Skocz do zawartości
IGNORED

MF 5si/6si vs Caspian M2 do Focal Aria 926?


Bacziwo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Który ze wzmacniaczy lepiej zgra się z Focal Aria 926?

1. Musical Fidelity M5si 

2. Musical Fidelity M6si

3. Roksan Caspian M2

 

Źródło: Wiim Pro Plus

Pokój: 25 mkw otwarty na kuchnię 15 mkw.

Muzyka: Przeróżna, najczęściej hip hop, elektronika, soul ale i rock się zdarzy. System musi być uniwersalny.

Porównywałem kiedyś w salonie na kolumnach Piega Classic 7.0 MF 5si z Caspianem. Oba mi się bardzo podobały z lekka przewaga caspiana. Dźwięk z niego wydawał się bardziej bogaty, ciekawszy ale różnica nie była duża.

Tylko MF 5si ma znacznie większą moc i pytanie jak z wydajnością Caspiana M2? W pełni wysteruje Arie 926 i inne trudniejsze kolumny typu duże Dynaudio?

M6si nie słuchałem. Jak to znim jest w porównaniu do M5si? Będzie jaśniejszy?

Obecnie mam Denona Pma 900hne i brakuje i w nim kontroli basu i gęstości trochę. Mocniejszego i pełniejszego brzmienia.

Odsłuchy planuje ale mogę też kupić od razu jak dobra oferta wpadnie.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, Bacziwo napisał:

Focal Aria 926?

Już nic lepszego nie było? Jeden z najgorszych współczynników jakości dźwięku/wykonania do ceny. Już wolałbym Pylona

A z innej beczki. Roksan i MF to doskonałe wzmacniacze ale o innym stylu grania. O przewadze któregokolwiek z nich może decydować jedynie subiektywna ocena jakości dźwięku w połączeniu z odpowiednio dobranymi głośnikami 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, piotrek7 napisał:

Już nic lepszego nie było? Jeden z najgorszych współczynników jakości dźwięku/wykonania do ceny. Już wolałbym Pylona

A z innej beczki. Roksan i MF to doskonałe wzmacniacze ale o innym stylu grania. O przewadze któregokolwiek z nich może decydować jedynie subiektywna ocena jakości dźwięku w połączeniu z odpowiednio dobranymi głośnikami 

 

Kupiłem nówki z Francji za 5700 zł za parę i uważam, że w tej cenie są bardzo spoko. Pylony miałem i nie podzielam takiej opinii.

O wzmacniacze pytałem pod kątem wydajności głównie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
50 minut temu, Bacziwo napisał:

M6si nie słuchałem. Jak to znim jest w porównaniu do M5si? Będzie jaśniejszy?

M5si jest jaśniejszy od m6si. M6si jest cieplej grajacy, m5si bardziej neutralnie, słuchałem m6si z Focalami, za dobrze to nie wypadło połączenie, ale głównie ze względu na F A 926.

Osoba u której słuchałem miała, bardzo trudne warunki akustyczne i tam nie wiem co by nie postawić byłoby problematyczne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, każdy z tych trzech wzmacniaczy to bardzo dobra opcja pod Arie. Wszystkie po cieplejszej stronie, z łagodniejszą, ale naturalną górą. Mamy wszystkie trzy u siebie, zapraszamy na odsłuch 🙂 Osobiscie uważam, że jeśli nie potrzebujesz wbudowanego DACa, to Caspian M2 jest najlepszą opcją. 

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
41 minut temu, Q21 napisał:

Cześć, każdy z tych trzech wzmacniaczy to bardzo dobra opcja pod Arie. Wszystkie po cieplejszej stronie, z łagodniejszą, ale naturalną górą. Mamy wszystkie trzy u siebie, zapraszamy na odsłuch 🙂 Osobiscie uważam, że jeśli nie potrzebujesz wbudowanego DACa, to Caspian M2 jest najlepszą opcją. 

Tylko pytanie jak z wydajnością Caspiana? Gdybym zmienił Arie na np. Kef R700, Dynaudio X38 lub Dali Opticon 8 to je w pełni wysteruje?

Wzmacniacz chciałbym kupić na dłużej tak aby dał radę również po zmianie kolumn.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z KEFami i Dali nie będzie problemu, z Dynaudio go nie słuchałem niestety, ale też nie powinno być źle 😉 

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, zbigr7 napisał:

Posłuchaj tych Arii z MF 6si lub Atoll 200 dla mnie to przyzwoite brzmienie.

Atolla in200 miałem kiedyś. Dźwięk mi się podobał ale buczące trafo, wywalanie korków i brak filtra sieciowego (zbierał zakłócenia) to powody dla których już go nie chcę. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Caspian to dużo lepszy wzmacniacz.

No może poza mocą jeśli słuchasz bardzo głośno.

Nie wiem czy dojdziesz do jego 85w ale to może być jedyny aspekt musical.

Roksan jest lepiej wykonany, ma duże trafo w pre, podtrzymywanie ciepła, choć nie wiem czy to nadal jest aktualne w późniejszych wersjach tego produktu. 

Oba wzmacniacze grają ciepło ale Roksan nie tnie góry dawkuje ja umiejętniej. Dół jest głębszy chodź musical że względu na moc trzyma go lepiej. 

 

Miałem obok siebie M2 i m6500i i mimo dwukrotnej ceny bym nie wymienił. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Piotr Sonido napisał:

Caspian to dużo lepszy wzmacniacz.

No może poza mocą jeśli słuchasz bardzo głośno.

Nie wiem czy dojdziesz do jego 85w ale to może być jedyny aspekt musical.

Roksan jest lepiej wykonany, ma duże trafo w pre, podtrzymywanie ciepła, choć nie wiem czy to nadal jest aktualne w późniejszych wersjach tego produktu. 

Oba wzmacniacze grają ciepło ale Roksan nie tnie góry dawkuje ja umiejętniej. Dół jest głębszy chodź musical że względu na moc trzyma go lepiej. 

 

Miałem obok siebie M2 i m6500i i mimo dwukrotnej ceny bym nie wymienił. 

Rozumiem. Ja mam tak, że każdego musicala ( poza m2si - dziwny wzmak) biorę w ciemno. Lubię też poczucie mocy. Jednak Caspian M2 jest zaskakująco wręcz dostrojony. Ciepło, " analog" i drive. Ciekawe też jest to jak długo M6si i M2 są na rynku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, Bacziwo napisał:

Rozumiem. Ja mam tak, że każdego musicala ( poza m2si - dziwny wzmak) biorę w ciemno. Lubię też poczucie mocy. Jednak Caspian M2 jest zaskakująco wręcz dostrojony. Ciepło, " analog" i drive. Ciekawe też jest to jak długo M6si i M2 są na rynku.

Prawda. Chodź M2 to chyba rekordzista produkcji. Zdobywał także parę razy nagrody jako najlepszy wzmacniacz do 10k.

M6si przeszedł jescze przez m6i po drodze. Ale tak długo je robią.

I absolutnie rozumiem jeśli wolisz musical bo to jest unikatowy dźwięk którego nie ma inny poroducent. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Caspian, moim zdaniem, idealnie pasuje pod paczki grające lekko, szybko, konturowo. Może jakieś małe monitorki od PMC, może monitorki od Audiovector, tu bym szukał. Chociaż... podłączyłem go z "obowiązku bo przecież to nie ma prawa zagrać" do Dynaudio i bardziej mi się podobało to połączenie jak z idącym w lekkie rozjaśnienie/neutralność Soul Note A1. Dziwny ten Caspian M2 ale klimacik robi, zwłaszcza jego góra pasma - kto słuchał ten wie o czym piszę.

I przy okazji..., coraz bardziej przekonuję się do tych systemów, które nie kontrują charakteru Dynaudio jasnymi, konturowymi, mocnymi tranami a łączą je z nasyconymi piecami lampowymi. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Adam 38

The Prodigy - No Good

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby dziwny a z drugiej strony zajebisty 

No to prawda że dynaudio to też dziwne (ale znowu w tym pozytywny sposób ) kolumny. Nautilus ich właśnie nie kontruje. Ale przeważnie na audioshow jak wystawiają z accu to gra to przeciętnie jak na cenę. A oba elementy solo lepiej, w sensie sparowane z czymś innym. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Piotr Sonido napisał:

Niby dziwny a z drugiej strony zajebisty

Dziwny dla audiofila. Dla melomana, który chce "tylko" włączyć swoją ulubioną płytkę CD, rozsiąść się wygodnie w fotelu, zamknąć oczy i dać się ponieść muzyce będzie taki jak napisałeś na końcu. Jeden z najlepszych a może i najlepszy z tranów po ciepłej stronie mocy, jakie dane mi było słyszeć. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

The Prodigy - No Good

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Adam 38 napisał:

Caspian, moim zdaniem, idealnie pasuje pod paczki grające lekko, szybko, konturowo. Może jakieś małe monitorki od PMC, może monitorki od Audiovector, tu bym szukał. Chociaż... podłączyłem go z "obowiązku bo przecież to nie ma prawa zagrać" do Dynaudio i bardziej mi się podobało to połączenie jak z idącym w lekkie rozjaśnienie/neutralność Soul Note A1. Dziwny ten Caspian M2 ale klimacik robi, zwłaszcza jego góra pasma - kto słuchał ten wie o czym piszę.

I przy okazji..., coraz bardziej przekonuję się do tych systemów, które nie kontrują charakteru Dynaudio jasnymi, konturowymi, mocnymi tranami a łączą je z nasyconymi piecami lampowymi. 

Do jakich Dynek go podłączałeś?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 10.02.2024 o 12:01, Adam 38 napisał:

Dziwny dla audiofila. Dla melomana, który chce "tylko" włączyć swoją ulubioną płytkę CD, rozsiąść się wygodnie w fotelu, zamknąć oczy i dać się ponieść muzyce będzie taki jak napisałeś na końcu. Jeden z najlepszych a może i najlepszy z tranów po ciepłej stronie mocy, jakie dane mi było słyszeć. 

Ja też bardzo lubię 🙂

dzięki

W dniu 10.02.2024 o 15:59, Bacziwo napisał:

Do jakich Dynek go podłączałeś?

Ja z kolei do starszych focus. Pasywnych. Były takie w ofercie kiedyś 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Piotr Sonido napisał:

Ja z kolei do starszych focus. Pasywnych. Były takie w ofercie kiedyś

Jaki model dokładnie? Bo one z tego kojarze to też lubiły prąd.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, Bacziwo napisał:

Jaki model dokładnie? Bo one z tego kojarze to też lubiły prąd.

Wszystkie dynaudio go lubią.

To były 260tki

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po przesłuchaniu k3 i atolla i namowie jednego z forumowiczów kupiłem nada c375bee i jestem zadowolony kupiłem nówkę powystawową koszt 1/3 wymienionych wzmacniaczy. Detalu jest dużo, dynamiki, gra bardziej równym, ciemniejszym i cieplejszym dzwiekiem jak cxa81 A mimo wszystko góra i srodek jest dużo bardziej obszerna.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To środek jest bardziej obszerniejszy i pewnie dlatego masz takie wnioski no i faktycznie to wzmacniacz który gra obszerniejszym cieplejszym nieco wolniejszym głębszym basem.

Dopiero co na tym forum w innym wątku przeczytałem że z kolei u innego kolegi w tym modelu 375 zdecydowanie brakuje góry i szuka znowu podmiany na wzmacniacz o bardziej transparentnym brzmieniu.

Akustyka i kolumny 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że jest taka szkoła że trzeba podpiąć jasne kolumny do ciepłego wzmacniacza. Czy to jest warunek ?

Co będzie po połączeniu D28 do Caspiana M2?

Dla 4 omów Caspian daje 135 W

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez tgiertuga1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie trzeba tak podpinać bo to ostatecznie słuchaczowi w domu ma się podobać a nie forumowiczom 😉 Chcąc jednak uzyskać możliwie uniwersalne brzmienie rzeczywiście często tak się właśnie łączy sprzęty. Caspian z D28 zagra mięsiście i dość spokojnie, dobre nasycenie i solidna podstawa basowa choć z lekko zaokrąglonym konturem. Uważam, że nawet ciekawsze efekty daje Roksan K3 z D28 - ożywi się bas, zwłaszcza kick bass i dojdzie obszerna scena dźwiękowa. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, tgiertuga1 napisał:

Widzę że jest taka szkoła że trzeba podpiąć jasne kolumny do ciepłego wzmacniacza. Czy to jest warunek ?

Co będzie po połączeniu D28 do Caspiana M2?

Dla 4 omów Caspian daje 135 W

Sprzęt dobiera się pod swoje ucho i to jest jedyny warunek. Można więc łączyć wszystko z wszystkim.

A połączenie D28 + M2 to bardzo dobry zestaw pod warunkiem, że lubi się takie brzmienie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do tematu, czyli wzmacniacz do aria 926 twierdzę, że nie ma takiego, który dałby obszerny, pełnopasmowy dźwięk z tych kolumn. Nie żeby nie było dobrych wzmacniaczy. Po prostu kolumny z głośniczkami 16,5cm dobre są do samochodu, nie do pomieszczenia o kubaturze kilkadziesiąt razy większej. Ok. może są jakieś wyjątki, paczki za 30tys. i więcej, ale nie aria! Chcesz mieć zrównoważony dźwięk, kup kolumny z wooferami 20cm lub więcej. A piszę to wszystko, bo mam arie 926, miałem też lub słuchałem wielu innych zestawów tej wielkości. Żaden nie mógł się równać z normalnej wielkości kolumnami. Taka jest prawda i pitolenie kup taki, czy śmaki wzmacniacz, bo jest cieplejszy/chłodniejszy to tylko zaklinanie rzeczywistości.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
23 godziny temu, Bu1 napisał:

Wracając do tematu, czyli wzmacniacz do aria 926 twierdzę, że nie ma takiego, który dałby obszerny, pełnopasmowy dźwięk z tych kolumn. Nie żeby nie było dobrych wzmacniaczy. Po prostu kolumny z głośniczkami 16,5cm dobre są do samochodu, nie do pomieszczenia o kubaturze kilkadziesiąt razy większej. Ok. może są jakieś wyjątki, paczki za 30tys. i więcej, ale nie aria! Chcesz mieć zrównoważony dźwięk, kup kolumny z wooferami 20cm lub więcej. A piszę to wszystko, bo mam arie 926, miałem też lub słuchałem wielu innych zestawów tej wielkości. Żaden nie mógł się równać z normalnej wielkości kolumnami. Taka jest prawda i pitolenie kup taki, czy śmaki wzmacniacz, bo jest cieplejszy/chłodniejszy to tylko zaklinanie rzeczywistości.

Mam pomieszczenie 25m i zawsze jak miałem/wypożyczałem kolumny z głośnikami basowymi 20cm to basu było za dużo, był na pierwszym planie i przykrywał pozostałe pasma. Takie głośniki wyłącznie do pomieszczeń powyżej takiego metrażu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez radark
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie farmazony, tylko gust i/lub akustyka, ewentualnie sprzęt towarzyszący.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Node 2i lps, Adi-2 lps, UR Unico Gold Lion, Harbeth 7ES-3

z Bogiem, dzielny audiofilu 🫡

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.