Skocz do zawartości
IGNORED

Gramofony: Teac kontra Pro-ject, przedwzmacniacze gramofonowe: Teac kontra Gold Note, "The Koln Concert": wydanie z 1975 roku kontra z 2010 roku


HTaudio
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Trwa już Tydzień z winylem w Htaudio:11-16 grudnia. Teac, Pro-Ject i Gold Note. "The Köln Concert".

Sednem tego wydarzenia jest porównanie sprzętu audio bo tak większość audiofili dokonuje zakupu -porównując.

Co porównujemy:

 

Warto w tym tygodniu odwiedzić Poznań i zajrzeć do naszego salonu audio (Poznań, ul. Namysłowska 17): www.htaudio.pl bo dla każdego przygotowaliśmy prezent: umycie do 5 płyt winylowych myjką ultradźwiękową bezpłatnie.

 

teac_project5.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy

Jestem ciekaw, jak wypadło porównanie Teac PE-505 i Gold Note PH10 ...?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Marcinus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie interesuje najbardziej gorącu tematostatnio w gramofonach jakim jest zbudowanie pełnego toru zbalansowanego.

Ja to zrobiłem na Thorensie, trochę tu pytałem na forum ale nikt inny się w to nie bawił.

Możliwość połączenia XLR pada w temacie jako pierwsza, niemal jako najważniejszy punkt programu, czy udało się Wam podłączyć tak gramofon, a jeśli tak to ciekaw jestem opinii o ewentualnym wpływie na dźwięk.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Audroc napisał:

Mnie interesuje najbardziej gorącu tematostatnio w gramofonach jakim jest zbudowanie pełnego toru zbalansowanego.

Ja to zrobiłem na Thorensie, trochę tu pytałem na forum ale nikt inny się w to nie bawił.

Możliwość połączenia XLR pada w temacie jako pierwsza, niemal jako najważniejszy punkt programu, czy udało się Wam podłączyć tak gramofon, a jeśli tak to ciekaw jestem opinii o ewentualnym wpływie na dźwięk.

Nie wiem czy mam w pełni zbalansowane połączenie ale u mnie wygląda to tak .

Ramię połączone z przedwzmacniaczem wtykiem mini xlr 5pin, od przedwzmacniacza MF Mxvynl do głównego pre kable już standardowo xlr .

Nawet nie testowałem czy wejście zbalansowane jest w czymś lepsze od wejść rca ale nie ma problemu mogę w przyszłości zrobić porównanie 😃

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
35 minut temu, Bartek Bartoszewski napisał:

Nie wiem czy mam w pełni zbalansowane połączenie ale u mnie wygląda to tak .

Ramię połączone z przedwzmacniaczem wtykiem mini xlr 5pin, od przedwzmacniacza MF Mxvynl do głównego pre kable już standardowo xlr .

Nawet nie testowałem czy wejście zbalansowane jest w czymś lepsze od wejść rca ale nie ma problemu mogę w przyszłości zrobić porównanie 😃

Niestety ten pre nie ma wejść XLR. Najtańszy Musical Fidelity zbalansowany w całości łącznie z wejściem kos,tuje około 10kzł.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma wejście mini xlr i jak tam jest kabel podłączony to na froncie zapala się dioda balanced 😃

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też kiedyś chciałem taki tor stworzyć, ale trzeba byłoby kupić gramofon z możliwością podłączenia kabla XLR, i do tego przedwzmacniacz zbalansowany. Koszty mnie przeraziły. Poza tym dealer bardzo dobrych gramofonów (i drogich) dps stwierdził, że gdyby XLR coś pomagał, to by ta firma to oferowała. Podobno nie ma różnicy. Ale nie testowałem niestety...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kluczowym elementem toru zbalansowanego jest zastosowanie wkładki MC. Na wkładce MM nie uzyska się polepszenia brzmienia. Za czasopismem Audio: 

"Problem polega na tym, że absolutna większość wkładek MM ma (zabezpieczający przed przydźwiękami) wewnętrzny ekran, do którego (także wewnątrz obudowy) zwierane są masowe żyły obydwu kanałów, co na tym etapie przekreśla dalszy bieg sygnału zbalansowanego.

Od tego ograniczenia wolne są wkładki MC, stąd producenci gramofonów z wyjściami zbalansowanymi wskazują na konieczność stosowania wkładek z ruchomymi cewkami."

Może dlatego jak ktoś napisał jakiś dealer drogich gramofonów twierdził, że gdyby to coś dawało to ten producent by to zastosował. Niestety nie jest to prawda bo podobnie myśląc każdy producent sprzętu audio dokłada podstawowy kabel zasilajacy...bo przecież gdyby kable zasilające miały wpływ na brzmienie to prducenci dawali by lepsze 😞

 

Po świętach zrobimy testy na gramofonie Teac TN-5BB i przedwzmacniaczu Teac 505x i porównamy oba rodzaje połączeń.

Wracając do porównań przedwzmacniaczy gramofonowych Teac PE-505x i Gold Note PH10 nie ma łatwej odpowiedzi, który jest lepszy. Jak przy gramofonach wszyscy goście stwierdzili, że droższe (trzykrotnie) gramofony brzmią zdecydowanie lepiej niż te tańsze i warto dopłacić to tutaj zdania były podzielone. Dodatkowo niektórym na jednej płycie podobał się bardziej Gold Note to na innej Teac. Trzeba samemu ich posłuchać i porównać. Teac wydaje się bardziej rozdzielczy a Gold Note bardziej "plastyczny".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
W dniu 17.12.2023 o 00:07, Hiacynt napisał:

Też kiedyś chciałem taki tor stworzyć, ale trzeba byłoby kupić gramofon z możliwością podłączenia kabla XLR

XLR to jest tylko rodzaj wtyku/gniazda i w  zasadzie każdy gramofon jest zbalansowany

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Marcinus napisał:

XLR to jest tylko rodzaj wtyku/gniazda i w  zasadzie każdy gramofon jest zbalansowany

Tak, oczywiście, ale jak dalej sygnał idzie przez RCA, to traci tę cechę...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
8 godzin temu, Hiacynt napisał:

Tak, oczywiście, ale jak dalej sygnał idzie przez RCA, to traci tę cechę...

No właśnie niekoniecznie.

W dniu 17.12.2023 o 00:07, Hiacynt napisał:

gdyby XLR coś pomagał, to by ta firma to oferowała

Jak już wcześniej napisałeś, nie ma zbytniego sensu tego roztrząsać 🙂 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Marcinus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Marcinus napisał:

No właśnie niekoniecznie.

W takim razie nie bardzo to rozumiem, może wyjaśnij, proszę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
Teraz, Hiacynt napisał:

W takim razie nie bardzo to rozumiem, może wyjaśnij, proszę.

Zbalansowane, po polsku symetryczne. Teoretycznie można to puścić przez RCA, z tym że potrzebna byłaby osobna żyła do "masy"

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, HTaudio napisał:

Od tego ograniczenia wolne są wkładki MC, stąd producenci gramofonów z wyjściami zbalansowanymi wskazują na konieczność stosowania wkładek z ruchomymi cewkami."

A dlaczego wkładki MC nie mają ochrony przed przydźwiekami? Nie występują one w nich, czy jak?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Byś mógł mnie obrazić, najpierw muszę cenić Twoje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 17.12.2023 o 00:07, Hiacynt napisał:

Też kiedyś chciałem taki tor stworzyć, ale trzeba byłoby kupić gramofon z możliwością podłączenia kabla XLR, i do tego przedwzmacniacz zbalansowany. Koszty mnie przeraziły. Poza tym dealer bardzo dobrych gramofonów (i drogich) dps stwierdził, że gdyby XLR coś pomagał, to by ta firma to oferowała. Podobno nie ma różnicy. Ale nie testowałem niestety...

To dziwnie odpowiedział bo praktycznie każdy sprzęt hiendowy ma XLRy. Z tego co tu ludzie piszą i co sam zaobserwowałem na wszelkich wieloletnich odsłuchach i u siebie na swoim sprzęcie po podpieciu tymi kablami poprawia się dosłownie wszystko od sceny po dokładność i wybrzmienia.

Do tego wkładki MC z założenia są zbalansowane tylko w zwykłych gramiakach nie można było tego wykorzystać.

W dniu 21.12.2023 o 21:29, Marcinus napisał:

No właśnie niekoniecznie.

Jak już wcześniej napisałeś, nie ma zbytniego sensu tego roztrząsać 🙂 

Jest jest sens to roztrząsać bo wszystkie firmy oferujące sprzęt hiendowy proponują i umożliwiają połączenia zbalansowane.

Podsumowując- są tu ludzie udowadniający że są w stanie usłyszeć różnicę między kablem za 100zł a tym za 100kzł.

W tym momencie każdą sąsiadka słuchając z tzw. Przedpokoju usłyszy różnicę między podłączeniem RCA a XLR.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
10 godzin temu, Audroc napisał:

W tym momencie każdą sąsiadka słuchając z tzw. Przedpokoju usłyszy różnicę między podłączeniem RCA a XLR.

Gratuluję poczucia humoru 😂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 miesiące temu...
W dniu 21.12.2023 o 12:23, HTaudio napisał:

Po świętach zrobimy testy na gramofonie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) i

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )  i porównamy oba rodzaje połączeń.

I jak te testy wypadły? Mam ten gramofon i pre i nie mogę uzyskać dźwięku po XLR. Wkładka oczywiście MC. Testowane na 3 różnych. Po RCA gra. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A cóż to za durny temat? Przecież - wiadomo.

Mam i Mjemeckie i Amerykanckie i Fransuskje, a nawet i Dżaponskie wydanie tej wybitnej płyty. Ba - mam nawet to i z Dedeeru, Amigi. Winyle.

.....

Kiedyś, moja była, pyta - po co ci to?

Aaaa .  .- tak sobie zbieram 😄🤭....

 

 

Bo to najlepsza płyta świata.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
W dniu 21.12.2023 o 12:23, HTaudio napisał:

Wracając do porównań przedwzmacniaczy gramofonowych Teac PE-505x i

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )  nie ma łatwej odpowiedzi, który jest lepszy. Jak przy gramofonach wszyscy goście stwierdzili, że droższe (trzykrotnie) gramofony brzmią zdecydowanie lepiej niż te tańsze i warto dopłacić to tutaj zdania były podzielone. Dodatkowo niektórym na jednej płycie podobał się bardziej Gold Note to na innej Teac. Trzeba samemu ich posłuchać i porównać. Teac wydaje się bardziej rozdzielczy a Gold Note bardziej "plastyczny".

NIe wiele z tego się dowiedzieliśmy, prócz tego, ze należy "samemu ich posłuchać". Dlatego z kolegą @K8v8M zrobiliśmy sobie takie porównanie. Nasze wnioski były jednak inne. Może wpływ na to miał fakt, że PH10 był połączony z PSU.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Marcinus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. Mi się dźwięk z ph10 bardziej podobał. Mimo że jakby mniej basu dawał. Aczkolwiek uważam że powinniśmy zrobić porównania korzystając z wejścia XLR w teac.  Nie wiem czy przełożyłoby się to na jakąś różnicę w dźwięku ale dobrze bylobu to zweryfikować. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 21.12.2023 o 12:23, HTaudio napisał:

Teac wydaje się bardziej rozdzielczy a Gold Note bardziej "plastyczny".

Czy mógłbym poprosić o przetłumaczenie tego???

Rozdzielczy, plastyczny.... co jeszcze ktoś wymyśli żeby sobie dodać "profesjonalizmu" ???

W dniu 1.04.2024 o 17:03, Marcinus napisał:

NIe wiele z tego się dowiedzieliśmy, prócz tego, ze należy "samemu ich posłuchać"

Z tej wypowiedzi nie dowiedzilismy sie nic i nic z niej tak naprawdę ne wynika.

Zwykły bełkot "profesjonalyyyyysty" 🙂

W dniu 21.12.2023 o 12:23, HTaudio napisał:

Po świętach zrobimy testy na gramofonie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) i

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )  i porównamy oba rodzaje połączeń.

Coś długo te testy trwają. 🤣

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
5 minut temu, Andrzej100 napisał:

Czy mógłbym poprosić o przetłumaczenie tego???

Rozdzielczy, plastyczny.... co jeszcze ktoś wymyśli żeby sobie dodać "profesjonalizmu" ???

Z tej wypowiedzi nie dowiedzilismy sie nic i nic z niej tak naprawdę ne wynika.

Zwykły bełkot "profesjonalyyyyysty" 🙂

Coś długo te testy trwają. 🤣

Jeśli przyszedłeś tutaj trollować, to muszę Cię zmartwić, iż raczej długo to nie potrwa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, Marcinus napisał:

Jeśli przyszedłeś tutaj trollować, to muszę Cię zmartwić, iż raczej długo to nie potrwa.

Dl;aczego nazywasz to trollowaniem?

Czy napisalem coś nieprawdziwego?

To, ze że HTaudio jest partnerem, czyli płaci AS, chyba nie tlumaczy ich ignorancji.

40 minut temu, Andrzej100 napisał:

Z tej wypowiedzi nie dowiedzilismy sie nic i nic z niej tak naprawdę ne wynika.

Zwykły bełkot "profesjonalyyyyysty" 🙂

Moze po prostu nie zrozumiałeś jakiej wypowiedzi dotyczyła moja odpowiedź, ułatwię - dotyczytło to przytoczonej przez Ciebie wypowiedzi HTaudio:

 

W dniu 21.12.2023 o 12:23, HTaudio napisał:

Wracając do porównań przedwzmacniaczy gramofonowych Teac PE-505x i

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )  nie ma łatwej odpowiedzi, który jest lepszy. Jak przy gramofonach wszyscy goście stwierdzili, że droższe (trzykrotnie) gramofony brzmią zdecydowanie lepiej niż te tańsze i warto dopłacić to tutaj zdania były podzielone. Dodatkowo niektórym na jednej płycie podobał się bardziej Gold Note to na innej Teac. Trzeba samemu ich posłuchać i porównać. Teac wydaje się bardziej rozdzielczy a Gold Note bardziej "plastyczny".

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.