Skocz do zawartości
IGNORED

Wzmacniacz do Spendor 3/1. Cyrus 8 Dac wystarczy?


baron_bartek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Stałem się wesołym posiadaczem Spendorów 3/1 - nie wiem czy nie powinno to trafić do High-endu.... ale kto tam wie gdzie on się zaczyna 😄

Lubię szczegóły w połączeniu ciepłym i niemęczącym graniem (łagodne, jedwabiste wysokie i niemęcząca wyższa średnica... jakaś taka gęstość i kontur tego dźwięku są pożądane - co mi trudno opisać).

Jeśli chodzi o sygnał to mam do wyboru Burson Conductor V.2+/ Mdac ... Burson jest zajęty w torze słuchawkowym, ale może z niego wyemigrować na jakiś czas (mdac jest do kina).

Kable CHord Clearway.

Obecne wzmacniacze to smsls da-9 (nie jest zły! 😛 ) oraz marantz 8002SR (najwyższy model kina swojego czasu w i muzie gra dobrze)... ale czas na stereo pod spędora. Pilot musi być, oraz miło by było jakby miał swojego Daca (z wygody) oraz był niedużych wymiarów (brak miejsca)

Budżet to dajmy na to 10k (mogę być elastyczny) - preferuje w miarę świerzą używkę.

------------------------

Mój obecny risercz i bardzo wstępna lista:

Leema Acoustics Tucana II - trochę drogi, chyba bez szans w budżecie, ale dorzucić parę K i używka powinna się znaleźć.

Leben CS600X - jak wyżej.

Musical Fidelity Nu-Vista 600 - znowu jak wyżej.

ASR Emitter 1 - bez problemu do znalezienia w budżecie, ale to kolos (słabo z miejscem) i z tego co widzę używki to starsza i gorsza wersja (i trochę się obawiam podłączać spendory do bardzo starego wzmacniacza)

Unison Research Unico Due - ciekawe

Naim NAP 200

Cyrus 8 DAC - teoretycznie idealny pod moje potrzeby, praktycznie nie wiem czy spendory nie zasługują na coś z wyższej półki i z włąsnym charakterem.

Heed Elixir / Heed Obelisk Si III - jak wyżej

Ew. jakiś wzmak lampowy? (mają swoje wady) ... chciałbym poczuć ten dźwięk zahaczający o high-end 😛

Proszę o rady i opinie o sprzęcie z mojej listy...

EDIT: SŁUCHAM WSZYSTKIEGO 😄

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez baron_bartek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cyrus 8 DAC czy 8.2 DAC? Jak ten drugi to ma bardzo wyraźny swój charakter, z jednej strony ciepło (mocny wyższy bas) a z drugiej w kontrze mocna górna średnica i idealnie otwarta góra pasma. Nie nastawiaj się na bardzo nasyconą górę pasma czy duuuże źródła pozorne. Cyrusy tak nie grają. Szybkość dla Cyrusa jest priorytetem, jest wszystkim (transjent, precyzja itp., nowsze modele z serii XR bardziej wyrównane tonalnie, bez podbicia basu i bez lekko krzykliwej górnej średnicy ale i bez pełnego otwarcia góry pasma). W zestawie z zewnętrznym zasilaczem model 8.2 DAC to rockowy charakter mimo mikrej postury. Bez zasilacza PSXr2 sporo traci (dynamika) więc warto/trzeba dopłacić. 

Heed Obelisk na tle ww Cyrusów zdecydowanie bardziej bezpieczny wybór (górny środek bez ofensywności, góra zaokrąglona/słodka) ale dynamika, szybkość na tle Cyrusów wyraźnie odstaje, tak samo jak rozdzielczość. Niskiego basu trzeba się domyślać. Do sypialni idealny. 

Leema Tucana 2 Anniversary - odsyłam do Klubu Leema, gdzie podzieliłem się swoją opinią. Dla mnie to inny, lepszy  świat na tle wszystkich integr jakie znam w cenie do ok. 20 kzł. Bliska, wierna, zjawiskowa średnica. Dynamiczny bas. Całkowite przeciwieństwo Cyrusa jeżeli chodzi o rozmiar źródeł pozornych. Nie wiem ile traci zwykła Tucana 2 do Anniversary ale coś mi mówi, że to kosmetyka a używane Tucany 2 można dostać w bardzo fajnych cenach. Czy jazz czy rock czy akustyka czy muzyka elektroniczna nie ma tu znaczenia. Do tego kapitalna budowa i jakość wykonania. Polecam. 

Naimy ogólnie - średnica podgrzana, bas swobodny, głęboki, mięsisty, kontur na basie lekko zmiękczony, góra bez pełnego otwarcia, bez powietrza. Ogólnie ciepło, soczyście, bezpośrednio, "wybaczająco" dla kiepskich realizacji. Nie dla poszukiwaczy detalu. Im nowsze Naimy tym spokojniej, wolniej i z lepszą przestrzenią.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Opublikowano (edytowane)

Dzięki. Bardzo wyczerpująca odpowiedź.

Odczytuje ją tak, że do cyrusa muszę podejść ostrożnie i bardziej by mi podpasował Heed (szczególnie, że mam sub, chociaż ostatnio go nie włączam - niestety jeśli rozdzielczość kuleje, to też nie będę zadowolony).

Używkę cyrusa/heeda można kupić za ułamek tej ceny i odsprzedać... chyba, że uda się pożyczyć - szczególnie, że u mnie źródłem jest zawsze dac podłaczony przez komputer i co za tym idzie mogę łatwo zequalizować górę/dół, byle nie była metaliczna/męcząca.

Natomiast nie ukrywam, że myślę iż lepiej poczekać na fajną używkę i pójść właśnie w coś typu Tuscana - jak to pięknie ująłeś, jest to już inny świat.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez baron_bartek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj, że to Tobie ma się podobać a więc musisz najpierw wypożyczyć a nie kupować w ciemno. I nie podpalaj się jakimiś dużymi rabatami w salonach, bo masz kupić SWOJE brzmienie a nie cenę...

Wypożyczaj, słuchaj przynajmniej tydzień każdego piecyka i na spokojnie wybieraj tylko swoimi uszami. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Adam 38

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem Cyrus gra fajnie że spendorami a model 8 jest obecnie na orzeczenie. Warto.

Jednak tucana II która używana dostaniesz pewnie delikatnie powyżej zakładanego budżetu to kompletnie inne granie. Bardzo dobry driver, dynamika i poczucie mocy.

Można by też polować na starsze accuphase. 

Roksan Platinum chodź ten raczej i nad nie do dostania.

Atoll in400?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A która to edycja spendor 3/1? Wg mojego doświadczenia, grają różnie, to i różne wzmaki pasują.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Tomek 1685
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć 🙂 Z nówek też znajdzie się kilka fajnych opcji. Na pewno sprawdziłbym Rega Elicit MK5, Fezz Titania (to nie do konca cieplejsze brzmienie, ale może się spodobać w tym połączeniu), są też fani klasycznych opcji jak Atoll IN200, czy Musical Fidelity M6si. Do tego dopisałbym Marantza Model 40n, Vincenta SV-237, a także drugą lampę, czyli Haiku Audio Origami 6550 SE 🙂 W razie czego zapraszam do kontaktu i na odsłuchy. 

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 hour ago, Tomek 1685 said:

A która to edycja spendor 3/1? Wg mojego doświadczenia, grają różnie, to i różne wzmaki pasują.

Nie zastanawiałem się na tym, ale to te nowe. (są jeszcze na 2letniej gwaracji)

52 minutes ago, Q21 said:

Cześć 🙂 Z nówek też znajdzie się kilka fajnych opcji. Na pewno sprawdziłbym

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) ,

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) (to nie do konca cieplejsze brzmienie, ale może się spodobać w tym połączeniu), są też fani klasycznych opcji jak

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) , czy

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) . Do tego dopisałbym

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) ,

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) , a także drugą lampę, czyli 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) 🙂 W razie czego zapraszam do kontaktu i na odsłuchy. 

Oooo, sporo nowych opcji do obczajenia.

A co myślicie o Unison Research Unico Due? Wydaje się być gdzieś pomiędzy Cyrusem,a Heed (czyli rozsądny wybór)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem dwa różne wypusty tych kolumn. Z lat 90-tych SP3/LE i z lat 00 SP3/1P. To są zupełnie inaczej zbudowane kolumny, obudowa zamknięta vs bassreflex. Również inny głośnik średnioniskotonowy. Te współczesne to też zupełnie inna konstrukcja. Nie wiem na ile gra inaczej, ale na ostatnim AVS długo słuchałem prezentacji z wykorzystaniem stosunkowo taniej elektroniki ARCAM i uważam że była to bardzo udana prezentacja. Naprawdę świetnie to grało.  Warto spróbować, może nie będzie konieczności ponoszenia dużych wydatków.

Polecam też więcej posłuchać mniej czytać. Najlepiej wypożyczyć kilka wzmaków i osłuchać się przez kilka dni z każdym. Pośpiech nie jest wskazany. Spendory wymagają trochę uwagi i spasowania z resztą toru, bo mogą zagrać zjawiskowo lub po prostu przeciętnie i poniżej oczekiwań.

Nie zapomnij o właściwych standach. Najlepiej 60 cm wysokości i nie muszą być ciężkie.  Ja mam takie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, Tomek 1685 napisał:

Nie zapomnij o właściwych standach. Najlepiej 60 cm wysokości

Zależy jak się siedzi.

PS to chyba moje byłe 😏

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez J4Z

Node 2i lps, Adi-2 lps, UR Unico Gold Lion, Harbeth 7ES-3

z Bogiem, dzielny audiofilu 🫡

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
23 godziny temu, baron_bartek napisał:

Musical Fidelity Nu-Vista 600 - znowu jak wyżej.

Ja bym wybrał to. W zależności od możliwości finansowych . Albo jakąś mocną lampę Jak ta

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Dość długo wisi na stronie w tej cenie więc może uda się coś urwać z ceny? No i w przeciwieństwie do MF jak najbardziej realne do wyrwania na już

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, baron_bartek napisał:

A co myślicie o Unison Research Unico Due? Wydaje się być gdzieś pomiędzy Cyrusem,a Heed (czyli rozsądny wybór)

Też fajna opcja, zachęcam do obejrzenia filmu na temat tej serii 🙂

 

 

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem Cyrus 8 dac powinien tu pasować, również nowszy model Cyrus Classic Amp fajnie się sprawdzi - gra analogowo ale dynamicznym i zwartym dźwiękiem, dobry pierwszy plan. Cena nowego wstępnie jeszcze do przyjęcia. Z Heedem też fajnie ale szczególnie dobrze sprawdziłby się model Lagrange choć to już cenowo inna półka. Rozważyłbym jesz Haiku Bright, to fajna, aksamitnie grająca hybryda. Zgra się z tymi kolumnami. W każdym wypadku zachowasz muzykalność, nasycenie i kontur ale bez osuszania dźwięku. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie Bright mk5 miał chyba bardziej poluzowany bas niż stare unico z 2002, na którym gram do dzisiaj, ale wtedy miałem jeszcze AP Spark 5. W Haiku zachwyciła mnie średnica i góra, ale nie było mnie na niego stać. Na jakich lampach grał, już nie pamiętam. W Unico mam Gold Lion. Nie wiem czy Spendor + Haiku to nie będzie już dublowanie charakteru góry i nie zrobi się za mdło. W sumie może @dedal75 coś skrobanie, bo miał je u siebie z haiku.

Z Unico 90, Spendory zagrały już dla mnie za bardzo bezpośrednio, choć słychać było, że jest to obiektywnie lepszy sprzęt. 

Ja bym sprawdził Unico Due do nich, ale to gusta...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Node 2i lps, Adi-2 lps, UR Unico Gold Lion, Harbeth 7ES-3

z Bogiem, dzielny audiofilu 🫡

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam żywe pomieszczenie więc było ok , nie jakieś wow ale solidne granie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 hours ago, Tomek 1685 said:

obudowa zamknięta vs bassreflex

No ja mam bassreflex.

3 hours ago, Tomek 1685 said:

ARCAM i uważam że była to bardzo udana prezentacja. Naprawdę świetnie to grało

Jakiś konkretny wzmacniacz?

3 hours ago, Tomek 1685 said:

Polecam też więcej posłuchać mniej czytać

Jasne, ale zanim zawracam komuś głowę wypożyczaniem, robię porządny risercz. Już się naprawdę sporo dowiedziałem, z tego wątku.

Co więcej, preferuje używki (wtedy mogę sprzedać coś właściwie bez strat finansowych) - wtedy wypożyczenie odpada 😕 Aczkolwiek kusi mnie kupić coś nowego w tej cenie do 10k (w ciemno bym wział używkę Leema Acoustics Tucana II za więcej niż 10K)

4 hours ago, Tomek 1685 said:

Pośpiech nie jest wskazany

Dokładnie

4 hours ago, Tomek 1685 said:

Nie zapomnij o właściwych standach

Mam standy. 60 nie mają, ale dorobię jakąś podstawkę, lub dam do przerobienia.

 

3 hours ago, piotrek7 said:

Ja bym wybrał to. W zależności od możliwości finansowych . Albo jakąś mocną lampę Jak ta

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Dość długo wisi na stronie w tej cenie więc może uda się coś urwać z ceny? No i w przeciwieństwie do MF jak najbardziej realne do wyrwania na już

O kurczę z 33k na 17k to niezłą przecena 😄 Aczkolwiek to nieźle już odbiega od budżetu.... rozwarze. Być może wyporzyczę, być może zostanie u mnie 😄 Lepsze by to było od tucany?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, baron_bartek napisał:

Mam standy. 60 nie mają, ale dorobię jakąś podstawkę, lub dam do przerobienia

Ale tweeter ma być mniej więcej na wysokości uszu a nie standy ileś tam cm. Zależy na jakiej wysokości siedzisz. Ja mam standy 65cm, jak dobrze pamiętam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez J4Z

Node 2i lps, Adi-2 lps, UR Unico Gold Lion, Harbeth 7ES-3

z Bogiem, dzielny audiofilu 🫡

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście masz rację. Tymczasem ja jako, że nie lubię męczących wysokich często ustawiam tweter nieco wyżej niż poziom uszu, albo ustawiam kolumnę pod lekkim kątem.

Oczywiście jest to odchylenia od najlepszego rozwiązania, czyli idealnego spasowania sprzęt/słuch.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, baron_bartek napisał:

Lepsze by to było od tucany?

Spendor dobrze gra z lampą. Co do Tucany. Zawsze śmieszyło mnie, że ludzie z forum, którzy ją kupili, bardzo szybko puszczali ją dalej w świat. W myśl zasady, że jest zbyt dobra abym egoistycznie zatrzymywał ją dla siebie???? Niech cieszy także innych 😉 Może po prostu wymaga bardzo starannego dobrania innych elementów zestawu? A może podkreślana przez wszystkich żywiołowość grania na dłuższą metę potrafi męczyć? Ja lubię zwyczajność brzmienia a nie wodotryski 

A co do zaproponowanej lampy. Wiem, że sporo ponad budżet. Ale może uda się coś urwać z ceny. Myślę, że warto zadzwonić 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Opublikowano (edytowane)
3 hours ago, piotrek7 said:

Ja lubię zwyczajność brzmienia a nie wodotryski 

Myślę, że w 90% masz rację i słuchanie zawsze High-endowego poprostu odbierze ci przyjemności z tego zjawiska (i nie chodzi nawet o nadmiar szczegółów czy ekspresji przekazu, ale o psychologie - przyzwyczajasz się za bardzo i dobre staje się zwykłe).

Dlatego ja mam zasadę, że składam porządny sprzęt do normalnego użytkowania (budżet parę tysięcy na całość), ale mam też tor słuchawkowy zahaczający o high-End, którego używam rzadko i wtedy czuje co mam.

Teraz właśnie buduje pierwszy zestaw w oparciu o kolumny. Zapewne kupię teraz coś rozsądnego (o ile 10k to jest rozsądnie 😛), a potem przeskoczę na tego sli-100 (pewnie zadzwonię)/tucanę.... bez pośpiechu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez baron_bartek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bartek a powiedz coś od siebie. Zapamiętałeś coś z tego jak grało u mnie? Porównasz u mnie, a u Ciebie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Node 2i lps, Adi-2 lps, UR Unico Gold Lion, Harbeth 7ES-3

z Bogiem, dzielny audiofilu 🫡

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Opublikowano (edytowane)
34 minutes ago, J4Z said:

Bartek a powiedz coś od siebie. Zapamiętałeś coś z tego jak grało u mnie? Porównasz u mnie, a u Ciebie?

Oczywiście.

Nie słuchałem dość długo, ale od ręki mogłem powiedzieć, że dźwięk u ciebie był bardziej wnikliwy i na pierwszy rzut ucha  lepszy - nie wiem czy to sygnał czy wzmacniacz - pewnie oba ).

(i w sumie to mnie skłania ku szybkiej zmiany wzmacniacza - poprostu szkoda spendorów)

Natomiast był dla mnie nieco drażniący - basu było bardzo szczupło, natomiast uznałem, że to efekt ustawienia (praktycznie w środku pokoju stały). Trochę mnie niepokoiło jak to u mnie zagra tymczasem, podłączyłem (pierw się frustrując robiąc przelotkę z cholernie sztywnego oplotu kabla i nieco za grubego bo nie miałem bananów... ale mają dzisiaj być 😛) i puściłem dźwięk i ku mojemu zaskoczeniu basu jest bardzo obficie z tych kolumn i to nawet głębokiego do muzy do nie wymaga suba 😛 (nawet w moim tandetnym pomieszczeniu z tą ścianą). Wręcz musiałem nieco skorektorować w dół, ale załatwię to ustawieniem (tylko muszę standy przywieźć z koszalina).

No i to co mogę powiedzieć, to to że jednak lepiej własne źródło niż net+streamer, bo jak puszczałem z netu to tylko nazwa się zgadzała (zresztą sam słyszałeś co leci z pendrive - nie da się porównac, szczególnie tego jednego z przesterowanymi wysokimi, aż się dziwiłem, że mi uszy nie odpadają co świadczy o klasie kolumn - teraz na serwisach steamingowych są remasteringi robione pod głośniki komputerowe typu tanie creative, gdzie aby cokolwiek było góry słychać to musi być totalny przester).

Ogólnie to co słysząłem u ciebie mi się podobało, jakby wziąć pod uwagę ustawienie pod większy bas. Na dłuższą metę pewnie bym wybrał coś cieplejszego, ale szczerze to może by to nie było konieczne, bo na spendorach nawet neutralny/zimny dźwięk jak dla mnie był całkiem ok.

A jaki masz wzmacniacz? Bo nie spojrzałem?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez baron_bartek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wpis. Kolumny tak stoją, bo właśnie jest najlepszy moim zdaniem (i na wykresie) bas. Im bliżej ściany, tym bardziej odzywa się mod na 50hz, a powiększa dziura na średnim basie. 

Wzmacniacz stary UR Unico

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Node 2i lps, Adi-2 lps, UR Unico Gold Lion, Harbeth 7ES-3

z Bogiem, dzielny audiofilu 🫡

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chciałbym robić offtopicu, ale w takim razie na twoim miejscu bym rozważył suba - zakładam, że takiego typowego do muzyki, który operuje w paśmie słyszalnym (jakaś tania yamacha na próbę?).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz to wpadnij do mnie jak u mnie grają (jakbyś był w kętrzynie kiedyś)... ale poczekaj aż zmienię wzmacniacz. Właśnie na próbę podłączyłem smsl - spendory obnażają nieco słabość względem Marantza SR8002.

Fajny do ogólnego użytku, ale szybko kupię coś więcej. Narazie moje główne typy na szybkie łatwe kupno to Atol in200 lub Unison Research Unico Due - ale to bardzo wstępne. Atola można kupić dobrą używkę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

In200 sprzedałem za 2800-3000 w grudniu 2022r. Nie pamiętam dokładnie. Dzięki za zaproszenie. Może kiedyś zalecę. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Node 2i lps, Adi-2 lps, UR Unico Gold Lion, Harbeth 7ES-3

z Bogiem, dzielny audiofilu 🫡

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.