Skocz do zawartości
IGNORED

Kolumny ze świetnym basem | Raj dla Bassheada | Film


Q21
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Kolumny z POTĘŻNYM BASEM

Wielu fanów audio szczególnie ceni sobie ten zakres częstotliwości, więc przygotowaliśmy dla Was materiał, w którym omawiamy pięć serii kolumn, które zadowolą basolubów. Wśród nich znajdziecie linie od Pylona, Polka, Amphiona, a także Dynaudio. Jak zawsze, dokładnie opiszemy ich brzmienie, co pozwoli jak najlepiej Wam wybrać. 

Wybierając dla siebie zestaw audio, na jakim elemencie brzmienia skupiacie się najbardziej? Dajcie znać w komentarzach pod filmem! 

PS. Na końcu czeka na Was miła niespodzianka 😉

 

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Q21 napisał:

Na końcu czeka na Was miła niespodzianka 😉

1) Ograniczycie ilość wrzucanych filmów?

2) Utrzymacie ilość ale podniesiecie ich jakość?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podoba mi sie to wprowadzenie i wyznanie o preferowanym mocnym dobrym basie.

Brawo!
To dodaje odwagi.

De facto, niemalze wszyscy, ktorzy wiecznie „onanizuja sie“ jakims neutralnym liniowym brzmieniem, lubia duzo basu, ale nie ma na tyle jaj w gaciach, by sie do tego przyznac, bo to nieaudiofilskie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, piotrek7 napisał:

1) Ograniczycie ilość wrzucanych filmów?

Nie 🙂

14 minut temu, piotrek7 napisał:

2) Utrzymacie ilość ale podniesiecie ich jakość?

Jeśli powiesz nam, gdzie widzisz braki, to postaramy się nadrobić 😉 

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Q21 napisał:

Nie 🙂

Szkoda

5 minut temu, Q21 napisał:

Jeśli powiesz nam, gdzie widzisz braki, to postaramy się nadrobić 😉 

Weźcie pod uwagę, że spora część potencjalnych adresatów tych filmów to ludzie, którzy siedzą od jakiegoś czasu w tym hobby i mają o nim jakieś pojęcie. Oglądając wasze filmy mam nieodparte wrażenie, że robicie je dla ludzi siedzących na Tik-Toku. A akurat mnie nie interesuje "nowoczesny przekaz" w formie lekko strawnej papki tylko rzeczowe omówienie określonej konstrukcji. Zarówno jej z zaletami jak i wadami lub wskazaniem, na co należy uważać aby nie zrazić się do danej konstrukcji.  Takie łapanie starego misia na sztuczny miód lub polowanie na jelenia. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, xajas napisał:

niemalze wszyscy, ktorzy wiecznie „onanizuja sie“ jakims neutralnym liniowym brzmieniem, lubia duzo basu, ale nie ma na tyle jaj w gaciach, by sie do tego przyznac, bo to nieaudiofilskie

uauauahahahhaha

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, piotrek7 napisał:

łapanie starego misia na sztuczny miód lub polowanie na jelenia. 

Albo"starego wróbla" na byle plewy :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 hour ago, piotrek7 said:

Oglądając wasze filmy mam nieodparte wrażenie, że robicie je dla ludzi siedzących na Tik-Toku.

Ale taki marketing jest sklepom audio właśnie potrzebny. Systemy do 5k, tanie streamery do Spotify itp. Targetem nie jest doświadczony entuzjasta audio tylko początkujący, który być może wysokich aspiracji nie ma i wszystko co mu w życiu potrzebne znajdzie w tym filmiku.

Przecież ludzie kupują laptopy bo w radiu usłyszeli "dysk tysiąc". Takich klientów potrzebują też sklepy audio - sprzedaż musi się kręcić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, ferszcik napisał:

Ale taki marketing jest sklepom audio właśnie potrzebny. Systemy do 5k, tanie streamery do Spotify itp. Targetem nie jest doświadczony entuzjasta audio tylko początkujący, który być może wysokich aspiracji nie ma i wszystko co mu w życiu potrzebne znajdzie w tym filmiku.

Przecież ludzie kupują laptopy bo w radiu usłyszeli "dysk tysiąc". Takich klientów potrzebują też sklepy audio - sprzedaż musi się kręcić.

Dodam jeszcze, że kto zna się na temacie to wie co kupić 🙂 albo wie jak zaspokoić swoje potrzeby. Szukać wiedzy powinien raczej poza sklepem. 

chętnie bym posłuchał tych kolumn... 🙂 polk monitory 🙂 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, ferszcik napisał:

Ale taki marketing jest sklepom audio właśnie potrzebny

Nie mam nic przeciwko marketingowi. Bez niego interes nie będzie się kręcił. Natomiast wolę rzetelną INFORMACJĘ o produkcie niż niskich lotów klip reklamowy 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To oczywiste, że filmy stanowią reklamę dla sklepu i na pewno żaden doświadczony audiofil nie będzie w nich szukał odpowiedzi na kluczowe pytania - nie taki jest tutaj target. Myślę też, że jeśli czuję, że mam większa wiedzę niż mogę wyciągnąć z filmu, po prostu go nie oglądam i już 🙂 nie ma sensu wzywać do zaprzestania ich nagrywania. Początkującym może się przydać. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Początkujący bezkrytycznie łykają takie "poradniki" a potem zakładają tematy "a jakie kable do tego bo miało grać a nie gra"

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, piotrek7 napisał:

Początkujący bezkrytycznie łykają takie "poradniki" a potem zakładają tematy "a jakie kable do tego bo miało grać a nie gra"

Autor filmu pomoże zorientować się w bogactwie własnej oferty.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, szymon1977 napisał:

Autor filmu pomoże zorientować się w bogactwie własnej oferty.

Słusznie

@Q21 to rzetelny doradca

PS.

Tęsknię do sobotnich majówek w Pabianicach...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

~Way hay and up she rises early in the morning~("Morskie opowieści")

~Braterstwo narodu buduje się na kiczu~("Nieznośna lekkość bytu" Milan Kundera)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, xetras napisał:

Słusznie

@Q21 to rzetelny doradca

PS.

Tęsknię do sobotnich majówek w Pabianicach...

Uczciwym sprzedawcą był mój kolega:

Przyszedł kiedyś klient i pyta o... nieważne o co - ważne, że wtedy był to sprzęt cholernie drogi. Popatrzył klient na półki i pyta:

 - Kupić X?

- X ma takie zalety i takie wady.

- To kupić Y?

- Y ma takie zalety i takie wady.

- To jaki kupić?

- Z.

- Dlaczego kupić Z?

- Z ma takie zalety, a takich wad nie ma.

- Gdzie mogę zobaczyć Z?

- U konkurencji, po drugiej stronie ulicy.

Słyszałeś, żeby "branża" powiedziała: nie kupuj kabli, z X ani Y nie wyciągniesz kablem brzmienia Z - odłóż kasę na Twoje wymarzone Z, które... "u konkurencji, po drugiej stronie ulicy"? Bo ja nie, Janie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez szymon1977

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, szymon1977 napisał:

Słyszałeś, żeby "branża" powiedziała: nie kupuj kabli, z X ani Y nie wyciągniesz kablem brzmienia Z - odłóż kasę na Twoje wymarzone Z, które... "u konkurencji, po drugiej stronie ulicy"? Bo ja nie, Janie.

Nie słyszałem, dlatego napisałem że rzetelni ale nie że uczciwi.

Rzetelni bo pomogą.

No ale - mnie nie namówili (w innym sklepie) na naima, coplanda, proac'i, itd. Z pewnością by mi nie znudziły się ale i tak słucham jakichś dziwolągów z garażu (zwykle)

Czyli - smakuje mi "improwizowanie" (imprezowanie czasem też)

Łasuchem na audiofilizm nie jestem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

~Way hay and up she rises early in the morning~("Morskie opowieści")

~Braterstwo narodu buduje się na kiczu~("Nieznośna lekkość bytu" Milan Kundera)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
W dniu 24.03.2024 o 02:34, szymon1977 napisał:

Uczciwym sprzedawcą był mój kolega:

Przyszedł kiedyś klient i pyta o... nieważne o co - ważne, że wtedy był to sprzęt cholernie drogi. Popatrzył klient na półki i pyta:

 - Kupić X?

- X ma takie zalety i takie wady.

- To kupić Y?

- Y ma takie zalety i takie wady.

- To jaki kupić?

- Z.

- Dlaczego kupić Z?

- Z ma takie zalety, a takich wad nie ma.

- Gdzie mogę zobaczyć Z?

- U konkurencji, po drugiej stronie ulicy.

Słyszałeś, żeby "branża" powiedziała: nie kupuj kabli, z X ani Y nie wyciągniesz kablem brzmienia Z - odłóż kasę na Twoje wymarzone Z, które... "u konkurencji, po drugiej stronie ulicy"? Bo ja nie, Janie.

W 2010 r przy kupnie kolejnego nowego samochodu w salonie, wbierałem między Golfem/Jettą , Skodą Octavią i Fordem Focusem.

W kązdym salonie zadalem pytanie - w czym ich samochód jest lepszy od porównywalych konkurentów?

W VW usłyszałem, ze mogą mówić tylko o zaletach Golfa, w Fordzie , że wszystkie są dobre, ale Focus jest najbardziej innowacyjny, w salonie Skody, że który sie nie wybierze, bedzie  tak samo dobry, porównywalny, a wybór jest kwestią gustu i osobistych preferencji.

Czy w "salonach" audio mozna liczyć na taką uczciwość? 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Andrzej100 napisał:

W 2010 r przy kupnie kolejnego nowego samochodu w salonie, wbierałem między Golfem/Jettą , Skodą Octavią i Fordem Focusem.

W kązdym salonie zadalem pytanie - w czym ich samochód jest lepszy od porównywalych konkurentów?

W VW usłyszałem, ze mogą mówić tylko o zaletach Golfa, w Fordzie , że wszystkie są dobre, ale Focus jest najbardziej innowacyjny, w salonie Skody, że który sie nie wybierze, bedzie  tak samo dobry, porównywalny, a wybór jest kwestią gustu i osobistych preferencji.

Czy w "salonach" audio mozna liczyć na taką uczciwość? 🙂

Jedną ze strategii budowania wartości marki jest wysoka cena produktu. No bo jaka była by wartość marki np. Porsche, gdyby ceny nowych modeli zaczynały się od 50 tys. zł ?

Można podejrzewać, że w audio jest podobnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 3.04.2024 o 22:03, Andrzej100 napisał:

W 2010 r przy kupnie kolejnego nowego samochodu w salonie, wbierałem między Golfem/Jettą , Skodą Octavią i Fordem Focusem.

W kązdym salonie zadalem pytanie - w czym ich samochód jest lepszy od porównywalych konkurentów?

W VW usłyszałem, ze mogą mówić tylko o zaletach Golfa, w Fordzie , że wszystkie są dobre, ale Focus jest najbardziej innowacyjny, w salonie Skody, że który sie nie wybierze, bedzie  tak samo dobry, porównywalny, a wybór jest kwestią gustu i osobistych preferencji.

Czy w "salonach" audio mozna liczyć na taką uczciwość? 🙂

U mnie mogłeś liczyć. Ale takich salonów nie wiem czy już nie ma. No każdy z czegoś musi żyć. 

Z jednej strony nawet jak chce być uczciwy i dobrze doradzać to przychodzi czas gdzie jest gorzej.

Pamiętam że jako jedyny jeszcze za czasów S4 polecałem suba  magnat 302a. Wiecie dlaczego?

Na nim było 50 zł zarobku. Serio. Klienci się dziwili dlaczego do tego modelu doliczam transport. 

To sobie wyobraźcie. Bo nikt tym handlować nie chciał bo po co? 

Niestety zauważam u siebie w mieście spadek jakości podejścia do klienta. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Q21 to bardzo dobry i rzetelny doradca. I zachęca przede wszystkim do odsluchów a nie do bezsensownej gadki że taki sprzęt X będzie lepszy od Y. 

Ktokolwiek kupił sprzęt , początkujący czy nie,  bez odsłuchu to sam jest sobie winien.

Byłem tam na 2 godzinnej sesji,  posłuchałem kilku wzmacniaczy z takimi samymi kolumnami jak mam w domu , na tej podstawie wybrałem wzmacniacz który najbardziej mnie ujął brzmieniem, kompletnie dla mnie nieoczywisty bo to lampa.

Nikt mnie nie namawiał, tylko pozwolili mi posłuchać tego czego chciałem. Polecam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez tgiertuga1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.