie warunki, że można ładować dowolny głośnik, byle by się otwory na śruby zgadzały. 

Przeżywasz temat jak stara baba 🙂
 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam i płaczę jak pan R rozdawał swoje perełki przed wieprze!

Firmę N i stojącego za nią moderatora p to tak uwierało bo dynki się gorzej sprzedawały że smarowali i dalej jak widać smarują na Studio 16Hz

Pozdrowienia dla Grześka; obyśmy wszyscy zdrowi byli bo resztę to się kupi

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 26.11.2023 o 17:25, mood napisał:

Z kolumn tej firmy znam tylko Minasy i Arcady. Te pierwsze miałem przez pewien czas i były to kolumny, które gościły u mnie najkrócej ze wszystkich. Powód? Drażniący rezonans w kopułce wysokotonowej (SEAS). Producent wysłał mi inny model kopułki do wymiany (przy okazji dowiedziałem się, że jego zwrotnice są "uniwersalne" i można stosować różne modele głośników bez zmian w zwrotnicy(!), ale rezonans, jak był, tak pozostał, zmienił się tylko jego charakter. Dokładnie taki sam efekt był słyszalny w Arcadach, pomijam już bas, który był przewalony i męczący.

Szczerze to pierwszy raz spotykam się z taką opinią odnośnie rezonansów.  Sam miałem 3 pary kolumn S16Hz i na żadnej nie bo takich problemów. Na gościnnych występach byłem też kilka razy i takiego zjawiska nie zaobserwowałem.  Ogólnie Minasy na Seas-ie to musiał być jakiś nietyp bo w większości to były kopułki morela. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Silver_85 napisał:

Szczerze to pierwszy raz spotykam się z taką opinią odnośnie rezonansów.

Zapewne, gdyby nie wykasowano mojego wpisu z wątku S16Hz, miałbyś okazję spotkać się z tą opinią znacznie wcześniej.

 

Godzinę temu, Silver_85 napisał:

Ogólnie Minasy na Seas-ie to musiał być jakiś nietyp bo w większości to były kopułki morela.

W większości pewnie tak, jednak sam producent stwierdził, że zrobił tyle wersji tych kolumn, że już nie pamięta ile różnych głośników wysokotonowych w nich instalował. Moja wersja była "specjalnie dobrana" do posiadanego wtedy przeze mnie wzmacniacza.

 

10 godzin temu, ASURA napisał:

Firmę N i stojącego za nią moderatora p to tak uwierało bo dynki się gorzej sprzedawały że smarowali i dalej jak widać smarują na Studio 16Hz

I Andrzeja Piwowarczyka z Amplifona też to pewnie uwierało, gdy narzekał na rezonans w wysokotonówce w Arcadach..?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 25.11.2023 o 08:10, Wuelem napisał:

z pierwszego rzędu, że to najlepsze miejsca. Ale warto doświadczyć, jak czyta się napisy, szczególnie z foteli w środku rzędu.

Tak, szczególnie, że trzeba szybko kręcić głową z lewej na prawą, żeby zdążyć je przeczytać i ogólnie ogarnąć cały obraz bo kąt widzenia ludzkiego wzroku nie pozwala objąć całości. Porównanie z odbiorem dźwięku jest bez sensu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, mood napisał:
11 godzin temu, ASURA napisał:

Firmę N i stojącego za nią moderatora p to tak uwierało bo dynki się gorzej sprzedawały że smarowali i dalej jak widać smarują na Studio 16Hz

I Andrzeja Piwowarczyka z Amplifona też to pewnie uwierało, gdy narzekał na rezonans w wysokotonówce w Arcadach..?

Wzmacniacze Andrzeja Piwowarczyka zarówno słuchałem super grające jaki i tak sobie; czasem będąc konstruktorem nie warto co chwilę coś zmieniać w elektronice...

W każdym razie co do niskiego basu dobrze im robiło-trudniejszym kolumnom wszelakich firm dopalenie na samym dole klasą D lub jeszcze lepiej silnym dobrym tranem w klasie A

Obu panów bardzo szanuję za to co robią i że im się chce-kto nic nie robi ten nie popełnia błędów...

Co do rezonansów w wysokotonówkach to takie są czasem "uroki" jak wzmacniacz lampowy ma dobry transformator pozwalający na bardzo wysokie pasmo przenoszenia i głośnik też nie jest święty powyżej 20kHz a konstruktor kolumn chce mu jednak dać szansę bez pułapki swobodnie pooddychać ( ja tak mam celowo w berylowym SS i liczę się z konsekwencjami)

Nausznie słyszymy tylko wynik finalny niespasowania elektroniki z danymi kolumnami.

Zwykły zjadacz chleba nie gania z mikrofonem i oscyloskopem żeby zobaczyć że coś tam powyżej 20 kHz się może kopać. To taka "cena" za szerokie pasmo przenoszenia elektroniki które powinno być jak najszersze co by w słyszalnym paśmie wszystko się pięknie z muzyką spinało

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez ASURA

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, ASURA napisał:

konstruktor kolumn chce mu jednak dać szansę bez pułapki swobodnie pooddychać

I bardzo często jest to ich ostatni oddech.😀

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Silver_85 napisał:

Szczerze to pierwszy raz spotykam się z taką opinią odnośnie rezonansów.  Sam miałem 3 pary kolumn S16Hz i na żadnej nie bo takich problemów. Na gościnnych występach byłem też kilka razy i takiego zjawiska nie zaobserwowałem.  Ogólnie Minasy na Seas-ie to musiał być jakiś nietyp bo w większości to były kopułki morela. 

Grzegorz Rogala bardzo długi czas rozpieszczał klientów, jeździł do nich przez pół polski z duperelką i wymieniał pod gust klientów na ich życzenie przetworniki, dopasowywał zwrotnice itp. Czy ten gust był dobry a elektronika klienta optymalna to inna sprawa....

Sprawę dziwnych opinii załatwiła by stała nieusuwalna na froncie tabliczka "modyfikowane przez Studio 16Hz na życzenie klienta!"

Dopiero wtedy taka trafiająca z taką tabliczką do wtórnego rynku  kolumna nie była by źródłem rozbieżnych opinii mz.

4 minuty temu, NRK napisał:

I bardzo często jest to ich ostatni oddech.😀

To zależy czy przy gałce wzmacniacza jest normalna osoba czy trafiający  na domową imprezę podpity gość idiota

p.s. @NRK jak u Ciebie z usłyszeniem breakupu 5dB na 35kHz ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, ASURA napisał:

To zależy czy przy gałce wzmacniacza jest normalna osoba czy trafiający  na domową imprezę podpity gość idiota

Sporo tych idiotów było.

Przypadek, niesądzę.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, ASURA napisał:

Grzegorz Rogala bardzo długi czas rozpieszczał klientów, jeździł do nich przez pół polski z duperelką i wymieniał pod gust klientów na ich życzenie przetworniki, dopasowywał zwrotnice itp. Czy ten gust był dobry a elektronika klienta optymalna to inna sprawa....

Uważam , że to trochę był błąd , ale może taki był model biznesowy przynajmniej jakiś czas temu.  Ja zawsze wolałem kupić produkt katalogowy , któremu Grzegorz poświęcił czas i go dopracował bo potem mogą wyjść rożne kwiatki. Albo mi się coś podoba albo nie i kupuję co innego. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, NRK napisał:

Sporo tych idiotów było.

Przypadek, niesądzę.

 

Większość statystyczna kraju nie tylko naszego nie należy do biegłych w audio stąd statystyka taka a nie inna, drugiego dna bym nie szukał...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, ASURA napisał:

Zwykły zjadacz chleba nie gania z mikrofonem i oscyloskopem żeby zobaczyć że coś tam powyżej 20 kHz się może kopać. To taka "cena" za szerokie pasmo przenoszenia elektroniki które powinno być jak najszersze co by w słyszalnym paśmie wszystko się pięknie z muzyką spinało

Niewątpliwie tak jest, jednak w moim przypadku ów rezonans wypadał w słyszalnym paśmie i był irytujący.

Co ciekawe, gdy wymieniłem głośnik wysokotonowy na inny, a rezonans nadal był obecny i zapytałem konstruktora dlaczego tak się dzieje, to on, zazwyczaj bardzo elokwentny, nagle nabrał wody w usta i nie udzielił mi żadnej odpowiedzi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, mood napisał:

Niewątpliwie tak jest, jednak w moim przypadku ów rezonans wypadał w słyszalnym paśmie i był irytujący.

Co ciekawe, gdy wymieniłem głośnik wysokotonowy na inny, a rezonans nadal był obecny i zapytałem konstruktora dlaczego tak się dzieje, to on, zazwyczaj bardzo elokwentny, nagle nabrał wody w usta i nie udzielił mi żadnej odpowiedzi.

Mnie na 180W wzmacniaczu Soniacza w klasie A, A/B z kolumnami innego producenta tylko po przełączeniu na wejście gramofon popaliły się głośniki wysokotonowe i średnio wysokotonowe, co było przyczyną do dziś nie wiem stąd Ci nie odpowiem ja ani jak widać pan Grzegorz wtedy

Trzeba by wszystko na warsztat wziąć i solidnie w różnych konfiguracjach pomierzyć dobrymi miernikami.

Odpowiedzi z rękawa to zły pomysł i tu się panu Grzegorzowi nie dziwię że nawet nie zaczął gdybać pośród narodu gdybaczów😉

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybacz @ASURA, ale to, co piszesz nijak ma się do sytuacji, którą ja opisałem. Gdyby było tak, że to ja uszkodziłem(?!) w jakiś sposób, swoim systemem, głośniki w tych kolumnach, to analogiczna sytuacja musiałaby zaistnieć przy podłączaniu innych kolumn, które u mnie gościły, co jednak nie miało miejsca.

Przypomnę - wymieniłem głośnik wysokotonowy na inny model przysłany przez producenta, bez żadnych zmian w zwrotnicy (zgodnie z jego sugestią), a problem nie został rozwiązany.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
45 minut temu, mood napisał:

Przypomnę - wymieniłem głośnik wysokotonowy na inny model przysłany przez producenta, bez żadnych zmian w zwrotnicy (zgodnie z jego sugestią), a problem nie został rozwiązany.

Bo ten problem rozwiązuje się poprzez zmiany w zwrotnicy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Staram się być melomanem ale zamiłowanie do DIY czyni czasem ze mnie audiofila.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 29.11.2023 o 11:17, audiofan01 napisał:

Tak, szczególnie, że trzeba szybko kręcić głową z lewej na prawą, żeby zdążyć je przeczytać i ogólnie ogarnąć cały obraz bo kąt widzenia ludzkiego wzroku nie pozwala objąć całości. Porównanie z odbiorem dźwięku jest bez sensu.

Idzie załamać ręce. Wklejasz okrojony cytat i nie wiadomo, czy popierasz moją opinię czy jej zaprzeczasz. To ja odniosę się do całego zdania cytowanego nadmieniając, że siedząc w pierwszym rzędzie - podczas słuchania muzyki - NIE JESTEŚ na wysokości instrumentów. Scena jest powyżej siedzącego. To wadliwa sytuacja - dotyczy muzyki.

Punktem wyjścia w domowych systemach jest trójkąt równoboczny - o czym już jeden z forumowiczów napisał. Niech osoby odwiedzające wspominany pokój ze zdjęcia napiszą, jaki był kąt dogięcia kolumn. Ściśle wysokotonówek, bo o nie zasadniczo chodzi. Znowu całkiem nietypowo. Nie komentuję, podaję jako obserwacja. Kto zechce sobie przełoży na konsekwencje.

Jeśli firmy już nie ma, to szkoda się nad nią pastwić. Nic już się nie poprawi ani nie zmieni.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 26.11.2023 o 17:25, mood napisał:

Obawiam się, że wątpię. W rozmowie z panem R. usłyszałem, że nie ma sensu mierzenie jego kolumn, gdyż na pomiarach wypadłyby słabo. One mają grać muzykę, a nie wypadać dobrze na pomiarach. Tia...

No i ma rację. Słuchamy muzyki, a nie pomiarów... 😄

Ale jaja. Ale, ale, przecież tam są markowe przetworniki, to musi być dobrze?

Ciekawe, czy inni polscy producenci kolumn postępują podobnie. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, Adi777 napisał:

Ciekawe, czy inni polscy producenci kolumn postępują podobnie. 

Kup kolumny yb audio lub Kisiela a potem Rogali. Szybko się nauczysz odróżniać ziarno od plew.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.