Skocz do zawartości
IGNORED

Wzmacniacz lampowy do 6000zł.


jaeyez
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kolegów,

Po kilku latach wracam na forum i proszę o radę.
Obecnie jak widzę ceny lamp i wzmacniaczy sporo poszybowały w górę, jednak może coś się znajdzie w budżecie 5-6k zł. Budżet na ten cel będzie gotowy dopiero pod koniec roku ale już chce zrobić rekonesans. Docelowo pokój  - 16m2, muzyka różnych gatunków od jazz'u, koncerty live po hip-hop i elektronikę (głównie winyl). Biorę pod uwagę również używki jak i nowe  tj. Yaqin MX90B, Muzishare X7.. Jestem z Lublina, a tu z tego co widzę to do osłuchu sprzęt 15k w górę i jeden Yaqin MS-30L. Zastanawiam się czy nie lepiej od gotowca kupić jakiś projekt DIY np. na trafach od p. Ogonowskiego lub zestaw części do DIY np. ELEKIT TU-8900E (300B). Przeszło mi przez głowie nawet zrobienie RS DreamAmp'a , jednak sądząc po obecnej cenie traf głośnikowych i lamp chyba w tym budżecie nieosiągalne (nie zależy mi na bajerach, może być jedno wejście i potencjometr głośności).  Wiem, że nikt tu za mnie nie zadecyduje bo trzeba posłuchać aby wybrać rozsądnie ale może gdzieś mnie nakierujecie. Jestem typem człowieka co lubi raz a dobrze kupić i przez długi okres się cieszyć. Obecnie to co zakupie zagra z Usher s520 (8ohm 82dB) oraz podłogówkami DIY (4ohm 89.5dB).

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, 

czemu konkretnie lampa? Nie mówię, że to zła opcja, czysta ciekawość 😉 Na pewno dorzuciłbym do zainteresowań wzmacniacze hybrydowe, takie jak Haiku Audio Bright MK5, czy Xindak XA-6950 (II)

Z lamp na pewno warto zwrócić uwagę na Fezz Audio Silver Luna EVO. Świetny wzmacniacz, o którym nie będę się rozpisywał, a po prostu zaproszę do filmu, gdzie go omawiamy:

Z cieplej grających wzmacniaczy znajdziesz Yaqina MS-90B, fajny, muzykalny wzmak, dla mnie to taka klasyczna lampa w tym budżecie 😉 

W razie czego zapraszamy do kontaktu i na odsłuchy przy dobrej kawie i w wygodnych warunkach. Wiem, że z Lublina do Pabianic jest kawałek, ale może któregoś dnia by się udało 🙂 

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam powiekszyć budżet o 5 stówek ( albo dobrze pogadać) i zgarnać dobrze wycenioną Synthesis Roma 96DC+ na Alle.  Napędzi jedne i drugie kolumny, ma przyzwoity dac i phono mm na pokładzie i jest dość popularna rownież poza PL więc jak za parę lat będziesz chciał zmienić wzmaka to odsprzedaż będzie łatwa.Ale z tym ampem można już żyć bardzo długo i szczęśliwie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Airmike
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz posłuchać musishare x7 to zapraszam, też jestem z Lublina. W piątek, wieczorem nawet robimy spotkanie małe z kolegami z forum. Wrazie chęci posłuchania zapraszam. Kontakt na Pw.

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

A jak będziesz zainteresowany to później możemy umówić się u Ciebie i jeszcze z kolegą robiącym Diy możemy podjechać.

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
19 godzin temu, jaeyez napisał:

Obecnie to co zakupie zagra z Usher s520 (8ohm 82dB) oraz podłogówkami DIY (4ohm 89.5dB).

82 dB moim zdaniem nie za bardzo nadają się do lampy - wzmacniacze lampowe świetnie sprawdzają się z wysoko skutecznymi kolumnami. Jeśli masz ochotę posłuchać zapraszam (mieszkam pod Lublinem). Chyba, że skorzystasz z zaproszenia Roberta to jest szansa, że osobiście pogadamy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Staram się być melomanem ale zamiłowanie do DIY czyni czasem ze mnie audiofila.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj Jolidy 502 , świetny , uniwersalny wzmacniacz , można go znaleźć za jakieś 4000 tys. Pieniądze które zostaną przeznacz na lepsze kolumny. Z czasem możesz poszukać lepszych lamp do wzmacniacza , chociaż nie wiadomo z jakimi się trafi. To naprawdę świetny wzmacniacz a w tej kwocie rewelacyjny. Warto go sprawdzić przed kupnem lubią w nim odzywać się trafa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Dziękuje wszystkim za odpowiedzi. Jeżeli chodzi o Ushery i 300B, to raczej Ushery docelowo będą w sypialni z Linn'em ale ciekawi mnie po prostu jak zagrają z lampą, wiem, że skuteczność nie taka jak być powinna do lampy, natomiast kiedyś pisali o tym połączeniu, że niby zagrały super. Co do składowych moich podłogówek to zapewne dla większości tu profanacja bo zrobiłem sobie podłogówki oparte o caraudio JL Audio C3-650 a to wszystko dlatego, gdyż te głośniczki mnie oczarowały przestrzenią i dołem (muszę dorobić do nich jeszcze lepsze pudła). Docelowo jak będzie już lampa mam plan zebrać budżet na coś pod lampę. Na temat hybrydy też myślałem, ale posiadam obecnie dwa wzmacniacze i idąc tą drogą bardziej bym już szukał pre na lampach do obecnych. Yaqina MS-90B jak najbardziej biorę pod uwagę i bardzo dziękuję za zaproszenie do Pabianic. Synthesis Roma 96DC+ faktycznie za fajną cenę i z super wyposażeniem na pokładzie, jednak jak pisałem wcześniej budżet będzie pod koniec roku więc ta aukcja niestety odpada, choć kusi. Akajak, dzięki za podrzucenie Jolidy 502, wezmę ją pod uwagę. RobG1974 i Seyv, bardzo Wam dziękuję za zaproszenia, zweryfikuje w domu plany na piątek i jak się uda to skorzystam z zaproszenia Roberta. Bardzo się cieszę, że ktoś z okolic ma podobne zamiłowania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od fezza to się trzymaj z daleka, nie wiem jak ta nowa wersja, ale poprzednia miała trochę za dużo mankamentów, a ten nowy to już się 7k robi

można coś sporo lepszego kupić w tym budżecie 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
11 minut temu, jaeyez napisał:

RobG1974 i Seyv, bardzo Wam dziękuję za zaproszenia, zweryfikuje w domu plany na piątek i jak się uda to skorzystam z zaproszenia Roberta. Bardzo się cieszę, że ktoś z okolic ma podobne zamiłowania.

Nic nie zastąpi odsłuchu. Ludzie mają różne gusta i doświadczenie. To co dla jednych jest sufitem dla innych podłogą. Często coś gra fajnie dopóki nie posłucha się czegoś innego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Staram się być melomanem ale zamiłowanie do DIY czyni czasem ze mnie audiofila.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, ja też jestem z Lublina... I do tego miałem Jolkę 502 😁 sprzedałem jakiś czas temu, lecz szczerze polecam ten typ wzmacniacza - tj. mocny push-pull na pentodach KT-88. Jeśli Robert zaprasza do siebie, to warto skorzystać. Pozdrawiam! 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Łukasz! Dzięki za radę, już druga osoba poleca Jolkę 502, coś musi być na rzeczy. Nie omieszkam też skorzystać z propozycji Roberta. Najlepiej jest porozmawiać z ludźmi co mają w temacie doświadczenie. Pozdrawiam!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze Jolida 502 to nie jest jakiś święty gral. Przeciętny wzmacniacz lampowyecie, jakich wiele.

Po drugie nawet jeśli na niego się "napalisz" to gdzie go niby kupisz?

Jeżeli myślałeś o klonie RS to skontaktuj się z kolegą Igorem, który wykonał jeszcze inną wariację tego wzmacniacza, za ułamek ceny Reduktora. Jeszcze nie tak dawno można było dogadać się na odsłuch. Jest sporo zadowolonych użytkowników.

O ile mnie pamięć nie myli, to kolega 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )  też coś dłubał przy DreamAmpie, poza tym robi własne wzmacniacze - może z nim pogadasz?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Allmr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mówię, że to święty Graal 😄 polecam jedynie to, co sam kiedyś posiadałem, i to przez kilka lat. 

Poza tym, skoro to wzmacniacz "jakich wiele", to skąd problemy z jego nabyciem? Ale racja, to nie jest żadne cudo, po prostu dobry i niedrogi sprzęt. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś tak w okolicach 2000 r. miałem sposobność pograć sobie na całej serii wzmacniaczy Jolidy. Tak więc 102, 202 302 i 502. Odbierałem je wtedy jako wzmacniacze dość tanio zrobione, ale oferujące dobre brzmienie w stosunku do tego ile kosztowały. Osobiście najlepiej wspominam model 202, który prezentował się najciekawiej i oferował brzmienie nawet lepsze niż modele 302 i 502, które to odbierałem jako grające "tranzystorowo". Taką 202 czasem można wyrwać za około 3kzł. Jeśli trafi się w dobrym stanie, według mnie warto.   

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Łukasz_62438 napisał:

Ja nie mówię, że to święty Graal 😄 polecam jedynie to, co sam kiedyś posiadałem, i to przez kilka lat. 

Poza tym, skoro to wzmacniacz "jakich wiele", to skąd problemy z jego nabyciem? Ale racja, to nie jest żadne cudo, po prostu dobry i niedrogi sprzęt. 

Problemy z nabyciem wynikają z braku wzmacniaczy. Jest mało tych wzmacniaczy, część po latach pewnie się rozleciała, część po mocnych modyfikacjach, na aukcjach ciężko spotkać. Coś jak amplifon (30,40). Jak by się trafił jakiś pewny egzemplarz, to pewnie warto, ale to chyba graniczy z cudem. Ja bym się skupił na odsłuchach, zwłaszcza z tak oryginalnymi kolumnami. Sam mam kilka rzeczy DIY i wiem, że nie jest łatwo to poukładać w całość, a nie raz zawiodłem się na tzw. pewniakach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Mikołajowi za odwiedziny jak i innym kolegom. Jak widać, sam wzmacniacz to jedno, a dobór lamp I pozostałych komponentów to trochę zabawy jest. I najważniejsze trzeba słuchać.

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie dzięki za podpowiedzi! Bardzo dziękuję Robertowi za gościnę i kolegom z forum za spotkanie, które rozjaśniło mi kwestie doboru wzmacniacza lampowego. Moje wnioski są takie, że muszę dokończyć pomieszczenie odsłuchowe. Gdy będzie gotowe na znanych mi kolumnach metodą odsłuchu poszczególnych konstrukcji i konfiguracji dopiero będę w stanie obiektywnie dobrać to czego szukam. Możliwości modyfikacji brzmienia poprzez wymianę lamp na inne zrobiły na mnie wrażenie, podobnie mała moc która wystarcza do napędzenia wymagających kolumn, w zasadzie każda jedna składowa na dobrym systemie się liczy. Droga na skróty raczej nie ma tu sensu.  Uzbrajam się w cierpliwość i zacieram ręce.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przygoda ze wzmacniaczem lampowym to piękna sprawa, można wpaść po uszy na resztę życia. Trzymam kciuki, aby wszystko się udało 👍

Robert, dzięki za spotkanie i pozdrawiam serdecznie! 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 26.09.2023 o 14:23, jaeyez napisał:

Witam kolegów,

Po kilku latach wracam na forum i proszę o radę.
Obecnie jak widzę ceny lamp i wzmacniaczy sporo poszybowały w górę, jednak może coś się znajdzie w budżecie 5-6k zł. Budżet na ten cel będzie gotowy dopiero pod koniec roku ale już chce zrobić rekonesans. Docelowo pokój  - 16m2, muzyka różnych gatunków od jazz'u, koncerty live po hip-hop i elektronikę (głównie winyl). Biorę pod uwagę również używki jak i nowe  tj. Yaqin MX90B, Muzishare X7.. Jestem z Lublina, a tu z tego co widzę to do osłuchu sprzęt 15k w górę i jeden Yaqin MS-30L. Zastanawiam się czy nie lepiej od gotowca kupić jakiś projekt DIY np. na trafach od p. Ogonowskiego lub zestaw części do DIY np. ELEKIT TU-8900E (300B). Przeszło mi przez głowie nawet zrobienie RS DreamAmp'a , jednak sądząc po obecnej cenie traf głośnikowych i lamp chyba w tym budżecie nieosiągalne (nie zależy mi na bajerach, może być jedno wejście i potencjometr głośności).  Wiem, że nikt tu za mnie nie zadecyduje bo trzeba posłuchać aby wybrać rozsądnie ale może gdzieś mnie nakierujecie. Jestem typem człowieka co lubi raz a dobrze kupić i przez długi okres się cieszyć. Obecnie to co zakupie zagra z Usher s520 (8ohm 82dB) oraz podłogówkami DIY (4ohm 89.5dB).

Pozdrawiam

Fezz Audio Silver Luna nie jest to super wzmacniacz chociaż z twoimi kolumienkami może nawet czasem zagrać.

Jeśli jesteś zainteresowany konstrukcjami DIY to polecam taki projekt jaki ostatnio zrealizowałem. Gra jak nie jedna dobra lampa a przy tym napędzi praktycznie wszystkie kolumny. Moc ok 125 W 4 ohm i 100 W 8 ohm.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

IMG_20230731_154623.jpg

wersja pierwsza z toroidem.jpg

diy mosfet push pull.png

DSCN1124.JPG

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam do zaoferowania wzmacniacz PP do 6528. 2 x 25 W, szybki i głęboki bas, pilot. Zwalniam miejsce na nowe projekty, więc cena będzie przystępna.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

DSC05398-1.JPG

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, mahoney napisał:

# kinimod, a coś więcej o tym wzmacniaczu ? 

Od pierwszych chwil odsłuchu zachwycony byłem czystością dźwięku i sceną, która jest zdecydowanie lepsza niż prezentowana przez większość słuchanych do tej pory wzmacniaczy. Wokal naturalny, bardzo miły, swobodny nieskrępowany, aż chce się słuchać długo damskich głosów. Jest taki "płynący" lepszy niż z PP EL34. Czy jest to skład kameralny czy bardziej złożony jak w orkiestrze symfonicznej scena jest przedstawiana jak najbliżej oryginału. Mnie osobiście bardzo podoba się głębokość sceny. Bas nigdy nie ociąga się zawsze żywo pulsuje. Nie ma tu nadpobudliwości  i podkolorowania dźwięku jaką słyszałem ostatnio z cyfrowego wzmacniacza. Jeśli tylko nagranie jest dobrze zrealizowane to wzmacniacz zaprezentuje je takie jak powinno być bez żadnych dodatkowy zniekształceń a scena będzie naprawdę zachwycająca.

Tyle co do odbioru dźwięku. Wzmacniacz, który zaprezentowałem ma jeszcze mniejsze zniekształcenia niż ten lampowiec z linku poniżej.

Technikalia dla porównania z drogim lampowym wzmacniaczem Line Magnetic LM508ia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Dla 1 W

THD=0,34%

druga harmoniczna o 0,33%

trzecia ok 0,03%

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, kinimod napisał:

Od pierwszych chwil odsłuchu zachwycony byłem czystością dźwięku i sceną, która jest zdecydowanie lepsza niż prezentowana przez większość słuchanych do tej pory wzmacniaczy. Wokal naturalny, bardzo miły, swobodny nieskrępowany, aż chce się słuchać długo damskich głosów. Jest taki "płynący" lepszy niż z PP EL34. Czy jest to skład kameralny czy bardziej złożony jak w orkiestrze symfonicznej scena jest przedstawiana jak najbliżej oryginału. Mnie osobiście bardzo podoba się głębokość sceny. Bas nigdy nie ociąga się zawsze żywo pulsuje. Nie ma tu nadpobudliwości  i podkolorowania dźwięku jaką słyszałem ostatnio z cyfrowego wzmacniacza. Jeśli tylko nagranie jest dobrze zrealizowane to wzmacniacz zaprezentuje je takie jak powinno być bez żadnych dodatkowy zniekształceń a scena będzie naprawdę zachwycająca.

Tyle co do odbioru dźwięku. Wzmacniacz, który zaprezentowałem ma jeszcze mniejsze zniekształcenia niż ten lampowiec z linku poniżej.

Technikalia dla porównania z drogim lampowym wzmacniaczem Line Magnetic LM508ia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Dla 1 W

THD=0,34%

druga harmoniczna o 0,33%

trzecia ok 0,03%

 

Słuchałeś kiedyś tej lampy lm508 albo porównywałeś? Moim zdaniem odleciałeś panie😄😉

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez trueman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, trueman napisał:

Słuchałeś kiedyś tej lampy lm508 albo porównywałeś? Moim zdaniem odleciałeś panie😄😉

Nikt nie odleciał. Pomiary są realne. Zapraszam z tą lampką do siebie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomiary swoją drogą a granie swoją. Do tego wszystko zależy, kto jakie ma kolumny. Czasami świetny wzmacniacz potrafią "zabić" niedobrane kolumny a właściciel stwierdzi odwrotnie, że to wina wzmacniacza. Aby to zagrało to "... do tanga trzeba dwojga. Zgodnych ciał i chętnych serc":)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, kinimod napisał:

Nikt nie odleciał. Pomiary są realne. Zapraszam z tą lampką do siebie.

To jeśli mówimy o pomiarach tak szczerze to padaka. Jeśli chodzi tylko o pomiary, dźwiękowo nie wiem? Pewnie masz na imię Eugenius co zrobił wzmacniacz za parę stów i gra lepiej. No i pewnie nikt jeszcze nie wpadł na taki pomysł jak ty 😄 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
52 minuty temu, trueman napisał:

To jeśli mówimy o pomiarach tak szczerze to padaka. Jeśli chodzi tylko o pomiary, dźwiękowo nie wiem? Pewnie masz na imię Eugenius co zrobił wzmacniacz za parę stów i gra lepiej. No i pewnie nikt jeszcze nie wpadł na taki pomysł jak ty 😄 

Ja ta nie odlatuję do kolorowego świata pięknie wyglądających wzmacniaczy i grubych portfeli dla słuchający oczami i pieniążkami. Padaka to tylko twoje niezrozumienie tematu. Zbuduj sobie i porównaj do tych twoich hi - endów za parę stów panie gieniu.

Godzinę temu, ampman napisał:

Pomiary swoją drogą a granie swoją. Do tego wszystko zależy, kto jakie ma kolumny. Czasami świetny wzmacniacz potrafią "zabić" niedobrane kolumny a właściciel stwierdzi odwrotnie, że to wina wzmacniacza. Aby to zagrało to "... do tanga trzeba dwojga. Zgodnych ciał i chętnych serc":)

Tak to już jest w tym świecie. Trudne do napędzenia kolumny nie da się  połączyć z lampą.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, kinimod napisał:

Ja ta nie odlatuję do kolorowego świata pięknie wyglądających wzmacniaczy i grubych portfeli dla słuchający oczami i pieniążkami. Padaka to tylko twoje niezrozumienie tematu. Zbuduj sobie i porównaj do tych twoich hi - endów za parę stów panie gieniu.

No kto zabroni porównywać pomiary wzmacniaczy tranzystorowych do lampowych 😄🤣 jesteś Eugenius bo zbliżyles się do lampy. Serio? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I się zaczyna , kocham to forum.

Allmr czy aby na pewno słuchałeś kiedyś Jolidy?

jaeyez zakończ czytanie tego wątku na ""

Dziękuje wszystkim za odpowiedzi. Jeżeli chodzi o Ushery i 300B, to raczej Ushery docelowo będą w sypialni z Linn'em ale ciekawi mnie po prostu jak zagrają z lampą, wiem, że skuteczność nie taka jak być powinna do lampy, natomiast kiedyś pisali o tym połączeniu, że niby zagrały super. Co do składowych moich podłogówek to zapewne dla większości tu profanacja bo zrobiłem sobie podłogówki oparte o caraudio JL Audio C3-650 a to wszystko dlatego, gdyż te głośniczki mnie oczarowały przestrzenią i dołem (muszę dorobić do nich jeszcze lepsze pudła). Docelowo jak będzie już lampa mam plan zebrać budżet na coś pod lampę. Na temat hybrydy też myślałem, ale posiadam obecnie dwa wzmacniacze i idąc tą drogą bardziej bym już szukał pre na lampach do obecnych. Yaqina MS-90B jak najbardziej biorę pod uwagę i bardzo dziękuję za zaproszenie do Pabianic. Synthesis Roma 96DC+ faktycznie za fajną cenę i z super wyposażeniem na pokładzie, jednak jak pisałem wcześniej budżet będzie pod koniec roku więc ta aukcja niestety odpada, choć kusi. Akajak, dzięki za podrzucenie Jolidy 502, wezmę ją pod uwagę. RobG1974 i Seyv, bardzo Wam dziękuję za zaproszenia, zweryfikuje w domu plany na piątek i jak się uda to skorzystam z zaproszenia Roberta. Bardzo się cieszę, że ktoś z okolic ma podobne zamiłowania.

No i jeżeli ktoś proponuje odsłuchy to zawsze warto skorzystać. Na tym forum wielu użytkowników wypowiada się na podstawie przeczytanych opinii, które wypowiedział ktoś na podstawie również przeczytanych i tak to niestety działa.

pozdrawiam wszystkich

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.