Skocz do zawartości
IGNORED

Wybór ATC?


Misio38
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

To nie są kolumny dla niego. Pisał, ze słucha metalu. Cicho?

Ciche słuchanie 11 na słabym wzmacniaczu to jest katastrofa do kwadratu 🙂 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega Misio niestety już się sam zapętlił... wiele osób tłumaczy, że będzie kicha ale Misio jakoś brnie w swoje... a może i dobrze?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

w końcu kompletny system:)             Geodezja - Geologia - Górnictwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto jednak osobiście się przekonać czy rzeczywiście byłoby aż tak złe to połączenie zwłaszcza że ten Cyrus jest całkiem poręczny to pod pachę go i jazda do Gdyni 😉 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„We read to know we are not alone.“  C.S. Lewis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytam o ATC nie o Cyrusa, a pytam tylko dlatego, że w Gdansku i okolicach nie widzę sklepu sprzedające go sprzęt ATC. Inaczej bym nie pytał. A znam w miarę tylko droższe ATC.

7 godzin temu, essewissa napisał:

Pisał, ze słucha metalu. Cicho?

Uważam, że słucham normalnie. Nie tylko metalu. Najgłośniej to tak, że można spokojnie rozmawiać i tak żeby kot nie miał dyskomfortu. Często kot leży mi na kolanach i słucha ze mną. Sytuacja z choćby wczoraj.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

7 godzin temu, meloV8 napisał:

To nie jest ta sama skala dźwięku, motoryka, lekkość, szybkość, energia i drive. 

 

kot-kotek-chcialbym-nabyc-roczny-abonament-fitness-club-pietro-wyzej-tu-jest-cukiernia-ja-wiem.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Misio38

Byś mógł mnie obrazić, najpierw muszę cenić Twoje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, piotrek7 napisał:

A Sopot to nie Trójmiasto? 

A kto w Sopocie ma? Bo ja nie widzę.

Edit. Chodzi ci o Premium Sound? Widzę, że tylko elektronikę w postaci jednego wzmaka czy czegoś tam mają, a i to w outlet.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Misio38

Byś mógł mnie obrazić, najpierw muszę cenić Twoje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To audiofile sluchaja teraz metalu obserwujac taniec lekkich "goryli" i Chlop a chlopem a baba z baba maja spac?? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez limono
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Misio38 napisał:

Pytam o ATC nie o Cyrusa, a pytam tylko dlatego, że w Gdansku i okolicach nie widzę sklepu sprzedające go sprzęt ATC. Inaczej bym nie pytał. A znam w miarę tylko droższe ATC.

Uważam, że słucham normalnie. Nie tylko metalu. Najgłośniej to tak, że można spokojnie rozmawiać i tak żeby kot nie miał dyskomfortu. Często kot leży mi na kolanach i słucha ze mną. Sytuacja z choćby wczoraj.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

kot-kotek-chcialbym-nabyc-roczny-abonament-fitness-club-pietro-wyzej-tu-jest-cukiernia-ja-wiem.jpg

Dlatego ci pisałem. Zapytaj dystrybutorami to najszybsza droga.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Misiu, SCM 11 są wyraźnie cieplejsze od SCM7 więc kot 🐱 prędzej zaakceptuje większy monitor. Jednak jeśli lubisz mocno oddane blachy, ich atak w metalu to SCM 11 nie będą dobrym wyborem.  Na ten metraż osobiście wybrałbym scm 11. A i ostatnią rzeczą jaką można powiedzieć o głośnikach scm11 to to, że grają "sucho". Scm 11  są wyjątkowo mocno nasycone, gęste, organiczne i ciepłe na średnicy, z miękką i wycofaną górą pasma oraz delikatnie wyeksponowanym, ocieplonym dołem. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Adam 38

The Prodigy - No Good

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Adam 38 napisał:

Misiu, SCM 11 są wyraźnie cieplejsze od SCM7 więc kot 🐱 prędzej zaakceptuje większy monitor. Jednak jeśli lubisz mocno oddane blachy, ich atak w metalu to SCM 11 nie będą dobrym wyborem.  Na ten metraż osobiście wybrałbym scm 11. A i ostatnią rzeczą jaką można powiedzieć o głośnikach scm11 to to, że grają "sucho". Scm 11  są wyjątkowo mocno nasycone, gęste, organiczne i ciepłe na średnicy, z miękką i wycofaną górą pasma oraz delikatn

Może masz zmulony wzmacniacz, albo źródło. Z dobrą elektroniką jest wrażenie dużej szczegółowości, dźwięki są powycinane, wyraźne, do tego budują duże źródła pozorne, jest wrażenie dużego realizmu przekazu. Po odsłuchu ATC z dobrą elektroniką wydaje się, że reszta kolumn jest zmulona. Do tego wysunięta średnica, bardzo komunikatywne granie, uzależniające.

Tylko to jest takie oszustwo ATC, dźwięk jest szczegółowy, ale ma mniejszą rozdzielczość. Dźwięk jest wycięty żyletką, ale jest dość jednorodny, uchodzą drobne szczegóły, dźwięki z tła. Test Audio jest bardzo dobry, bo tam jest  podsumowanie, że słuchać wszystko .... co chcesz usłyszeć. 🙂 Trudno za to winić  ATC, ja też czasem się zastanawiam nad tym czy ta filozofia dźwięku atc nie jest tą właściwą.

To  są bardzo "uzależniające" kolumny, raz posłuchasz z dobrą elektroniką i jesteś "więźniem" firmy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, essewissa napisał:

do tego budują duże źródła pozorne, jest wrażenie dużego realizmu przekaz

To fakt.

A z tymi wzmacniaczami to już nie chce mi się polemizować. Niech każdy sam sprawdza i wybiera pamiętając jednak, że z monitora na piętnastce choćby z Gryfem nie dostanie super dynamiki itp. a i rozdzielczość w niskiej serii ATC to nie jest to na czym najbardziej zależało producentowi. Jedno jest pewne, ATC scm 11 nie są "suche", ostre, rozjaśnione czy męczące na dłuższą metę. Chyba, że kogoś męczy ciepło czy zmiękczone kontury. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Adam 38

The Prodigy - No Good

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, że warunkiem jest żeby to były ATC ale jak będziesz miał okazję gdzieś posłuchać monitorów Elac`a, to pod muzykę typu metal bardzo polecam. Warto sięgnąć po starsze konstrukcje np. BS243, 244, bo nowe serie są wg mnie jakoś "niefortunnie" zestrojone. Pojechałem kiedyś posłuchać Carin i Vela i bardzo mocno się rozczarowałem. Mój znajomy miał model bs123 spięty ze starym wzmacniaczem Marantz`a i grało to tak, że szczęka opadała. Mam nadzieje, że Elac wróci do wcześniejszej prezentacji dźwięku, bo sam bym się skusił na jakieś monitorki do nich.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez lowfi81
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nic. Muszę sam posłuchać. Wracam do innego pytania. Czy starsza wersja ATC 7 lub 11 mocno się różni od aktualnej?

Boję się rezonansów głośników metalowych ze względu na kota dlatego odpadają ELAC. Jakbym chciał metalowe głośniki to bym wziął któreś Klipsch ze złotymi membranami. Takiej precyzji nie słyszałem u nikogo innego. Aż nienaturalna.

4 godziny temu, essewissa napisał:

Może masz zmulony wzmacniacz, albo źródło. Z dobrą elektroniką jest wrażenie dużej szczegółowości, dźwięki są powycinane, wyraźne, do tego budują duże źródła pozorne, jest wrażenie dużego realizmu przekazu. Po odsłuchu ATC z dobrą elektroniką wydaje się, że reszta kolumn jest zmulona. Do tego wysunięta średnica, bardzo komunikatywne granie, uzależniające.

Tylko to jest takie oszustwo ATC, dźwięk jest szczegółowy, ale ma mniejszą rozdzielczość. Dźwięk jest wycięty żyletką, ale jest dość jednorodny, uchodzą drobne szczegóły, dźwięki z tła. Test Audio jest bardzo dobry, bo tam jest  podsumowanie, że słuchać wszystko .... co chcesz usłyszeć. 🙂 Trudno za to winić  ATC, ja też czasem się zastanawiam nad tym czy ta filozofia dźwięku atc nie jest tą właściwą.

To  są bardzo "uzależniające" kolumny, raz posłuchasz z dobrą elektroniką i jesteś "więźniem" firmy.

To mi pasuje. Dźwięki tła o ile chcę ich słuchać mam w słuchawkach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Misio38

Byś mógł mnie obrazić, najpierw muszę cenić Twoje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Adam 38 napisał:

Misiu, SCM 11 są wyraźnie cieplejsze od SCM7 więc kot 🐱 prędzej zaakceptuje większy monitor. Jednak jeśli lubisz mocno oddane blachy, ich atak w metalu to SCM 11 nie będą dobrym wyborem.  Na ten metraż osobiście wybrałbym scm 11. A i ostatnią rzeczą jaką można powiedzieć o głośnikach scm11 to to, że grają "sucho". Scm 11  są wyjątkowo mocno nasycone, gęste, organiczne i ciepłe na średnicy, z miękką i wycofaną górą pasma oraz delikatnie wyeksponowanym, ocieplonym dołem. 

Adam kompletna nieprawda... scm11 miałem dwa lata. Kliniczność precyzja suchość, bez tzw. planktonu, jeśli ktoś to lubi to tylko brać

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

w końcu kompletny system:)             Geodezja - Geologia - Górnictwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, slaaawek napisał:

Adam kompletna nieprawda...

A to przepraszam. Widocznie pomyliłem głośniki...

3 minuty temu, slaaawek napisał:

brać

Brać! Z tym się zgadzam, można je brać praktycznie w ciemno. Chyba, że musi być jeszcze bardzo ładnie dla oka to wtedy zostaje Sonus.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

The Prodigy - No Good

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe. Dla jednych kliniczne, dla innych zamulone.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Byś mógł mnie obrazić, najpierw muszę cenić Twoje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niewątpliwie końcowy efekt zależeć będzie przede wszystkim do jakiego wzmacniacza i źródła podepniemy nie tylko ATC ale każde kolumny dlatego odkrywczego nic nie napiszę bo zwyczajnie nieumiejętne (czyt. niewłaściwe) zestawienie SCM11 objawiło się w postaci klinicznego i suchego brzmienia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Tal

„We read to know we are not alone.“  C.S. Lewis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.