Skocz do zawartości
IGNORED

Prezentacja Canton Reference GS w Q21 | Film


Q21
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Film o Canton Reference GS już na kanale Q21!

To już kolejny materiał naszego autorstwa o high-endowych kolumnach. Opowiadamy o ich najważniejszych aspektach, w tym o wykonaniu i brzmieniu. Będą u nas jeszcze niecałe dwa tygodnie, więc wszystkich zapraszamy do wizyty i sprawdzeniu tych przepięknych konstrukcji na własne uszy. Zaufajcie nam, warto!

 

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajny, "słowny" opis kolumn. Gratuluję.

Przyczepię sie jednak do ... pomieszczenia odsłuchowego. Sorry Panowie, pokaz i odsłuch tych kolumn w tym pomieszczeniu to jakieś totalne nieporozumienie i profanacja. Dlaczego? Zobaczcie sami na filmie.

Nie wiem co można powiedzieć o scenie generowanej przez te kolumny po takim niesymetrycznym ustawieniu (lewa kolumna na środku ściany tylnej, prawa kolumna pod samą ścianą, obie kolumny pod samą ścianą tylną) oraz o samym dźwięku. Okna, twarda podłoga. WTF ???

To nie jest czasem w tym "holu" i recepcji, na końcu po lewej stronie ?:

Q21_SALON_17.png?1631950485317

 

Czy Wy tam u siebie nie macie pomieszczeń odsłuchowych z prawdziwego zdarzenia ???

😳😧😳

Obawiam sie, że u was te kolumny będzie można sprawdzić na własne oczy ale na uszy już nie.

image.png.5b1e284d1f8d4f83cae34af023d597c3.png

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem to Q21 ustawia tam sprzęt, który się "wygrzewa" i gra na niskim poziomie głośności parę dni przed prezentacją. Jak już dojdzie do docelowej prezentacji to będą stały we właściwym pomieszczeniu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
50 minutes ago, ferszcik said:

Z tego co wiem to Q21 ustawia tam sprzęt, który się "wygrzewa" i gra na niskim poziomie głośności parę dni przed prezentacją. Jak już dojdzie do docelowej prezentacji to będą stały we właściwym pomieszczeniu.

Wiesz, kogo to dziś obchodzi... Chodzi tylko o to, żeby mieć powód dla rzucenia w kogoś plackiem, tak, krowim;) znak czasu:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, ferszcik napisał:

Z tego co wiem to Q21 ustawia tam sprzęt, który się "wygrzewa" i gra na niskim poziomie głośności parę dni przed prezentacją. Jak już dojdzie do docelowej prezentacji to będą stały we właściwym pomieszczeniu.

To zmienia nieco postać rzeczy. A wystarczylo o tym wspomnieć albo w filmie albo w tekscie.

Co ciekawe kolumny przyjechaly wygrzane, @umka meczył je chyba z tydzien 24/7.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
37 minut temu, hoobi napisał:

Wiesz, kogo to dziś obchodzi... Chodzi tylko o to, żeby mieć powód dla rzucenia w kogoś plackiem, tak, krowim;) znak czasu:)

A co, podoba ci sie ustawienie jak na filmie?

A skad ja niby mam wiedzieć, ze w holu ustawiają kolumny za cwierc balona do wygrzewania. Ciekawe co bedzie jak jakies dziecko wsadzi paluchy w przetworniki. Albo kurierowi sie jakaś paczka omsknie i poleci na kolumny 🙂 .

Szkoda tylko, ze opis dzwieku z filmu pochodzi z tego „przedpokoju” 😉 .

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, hoobi napisał:

Wiesz, kogo to dziś obchodzi... Chodzi tylko o to, żeby mieć powód dla rzucenia w kogoś plackiem, tak, krowim;) znak czasu:)

Ciężkie czasy ... placki latają, jad się leje ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, pmcomp napisał:

Bardzo fajny, "słowny" opis kolumn. Gratuluję.

Przyczepię sie jednak do ... pomieszczenia odsłuchowego. Sorry Panowie, pokaz i odsłuch tych kolumn w tym pomieszczeniu to jakieś totalne nieporozumienie i profanacja. Dlaczego? Zobaczcie sami na filmie.

Nie wiem co można powiedzieć o scenie generowanej przez te kolumny po takim niesymetrycznym ustawieniu (lewa kolumna na środku ściany tylnej, prawa kolumna pod samą ścianą, obie kolumny pod samą ścianą tylną) oraz o samym dźwięku. Okna, twarda podłoga. WTF ???

To nie jest czasem w tym "holu" i recepcji, na końcu po lewej stronie ?:

Q21_SALON_17.png?1631950485317

 

Czy Wy tam u siebie nie macie pomieszczeń odsłuchowych z prawdziwego zdarzenia ???

😳😧😳

Obawiam sie, że u was te kolumny będzie można sprawdzić na własne oczy ale na uszy już nie.

image.png.5b1e284d1f8d4f83cae34af023d597c3.png

Oczywiście że mamy dwie profesjonalne sale odsłuchowe. Tak więc jeśli jesteś konkretnie zainteresowany odsłuchem tych kolumn, możemy dla Ciebie zorganizować odsłuch, a jeśli jesteś blisko podjęcia decyzji zakupu, tak jak przy każdych tej klasy kolumnach, organizujemy prezentację - odsłuch w Twoim domu. Przy tej klasie kolumn to jedyne rozwiązanie, które zapewni Ci dokonanie odpowiedniego wyboru. Każde pomieszczenie jest inne, a przy sprzęcie tej klasy (zreszta także przy znacznie tańszych systemach audio) akustyka pomieszczenia odgrywa bardzo dużą rolę.

Na potrzeby filmu takie ustawienie w pomieszczeniu wejściowym do naszego salonu było najwygodniejsze. Druga sprawa - zależy nam żeby te kolumny były dostępne dla każdego naszego gościa w salonie, każdy może je dokładnie obejrzeć a także wstępnie posłuchać. Jeśli postawilibyśmy te kolumny w jednej z sal odsłuchowych, niestety przez około 80% czasu byłyby odłączone, niedostępne. gdyż właśnie statystycznie przez tyle czasu nasze sale odsłuchowe są wykorzystywane do odsłuchów innych systemów. Dziennie mamy 5-10 odsłuchów. 

Edytowane przez Q21

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, Q21 napisał:

Oczywiście że mamy dwie profesjonalne sale odsłuchowe. Tak więc jeśli jesteś konkretnie zainteresowany odsłuchem tych kolumn, możemy dla Ciebie zorganizować odsłuch, a jeśli jesteś blisko podjęcia decyzji zakupu, tak jak przy każdych tej klasy kolumnach, organizujemy prezentację - odsłuch w Twoim domu. Przy tej klasie kolumn to jedyne rozwiązanie, które zapewni Ci dokonanie odpowiedniego wyboru. Każde pomieszczenie jest inne, a przy sprzęcie tej klasy (zreszta także przy znacznie tańszych systemach audio) akustyka pomieszczenia odgrywa bardzo dużą rolę.

Na potrzeby filmu takie ustawienie w pomieszczeniu wejściowym do naszego salonu było najwygodniejsze. Druga sprawa - zależy nam żeby te kolumny były dostępne dla każdego naszego gościa w salonie, każdy może je dokładnie obejrzeć a także wstępnie posłuchać. Jeśli postawilibyśmy te kolumny w jednej z sal odsłuchowych, niestety przez około 80% czasu byłyby odłączone, niedostępne. gdyż właśnie statystycznie przez tyle czasu nasze sale odsłuchowe są wykorzystywane do odsłuchów innych systemów. Dziennie mamy 5-10 odsłuchów. 

 

I także na potrzeby tego filmu zorganizowaliście ich odsłuch w ... pomieszczeniu wejściowym ? Gratuluje, zarąbiste warunki odsłuchowe.

🙂 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, pmcomp napisał:

 

I także na potrzeby tego filmu zorganizowaliście ich odsłuch w ... pomieszczeniu wejściowym ? Gratuluje, zarąbiste warunki odsłuchowe.

🙂 

Film nie jest odsłuchem, na filmie prezentujemy te kolumny, pokazujemy ich szczegóły itp., ale nie słuchamy. Zresztą film na kanale YT nie nadaje się do prezentowania odsłuchów. Odsłuch to zupełnie inna sprawa i osoby zainteresowane namawiamy do kontaktu z naszymi doradcami i umawianiem szczegółów takiego odsłuchu, podczas którego musimy także ustalić konfigurację elektroniki.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Q21 napisał:

Film nie jest odsłuchem, na filmie prezentujemy te kolumny, pokazujemy ich szczegóły itp., ale nie słuchamy. Zresztą film na kanale YT nie nadaje się do prezentowania odsłuchów. Odsłuch to zupełnie inna sprawa i osoby zainteresowane namawiamy do kontaktu z naszymi doradcami i umawianiem szczegółów takiego odsłuchu, podczas którego musimy także ustalić konfigurację elektroniki.

Jest dla mnie oczywistym, że film nie jest odsłuchem ale chyba prezentowane w nim treści nt. brzmienia tych kolumn przeprowadzone zostały na podstawie waszego odsłuchu w ... pomieszczeniu wejściowym?

Powtórzę ... gratuluję, zarąbiste warunki odsłuchowe.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Q21 napisał:

Film o Canton Reference GS już na kanale Q21!

To już kolejny materiał naszego autorstwa o high-endowych kolumnach. Opowiadamy o ich najważniejszych aspektach, w tym o wykonaniu i brzmieniu. Będą u nas jeszcze niecałe dwa tygodnie, więc wszystkich zapraszamy do wizyty i sprawdzeniu tych przepięknych konstrukcji na własne uszy. Zaufajcie nam, warto!

 

 

Czy jak przyjadę na odsłuch to będę mógł ich posłuchać w ... pomieszczeniu wejściowym? 😉 

Czy chcecie mi powiedzieć, że za każdym razem jak ktoś będzie chciał ich posłuchać to będziecie je przenosić ... ups, przewozić ... do właściwego pomieszczenia odsłuchowego wraz ze sprzętem towarzyszącym, ponownie podłączać i ustawiać? I potem z powrotem do pomieszczenia wejściowego? I następnego dnia znowu?

 

A tak na poważnie nie sądzę, aby Canton był zadowolony z takiej prezentacji i takich warunków odsłuchowych dla swojego flagowego produktu podczas trasy objazdowej ich prezentacji po Polsce.

Aż jestem ciekaw jak zaprezentują je pozostałe salony audio.

 

5 godzin temu, ferszcik napisał:

Z tego co wiem to Q21 ustawia tam sprzęt, który się "wygrzewa" i gra na niskim poziomie głośności parę dni przed prezentacją. Jak już dojdzie do docelowej prezentacji to będą stały we właściwym pomieszczeniu.

Jak widać z wyjaśnień salonu Q21 tak się nie stanie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
28 minutes ago, pmcomp said:

Jak widać z wyjaśnień salonu Q21 tak się nie stanie.

Czyli byłem w błędzie. Posłuchać można tylko po weryfikacji stanu konta 🤣

Czyli prezentacja polega na tym że można przyjść i popatrzeć jak wyglądają, szkoda że nie stoją w gablotach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, ferszcik napisał:

Czyli byłem w błędzie. Posłuchać można tylko po weryfikacji stanu konta 🤣

Czyli prezentacja polega na tym że można przyjść i popatrzeć jak wyglądają, szkoda że nie stoją w gablotach

Zapraszam serdecznie każdego, niezależnie od stanu konta, na odsłuchy. Nie rozumiem, gdzie jest problem. Kolumny stoją w pierwszej sali, są ogólnie dostępne, można je posłuchać (oczywiście w tej sali z pewnymi ograniczeniami związanymi z ustawieniem i akustyką), obejrzeć. A jeśli jesteś zainteresowany konkretną konfiguracją, przetestowanie z konkretnym wzmacniaczem, to także taki odsłuch przygotujemy, prosimy tylko o wcześniejszy kontakt. Paweł przed przygotowaniem filmu odsłuchiwał te kolumny w kilku konfiguracjach i w odpowiednich warunkach akustycznych, dających możliwość obiektywnego przetestowania i wyrobienia sobie opinii. 

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, Q21 napisał:

Zapraszam serdecznie każdego, niezależnie od stanu konta, na odsłuchy. Nie rozumiem, gdzie jest problem. Kolumny stoją w pierwszej sali, są ogólnie dostępne, można je posłuchać (oczywiście w tej sali z pewnymi ograniczeniami związanymi z ustawieniem i akustyką), obejrzeć. A jeśli jesteś zainteresowany konkretną konfiguracją, przetestowanie z konkretnym wzmacniaczem, to także taki odsłuch przygotujemy, prosimy tylko o wcześniejszy kontakt. Paweł przed przygotowaniem filmu odsłuchiwał te kolumny w kilku konfiguracjach i w odpowiednich warunkach akustycznych, dających możliwość obiektywnego przetestowania i wyrobienia sobie opinii. 

 

Czy Wy nie rozumiecie, że osłuch "w tej sali z pewnymi ograniczeniami związanymi z ustawieniem i akustyką" jest jakimś żartem z tych kolumn, z producenta, z potencjalnych klientów, z nas forumowiczów ??? I z Was samych ???

Można zapytać jakie to były warunki akustyczne, w których Paweł odsłuchiwał te kolumny?

 

Zamiast przyznać, że "ta sala" nie powinna się zdarzyć brniecie w zaparte.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla przykładu prezentacja w PREMIUM SOUND:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sala odsłuchowa Audiomagic.pl:

Aurum-Cantus-V6F-1-XXL.jpg

d2FjPTIwNDh4MS43Nzg=_src_65833-audiomagi

Można ??? Byłem tam w zeszłym roku na dniu pokazowym i odsłuchu BØRRESEN  
M1.

A to nie jest jakiś wielki hiendowy dystrybutor czy dealer.

 

A mogą przecieć też zrobic odsłuch w swoim ... przedpokoju:

dz0xMjAwJmg9ODAw_src_65828-audiomagic-zl

dz0xMjAwJmg9ODAw_src_65830-audiomagic-zl

 

 

Czt RCM postawiłby te kolumny w tej sali:

sprzedaz1.jpg

 

 

czy raczej w tej?:

studio2_big.jpg

 

 

A może wspomniany Koris wstawi je gdzieś tu?:

stacjonarny-top.jpg

 

1 godzinę temu, szpakowski napisał:

Bardziej chyba chodziło w całej tej akcji marketingowej o rozgłos i promocję marki Canton, pokazanie swoich możliwości. Nie tak łatwo znaleźć klienta na kolumny w takiej cenie a i konkurencja jest spora. Jeżeli jednak znajdzie się chętny to pewnie zrobią prezentację z prawdziwego zdarzenia. 

Ja bym podziękował za taki rozgłos ... Chyba że metodą "nieważne jak gadają aby gadali".

Ktos powie, że to raczej promocja niektórych salonów audio "na plecach" Cantona. 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podjechałem dziś do Q21. Kolumny stoją i są duże. To wszystko co mogę o nich powiedzieć. Chyba nawet jakieś dźwięki wydawały, które jednak skutecznie zagłuszane były przez rozmawiających przez telefony sprzedawców. Popatrzyłem chwilę i wyszedłem bo co będę tak sam stał.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy
12 godzin temu, szpakowski napisał:

Trochę czasu minęło ...

Słuchał ktoś tych kolumn w dobrym pomieszczeniu? Czy nadal stoją w korytarzu ... 

Interwencja "centrali" podziałała - GS-ki trafiły "na salony" 😉

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Fr@ntz

---------------------------------

"I am an audiophile"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Fr@ntz napisał:

Interwencja "centrali" podziałała - GS-ki trafiły "na salony" 😉

Ale elektronika nadal "nie za bogata" ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.