Skocz do zawartości
IGNORED

Mała strefa odsłuchu w dużym pokoju - jaka wielkość kolumn ?


Rafalll
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

30 minut temu, audioburak napisał:

Pewnie masz rację, ale żeby nie było jakiegoś skandalicznego mezaliansu,

z tym Arcamem, to poniżej SF Lumina III, albo V nie powinno się schodzić ...

Mam nadzieję, że żona tego nie przeczyta ... Po tym jak spadła cena Arcama marzył mi się taki zestaw Arcam SA 30 + Polk Audio Reserve R700 ... tak aby było super stereo i dobra namiastka kina domowego. Ale nie wiem czy przy takim rozstawie kolumn (trójkąt równoboczny 2-2,5m i kolumy dość blisko ściany) to nie będą pieniądze wyrzucone w błoto. W porywach miałbym możliwość przeznaczyć na taki zestaw max. 16 000 zł (o ile dostał bym odpowiedni rabat w sklepie za zakup całego zestawu)

Co o tym sądzicie (przy uwzględnieniu opisanych wcześniej warunków i oczekiwań do dźwięku) ?

21 minut temu, szymon1977 napisał:

Jedno z drugim nie ma nic wspólnego.

A wszyscy mówią, że ma ... zaczynam już głupieć 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Rafalll
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, Rafalll napisał:

A wszyscy mówią, że ma ... zaczynam już głupieć 

Z tego co wiem, reprodukcja sceny zależy głównie od akustyki, w dużej mierze od symetrii. Ściana za kolumnami na pewno nie jest atutem, ale czy głębokość sceny zależy od przestrzeni za kolumnami? Słynny pies Rogera Watersa szczekający jakby u sąsiada choćbyś kolumnę w rogu upchał nasuwa odpowiedź.

Napiszę to po raz trzeci: pouchaj tego co masz żebyś wiedział czego szukasz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez szymon1977

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dwa komplety głośników. Podłogowe do stereo oddalone od tylnej ściany o 80cm oraz monitory tej samej firmy przy samej ścianie jako fronty do kina domowego. Po przełączeniu na monitory i odsłuchu na nich materiału stereo scena staje się rozmyta i nijaka. Te same monitory postawione na podlogowkach czyli 80cm od ściany tworzą już normalną scenę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, szymon1977 napisał:

Z tego co wiem, reprodukcja sceny zależy głównie od akustyki, w dużej mierze od symetrii. Ściana za kolumnami na pewno nie jest atutem, ale czy głębokość sceny zależy od przestrzeni za kolumnami? Słynny pies Rogera Watersa szczekający jakby u sąsiada choćbyś kolumnę w rogu upchał nasuwa odpowiedź.

Napiszę to po raz trzeci: pouchaj tego co masz żebyś wiedział czego szukasz.

To jest oczywiste ... Ten wątek na Audio... ma być tylko dodatkowa pomocą a nie ostateczna wyrocznią

5 minut temu, przmor napisał:

Mam dwa komplety głośników. Podłogowe do stereo oddalone od tylnej ściany o 80cm oraz monitory tej samej firmy przy samej ścianie jako fronty do kina domowego. Po przełączeniu na monitory i odsłuchu na nich materiału stereo scena staje się rozmyta i nijaka. Te same monitory postawione na podlogowkach czyli 80cm od ściany tworzą już normalną scenę.

80 cm do przedniej czy do tylnej ścianki kolumny ??? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arcam SA 30 jest do kupienia u sąsiadów za Odrą za 6500 zł.

Nie wiem skąd taka różnica w cenie w porównaniu z naszymi sklepami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, klarad74 napisał:

Arcam SA 30 jest do kupienia u sąsiadów za Odrą za 6500 zł.

Nie wiem skąd taka różnica w cenie w porównaniu z naszymi sklepami.

A jak / gdzie najlepiej tam kupić żeby był fabrycznie zapieczętowany a nie jakiś powystawowy czy ze zwrotów (bo Polakom zwykle takie wysyłają)  i aby nie było problemów z realizacją gwarancji ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Rafalll
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu akurat nie pomogę. Ale kupowałem u nich wiele innych rzeczy i nigdy nie spotkałem się z jakimś szwindlem. Jeśli jest napisane że produkt nowy to chyba taki musi być.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, klarad74 napisał:

Tu akurat nie pomogę. Ale kupowałem u nich wiele innych rzeczy i nigdy nie spotkałem się z jakimś szwindlem. Jeśli jest napisane że produkt nowy to chyba taki musi być.

Powystawowy i ze zwrotów to często wg sprzedawcy sprzęt nowy a w praktyce dla kupującego jest to sprzęt używany tak samo jak ten kupiony na rynku wtórnym.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Rafalll napisał:

zaczynam już głupieć 

Żeby pozwolić Ci zgłupieć jeszcze bardziej (żart) przemyśl następujące kwestie:

1. Z jakimi poziomami głośności słuchasz najczęściej? Agresywne, koncertowe, głośne granie czy wieczorny chillout z muzyką w tle? A może średni poziom, taki żeby było słychać precyzyjnie, żeby muzyka przykryła inne odgłosy tła, ale bez dominacji, aby dało się normalnie rozmawiać? To pozwoli z grubsza określić typ wzmacniacza oraz rodzaj ZG.

2. Jak wiele czasu spędzasz z głową w sweetspocie? Pokój, w którym będzie grane nie jest gabinetem czy pokojem stricte odsłuchowym, ale pomieszczeniem w którym jak sam napisałeś - żyje się, czyli porusza, rozmawia, pichci coś, zjada, zmywa. Zestaw w takim pomieszczeniu to zawsze kompromis między funkcją "audiofilską" a użytkową. Dlatego może warto mniej skupić się na walorach prezentacji sceny stereo (tego co nazywasz "Przestrzenny, otaczający dźwięk") a bardziej na brzmieniu zestawu. Nie chodzi mi o to żeby olać ustawienie i prezentację stereo, tylko na tym żeby stopa to była stopa, gitary brzmiały jak gitary, skrzypki jak skrzypki a wokal był naturalny niezależnie w którym punkcie pomieszczenia jesteś. Chodzi o proporcje co da większą frajdę w codziennym słuchaniu.

3. Działaj praktycznie a nie teoretycznie. Koledzy dobrze radzą - najpierw ustaw swój stary zestaw w nowej akustyce, posłuchaj czego brakuje i co chciałbyś mieć inaczej. Potem szukaj w tym kierunku nowego sprzętu - o ile ingerencja w akustykę pomieszczenia jest niemożliwa z wiadomych przyczyn. Nie kupuj na podstawie opinii z netu, gwiazdek rekomendacji czy danych producenta. To może wyznaczyć kierunek poszukiwań, ale zanim kupisz posłuchaj tego u siebie. Potrwa to dłużej i może poniesiesz pewne koszty ale finalnie da większe zadowolenie niż kupienie w ciemno przykładowo Arcama bo ma Diraca i potaniał czy Polka bo ma BR w dół.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, spokojnie napisał:

Żeby pozwolić Ci zgłupieć jeszcze bardziej (żart) przemyśl następujące kwestie:

1. Z jakimi poziomami głośności słuchasz najczęściej? Agresywne, koncertowe, głośne granie czy wieczorny chillout z muzyką w tle? A może średni poziom, taki żeby było słychać precyzyjnie, żeby muzyka przykryła inne odgłosy tła, ale bez dominacji, aby dało się normalnie rozmawiać? To pozwoli z grubsza określić typ wzmacniacza oraz rodzaj ZG.

2. Jak wiele czasu spędzasz z głową w sweetspocie? Pokój, w którym będzie grane nie jest gabinetem czy pokojem stricte odsłuchowym, ale pomieszczeniem w którym jak sam napisałeś - żyje się, czyli porusza, rozmawia, pichci coś, zjada, zmywa. Zestaw w takim pomieszczeniu to zawsze kompromis między funkcją "audiofilską" a użytkową. Dlatego może warto mniej skupić się na walorach prezentacji sceny stereo (tego co nazywasz "Przestrzenny, otaczający dźwięk") a bardziej na brzmieniu zestawu. Nie chodzi mi o to żeby olać ustawienie i prezentację stereo, tylko na tym żeby stopa to była stopa, gitary brzmiały jak gitary, skrzypki jak skrzypki a wokal był naturalny niezależnie w którym punkcie pomieszczenia jesteś. Chodzi o proporcje co da większą frajdę w codziennym słuchaniu.

3. Działaj praktycznie a nie teoretycznie. Koledzy dobrze radzą - najpierw ustaw swój stary zestaw w nowej akustyce, posłuchaj czego brakuje i co chciałbyś mieć inaczej. Potem szukaj w tym kierunku nowego sprzętu - o ile ingerencja w akustykę pomieszczenia jest niemożliwa z wiadomych przyczyn. Nie kupuj na podstawie opinii z netu, gwiazdek rekomendacji czy danych producenta. To może wyznaczyć kierunek poszukiwań, ale zanim kupisz posłuchaj tego u siebie. Potrwa to dłużej i może poniesiesz pewne koszty ale finalnie da większe zadowolenie niż kupienie w ciemno przykładowo Arcama bo ma Diraca i potaniał czy Polka bo ma BR w dół.

BARDZO MĄDRE PYTANIA !  Nie pisałem o tym aby dodatkowo nie komplikować poszukiwań

Ad 1. Sprzęt będzie grał non-stop ... będę słuchał z foteli przed kolumnami, jedząc przy stole, robiąc coś przy kuchni itd.

Będzie to słuchanie ciche lub średnie, ale nigdy głośne. 

Ad 2. Sweet spot powinien być jak największy ... nie jestem typem audiofila, który w wąskim sweetspocie wsłuchuje się w każdy niuans dźwięku starając się nie poruszać głową 😉 ... powinno grać jak najlepiej na jakim największym obszarze ... 

Ad. 3 Jak najbardziej jest to dla mnie oczywiste. Ten wątek ma mi pomóc jedynie zawęzić poszukiwania. 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Rafalll
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Rafalll napisał:

BARDZO MĄDRE PYTANIA !  Nie pisałem o tym aby dodatkowo nie komplikować poszukiwań

Ad 1. Sprzęt będzie grał non-stop czas ... będą słuchał z foteli przed kolumnami, jedząc przy stole, robiąc coś przy kuchni ...

Będzie to najczęściej słuchanie ciche, trochę rzadziej średnie, a nigdy głośne. 

Ad 2. Sweet spot powinien być jak największy ... nie jestem typem audiofila, który w wąskim sweetspocie wsłuchuje się w każdy niuans dźwięku starając się nie poruszać głową 😉 ... powinno grać jak najlepiej na jakim największym obszarze ... 

Ad. 3 Jak najbardziej jest to dla mnie oczywiste. Ten wątek ma mi pomóc jedynie zawęzić poszukiwania. 

 

Może posłuchaj też mniej szablonowych rozwiązań. Sonus Faber Omnia albo 2x Sonos Era 300 z subem lub bez?

Kto wie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez spokojnie
literki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, spokojnie napisał:

Może posłuchaj też mniej szablonowych rozwiązań. Sonus Faber Omnia albo 2x Sonos Era 300 z subem lub bez?

Kto wie?

Tu miałbym problem psychologiczny (Sonos Era 300) 🙂  ... Ja jestem zwolennikiem ... wiem, wiem, to herezja 🙂 ... dużych ciężkich kolumn i ciężkich wzmacniaczy ... kiedyś było takie podejście, że sprzęt kupuje się na kilogramy ... dlatego wolał bym pozostać przy tradycyjnych konstrukcjach 🙂   

Jak zaglądam do środka np.  takiego  Musical Fidelity m6si za 10 - 12 tyś zł to ta pustaka wokoło transformatora jakoś odbiera mi chęć do zakupu 🙂 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zajrzałem do testu Arcama, to trochę cały kombajn nawet  z Dirac - korekcją

akustyki, którą można sobie przypisać do konkretnych wejść.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Napędzi chyba każde kolumny ( Reserve też 😉 ) więc trudno tu o krytykę.

Może ten ekskluzywny soundbar też ma swoje zalety, ale ja wolę klasyczne

wersje zestawu audio ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Rafalll napisał:

Ad 2. Sweet spot powinien być jak największy

Większy lub mniejszy, będzie na środku kanapy, a przy kuchni go nie znajdziesz.

3 godziny temu, Rafalll napisał:

Ad 1. Sprzęt będzie grał non-stop ... będę słuchał z foteli przed kolumnami, jedząc przy stole, robiąc coś przy kuchni itd.

Będzie to słuchanie ciche lub średnie, ale nigdy głośne. 

Dostrzegam tu pewną sprzeczność: słuchanie raczej ciche, oczekujesz sceny... w takiej roli lepiej sprawdzają się kolumny grające wyraziście i lekką V-ką(np moje B&W 606)... tylko, że takie granie na dłuższą metę męczy, a Ty piszesz non-stop, więc lepsze byłoby coś spokojnego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, szymon1977 napisał:

Większy lub mniejszy, będzie na środku kanapy, a przy kuchni go nie znajdziesz.

Dostrzegam tu pewną sprzeczność: słuchanie raczej ciche, oczekujesz sceny... w takiej roli lepiej sprawdzają się kolumny grające wyraziście i lekką V-ką(np moje B&W 606)... tylko, że takie granie na dłuższą metę męczy, a Ty piszesz non-stop, więc lepsze byłoby coś spokojnego.

Ad. 1 Oczywista oczywistość 

Ad.2. Większość czasu będę słuchał muzyki  jako tło, czyli raczej cicho ... a jak cicho to potrzebna nie tyle V-ka co U. To jakieś nieporozumienie z tą V-ką wśród audiofilów i branży ... V-ka to jest to co otrzymujemy przy regulacji dźwięku potencjometrami Bas i Sopran czyli profanacja dźwięku 😉 a U to podkreślenie (m.in. z uwagi na fizjologię słuchu jedynie samych skrajów) co jest pożądane bo dzięki temu odbieramy pełne pasmo. Można powiedzieć, że V-kę zapewnia kiepski sprzęt a U potrafi zapewnić tylko bardzo dobry. Nawet takie Klpische kłują w uszy przy 16 - 17 kHz a powyżej 18 już mają problem z odtwarzaniem liniowym 

A ponieważ praktycznie już nie ma wzmacniaczy z loudness ta takie U jest przy cichym odsłuchu (jako tło) potrzebne 

Ale to ja miałem tu szukać porad a nie ich udzielać ! 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Rafalll
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
39 minut temu, Rafalll napisał:

ponieważ praktycznie już nie ma wzmacniaczy z loudness ta takie U jest przy cichym odsłuchu (jako tło) potrzebne 

Koniec końców wniosek prawidłiwy.

41 minut temu, Rafalll napisał:

a jak cicho to potrzebna nie tyle V-ka co U. To jakieś nieporozumienie z tą V-ką wśród audiofilów i branży ... V-ka to jest to co otrzymujemy przy regulacji dźwięku potencjometrami Bas i Sopran czyli profanacja dźwięku 😉 a U to podkreślenie (m.in. z uwagi na fizjologię słuchu jedynie samych skrajów) co jest pożądane bo dzięki temu odbieramy pełne pasmo. Można powiedzieć, że V-kę zapewnia kiepski sprzęt a U potrafi zapewnić tylko bardzo dobry

images(3).jpeg.cd3ff8e9d1399ef085f031a56c01c877.jpeg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najdroższe Yamahy to nie, ale te ze średniej półki mają loudness i to regulowany.

Kilka modeli Denona chyba też.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, audioburak napisał:

Najdroższe Yamahy to nie, ale te ze średniej półki mają loudness i to regulowany.

Kilka modeli Denona chyba też.

Wiem ... Ale Denon PMA 1700 jest gorszy od PMA 1600 a nowa Yamaha RN 800 A ma dźwięk nie lepszy niż AS 701 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepszy to ma 2000 albo i wyższy, ale już bez loudnessa.

Fakt, że 701 nie oddaje tak dobrze ducha instrumentów z epoki ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć 🙂 Trochę opcji masz, koledzy też trochę popisali, więc jeśli masz takie możliwości, to przydałby się odsłuch 🙂 Udaj się do salonu audio (oczywiście zapraszamy również do nas), posłuchaj kilku zestawów i postaraj się jak najlepiej zapamiętać ich brzmienie. Ten, który zagra najlepiej, wypożycz do domu i sprawdź u siebie 🙂 Pozwoli Ci to w miarę określić jak zmienił się dźwięk i czego szukać. 

Na ten moment możemy jedynie gdybać w ciemno, czy Musical M2Si z Polk R600 to będzie dla Ciebie dobre rozwiązanie, czy może będziesz wolał jaśniejsze granie jak CXA61 😉 

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, Q21 napisał:

no, czy

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) z

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) to będzie dla Ciebie dobre rozwiązanie, czy może będziesz wolał jaśniejsze granie jak

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) 😉 

Jest mnóstwo testów i w każdym wszyscy chwalą M2Si i piszą "taaaaka przestrzeń" i (bardzo) dobry bas czyli dokładnie to o co mi chodzi ... Ale oprócz tego w teście Audio dla M2si a potem dla M3si wyszły baaardzo wysokie szumy i potwierdzają to ludzie na forach, że mocno słychać szumy i transformator ...

... i ponownie zgłupiałem 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Rafalll
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe, ja właśnie w swoim wątku też zgłupiałem i zostawiam tak jak jest 🙂

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Q21 napisał:

Cześć 🙂 Trochę opcji masz, koledzy też trochę popisali, więc jeśli masz takie możliwości, to przydałby się odsłuch 🙂 Udaj się do salonu audio (oczywiście zapraszamy również do nas)

PS Macie fajny sklep ... nie moglibyście założyć filii także w Warszawie ? 🙂 

Trochę daleko do Was 😉

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Rafalll napisał:

Większość czasu będę słuchał muzyki  jako tło, czyli raczej cicho

Czyli nie będziesz słuchał muzyki a przebywał w pomieszczeniu gdzie gra muzyka.
Do takich celów wystarczy soundbar + subwoofer.
 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Sprzęt studyjny i oprogramowanie studyjne. Edytory, sekwencery, stacje robocze (DAW), authoring, stoły, maszyny i linie replikacyjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, szymon1977 napisał:

Hehe, ja właśnie w swoim wątku też zgłupiałem i zostawiam tak jak jest 🙂

 

Jest coś takiego jak tablica detektywistyczna ... z takim zdjęciami, szpilkami i sznurkami 🙂

3 godziny temu, audioburak napisał:

Lepszy to ma 2000 albo i wyższy, ale już bez loudnessa.

Fakt, że 701 nie oddaje tak dobrze ducha instrumentów z epoki ...

Ta Yamaha AS 701 ma chyba najlepszy stosunek jakości do ceny z całej ich oferty ... generalnie dość chwalony sprzęt 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cabasse Rialto lub pearl Akoya, B&W Formation Duo lub monitory aktywne sredniego pola z  bassreflexem z przodu lub obudowa zamknieta.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Głupota – niedostatek rozumu przejawiający się brakiem bystrości, nieumiejętnością rozpoznawania istoty rzeczy, związków przyczynowo-skutkowych, przewidywania i kojarzenia. Charakteryzuje się pychą, śmiałością, podejrzliwością, niskim lub nieistniejącym samokrytycyzmem, niezdolnością do zdziwienia, dążnością do ekspansji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tego "fajnego sklepu" masz poniżej 2 h i to wygodną szosą, tak, że to tylko

"troszkę daleko" 😉 . Ja jeździłem 150 km do Łomży ( k. Piątnicy 😉 ) po budowach

i zamkniętych odcinkach. Ale najważniejsze - warto było ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, Rafalll napisał:

PS Macie fajny sklep ... nie moglibyście założyć filii także w Warszawie ? 🙂 

Trochę daleko do Was 😉

Półtorej godzinki, salon znajduje się kilka minut od zjazdu z trasy 🙂 Na miejscu mamy parking dla klientów, dobrą kawę 😉 Zapraszam 🙂 Filia w Warszawie na razie się nie zapowiada 😉 

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 6.01.2024 o 21:16, piotrek7 napisał:

Z Kambodżą dostaniesz raczej lekko, łatwo i na dłuższą metę nieprzyjemnie

Piotrze mała dygresja ale jednak trochę w temacie…zastanawia mnie dlaczego tak bardzo negujesz wzmacniacze od CA ? Nie tylko w tym poście. Wiele razy ktos pyta np. o serie CXA i strasznie negatywnie piszesz że nie ma masy i kontroli czy wypełnienia. Ogólnie że to słabe jakościowo wzmaki.
Nie wiem czy miałeś ten wzmacniacz… tego nie doczytałem w Twoich postach.

Ogólnie w tej cenie to bardzo dobry sprzęt.....jesli oczywiście porównujesz do 2x albo 3x droższych to można tak opisywać jak Ty to robisz ale jednak Twoje opisy wyglądają jak dziwne uprzedzenie do tej firmy.
Może miałeś jakąś przykrą historię z ta marką i masz teraz "nie sprawiedliwy" osąd.

Forum czyta sporo ludzi i wielu żółtodziobów wyrabia sobie opinie właśnie po postach bardziej zasłużonych forumowiczów którzy są aktywni.
Sam miałem przez ost 2 lata np. Yamahe rn803d, Arcam SA20, SA30 (tylko wypożyczony) potem Fidelity M2si, Atolla IN80SE, Roksana K3 i Naim Atom i te dwa ostatnio najlepiej wspominam.

Teraz obecnie właśnie mam CXA81 po dość długich poszukiwaniach i testach …bardzo fajna barwa dźwięku szczególnie jeśli z odpowiednimi kolumnami zestawimy. Kontrola przy basowych utworach (na samym wzmaku bez suba) również jak za cene <5000zł za nowy wzmacniacz z DAC'kiem też super.

…….i pewnie zmiennie za jakiś czas bo lubię sprzęt zmieniać - świat audio jest zbyt piękny żeby ograniczać się do jednej marki czy modelu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.