Skocz do zawartości
IGNORED

Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?


audiostereo.pl
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 27.03.2024 o 11:51, K8v8M napisał:

Może nie popadajmy w paranoję? Jeśli coś miałoby być obłożone takim podatkiem to prędzej fizyczne nośniki. 

Przecież już się szykuje podatek od CO2 dla gospodarstw domowych więc jaka paranoja?

W dniu 31.03.2024 o 21:42, sir.jax napisał:

Kultura wypowiedzi nie ma nic do rzeczy, trzeba nazywać pewne wydumki po imieniu nic poza tym.

Nie możliwości nazwania po imieniu twoich wydumek tak by nie otrzymać bana.

Byś mógł mnie obrazić, najpierw muszę cenić Twoje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Misio38 napisał:

Przecież już się szykuje podatek od CO2 dla gospodarstw domowych więc jaka paranoja?

Po pierwsze co ma jedno z drugim wspólnego? Co ma wspólnego rzekomy podatek z prawem autorskim?

Po drugie jest to bzdura. Karmisz się tym co Ci podsyłają agenci Putina. Żyjesz w lęku, złości, agresji tak dużym że przelewasz to na forum w wątkach które są na kompletnie inny temat.

Szczerze Ci współczuję i jest mi zwyczajnie przykro widzieć ludzi w takim stanie emocjonalnym.

Oczywiście to nie jest Twoja wina, Rosja wydaje ogromne pieniądze na to by nas dezinformować, poróżnić i wrogo nastawić do UE.

A jak wygląda życie tych którzy się dali zmanipulować i z UE wyszli można się samemu przekonać odwiedzając UK i rozmawiając z ludźmi.

Dziś wynik referendum byłby inny.  

No i na koniec przypominam, że co by nie mówić to UE jest systemem demokratycznym nawet z elementami znanego nam liberum veto.  Coś się nie podoba to głosuj inaczej. 

Alternatywą jest dyktatura i faszyzm. W najlepszym wypadku. 

W demokracji zawsze jest tak że nie wszystkim podoba się wola większości. Mimo wszystko jest to lepsze rozwiązanie od systemów totalitarnych. 

Tak czy inaczej może wróćmy do rozmawiania o nośnikach muzycznych a nie o polityce. 

 

Edytowane przez K8v8M
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

,,Nowa opłata ma wynieść 45 euro za tonę emisji dwutlenku węgla i jest wynikiem zatwierdzonego prze Unię systemu ETS 2, który rozszerza handel emisjami o budynki mieszkalne. Od kiedy Polacy będą musieli zapłacić nowy podatek od ogrzewania?'' Muratordom

Byś mógł mnie obrazić, najpierw muszę cenić Twoje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Misio38 napisał:

Nie możliwości nazwania po imieniu twoich wydumek tak by nie otrzymać bana.

A możesz to zdanie przetłumaczyć na polski język?

 

 

Edytowane przez sir.jax

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Misio38 napisał:

Nowa opłata ma wynieść 45 euro za tonę emisji dwutlenku węgla i jest wynikiem zatwierdzonego prze Unię systemu ETS 2, który rozszerza handel emisjami o budynki mieszkalne. Od kiedy Polacy będą musieli zapłacić nowy podatek od ogrzewania?''

 

1 godzinę temu, Misio38 napisał:

Nowa opłata ma wynieść 45 euro za tonę emisji dwutlenku węgla i jest wynikiem zatwierdzonego prze Unię systemu ETS 2, który rozszerza handel emisjami o budynki mieszkalne. Od kiedy Polacy będą musieli zapłacić nowy podatek od ogrzewania?'

To że ktoś gdzieś coś napisał, a potem ktoś inny powielił nie zmienia tego że to jest bzdura. No ale ja Ci nie będę odbierał możliwości życia w kłamstwach, lękach i paranoi. Żadnego nowego podatku od ogrzewania płacił nie będę, Ty też nie, ale możesz żyć przez te najbliższych kilka lat w lęku o to. A jak się okaże, że to się nie ziściło znajdziesz sobie kolejne powody do zmartwień i narzekań. Naprawdę szczerze współczuję takiego życia. To się przekłada na podniesiony poziom kortyzolu, a w efekcie zwiększone ryzyko poważnych schorzeń. Przykro mi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 25.03.2024 o 14:11, Mathia74 napisał:

Wiekszośc transakcji zakupu albumu odbywa się poprzez internet, tak więc nigdzie nie trzeba iść

Ja wolałbym iść, ale obecnie nie bardzo jest gdzie. Nie lubię czekać.

Byś mógł mnie obrazić, najpierw muszę cenić Twoje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Misio38 napisał:

Ja wolałbym iść, ale obecnie nie bardzo jest gdzie. Nie lubię czekać.

Też bym wolał. Pójść do sklepu w dniu premiery i kupić fizyczny, pachnący nową poligrafią, nośnik. Nie pamiętam, kiedy ostatnio mi się to udało. Wspomnę, że większa szansa na terminową dostawę, jak zamawiam w przedsprzedaży, w zagranicznym sklepie, niż jak zamawiam przedsprzedaży, w Polsce. Nową płytę Bruce'a Dickinsona zamówiłem miesiąc wcześniej w pewnym, powiedzmy, renomowanym, sklepie, a doszła do mnie prawie tydzień po premierze. Dla mnie, to dno i wodorosty. A dzień premiery jest jeden. Pierwszy i ostatni. Jeśli ktoś z moich ulubionych wykonawców wydaje płytę 09.04., to chciałbym mieć szansę jej posłuchać 09.04. z fizycznego nośnika, a nie ze streamingu. No, ale te czasy to już chyba minęły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś Iron Maiden-A matter... kupiłem w MM nawet dwa dni przed premierą 

A co do opłat:

,,Nowy podatek od emisji obejmie polskie domy i samochody. Będziemy płacić więcej, aby ochronić planetę

W najbliższych latach właściciele budynków w Polsce będą musieli płacić opłatę za emisję dwutlenku węgla pochodzącego ze spalania paliw kopalnych. Ta nowa regulacja, wynikająca z wdrażania unijnego systemu ETS 2, wprowadzi opłaty dla sektora mieszkalnego podobnie jak dzieje się to już w sektorze energetycznym.

Nowe unijne regulacje wprowadzające równoległy system handlu emisjami (ETS 2) dla budownictwa i transportu zostały opublikowane w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej. Chodzi o przepisy, które zawiera Dyrektywa Parlamentu Europejskiego i Rady UE 2023/959 z dnia 10 maja 2023 r. a zmieniająca dyrektywę 2003/87/WE. Nowy, rozszerzony system handlu emisjami zacznie obowiązywać od 1 stycznia 2027.''

Byś mógł mnie obrazić, najpierw muszę cenić Twoje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
37 minut temu, Misio38 napisał:

Kiedyś Iron Maiden-A matter... kupiłem w MM nawet dwa dni przed premierą 

A co do opłat:

,,Nowy podatek od emisji obejmie polskie domy i samochody. Będziemy płacić więcej, aby ochronić planetę

W najbliższych latach właściciele budynków w Polsce będą musieli płacić opłatę za emisję dwutlenku węgla pochodzącego ze spalania paliw kopalnych. Ta nowa regulacja, wynikająca z wdrażania unijnego systemu ETS 2, wprowadzi opłaty dla sektora mieszkalnego podobnie jak dzieje się to już w sektorze energetycznym.

Nowe unijne regulacje wprowadzające równoległy system handlu emisjami (ETS 2) dla budownictwa i transportu zostały opublikowane w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej. Chodzi o przepisy, które zawiera Dyrektywa Parlamentu Europejskiego i Rady UE 2023/959 z dnia 10 maja 2023 r. a zmieniająca dyrektywę 2003/87/WE. Nowy, rozszerzony system handlu emisjami zacznie obowiązywać od 1 stycznia 2027.''

Polecam jednak zapoznać się z dokumentami źródłowymi, a nie farmazonami powielanymi przez dziennikarzy.

"właściciele budynków w Polsce będą musieli płacić opłatę za emisję dwutlenku węgla pochodzącego ze spalania paliw kopalnych"

Bzdura wyssana z palca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słowik i przyjaciele

Wiosenny ptaków śpiew

Ptaki nad jeziorem 

Dostępne w Solitonie w postaci CD 

~Way hay and up she rises early in the morning~("Morskie opowieści")

~Braterstwo narodu buduje się na kiczu~("Nieznośna lekkość bytu" Milan Kundera)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.