Jump to content
IGNORED

Sat AV nr 7/8 2003r.


andrea29

Recommended Posts

Popatrzcie tu:

 

Hidden Content

    Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Zapowiada się ciekawie. Wydaje mi się, że to pismo trzyma najbardziej równy poziom. AUDIO pobłądziło w stronę KD - nie dla mnie, HiFi i M kupię dla listów, śmiechu i żeby przypomnieć sobie, jak powinny wyglądać pisma audio, jeśli chodzi o szatę graficzną, którą drażni i razi mnie z kolei S&V.

 

Do jozwy maryna: będzie tam o japońskich wkładkach gramofonowych do 20kzł - i igłach do 14kzł... Wiem, że temat rajcowny - Ciebie zainteresuje - poczytaj przedsamak tego, na podanej wyżej stronce. Lolo niewątpliwie też ;-)

* * *

Przypomniał mi się mój patefon, który z racji inwestowania w ABOXa musi troszkę poczekać na dobra wkładkę i moją przeróbkę. Ale wszystko po kolei ;-)

Numer 7/8 2003 AV ma być w kioskach od jutra.

Pozdrawiam.

Hidden Content

    Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Link to comment
Share on other sites

  • Redaktorzy

Jest na co popatrzec, faktycznie. Na zdjecie dali Urushi z lakierem wzbogaconym platkami zlota. Ktorys recenzent napisal, ze na te wkladke trzeba koniecznie popatrzec w promieniach slonca, zanim na wieki skaze sie ja na pobyt w pomieszczeniu zamknietym. Ale moj faworyt to Koetsu Jade Platinum...

Link to comment
Share on other sites

Ja ciekaw jestem, co napiszą o Thule350B. Swojego czasu chciałem kupić to monstrum. Dwa toroidy na kanał po 500VA sztuka, z gniazdka ciągnie, bagatela, 1000W.

Do Andrea: zgadzam się, że Audio Video ma najlepszą szatę graficzną i przoduje "w temacie" stereo, co chyba nie tylko mnie bardzo odpowiada. Natomiast wkur...jące są ich ewidentne układy z niektórymi krajowymi producentami, na przykład Struss i Skorpion. Słuchałem jednego i drugiego -nie zasługują na połowę tych gwiazdek, które im przyznano. Przez jakiś czas myślałem, że może mam niewprawne ucho i nie potrafie docenić, nie znam się itd, ale widzę, że opinie na forum o tym sprzęcie się powtarzają i są jednoznacznie negatywne.

Link to comment
Share on other sites

Guest andrea29 -> gutten

(Konto usunięte)

Układy są wszędzie. Gdybyśmy obaj pracowali w audio - też pewnie w jakieś chcąc/nie chcąc się wplątali, więc na dobrą sprawę nie ma o co się wściekać, bo jeśli wiesz o nich - to bierzesz poprawkę i tyle. A jak sam piszesz - wiesz lub się domyślasz. Jak wspierają polskie produkty - należy im co nieco wybaczyć. /Patrz Anglicy.../

Jest takie POLSKIE powiedzenie: 'jesteś między wronami, kracz, jak i one" dla opornych jest zawsze to drugie wyjście. A my, Polacy lubimy siepzrychrzaniać do wszystkiego, to taka nasza narodowa cecha/słabość. Są jeszcze inne - gorsze, ale nie zamierzam o tym pisać. To forum- nie godne jest niepotrzebnych pyskówek ;-)))

 

Słyszałem pewne sądy o innych, od ludzi, który można ufać, jednak dla siebie je zachowuję. Czasami włącza się w mojej głowie takie światełko - ostrzeżenie. Nie jest to nic poważnego, ale jednak dobrze o pewnych sprawach wiedzieć i się nie wychylać, jak napisałem.

 

Nie można też podchodzić do życia, że jest spiskowym zapisem dziejów, choć różnie bywało, he,he,he,he ;-)

* * *

AV ma trochę taki dziki format, bo > niż A4 i obok HiFi i M najbardziej mi ich koncept graficzny odpowiada.

Audio to haos i śmietnik. Nie obrażam tym Panów Redaktorów, tylko stwierdzam subiektywnie fakt, z jakim b. wielu czytelników i malkontentów - przypuszczam się zgodzi. Zatem poprawcie się, Panowie. To dla naszego wspólnego dobra. Czas na przemyślane zmiany ! Stać Was na takie... ?

Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

Thule 350 B był juz testowany w Audio - zachwycali sie tam trybem "Pure Audio" w trybie zmostkowanym, gdzie Thule pokazał klasę w stereo. W konfiguracji wielokanałowej lepszy był jednak niezmordowany

Primare A 30.5 - moja ulubiona 33-kilowa bestyjka pobierająca z sieci

bagatelka 1400 W !!!

Link to comment
Share on other sites

To, co recenzowali w Audio to była końcówka mocy i miała tam grać głównie w trybie wielokanałowym. IA350B to integra, więc rzeczy mogą się mieć trochę inaczej (co nie znaczy, że gorzej). Thule chyba już tak ma, że nawet jak robi klocek, który ma grać wielokanałowo, to i tak wychodzi im najlepiej w stereo. Dla mnie jak znalazł.

Link to comment
Share on other sites

Guest gutten do Andrea

(Konto usunięte)

Doprawdy nie rozumiem dlaczego miałbym nie pisać o tym, co mnie ( i zapewne nie tylko mnie) irytuje w rodzimej branży audio. "Lepiej się nie wychylać" ? Zabrzmiało to tak, jakby Igielski i Kulpa mieli do mnie przyjść w nocy z bejsbolami w rękach.

"Gdybyśmy pracowali w branży audio..." - ale nie pracujemy i jako czytelnicy AV, Hi-Fi i Audio mamy prawo domagać się rzetelnej informacji.

Nawiasem mówiąc bardzo sobie cenię AV i daleki jestem od potępiania tego pisma (oraz innych) w czambuł, ale kiedy widzę, że coś jest ewidentnie naciągane, to czemu miałbym o tym nie mówić? To forum ma służyć między innymi wymianie rzeczowych informacji, tak więc dopóki nie jest sponsorowane przez któregos producenta lub wydawcę (Boże broń), każdy ma prawo do wyrażania swoich opinii. Czy to źle?

Link to comment
Share on other sites

"Słyszałem pewne sądy o innych, od ludzi, który można ufać, jednak dla siebie je zachowuję. Czasami włącza się w mojej głowie takie światełko - ostrzeżenie. Nie jest to nic poważnego, ale jednak dobrze o pewnych sprawach wiedzieć i się nie wychylać, jak napisałem."

 

Chyba nadajecie szyfrem? Same zdania z zakrętami :)

Link to comment
Share on other sites

Guest andrea29 wyluzowany -> kazik

(Konto usunięte)

:-)))))

No tak, nawstawiałem literówek i skrótów myślowych aż miło ;-)

To miało być tak:

Słyszałem pewne sądy od innych ludzi /którym ufam/, jednak dla siebie je zachowuję. Czasami włącza się w mojej głowie takie światełko - ostrzeżenie. Nie jest to nic poważnego, ale jednak dobrze o pewnych sprawach wiedzieć i się nie wychylać, jak napisałem.

 

I już. Przepraszam ;-)

 

"Zdania z zakrętami"..., he,he - dobre ! /Muszę zapamiętać./ ;-), he,he,he.

 

A skoro tak się narobiło, to pozwolę sobie - dla śmiechu - zacytować powiedzonko mego wuja:

"Opowiadał niemy, głuchemu, że niewidomy widział w TELEWIZJI, jak bezzęby wygryzł włosy łysemu".

Samo życie...

Ale nic już nie wyjaśniam, ile kto z tego zrozumial, to jego ;-)))

Link to comment
Share on other sites

Guest zyzio/gutten

(Konto usunięte)

No właśnie, że nie - w "Audio Video" to też końcówka, a nie integra, dokładnie ta sama co w "Audio" - oceny także zebrała wyśminite!

Link to comment
Share on other sites

Zyziu, skarbie - załóż okulary i przeczytaj: str. 49, trzecia linijka od góry: "... jest to zintegrowany wzmacniacz 5-kanałowy dużej mocy..."

Skrót IA na przednim panelu oznacza "integrated amplifier", czyli tłumacząc z języka Shakespeare'a "wzmacniacz zintegrowany". Końcówki Thule oznacza jako PA - "power amplifier". Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

Guest gutten > Andrea

(Konto usunięte)

Jak tylko uważniej wczytam się w recenzje AV z tego miesiąca , czym prędzej doniosę ci o nowych podejrzanych wątkach, matactwach i mrocznych spiskach. Nie będzie Kulpa pluł nam w twarz i audiofilów nam tumanił! :-)))

 

A tak na poważnie, to panowie z AV postarali się w tym miesiącu. Prawdziwy wypas dla zaprzysięgłego dwukanałowca.

Link to comment
Share on other sites

Guest andrea29 ->gutten

(Konto usunięte)

Nie miałem czasu nawet przejrzeć dokładnie, ale utwierdzam się w przekonaniu, że to coraz lepsze pismo na tle pozostałych i że trzymają najbardziej równy poziom.

Od jakiegoś czasu (3m-ce?) chcę powiedzieć, że widać, że się starają i nie zapełniają szpalt byle czym. Oczywiscie można się z tym nie zgodzić - mówię za siebie.

Mają fajne pomysły z tym zapraszaniem ludzi - muzyków i z branży na o

dsłuchy. Nieważne czyje pomysły: ich czy np. papamka. Byle było ciekawie.

 

Twoje spostrzeżenia też uważnie przeczytami odniosę do swoich - w ten sposób będzie ciekawie i wyrobię sobie zdanie. Może coś wystukam ? ;-)))

Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

No, no... wczoraj cały wieczór czytałem nowy AV, dawno nie było tak udanego numeru. Widać, że chłopaki konsekwentnie podchodzą do swojej pracy z radością, a nie z taką rutyną, jak w Audio i HFiM. Orygianlne pomysły (testy sklepów, zapraszanie muzyków, ślepe testy w ciekawych zagadnieniach, będą testy sieciówek, wizyty u audiofili itd.) ciekawe wywiady (teraz aż dwa), tak trzymać.

Link to comment
Share on other sites

To naprawdę fajny numer AV. Widać, że redaktorzy słuchaja opinii środkowiska (na pewno czytają nasze forum, czy ktoś się z tym nie zgadza?) i co znacznie dla nas ważniejsze - wyciągają z tego wnioski. Gdy Audio zostało przez nas prawie całkowicie skreślone, HIFIiM też krytykowane, AV nabiera wiatru w żagle i tak trzymać. Malkotenci pewnie będą się dopatrywać, że testowane zestawy audio to w większości urządzenia już wcześniej wyróżnone przez redakcję, ale w końcu dlaczego zestawiać elementy, które się mniej podobały?

Ciekawe, czy rubryka Retrospekcja zagości na łamach na dłużej? W razie czego możemy podpowiedzieć, co nas rajcuje :)))

Link to comment
Share on other sites

troche bledow popelnili

drukarskich na szczescie jakies tam podmianki nie te parametry nie przy tym sprzecie

moze sie czepiam

ale fakt najbardziej prezni teraz i pomysly ciekawe

choc fakt faktem prawdopodobnie sponsorowani przez kilka firm ;))

Link to comment
Share on other sites

Guest podejrzliwy

(Konto usunięte)

Zdaje się, że p. W. Topolski, który figuruje jako autor w cenniku firmy Elco-Exim, dystrybutora Thule (wystarczy zajrzeć do "właściwości pliku") współpracował lub nadal współpracuje z redakcją Sat AV...

Link to comment
Share on other sites

Guest andrea29 -> Papamek

(Konto usunięte)

- Myślisz, że zrobili CAAAŁY nr 7/8, jakby pode mnie ???

- Serio ?

- No to dzięki !!! Tak trzymać Chłopaki !!!

 

A poza tym, myślę, że pomagają dystrybutorom w sprzedaży tego, co aktualnie można znaleźć na ich półkach, choćby pokazując jak to sklecić do kupy, coby godnie grało.

Naga prawda.

* * *

Czyli wszystko dobrze, odczucia mamy podobne. Ogólnie się zgadzamy w ocenie.

No i wreszcie można z ulgą napisać coś pochlebnego o piśmie, linni, redaktorach i recenzentach, ani trochę nie naciągając.

Myśle, że robią naprawdę dobrą robotę i bardzo się starają. To widać.

Pozdrawiam WSZYSTKICH złotouchych ;-)))

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

                  wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!


Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

 

Registered users can disable this message.