Skocz do zawartości
IGNORED

Kino domowe z Dolby Atmos czy klasyczne 5.1?


grick
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

planuje zakup nowego sprzętu do kina domowego i potrzebuje porady czy w mojej części salonowej jest sens iść w zestaw 5.1.2 (5.1.4?) czy jednak uderzać w klasyczne 5.1, ze względu na układ/wielkość/wysokość/stosunkowo małą część odsłuchową. Załączam rzut całego pomieszczenia (26m2), na którym widać, jak będzie to wyglądało (układ już raczej nie do zmiany, więc chciałbym się skupić na tym co jest - za kanapą będzie błąd/wyspa, a więc głośniki tylne byłyby na stojakach pomiędzy kanapą a blatem lub przyczepione do blatu, bądź ewentualnie na blacie czy np. z prawej strony przymlntowane do ściany). Wysokość pomieszczenia to 263cm, natomiast sufit będzie obniżony, więc głośniki w suficie byłyby na wysokości 250 (czytałem, że to raczej minimum, które ma sens). Dodatkowe pytanie jak ewentualnie miałyby być rozmieszczone głośniki sufitowe, ponieważ na stronie dolby, aktualnie wyglada to tak:

https://www.dolby.com/siteassets/about/support/guide/setup-guides/5.1.2-overhead-speaker-placement/5_1_2_overhead_speakers_setup.pdf

natomiast w innym dokumencie u nich wyglądało to już trochę inaczej, dlatego będę wdzięczny za pomoc także w tej materii.

 

Na pewno w kolejnym etapie jak będę już wiedział, która opcja ostatecznie będzie wchodziła w grę, będę kierował swoje pytania o pomoc w doborze konkretnego zestawu. Aktualnie do muzyki mam Pylon Audio Sapphire 25 wraz z Cambridge Audio Azur 651a, a za kino domowe obecnie robi Sonos Arc + 2x One SL (aktualnie podpięte do TV 65 cali). Nowy sprzęt miałby być zarówno do filmów (głównie serwisy, sporadycznie Blu-Ray 4k), gier, ale także muzyki (odtwarzanie strumieniowe + gramofon, płyty CD już raczej sobie daruję), także mogę rozważyć też opcje wzmacniacza poza amplitunerem, jeżeli będzie to miało sens, a jeżeli jakiś amplituner będzie dawał wystarczająco dobry dźwięk do muzyki, to będę wolał zostać przy jednym sprzęcie ze względu na ograniczoną ilość miejsca. Nie wiem czy przy takim układzie w ogóle będzie iść sens w podłogówki? Teoretycznie jest opcja rozszerzenia tego zestawu Pylona, który mam, ale nie wiem jak on sobie radzi w kinie domowym - może ktoś testował?

 

Nie mam dokładnie sprecyzowanego budżetu, ponieważ jeżeli coś miałoby mi dać znacząca różnicę w jakości to będę wolał dołożyć/dozbierać, natomiast jeżeli całość zamknie się w 10-15tys to super. Jeżeli jednak zyskam znacząco coś dokładając, to jak wspomniałem, jest to możliwe.

Z góry dzięki za pomoc.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobił bym tak

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, Stary200 napisał:

Zrobił bym tak

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Dzieki, ale to nie jest odpowiedz na moje pytanie. W tekście zaznaczyłem, ze układ nie do zmiany, więc chciałbym się skupić na tym co jest. Ale przy Twoim układzie to by dostać się do części salonowej musiałbym przechodzić przez krzesła przy stole, albo z niego zrezygnować🙃

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście rozważałem taka opcję jak proponujesz i teoretycznie byłaby ona możliwa, ale jest kilka czynników, które ja niestety utrudniają. Jeżeli się uda je rozwiązać to wrócę do tego układu. Wtedy wiem, że układ 5.1.2 na pewno będzie wchodził w grę, a być może nawet 5.1.4, natomiast na ten moment potrzebuje informacji co zrobić jeżeli zostanie taki układ jak powyżej. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy moim układzie mógłbyś dać stołki do wyspy od strony narożnika i pozbył byś się stołu. Dzięki czemu zyskałbyś więcej miejsca.

Stereo do sprzedaży czy jak? 
 

Gramofon możesz sobie zostawić, w amplitunerach są wejścia Phono albo wykożystać zewnętrzny przedwzmacniacz i podłączyć do liniowego wejścia. 10 tys -15 tys na dobry set to mało…  same ampli na 9 kanałów to wydatek 3/4 ceny chyba że 7 kanałów to co innego przy twoim ustawieniu.

Zadam Ci tylko jedno pytanie? Na co kładziesz największy nacisk? Muzyka czy Kino???

2 minuty temu, grick napisał:

Wtedy wiem, że układ 5.1.2 na pewno będzie wchodził w grę, a być może nawet 5.1.4

Można by w tedy pokusić się o 7.1.4

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, Stary200 napisał:

Przy moim układzie mógłbyś dać stołki do wyspy od strony narożnika i pozbył byś się stołu. Dzięki czemu zyskałbyś więcej miejsca.

Stereo do sprzedaży czy jak? 
 

Gramofon możesz sobie zostawić, w amplitunerach są wejścia Phono albo wykożystać zewnętrzny przedwzmacniacz i podłączyć do liniowego wejścia. 10 tys -15 tys na dobry set to mało…  same ampli na 9 kanałów to wydatek 3/4 ceny chyba że 7 kanałów to co innego przy twoim ustawieniu.

Zadam Ci tylko jedno pytanie? Na co kładziesz największy nacisk? Muzyka czy Kino???

Można by w tedy pokusić się o 7.1.4

Nie chce by były tylko hokery bez stołu - ta opcja niestety nie wchodzi w grę. Może się jakoś uda połączony stół z wyspa, zobaczymy jeszcze na etapie projektu czy jakoś to przejdzie + rozwiazanie kilku innych czynników.

Stereo póki co nie na sprzedaż. Tutaj tez było pytanie czy ewentualnie dokupienie Sapphire Center + 2x Sat będzie ok do kina domowego + głośników górnych czy raczej kino z Sapphirow to średnia opcja? 

Co do ceny to tak jak pisałem jeżeli będzie to niezbędne i warte, to dołożę, natomiast Ampli typu Denon AVC-X3800H to wydatek 5k z hakiem, a obsługują 5.1.4, więc zostałoby 10k na resztę sprzętów, ale jeżeli w tej polce cenowej ampli nie będzie ok, to będę dokładał. 

A co do Twojego pytania, to i jedno i drugie jest dla mnie istotne. Są dni, że leci sporo muzyki, a filmy/seriale czy nawet gry są odpalane pewnie średnio 2h dziennie, natomiast jak już mam coś oglądać to chce by było w dobrej jakości z dobrym dźwiękiem. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, grick napisał:

było w dobrej jakości z dobrym dźwiękiem

No i za to musisz wydać dużo więcej niż założony budżet. Wiem co piszę bo miałem nie jedno… jesteś nowy więc nie wiesz, a jest to już kolejne moje konto bo po roku rezygnacji postanowiłem powrócić ale Moderatorzy nie mają opcji połączyć starych kont w jedno nowe 

10 minut temu, grick napisał:

Denon AVC-X3800H

Tylko że ten model nie ma dwóch banków pamięci ustawień… czyli kino 80hz w góre na kolumny reszta poniżej na suba jako jeden set a drugi kolumny frontowe pełne pasmo plus ewentualnie sub/y do pomocy przy basie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, Stary200 napisał:

No i za to musisz wydać dużo więcej niż założony budżet. Wiem co piszę bo miałem nie jedno… jesteś nowy więc nie wiesz, a jest to już kolejne moje konto bo po roku rezygnacji postanowiłem powrócić ale Moderatorzy nie mają opcji połączyć starych kont w jedno nowe 

Tylko że ten model nie ma dwóch banków pamięci ustawień… czyli kino 80hz w góre na kolumny reszta poniżej na suba jako jeden set a drugi kolumny frontowe pełne pasmo plus ewentualnie sub/y do pomocy przy basie

No nie siedzę w tym na codzień, dlatego właśnie zwracam się z pomocą. Wiesz, budżet ogólnie to można rozciągać w nieskończoność, pytanie jednak czy realnie będę słyszał znaczącą różnice jak dołożę kolejną kasę. Wiesz jednak to nie jest domowa salka kinowa, tylko salon, w którym w wolnej chwili będę oglądał filmy lub słuchał muzyki przy okazji robienia innych czynności. Aktualnie jak pisałem mam Sonos Arc + 2x One SL, więc nawet na przeskok klasycznego kina 5.1 powinien być zauważalny, a co dopiero 5.1.2. 

No i pytanie czy rozszerzenie Sapphir 25 o centralny + mógłby być dobrym rozwiązaniem czy raczej nie ma to sensu? Bo jeżeli ma, to już odpada mi wydatek na fronty. 

No i jeżeli 10-15k to za mało, to ile Twoim zdaniem powinienem dać za dobry zestaw i np. jaki to byłby zestaw? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do muzyki kup sobie jakies porządne stereo-mini a do kina w takim układzie set souundbara z kolumnami efketowymi i - jeżeli będzie za mało basu - z subwooferem. Długo myślałem, że to namiastka, ale po zakupie jednego takiego zestawu (znanej firmy na B.) uważam, że się da i w kinie w mniejszych, trudniejszych przestrzeniach w zupełności daje radę a i jest taniej i ergonomiczniej (brak kabli, minimalizm, estetyka).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, artur 1984 waw napisał:

Do muzyki kup sobie jakies porządne stereo-mini a do kina w takim układzie set souundbara z kolumnami efketowymi i - jeżeli będzie za mało basu - z subwooferem. Długo myślałem, że to namiastka, ale po zakupie jednego takiego zestawu (znanej firmy na B.) uważam, że się da i w kinie w mniejszych, trudniejszych przestrzeniach w zupełności daje radę a i jest taniej i ergonomiczniej (brak kabli, minimalizm, estetyka).

Ale to ja aktualnie tak mam. Do muzyki mam Pylon Audio Sapphire 25 + Cambridge Audio Azur 651A, a do filmów Sonos Arc + 2x One SL i niby jest ok, ale mam wrażenie, ze i przedni głośnik i tylni mogłyby robić lepsze efekty. Czasami wydaje mi się, że jest za płytko, dialogi mogłyby być lepiej wydzielone, a efekty boczne za cicho względem reszty (chyba, ze wszystko bardzo podglosnie) - chyba, ze trafiłem na jakiś wadliwy zestaw, no ale nie wydaje mi się. No i rączej zmiana nawet na 5.1 wydaje mi się, ze powinna spowodować lepsze efekty, a 5.1.2 już w ogóle - ale mogę się mylić oczywiście, choć to jednak najczęściej przejawiające się opinie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 hour ago, Stary200 said:

Tylko że ten model nie ma dwóch banków pamięci ustawień…

Oczywiście, że ma. Pamiętasz jak kilka h temu pisałeś coś o patologii, znawcach itp.? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Chloru napisał:

Oczywiście, że ma. Pamiętasz jak kilka h temu pisałeś coś o patologii, znawcach itp.? 

Chodziło mi o model 3700H moje nie dopatrzenie,  miałem 2700/3700 oraz 4700 i dopiero od niego wzwyż było to dostępne… 

 

Set głośników oparłbym na Dali Oberon 7/Grand Vocal oraz On Wall i jako górne użył bym instalacyjnych też tej samej firmy. Amplituner to Integra DRX 3.4 albo Onkyo RZ50 lub jeżeli preferujesz inne jaśniejsze brzmienie to Denon X4700 lub jak jeszcze jaśniej to Albo cały set na kolumnach Klipsch plus Denon lub Dali i Yamaha 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Stary200
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Stary200 napisał:

Chodziło mi o model 3700H moje nie dopatrzenie,  miałem 2700/3700 oraz 4700 i dopiero od niego wzwyż było to dostępne… 

 

Set głośników oparłbym na Dali Oberon 7/Grand Vocal oraz On Wall i jako górne użył bym instalacyjnych też tej samej firmy. Amplituner to Integra DRX 3.4 albo Onkyo RZ50 lub jeżeli preferujesz inne jaśniejsze brzmienie to Denon X4700 lub jak jeszcze jaśniej to Albo cały set na kolumnach Klipsch plus Denon lub Dali i Yamaha 

No to teoretycznie ten denon 3800 mógłby być lub jego jakiś odpowiednik jak rozumiem?

Co do głośników to zastanawiam się jaka byłaby różnica przy tym zestawie Dali względem rozbudowy Sapphire 25 o satelity, central + jakieś instalacyjne głośniki w suficie. Do samej muzyki ten Sapphire 25 jest wystarczający dla mnie, no ale napędzam go póki co wzmacniaczem, a nie Amplitunerem. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Stary200 napisał:

To jeżeli Ci to odpowiada to dokup te głośniczki, ampli i suby. 

Odopowiada mi do muzyki tak jak pisałem, ale zgodnie z moim pytaniem wcześniej nie wiem czy w ogóle brać je pod uwagę jak chodzi o kino domowe. I w polaczeniu z amplitunerem zakładam, ze też zagrają słabiej, więc też próbuje uzyskać informacje jaki sprzęt miałby sens jak chodzi o muzykę i kino domowe.
Wiesz te Dali chętnie wezmę pod uwagę, ale pytanie czy jak połączę jest z tymi pylonami to może być ok czy zupełnie się to rozjedzie i skreślić pylony i zacząć budować wszystko od nowa. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bedzie inny charakter brzmienia a w kinie najważniejsze jest to by wszystkie kanały były spójne, najważniejsze w kinie są kanały Centralny i Subwoofer… Reszta kanałów jest mniej ważna z racji tego iż jest obcięta( filtr górnoprzepustowy ) od 80hz według specyfikacji THX natomiast jest możliwość obniżenia tej granicy tylko wtedy gdy kolumny są wydajne dzięki czemu nie spalimy lub nie wyplujemy membran. Dlatego jeżeli miało być lepiej niż teraz jest to proponowałbym szukać kolumn podstawkowych ale wyższej serii ze względu na użyte elementy… 
 

Podam przykład:

Klipsch RP

Front 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Centralny 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Tylne/Surround 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Instalacyjne 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wspomniany wcześniej Amplituner Denon AVC-X3800H

Oraz Subwoofery

Albo dwa te 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

lub jeden 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ale skłaniałbym się ku dwum

Ponad 15 tys wychodzi za podstawowy system na dobrym centralnym oraz subwooferach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć 🙂 

Zostawiłbym Szafiry na froncie, zwłaszcza pod muzykę. Co do reszty układu, opcji jest bardzo dużo. Można pójść w centralny z linii Diamond, gdybyś chciał pozostać przy tej samej marce, ale spokojnie możesz wybrać coś innego. W kwestii surroundów jest wiele opcji. Od Monitor Audio Bronze FX, przez niewielkie Cambridge Audio Minx 12, czy Klipsch RP-140D, aż po coś większego, gdzie opcji jest niezwykle wiele. Na sufit zasugeruję Monitor Audio Bronze AMS 😉 

W kwestii amplitunera raczej nie wybrałbym Denona pod Pylony Sapphire, moim zdaniem bardziej basuje do nich np. Pioneer VSX-LX505, który już ma licencję Diraca w zestawie  🙂

W razie czego zapraszam do kontaktu i na indywidualne wyceny 😉  

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, Stary200 napisał:

Bedzie inny charakter brzmienia a w kinie najważniejsze jest to by wszystkie kanały były spójne, najważniejsze w kinie są kanały Centralny i Subwoofer… Reszta kanałów jest mniej ważna z racji tego iż jest obcięta( filtr górnoprzepustowy ) od 80hz według specyfikacji THX natomiast jest możliwość obniżenia tej granicy tylko wtedy gdy kolumny są wydajne dzięki czemu nie spalimy lub nie wyplujemy membran. Dlatego jeżeli miało być lepiej niż teraz jest to proponowałbym szukać kolumn podstawkowych ale wyższej serii ze względu na użyte elementy… 
 

Podam przykład:

Klipsch RP

Front 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Centralny 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Tylne/Surround 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Instalacyjne 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wspomniany wcześniej Amplituner Denon AVC-X3800H

Oraz Subwoofery

Albo dwa te 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

lub jeden 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ale skłaniałbym się ku dwum

Ponad 15 tys wychodzi za podstawowy system na dobrym centralnym oraz subwooferach

Ja bym się skłaniał ku 1 ale lepszemu jeden SB3000 to lepsze rozwiązanie od dwóch SB2000. Tym bardziej ze przy 2 subach i małym pomieszczeniu ciężko jest dobrze to ustawić, a z jednym wiadomo stawiamy go tam gdzie w miejscu odsłuchu słychać go najlepiej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
W dniu 18.02.2024 o 13:29, grick napisał:

planuje zakup nowego sprzętu do kina domowego i potrzebuje porady czy w mojej części salonowej jest sens iść w zestaw 5.1.2 (5.1.4?) czy jednak uderzać w klasyczne 5.1, ze względu na układ/wielkość/wysokość/stosunkowo małą część odsłuchową.

Wg mnie ważnym elementem tej układanki jest twój repertuar filmowy. Jeżeli masz dostęp do filmów z dźwiękiem dolby atmos i lubisz oglądać filmy gdzie dźwięk gra główną rolę to raczej zestaw 5.1.4. Jeżeli jednak oglądasz np. dużo dramatów, filmów obyczajowych albo nie masz dostępu na stałe do filmów z dźwiękiem dolby atmos to raczej idź w 5.1. Wydając 15 tys. na 5.1 będziesz miał dużo lepszą jakość niż w tych samych pieniądzach 5.1.4. Dobrych filmów z dźwiękiem 5.1.4 w ciągu roku jest kilka, albo mniej. Moim zdaniem nie warto inwestować kilka tysi tylko po to, żeby przez kilka sekund usłyszeć jak deszcz pada z góry, albo posłuchać odgłosu samolotów. Większość idzie przez 5 kanałów a reszta to drobny ułamek. Wiem, że część osób się ze mną nie zgodzi, ale to jest moja opinia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
48 minut temu, Krzychu72 napisał:

żeby przez kilka sekund usłyszeć jak deszcz pada z góry, albo posłuchać odgłosu samolotów.

Nie o to chodzi, Atmos powiększa naturalne pole odsłuchu i nawet można tego nie słyszeć - do chwili, gdy wyłączysz górne głośniki. Wtedy następuje "amputacja" przestrzeni.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
55 minut temu, burz napisał:

Nie o to chodzi, Atmos powiększa naturalne pole odsłuchu i nawet można tego nie słyszeć - do chwili, gdy wyłączysz górne głośniki. Wtedy następuje "amputacja" przestrzeni.

Na ten temat było już tutaj wiele napisane i kolega z poprzedniego postu ma rację… co się dzieje w górnych Atmosach? Nic! Kompletnie nic! Na film 2h jak odezwą sie te głośniki przez 10 minut to jestsukces😂

Auro3D górą 😎

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, co się dzieje w tych atmosach ?

na przykładzie. odświeżam sobie Grę o Tron, edycja bluray, sezon drugi, audio dts-hd 5.1

mam 5.1 zastanawiam się nad 5.1.2

co się będzie działo w tych górnych ? na przykładzie j.w.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, ro35 napisał:

mam 5.1 zastanawiam się nad 5.1.2

Nie idź tą drogą jak już to zainstaluj 5.1.4 ( 9.1 Auro3D ) i w tedy bedziesz mógł sam się przekonać co to jest Atmos…

Wymień lepiej kolumny na lepsze👏👍☺️
 

Tutaj masz przykład od 7 minuty możesz sobie sprawdzić co się dzieje w Atmosie a co w Auro3D

 

Atmos to porażka… miałem jedno i drugie i tylko Auro3D 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam dobre kolumny i całą resztę, naprawdę dobre

na 5.1.4 nie mam miejsca

teraz wrzuciłem sobie grę o tron, sezon 8, edycja 4k. tam jest atmos 7.1.4 a smoki latają wysoko 😉

więc chyba te dwa głośniki sobie kupię...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, ro35 napisał:

mam dobre kolumny i całą resztę, naprawdę dobre

na 5.1.4 nie mam miejsca

teraz wrzuciłem sobie grę o tron, sezon 8, edycja 4k. tam jest atmos 7.1.4 a smoki latają wysoko 😉

więc chyba te dwa głośniki sobie kupię...

Ha ha… obejrzałeś te filmiki w ogóle??? Pierwszy to Meg 2 a drugi to Mission Impossible… 

Na tym set upie od Auro3D możesz też uruchomić Atmos bo na to pozwala… masz dwa kodeki na jednym systemie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie jestem w stanie sprawdzić bo mam 5.1 a no jutube tylko dwa kanały. jak mają się "pokazówki" to tego co na rynku? dostępne? mam sporą kolekcję filmów na płytkach, trochę  w plikach. coś ze streamingu. i oglądam to co lubię, nie dla efektów. więc 99% tego co oglądam nie ma atmosa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.