Skocz do zawartości
IGNORED

Kable glosnikowe do Kef R11


bartoszek32
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli za produkt zabiera się znany producent z odpowiednim zapleczem technologicznym i konkretnymi materiałami to w 90% zaoferuje odpowiednio wyceniony towar. Nie piszę o garażowych dłubaczach którzy z poważnych materiałów nie potrafią poprawnie zaprojektować i zbudować sprzętu... ale faktycznie niech każdy kupuje to co mu gra i niech długo nas cieszą te "zabawki".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Tal

„We read to know we are not alone.“  C.S. Lewis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
40 minut temu, Tal napisał:

Jeśli za produkt zabiera się znany producent z odpowiednim zapleczem technologicznym i konkretnymi materiałami to w 90% zaoferuje odpowiednio wyceniony towar. Nie piszę o garażowych dłubaczach którzy z poważnych materiałów nie potrafią poprawnie zaprojektować i zbudować sprzętu... ale faktycznie niech każdy kupuje to co mu gra i niech długo nas cieszą te "zabawki".

Canare to bardzo poważny japoński producent z jednym z największych zapleczy badawczych. Ich kable znajdują się w wielu studiach nagrań i rozgłośniach radiowych. I oferują kable odpowiednio wycenione - te tańsze 30 złotych za metr, które w kategorii do 10tys. są jednymi z najlepszych. Także drogie Panie, dziękuję za uwagę w tym temacie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Berbeć napisał:

Kup sobie Canare 4S11 Star Quad lub w wersji z miedzi OFC  Canare 4S11G Star Quad. Ja mam te tańsze w dwóch systemach. W jednym spinają Sonus Faber Olympica III, a w drugim Spendory A9. Nic lepszego do 10tys. nie znlazłem.

Zatem podepnij Acoustic Zen Hologram II i sam się przekonaj ile te Canare są warte 😉 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, muda44 napisał:

Zatem podepnij Acoustic Zen Hologram II i sam się przekonaj ile te Canare są warte 😉 

Zatem podpinałem te „cudowne” acoustic zen. I nic. 😜

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Berbeć napisał:

Zatem podpinałem te „cudowne” acoustic zen. I nic. 😜

To może po podpięciu trzeba było sprzęt włączyć 😉

Ja miałem te Canare, Beldeny i inne cudeńka i to były mniejsze lub większe zamulacze które wycinały sporo informacji w muzyce.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, muda44 napisał:

To może po podpięciu trzeba było sprzęt włączyć 😉

Ja miałem te Canare, Beldeny i inne cudeńka i to były mniejsze lub większe zamulacze które wycinały sporo informacji w muzyce.

 

Jak Canare w porównaniu z tym acoustic zen to zamulacz, to już wiem, że nie słuchałeś. Nie wypisuj bzdur. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, Berbeć napisał:

Jak Canare w porównaniu z tym acoustic zen to zamulacz, to już wiem, że nie słuchałeś. Nie wypisuj bzdur. 

Niestety Canare nie mają tyle mikrodetali, powietrza, dynamiki i przestrzeni co Hologram II. 

Nie ma i nie będzie cudów żeby kable za grosze dorównywały tym najlepszym, dużo droższym i piszę tu o kablach bez konfekcji a ta, wysokiej jakości jest często kilka, kilkanaście razy droższa od samych kabli. 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, muda44 napisał:

Niestety Canare nie mają tyle mikrodetali, powietrza, dynamiki i przestrzeni co Hologram II. 

Nie ma i nie będzie cudów żeby kable za grosze dorównywały tym najlepszym, dużo droższym i piszę tu o kablach bez konfekcji a ta, wysokiej jakości jest często kilka, kilkanaście razy droższa od samych kabli. 

 

Właśnie widać na załączonych obrazkach, z czego są robione te świetnie wyceniane kable za grubych kilka tysięcy złotych… Żenada. A widziałeś, jak zrobione są Canare? Ile miedzi, ile izolacji i jakiej? Tak myślałem. Ale skoro wg. niektórych cena determinuje wszystko inne, to szkoda czasu. Kolega zapytał o propozycje do jego systemu. Podpowiedziałem mu moim zdaniem najlepsze rozwiązanie, zarówno od strony kosztów jak i jakości. Ale oczywiście jak na horyzoncie pojawia się kandydat na jelenia, to dlaczego go nie odstrzelić absurdalnymi propozycjami cenowymi… Więcej umiaru poproszę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, StereoTyp napisał:

Każdy ma swoją teorię 

Moja teoria to po co słuchać kabli, skoro mogę podsłuchać jakąś fajną płytę? Patrząc jak wielkim dla Was problemem jest coś, co zmienia tak mało, że niektórzy w ogóle nie usłyszą, bardzo się ze swojej teorii cieszę.

Miłej zabawy w dobre audio życzę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, Berbeć napisał:

Właśnie widać na załączonych obrazkach, z czego są robione te świetnie wyceniane kable za grubych kilka tysięcy złotych… Żenada. A widziałeś, jak zrobione są Canare? Ile miedzi, ile izolacji i jakiej? Tak myślałem. Ale skoro wg. niektórych cena determinuje wszystko inne, to szkoda czasu. Kolega zapytał o propozycje do jego systemu. Podpowiedziałem mu moim zdaniem najlepsze rozwiązanie, zarówno od strony kosztów jak i jakości. Ale oczywiście jak na horyzoncie pojawia się kandydat na jelenia, to dlaczego go nie odstrzelić absurdalnymi propozycjami cenowymi… Więcej umiaru poproszę.

Jakich obrazkach?

Piszę o konkretnym kablu a nie kablach ale fakt, moim zdaniem wiele kabli nie jest wartych swojej ceny a często więcej psują niż dają korzyści.

Ilość miedzi, izolacji itd nie jest wyznacznikiem tego jak będzie dobry kabel w sensie dążenia do maksymalnej przejrzystości.

I żeby było jasne ja nie sprzedaję kabli, czasem swoje jak zmieniam na inne a Hologramy II dawno sprzedałem ze względu na ich sztywność i ciężar przez co nie mogłem ich zastosować w obecnym systemie. Polecane tu Silver II mam, używam a w najbliższej przyszłości nie zamierzam sprzedawać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, Berbeć napisał:

Właśnie widać na załączonych obrazkach, z czego są robione te świetnie wyceniane kable za grubych kilka tysięcy złotych… Żenada. A widziałeś, jak zrobione są Canare? Ile miedzi, ile izolacji i jakiej? Tak myślałem. Ale skoro wg. niektórych cena determinuje wszystko inne, to szkoda czasu. Kolega zapytał o propozycje do jego systemu. Podpowiedziałem mu moim zdaniem najlepsze rozwiązanie, zarówno od strony kosztów jak i jakości. Ale oczywiście jak na horyzoncie pojawia się kandydat na jelenia, to dlaczego go nie odstrzelić absurdalnymi propozycjami cenowymi… Więcej umiaru poproszę.

Popieram pozytywną opinie o Canare 4S11, bez wtyków na skrętce zastąpił u mnie 5-10x droższe kable. Z tym, że następny polski Cross-Tech, zagrał równie dobrze a jest jeszcze tańszy. Tak czy siak, oba grają audiofilsko, ale i tak będę lekceważone ze względu na "niestosowanie" niską cenę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, AiM-TV napisał:

Popieram pozytywną opinie o Canare 4S11, bez wtyków na skrętce zastąpił u mnie 5-10x droższe kable. Z tym, że następny polski Cross-Tech, zagrał równie dobrze a jest jeszcze tańszy. Tak czy siak, oba grają audiofilsko, ale i tak będę lekceważone ze względu na "niestosowanie" niską cenę.

Właśnie czekam na wersję Canare 2s14, bo teraz nie mam podwójnych terminali w Spendorach. Ma jeszcze lepsze właściwości elektryczne. 😀

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, quatross napisał:

oczywiście!

Ale w drugą stronę, przesadnie wycenione będą już nie tyle co lekceważone ale wyśmiewane, przez tych coś nie chcą dać nabić...  

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez AiM-TV
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam tych kabli ale po takiej dyskusji to mnie ona zachęciła do testowania.

Wpisuję je na listę oczywiście do wypożyczenia nie do zakupu.

Ciekawe czy znajdę taką opcję

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 23.02.2024 o 14:35, audioburak napisał:

" pięknie się zgrywa z tymi KEF'ami " .... to o co właściwie chodzi ?

Miałem kolegę, co dobierał wg. "żeby się nikt nie przyczepił" 😉 

Może szukanie materiału dla stolarza, czyli jakiejś innej półki 😉   a może

jednak chciałbyś usłyszeć więcej, niż dają obecnie używane ( ? ) kable ...

Zamówiłem Canare zobaczymy czy faktycznie są takie dobre.

Następne będą Cross-Tech.

Zrobię porównanie i napisze co i jak.

Dzięki za tak duża ilość propozycji i zainteresowanie tematem.

Piszcie jak macie więcej propozycji kabli które nie rujnują budżetu domowego.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, Piotr Sonido napisał:

Już masz tyle tutaj propozycji:)

Na pewno coś z nich wybierzesz.

Od przybytku głowa boli 🙂

Tak wiem ale jak by ktoś nowy czytał ten wątek a ma bądź słuchał jakiś fajnych kabli to zawsze może napisać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, bartoszek32 napisał:

Tak wiem ale jak by ktoś nowy czytał ten wątek a ma bądź słuchał jakiś fajnych kabli to zawsze może napisać.

Powiem ci jak to czasem wygląda na przykład na tle wzmacniacza do jakiejś kwoty.

W momencie kiedy ta kwota jest niższa to ten wybór czy polecenia są bardziej kierowane na zasadzie ceny czyli robi się lista produktów które ty sobie możesz odfiltrować z dowolnego sklepu w danej cenie.

Czyli prawdę mówiąc takie porady trochę zerowe.

Daj znać czy w ogóle słyszysz kable czy dwa lub trzy modele które już tutaj masz na liście grają tak jak chcesz czy nie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, bartoszek32 napisał:

Zamówiłem Canare zobaczymy czy faktycznie są takie dobre.

Następne będą Cross-Tech.

Zrobię porównanie i napisze co i jak.

Dzięki za tak duża ilość propozycji i zainteresowanie tematem.

Piszcie jak macie więcej propozycji kabli które nie rujnują budżetu domowego.

 

Żeby mieć porównanie trzeba mieć punkt wyjścia czyli na stanie a do porównania pewne i sprawdzone w wielu konfiguracjach kable wysokiej klasy.

A tak zamienisz jedne kable na drugie a później będziesz na forum pisał że kable nie mają znaczenia 😉

Masz dobry sprzęt który zasługuje na dobre kable, ale tacy jesteśmy że na siłę szukamy oszczędności, kombinujemy a później jest jak jest.

 

Miłej zabawy 🙂 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam odsłuchiwałem z moimi KEF R3 M i Evo 150 Tellurium ultra blue II , black II , Ricable Magnusy i żaden z nich nie zagrał żebym usłyszał zadowalające dla mnie dzwięki ... Ostatni zakup to polecany przez ,, zwykłych ,, użytkowników audio Canare 4s11g i nic mi więcej nie potrzeba przy odsłuch różnych gatunków muzy. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Eemeryt napisał:

Ostatni zakup to polecany przez ,, zwykłych ,, użytkowników audio Canare 4s11g i nic mi więcej nie potrzeba przy odsłuch różnych gatunków muzy. 

Czy mógłbyś wgłębiając się w zagadnienie napisać (scharakteryzować) coś więcej o tych przewodach - coś Cię zaskoczyło, zadziwiło, zachwyciło, zawiodło, nie w pełni usatysfakcjonowało?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Świetna poglądowa galeria (nie moja) dot. TDA1541(A):

www.maxdat.eu/_galeria/Foto%20TDA1541.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety ale nie potrafię opisać jak niektórzy Forumowicze którzy usłyszeli np.,, niski/średni bas , aksamitną górę ,, itp. Dla moich uszu w moim zestawie Tellurium nie zaprezentował nic co by mogło skłonić mnie do zakupu , mogę dodać że ultra blue II w porównaniu z black II dał lepszą scenę dzwiękową i mniejszy ale szybszy bas. Ricable brak ,, uderzenia ,, wyrównany przekaz . Canare to od razu słyszalna scena dzwiękowa , góra dużo detali ale na pewno nie powodująca ból głowy po paru godzinnych odsłuchach. Sam byłem zdziwiony że nie musiałem wydawać trzy razy więcej na przewody i być zadowolonym z takiego połączenia .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo w swojej cenie Canare biją wszystkie inne kable na głowę. A te Tellurium z niższych serii to są słabiutkie kabelki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Arcam SA30,Canton Reference 8k,Neotech NES 3004mk2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Zrobiłem porównanie kabelkow:

Ultralink Matrix

Chord Clearway x

Canare 4s11g

Audioquest rocket33

Wireworld ale nie pamiętam dokładnie jaki.

Ultralink grał poprawnie ale bez blasku w górnych rejestrach było one taki lekko przydymione blachy brzmiały nienaturalnie. Średnica lekko odchudzona a bas nienajgorszy lekko rozlany.

Canare 

Nie wiem skąd te zachwyty nad tym kabelkiem.

Dla mnie grał on takim dźwiękiem trochę ospałym i wolnym.

Bas był obfity ale za to cierpiała na tym średnica w górnym pasmie wybrzmienia były takie matowe bez blasku ogólnie nudne granie jak dla mnie.

Audioquest niby wszystko poprawnie ale jakoś tak nijak nie wiem jak opisac brzmienie tego kabla.

Mało muzykalny tak to określę.

Wireworld

Całkiem fajny kabelek ale przekaz trochę odchudzony.

Jak by miał więcej masy to byłby w moim systemie ale niestety gral za chudo aczkolwiek z fajnymi wybrzmieniami takimi trochę przeciągniętymi miłymi dla ucha.

Wokale wypchniete do przodu czasami wydawało mi się że są nienaturalne wielkości takie trochę przerysowane jak by jakiś King Kong śpiewał a nie człowiek.

Najsłabiej wypadł bas który był rytmiczny ale odchudzony,płaski za mało masy.

No i przyszedł czas na Chorda który zostaje w moim systemie.

Po podłączeniu aż mnie wzięło w kanapę jak potężna scena zbudował ten kabelek coś pięknego czy to ma boki czy w głąb dzwiek kompletnie oderwany od kolumn.

Wokale pięknie wyeksponowane jak na żywo wręcz.

Pięknie wybrzmiewają blachy i te wszystkie syki i przeszkadzajki brzmią poprostu realistycznie.

Bas  jest głęboki i rozciagniety wręcz odnosze wrażenie że ten bas jest  ofensywny,agresywny ma fajny atak  taki lubię.

Ogólnie kabel jak za te pieniądze naprawdę jest fantastyczny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również uważam, że Chord Clearway w swojej cenie jest rewelacyjny. Jest muzykalny, nie wypacza dźwięku, ma bogate barwy. Jeśli ktoś nie chce inwestować w oryginalną konfekcję, nawet cięty z rolki na metry wyjątkowo daje radę. Ogólnie zgadzam się z większością tego co napisane powyżej także nie zawsze system wszystko odwraca, pewne cechy brzmienia kabli można jednak uznać jako stałe dla danego modelu - Wireworlsd-a też odbieram tak samo jak Ty. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez StereoTyp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, bartoszek32 napisał:

Witam.

Zrobiłem porównanie kabelkow:

Ultralink Matrix

Chord Clearway x

Canare 4s11g

Audioquest rocket33

Wireworld ale nie pamiętam dokładnie jaki.

Ultralink grał poprawnie ale bez blasku w górnych rejestrach było one taki lekko przydymione blachy brzmiały nienaturalnie. Średnica lekko odchudzona a bas nienajgorszy lekko rozlany.

Canare 

Nie wiem skąd te zachwyty nad tym kabelkiem.

Dla mnie grał on takim dźwiękiem trochę ospałym i wolnym.

Bas był obfity ale za to cierpiała na tym średnica w górnym pasmie wybrzmienia były takie matowe bez blasku ogólnie nudne granie jak dla mnie.

Audioquest niby wszystko poprawnie ale jakoś tak nijak nie wiem jak opisac brzmienie tego kabla.

Mało muzykalny tak to określę.

Wireworld

Całkiem fajny kabelek ale przekaz trochę odchudzony.

Jak by miał więcej masy to byłby w moim systemie ale niestety gral za chudo aczkolwiek z fajnymi wybrzmieniami takimi trochę przeciągniętymi miłymi dla ucha.

Wokale wypchniete do przodu czasami wydawało mi się że są nienaturalne wielkości takie trochę przerysowane jak by jakiś King Kong śpiewał a nie człowiek.

Najsłabiej wypadł bas który był rytmiczny ale odchudzony,płaski za mało masy.

No i przyszedł czas na Chorda który zostaje w moim systemie.

Po podłączeniu aż mnie wzięło w kanapę jak potężna scena zbudował ten kabelek coś pięknego czy to ma boki czy w głąb dzwiek kompletnie oderwany od kolumn.

Wokale pięknie wyeksponowane jak na żywo wręcz.

Pięknie wybrzmiewają blachy i te wszystkie syki i przeszkadzajki brzmią poprostu realistycznie.

Bas  jest głęboki i rozciagniety wręcz odnosze wrażenie że ten bas jest  ofensywny,agresywny ma fajny atak  taki lubię.

Ogólnie kabel jak za te pieniądze naprawdę jest fantastyczny.

To co najważniejsze, to dobrać wszystkie klocki 😀 Jak pytasz i się dziwisz brzmieniu Canare, to Ci od razu odpowiem - trzeba je wygrzać, wg producenta to jakieś 200h. U mnie zaczęły grać, tak jak chciałem, nieco wcześniej.  Domyślam się, że u Ciebie nowe grały ze dwie godziny... Najważniejsze, że znalazłeś coś nie absurdalnie drogiego i Ci odpowiada.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.