Skocz do zawartości
IGNORED

Wzmacniacz lampowy do 6000zł.


jaeyez
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

23 minuty temu, akajak napisał:

I się zaczyna , kocham to forum.

Allmr czy aby na pewno słuchałeś kiedyś Jolidy?

jaeyez zakończ czytanie tego wątku na ""

Dziękuje wszystkim za odpowiedzi. Jeżeli chodzi o Ushery i 300B, to raczej Ushery docelowo będą w sypialni z Linn'em ale ciekawi mnie po prostu jak zagrają z lampą, wiem, że skuteczność nie taka jak być powinna do lampy, natomiast kiedyś pisali o tym połączeniu, że niby zagrały super. Co do składowych moich podłogówek to zapewne dla większości tu profanacja bo zrobiłem sobie podłogówki oparte o caraudio JL Audio C3-650 a to wszystko dlatego, gdyż te głośniczki mnie oczarowały przestrzenią i dołem (muszę dorobić do nich jeszcze lepsze pudła). Docelowo jak będzie już lampa mam plan zebrać budżet na coś pod lampę. Na temat hybrydy też myślałem, ale posiadam obecnie dwa wzmacniacze i idąc tą drogą bardziej bym już szukał pre na lampach do obecnych. Yaqina MS-90B jak najbardziej biorę pod uwagę i bardzo dziękuję za zaproszenie do Pabianic. Synthesis Roma 96DC+ faktycznie za fajną cenę i z super wyposażeniem na pokładzie, jednak jak pisałem wcześniej budżet będzie pod koniec roku więc ta aukcja niestety odpada, choć kusi. Akajak, dzięki za podrzucenie Jolidy 502, wezmę ją pod uwagę. RobG1974 i Seyv, bardzo Wam dziękuję za zaproszenia, zweryfikuje w domu plany na piątek i jak się uda to skorzystam z zaproszenia Roberta. Bardzo się cieszę, że ktoś z okolic ma podobne zamiłowania.

No i jeżeli ktoś proponuje odsłuchy to zawsze warto skorzystać. Na tym forum wielu użytkowników wypowiada się na podstawie przeczytanych opinii, które wypowiedział ktoś na podstawie również przeczytanych i tak to niestety działa.

pozdrawiam wszystkich

A tobie się tematy nie pomyliły? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, trueman napisał:

No kto zabroni porównywać pomiary wzmacniaczy tranzystorowych do lampowych 😄🤣 jesteś Eugenius bo zbliżyles się do lampy. Serio? 

A może oddaliłem się od niej i od ciebie bo mnie zapilisz powolnym żarem swej nowy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 2.10.2023 o 23:46, mahoney napisał:

# kinimod, a coś więcej o tym wzmacniaczu ? 

Lampy 6H8C, 6H6P i 6528. Wzmacniacz wykonany jest bez kondensatorów międzykaskadowych, są transformatory międzykaskadowe. Więcej szczegółów można zobaczyć na

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 26.09.2023 o 14:23, jaeyez napisał:

Witam kolegów,

Po kilku latach wracam na forum i proszę o radę.
Obecnie jak widzę ceny lamp i wzmacniaczy sporo poszybowały w górę, jednak może coś się znajdzie w budżecie 5-6k zł. Budżet na ten cel będzie gotowy dopiero pod koniec roku ale już chce zrobić rekonesans. Docelowo pokój  - 16m2, muzyka różnych gatunków od jazz'u, koncerty live po hip-hop i elektronikę (głównie winyl). Biorę pod uwagę również używki jak i nowe  tj. Yaqin MX90B, Muzishare X7.. Jestem z Lublina, a tu z tego co widzę to do osłuchu sprzęt 15k w górę i jeden Yaqin MS-30L. Zastanawiam się czy nie lepiej od gotowca kupić jakiś projekt DIY np. na trafach od p. Ogonowskiego lub zestaw części do DIY np. ELEKIT TU-8900E (300B). Przeszło mi przez głowie nawet zrobienie RS DreamAmp'a , jednak sądząc po obecnej cenie traf głośnikowych i lamp chyba w tym budżecie nieosiągalne (nie zależy mi na bajerach, może być jedno wejście i potencjometr głośności).  Wiem, że nikt tu za mnie nie zadecyduje bo trzeba posłuchać aby wybrać rozsądnie ale może gdzieś mnie nakierujecie. Jestem typem człowieka co lubi raz a dobrze kupić i przez długi okres się cieszyć. Obecnie to co zakupie zagra z Usher s520 (8ohm 82dB) oraz podłogówkami DIY (4ohm 89.5dB).

Pozdrawiam

Sam sobie odpowiedziałeś, zdecydowanie Muzishare X7. 

Raz że to Firmowy sprzęt, robiony przez uznaną markę, a dwa wmontowane pre gramofonowe i wzmacniacz słuchawkowy. Do tego ciężki metalowy pilot i piękny wygląd nie wspominając o bardzo dobrym wykonaniu.

No i najważniejsze za 6- 7 kzł masz nowy, to chyba najważniejsze przy wzmacniaczu lampowym.

W dniu 27.09.2023 o 10:13, jaeyez napisał:


Dziękuje wszystkim za odpowiedzi. Jeżeli chodzi o Ushery i 300B, to raczej Ushery docelowo będą w sypialni z Linn'em ale ciekawi mnie po prostu jak zagrają z lampą, wiem, że skuteczność nie taka jak być powinna do lampy, natomiast kiedyś pisali o tym połączeniu, że niby zagrały super. Co do składowych moich podłogówek to zapewne dla większości tu profanacja bo zrobiłem sobie podłogówki oparte o caraudio JL Audio C3-650 a to wszystko dlatego, gdyż te głośniczki mnie oczarowały przestrzenią i dołem (muszę dorobić do nich jeszcze lepsze pudła). Docelowo jak będzie już lampa mam plan zebrać budżet na coś pod lampę. Na temat hybrydy też myślałem, ale posiadam obecnie dwa wzmacniacze i idąc tą drogą bardziej bym już szukał pre na lampach do obecnych. Yaqina MS-90B jak najbardziej biorę pod uwagę i bardzo dziękuję za zaproszenie do Pabianic. Synthesis Roma 96DC+ faktycznie za fajną cenę i z super wyposażeniem na pokładzie, jednak jak pisałem wcześniej budżet będzie pod koniec roku więc ta aukcja niestety odpada, choć kusi. Akajak, dzięki za podrzucenie Jolidy 502, wezmę ją pod uwagę. RobG1974 i Seyv, bardzo Wam dziękuję za zaproszenia, zweryfikuje w domu plany na piątek i jak się uda to skorzystam z zaproszenia Roberta. Bardzo się cieszę, że ktoś z okolic ma podobne zamiłowania.

Do lampy, jak już kiedyś pisałem Monitor Audio Gold 4G na prawdziwej wstędze. Wprawdzie 2 razy droższe od 520-tek Ushera, ale i klasę wyżej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Audroc napisał:

No i najważniejsze za 6- 7 kzł masz nowy, to chyba najważniejsze przy wzmacniaczu lampowym.

Szukam i w tej cenie to gdzie? Na Ali jest odpowiednik ale niby Cayin za okolo 5200. To to samo?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są na Ali nawet poniżej 5kpln. Tylko szukane przez stronę a nie przez apkę...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

A co myślicie na temat Yaqin ms-77t? Że niby odmiana ms-30l.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
46 minut temu, basic44 napisał:

Są na Ali nawet poniżej 5kpln. Tylko szukane przez stronę a nie przez apkę...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

A co myślicie na temat Yaqin ms-77t? Że niby odmiana ms-30l.

Tak tylko na Ali były straszne podwyżki, pisaliśmy o tym jakiś czas temu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cayin wyceniony na ponad 7 w sklepie producenta na Ali, przeceniony na 5120, przy kupnie dostałem rabat z automatu na 4160. Kupiłem, nie wytrzymałem. Będzie około 20 bm.

https://a.aliexpress.com/_ExYKOKB

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cenę mi odcięli bo mi VAT naliczą w Polsce haha. Uczciwie sprawę chinole postawili ale już byłem w siódmym niebie. Czyli cena jednak 5kpln+ z vatem..

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez basic44
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 7.10.2023 o 12:59, basic44 napisał:

Cayin wyceniony na ponad 7 w sklepie producenta na Ali, przeceniony na 5120, przy kupnie dostałem rabat z automatu na 4160. Kupiłem, nie wytrzymałem. Będzie około 20 bm.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Będziesz z brzmienia zadowolony 👍 

PS Też posiadam Cayin tylko A55TP 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na stronie Cayin widnieje jako Jazz 80. Różnica jest tylko jedna: jest to jakby lustrzane odbicie mt-45 mk3 😅

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, basic44 napisał:

Na stronie Cayin widnieje jako Jazz 80. Różnica jest tylko jedna: jest to jakby lustrzane odbicie mt-45 mk3 😅

PS. Cayin to jest holenderski odpowiednik PrimaLuna. Chińczycy montują u siebie PrimaLuna i pod swoja marką jest to Cayin. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

słuchał ktoś wzmacniacza na lampie 6em7? podwójna trioda, koncepcja wydaje się ciekawa

tektron takie coś popełnił, firma chyba uznana/dobra?

na plus, tanie lampy, sam wzmacniacz tez niedrogi, gdzie jest haczyk?

@Seyv @Lisor

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
14 minut temu, krolewicz napisał:

na plus, tanie lampy, sam wzmacniacz tez niedrogi, gdzie jest haczyk?

Moc 3 waty? Lampa sterująca wraz z końcową więc wpływ mamy na brzmienie praktycznie żaden a to wg mnie jedna z zalet wzmacniaczy lampowych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Staram się być melomanem ale zamiłowanie do DIY czyni czasem ze mnie audiofila.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Seyv napisał:

Moc 3 waty? Lampa sterująca wraz z końcową więc wpływ mamy na brzmienie praktycznie żaden a to wg mnie jedna z zalet wzmacniaczy lampowych.

3w to dla mnie cecha, mam skuteczne kolumny, tym się nie martwię, lampy 2w1 tez można wymienić 😉 bardziej mnie zastanawia ze to lampy od telewizorów 😉

mam el34 se, od sinus audio, korci mnie jakaś zmiana, najlepiej by było pewnie na 300b, ale trochę budżet się nie zepnie na coś porządnego, to kombinuje 😉

dzieki za odzew

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Sorki za lekki OT, gdyż post dotyczy DACa. Chciałem spytać bardziej doświadczonych kolegów w lampach czy ten dac

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

może mieć rację bytu w dzisiejszych czasach. Zależy mi oczywiście tylko i wyłącznie na aspektach sonicznych, wiadomo, że taki eversolo może trochę więcej 😛 

Z opisu wynika, że raczej mało kto miał okazję odsłuchu, ale chciałem zapytać czy ta konstrukcja może mieć rację bytu. Może ktoś miał do czynienia z czymś podobnym?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Radio_gaga napisał:

Sorki za lekki OT, gdyż post dotyczy DACa. Chciałem spytać bardziej doświadczonych kolegów w lampach czy ten dac

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

może mieć rację bytu w dzisiejszych czasach. Zależy mi oczywiście tylko i wyłącznie na aspektach sonicznych, wiadomo, że taki eversolo może trochę więcej 😛 

Z opisu wynika, że raczej mało kto miał okazję odsłuchu, ale chciałem zapytać czy ta konstrukcja może mieć rację bytu. Może ktoś miał do czynienia z czymś podobnym?

Jest talkie przyslowie,ze psy nie gryza sie na lata,tylko na zeby.Nie patrz

 na wiek,tylko na walory brzmieniowe.Gram na dziadku Philips DAC-960 i zadne

 nowosci mine nie korca.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak samo jak te 3 do 5 W w lampie spokojnie wystarczą do normalnego a nawet głośnego słuchania, bo zależy kto jakie ma kolumny. Dlatego brnięcie od razu w lampę 30 - 50W to nieporozumienie... chyba, że ktoś chce robić koncerty dla sąsiadów. Ale zwykle tak robią lamerzy, którzy nie słyszeli lampy a się "naczytali" i od razu chcą się przesiąść z tranzystora na lampę nie tracąc zbytnio na "mocy".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez ampman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.