Skocz do zawartości
IGNORED

W Hi End Liczy Sie Wszystko.


Pseudodrummer
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jak wszyscy wiemy,"w Hi End liczy sie wszystko "*
(*Łukasz Fikus-Lampizator)

Wiem,jest duzo wątków,dotyczących interkonektów,wtyków,zasilaczy,czy też nowości w HiEnd.
Dlatego z założenia ma być to wątek najszerszy,ogarniający całośc zagadnienia,a nie wąskie specjalizacje.
Można tu wyrazic SWOJĄ opinię-niekoniecznie będącą prawdą-ale po prostu swoje zdanie na ten temat-ale z poszanowaniem zdania innych

Nie ukrywam,że do rozpoczęcia tego wątku zainspirował mnie blog "Audioroby",a w nim wiele,wiele wątków,wpisów-jakie rzeczy maja ostatecznie wpływ na dzwięk w najwyższej jakości systemach audio.
Najwyższej-nie znaczy najdroższej,bowiem na blogu jest wiele wskazówek,jak podnieść wrażenia odsłuchowe sposobami,których moglismy do tej pory nie znać.

Cytat z bloga:
"

od Piotra: Cześć,  postanowiliśmy - jako zbiorowość opisana poniżej - podzielić się z Tobą swoim podejściem, poszukiwaniami i rozwiązaniami w kwestiach „ audio”.  W tym zwykłym/niezwykłym świecie, w którym każdy aspekt ma znaczenie dla dźwięku - ale i naszego samopoczucia z tym związanego - zaistniejemy dla Ciebie jako „Audioroby”. Na łamach bloga chcemy publikować teksty, które Ty możesz odebrać jako audio-voodoo - ale może także jako ciekawostkę wartą weryfikacji. Sprawdzenia, czy to, co opisujemy, jest dla Ciebie słyszalne -  a może nawet tożsame z Twoimi własnymi doświadczeniami, wrażeniami, przypuszczeniami; może to właśnie coś, czego szukałeś, choćbyś nie wiedział, jak nazwać. Życzmy przyjemności w czytaniu, sukcesów w poprawianiu dźwięku własnego systemu - i odwagi sięgnięcia po pióro dla zakomunikowania nam przemyśleń własnych! Pozdrowienia, Audioroby"
 



na pierwszy temat zaproponuję wpływ cyny,czyli spoiwa,którym lutowane są poszczególne elementy,i jaki to ma wpływ zaleznie od rodzaju cyny,i jej pochodzenia-chodzi o to,która firma ja sygnuje.
Jak wiemy:

"

od Jurka: 

 

5. Jaka cyna?

 

Nr 1. Stannol HS-10. Skład: Sn60Pb39Cu1.  Niemiecka. Kupiona w „conradzie”. Technicznie perfekcyjna: łatwa topliwość, równomierna rozlewność , mało pozostałości. W stosunku do „nic” - czyli połączenia bezpośredniego krokodylków - brzmi bardzo podobnie: intonacja, akcenty, tempo, pauzy, tonalność. Ta ostatnia z małym tylko zniekształceniem: „kanciastością” górno-średnich tonów (głównie słyszalną w prawej ręce fortepianu). Mankamentem natomiast większym jest - w porównaniu z „nic”  - zabrudzenie, zredukowana transparentność. 

W sumie spoiwo przydatne zarówno dla zastosowań samoistnych, jak również w cynowych „kompozycjach” (o których potem).  W tych ostatnich jako dodatek - tonalnie czy też intonacyjnie korygujący lub dopełniający. I wreszcie jako najbardziej ze wszystkich przydatne do wstępnego - przed lutowaniem - ocynowania elementów.  Pozostaną czyste, własny zaś dźwięk Stannola w takiej ilości użytego da się łatwo „przykryć” brzmieniem cyny innej - jeśli będzie w danym przypadku pasowała bardziej.

 

Nr 2.  Wonder Solder. Kupiona w dwóch wersjach od „Russ Andrews Accessories”, przez nich dozowana, a więc bez oryginalnych szpul. Niemniej dołączona jest informacja, iż „leaded” lub „unleaded” - jedna z ołowiem, druga bez. Obie „grają” w tempie szybszym niż „nic”, zarówno zaś zróżnicowanie intonacyjne, jak i tonalne, są zredukowane - spłaszczone jak po wyprasowaniu żelazkiem. Przy czym dotyczy to w większym stopniu cyny bezołowiowej. Ołowiowa plasuje się w tych aspektach pomiędzy tamtą i Stannolem. Którego zaś przewyższają obie pod względem transparentności…

Z tym opisem nie zgodzą się zapewne czytelnicy posiadający jeszcze zapasy ołowiowego Wondera z lat siedemdziesiątych-osiemdziesiątych....(...)"




Zatem,jakie jest wasze zdanie na ten temat,oraz inne zagadnienia poruszone w tym blogu??

prosze o racjonalne,trzeźwe wpisy-z każdej strony.
O obiektywne ustosonkowanie się-bo jak widac temat jest ciekawy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Seyv

Nie wierzę w pesymizm. Jeżeli coś nie idzie po Twojej myśli, przebijaj się do przodu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na temat cyny chyba nie da sie na trzeźwo … 😉 .

Pytanie konkursowe … czy hiendowe marki używają w procesie produkcji np. hiendowej ceny z zawartoscia srebra ???

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Cyne zazwyczaj sprzedaje sie na wagę, tutaj na audiofilskie metry 🙂 .

Zeby nie bylo ja uzywam Cynel Sn60Pb40.

 

😉

 

Musze sie napić, pół dnia skladam zwrotkę tym Cynelem, fajny temat, bedzie sie dzialo … musze mieć podklad, musze sie wyluzować…

 

PS. ostatnio jak kupowalem L-Pady dostalem w prezencie jeden metr cyny ze srebrem. Chyba się nie sprzedawała 😉 .

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Na temat cyny chyba nie da sie na trzeźwo …  .
Pytanie konkursowe … czy hiendowe marki używają w procesie produkcji np. hiendowej ceny z zawartoscia srebra ???

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Cyne zazwyczaj sprzedaje sie na wagę, tutaj na audiofilskie metry  .
Zeby nie bylo ja uzywam Cynel Sn60Pb40.
 

 
Musze sie napić, pół dnia skladam zwrotkę tym Cynelem, fajnym temat,będzie sie dzialo …
 
PS. ostatnio jak kupowalem L-Pady dostalem w prezencie jeden metr cyny ze srebrem. Chyba się nie sprzedawała  .
 


O cholercia zaraz spytam Kamila, który robi mi zwrotkę jakiej używa cyny. Jutro odbieram więc nie chce żyć w niewiedzy

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, Pseudodrummer napisał:

Jak wszyscy wiemy,"w Hi End liczy sie wszystko "*
(*Łukasz Fikus-Lampizator)
 

 

Sparafrazuję: jak wszyscy wiemy „w Hi End liczy sie … KASA (Fikusowi też, bo sam ją liczy 😉 ), a potem liczy sie zdanie sasiadów i kolegów audiofilów” *

* by pmcomp

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby nie było pytanie poszło. Dam znać jak będzie odpowiedź

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, pmcomp napisał:

Musze sie napić, pół dnia skladam zwrotkę tym Cynelem, fajny temat, bedzie sie dzialo … musze mieć podklad, musze sie wyluzować…

jak to mówi @slawek.xm

"ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂"

I cos w tym jest.

Wiemy tez,że wiekszośc dzieł sztuki,jak mówił m.in @Chicago czy @Chicago. powstała pod wpływem używek.

Pytanie,czy w świecie HiEnd-w którym równiez działa sztuki,i to bez kozery mozna powiedzieć-powstają-zachodzi podobna zależność?

temat ciekawy.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie wierzę w pesymizm. Jeżeli coś nie idzie po Twojej myśli, przebijaj się do przodu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm. No nie wiem co na to Pan Fikus ale ja jestem usatysfakcjonowany

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )



jak to mówi [mention=28119]slawek.xm[/mention]
"ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia "

I cos w tym jest.

Wiemy tez,że wiekszośc dzieł sztuki,jak mówił m.in [mention=19312]Chicago[/mention] czy [mention=67647]Chicago.[/mention] powstała pod wpływem używek.
Pytanie,czy w świecie HiEnd-w którym równiez działa sztuki,i to bez kozery mozna powiedzieć-powstają-zachodzi podobna zależność?

temat ciekawy.

 
No to ja od siebie nieco. Nie wiem jak z pracą bo nie próbowałem ale jeśli chodzi o "kwieciste" wypowiedzi np na Szanownym forum to mi alkohol bardzo pomaga
Wiem też z reguły z kim piszę i czy ten ktoś jest trzeźwy czy pijany. Trzeźwy nie myśli nigdy trzeźwo i z reguły jest sztywniakiem. Stąd słusznie stwierdzenie kolegi [mention=2012]slawek[/mention].xm
Lubiącego sobie łyknąć można wyczuć na odległość i jest pewna chemia. Prawda [mention=5886]pmcomp[/mention]?
Z trzeźwymi są same problemy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
55 minut temu, pmcomp napisał:

 

Sparafrazuję: jak wszyscy wiemy „w Hi End liczy sie … KASA (Fikusowi też, bo sam ją liczy 😉 ), a potem liczy sie zdanie sasiadów i kolegów audiofilów” *

* by pmcomp

 

Cóz,jest to jeden w wiodących aspektów,prawda,ale nie jedyny.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie wierzę w pesymizm. Jeżeli coś nie idzie po Twojej myśli, przebijaj się do przodu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Pseudodrummer napisał:

w Hi End liczy sie wszystko

Szkoda tylko, że jakość dźwięku liczy się chyba najmniej ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, piorasz napisał:
12 minut temu, szpakowski napisał:
To nic nowego 

Nie no jak hiEnd to zawsze musi być dobry dźwięk. Bez przesady. Kwestia tylko kto co uważa za hiEnd..

Kwestia co kto uważa za dobry dźwięk ... 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Kwestia co kto uważa za dobry dźwięk ... 
Do głowy nikomu nie wyjdziesz. Wszystko weryfikują spotkania audiofilskie. A i wtedy są zdania podzielone.
Ja zawsze będę powtarzał jedno. Najpierw to trzeba nauczyć się słuchać bo wielu ludzi ma z tym problem wg moich obserwacji. Jedni słyszą dźwięk do przodu inni na linii kolumn itd itp. A co dopiero mówić o wieloplanowości sceny. Temat rzeka..
Wielu nie ma pojęcia co to dynamika... Ech..


Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Opublikowano (edytowane)
45 minut temu, szpakowski napisał:

Szkoda tylko, że jakość dźwięku liczy się chyba najmniej ...

Nie mnie to oceniać.
To był cytat wz wykładu pana Łukasza Fikusa:
Myślę,że mam zbyt mała wiedze i doświadczenie aby podważać taki autorytet:


 

Ciekawe,z tego co wiem, @ampman ma bardzo dużą wiedze o lampach,

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Pseudodrummer

Nie wierzę w pesymizm. Jeżeli coś nie idzie po Twojej myśli, przebijaj się do przodu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, piorasz napisał:

Jedni słyszą dźwięk do przodu inni na linii kolumn itd itp. A co dopiero mówić o wieloplanowości sceny. Temat rzeka..
Wielu nie ma pojęcia co to dynamika... Ech..

Racja ... Ech ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BTW.
Mam jednego tylko zupełnego absynenta w rodzinie - zięcia. Wyjątkowo trudny człowiek. Nikt mi nie powie, że abstynenci to normalni ludzie szczególnie w dzisiejszych czasach. Sam oczywiście rozróżniam kiedy jest czas na picie a kiedy na pracę, którą od zawsze traktuję priorytetowo i nigdy nie miałem z tego tytułu problemów ale stwierdzam jedno - to co wyżej napisałem już - abstynenci to wyjątkowo trudni ludzie.
To już wolę alkoholików w stanie spoczynku.
I to zdecydowanie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki "Pseudodrummer" za wspomnienie mojej osoby, ale większość nie uznaje forumowej, objawionej prawdy a swoje prawdy uważa za jedyne. Każdy ma swoje za i przeciw, więc nie uważam się za jakieś guru, aczkowlwiek dużo wiem na temat lamp, bo nie tylko je posiadam w tysiącach sztuk i sprzedaję okolicznościowo, ale buduję na nich wzmacniacze ku uciesze innych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez ampman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Nie mnie to oceniać.
To był cytat wz wykładu pana Łukasza Fikusa:
Myślę,że mam zbyt mała wiedze i doświadczenie aby podważać taki autorytet:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Wg Fukusa: lampa 9-nogowa ma znaczenie. Ok
Dzięki "Pseudodrummer" za wspomnienie mojej osoby, ale większość nie uznaje forumowej, objawionej prawdy a swoje prawdy uważa za jedyne. Każdy ma swoje za i przeciw, więc nie uważam się za jakieś guru, aczkowlwiek dużo wiem na temat lamp, bo nie tylko je posiadam w tysiącach sztuk i sprzedaję okolicznościowo, ale buduję na nich wzmacniacze ku uciesze innych.
Chwała Tobie
Niech trąba twego słonia zawsze wskazuje księżyc

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie chodzi o to, że podstawka noval to był szczyt osiągnięć techniki lampowej - w tamtych czasach była najnowocześniejszą i ostatnią.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cyna ze srebrem to czyste ZUO. Wmówienie ludziom, że jest lepsza od ołowiowej (mimo, że przecież ołowiowa jest zasadniczo zakazana) to jeden z większych sukcesów branży. I powtarzają takie bzdury również zwolennicy polexitu... 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez przemak

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, piorasz napisał:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Chwała Tobie emoji6.png
Niech trąba twego słonia zawsze wskazuje księżyc emoji3.png

Czyżbyś był kolejnym trolem lampowym? Co ma trąba do wiatraka?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez ampman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko.

6 minut temu, przemak napisał:

Cyna że srebrem to czyste ZUO. Wymówienie ludziom, że jest lepsza od ołowiowej (mimo, że przecież ołowiowa jest zasadniczo zakazana) to jeden z większych sukcesów branży. I powtarzają takie bzdury również zwolennicy polexitu... 

Nie jest zakazana dla wybranych... np. dalej jej używają w produkcji w branży militarnej, gdzie pracuję. Tylko ty masz jej nie używać.... bo ekologia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez ampman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, ampman napisał:

Spoko.

Nie jest zakazana... np. dalej jej używają w produkcji w branży militarnej, gdzie pracuję. Tylko ty masz jej nie używać.... ekologia.

W aparaturze medycznej też można. Czyli zasadniczo zakazana, jak napisałem. 

Można używać do produkcji prototypowej i napraw, tym się bronię 😉

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Cyna że srebrem to czyste ZUO. Wymówienie ludziom, że jest lepsza od ołowiowej (mimo, że przecież ołowiowa jest zasadniczo zakazana) to jeden z większych sukcesów branży. I powtarzają takie bzdury również zwolennicy polexitu... 
Ale ZUO bo zło? W sensie gorsza? Czy bez znaczenia wg Ciebie? A jak z wtykami srebrnymi np w kablach sygnałowych? Jeśli np projektujesz cały system w oparciu o srebro? Chętnie poczytam co masz do powiedzenia w tym temacie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, piorasz napisał:
10 minut temu, przemak napisał:
Cyna że srebrem to czyste ZUO. Wymówienie ludziom, że jest lepsza od ołowiowej (mimo, że przecież ołowiowa jest zasadniczo zakazana) to jeden z większych sukcesów branży. I powtarzają takie bzdury również zwolennicy polexitu... 

Ale ZUO bo zło? W sensie gorsza? Czy bez znaczenia wg Ciebie? A jak z wtykami srebrnymi np w kablach sygnałowych? Jeśli np projektujesz cały system w oparciu o srebro? Chętnie poczytam co masz do powiedzenia w tym temacie.

Zastanów się, dlaczego medycyna i wojsko może nadal stosować, ale telewizory muszą być lutowanie srebrem. Po kilku latach to się rozpada. Efekt uboczny ekologii.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Zastanów się, dlaczego medycyna i wojsko może nadal stosować, ale telewizory muszą być lutowanie srebrem. Po kilku latach to się rozpada. Efekt uboczny ekologii.
No ale my nie gadamy tu o medycynie ani tv.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, piorasz napisał:
3 minuty temu, przemak napisał:
Zastanów się, dlaczego medycyna i wojsko może nadal stosować, ale telewizory muszą być lutowanie srebrem. Po kilku latach to się rozpada. Efekt uboczny ekologii.

No ale my nie gadamy tu o medycynie ani tv.

Masz wzmacniacz lutowany ołowiem? Pochwal się. Bo cd czy streamer to na pewno nie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.