Skocz do zawartości
IGNORED

Sound Project 3000 - co innego?


pal55

Rekomendowane odpowiedzi

Well ... remont juz sie zaczal wiec zaczynam sie rozgladac za standami pod moje glosniki i zgodnie z grozba zamierzam Was dalej pomeczyc :) W wielu watka mozna przeczytac o dociazaniu standow, ale rowniez niektorzy z Was pisza, ze nie nalezy przesadzic. Doskonale rozumiem, ze jest to kwestia indywidualna i nalezy samemu znalesc "złoty środek" niemniej czy da sie okreslic jakos zakres wagowy - wyjasniam - ogladajac oferty na www w wielu przypadkach widze mase pustego standu i maksymalnie wypelnionego. Roznice pomiedzy poszczegolnymi standami sa dosc duze wiec nie do konca wiem, czym sie kierowac (oprocz wygladu) przy wyborze. Do odsluchu w domu mialem jakies standy Sonus Faber - Panowie pozyczyli mi je specjalnie (poza kaucja) zebym nie stawial glosnikow na byle czym. Standy byly dosc ciezkie (targałem :) ) ale nie mam pojecia ile waza wiec nie mam porownania. Reasumujac - czy wystarczajacy jest stand, ktory wazy np 9kg a mozna go dociazyc do 12,7kg? czy tak naprawde wystarczy lzejszy stand, a moze jednak jeszcze ciezszy? Bede wdzieczny za wszelka pomoc.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pal55: a ja Ci gratuluję i życze jak najwięcej frajdy z systemu, radości z odsłuchu nowych płyt i długiego nieodkrywania, że można jeszcze lepiej /aczkolwiek nie zawsze trzeba i nie warto się spieszyć:-)/

A co do standów: wskazówkę już masz: wiesz, że te od sprzedawcy były dość ciężkie...

Kup podobne czy inne, ale takie, żeby w razie co dały się dociążyć.

Szukaj okazji. Tu, jak mało co, mogą być używane i nie wygrzane :)...

* * *

Przypomniało mi się, kiedy ustawiono moje Tabletki na takich kopytkowatych (brzydkie) standach B&W. Jak zagrało - nabrałem dla nich z miejsca szacunku, a sprawy gustu zeszły na dalszy plan. potem widziałęm je jeszcze kilka razy z inymi kolumnami. Cen nie znam.

 

Po wtóre, w Audio Forte słuchałem AE na standach z beżowego konglomeratu. Nie były to tanie standy, ale jako całość WAF może być wysoki...

Jak sobie teraz to przypomniałem, to naprawdę jest na czym oko zawiesić. Dla mnie - klasa. Ale: Twój gust - Ty wybierasz i płacisz.

Pozdrawiam.

 

PS. Jakoś tak wydaje mi się, że masz interesująco i fajnie sklecony system, przyznaję, że AE z Creekiem nie słuchałem, a chciałbym.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki Andrea :) - jak wypozyczalem sprzet do odsluchu mialem dostac jakies Atacamy - ale kiedy przyszedlem z ustalona kaucja Panowie zaproponowali (bez doplaty) te same standy na ktorych sluchalem u nich, czyli Sonus Faber - metalowe, czarne z drewniana (sadzac po cenie - 2600pln) wstawka - czyli zalezalo im zeby byly jak najlepsze (czytaj jak najciezsze). O ile kojarze w jednej z Twoich wypowiedzi sam pisales, ze masz jakies najtansze ale zamierzasz zmieniac (?) - a jesli tak to domyslam sie, ze nie ze wzgledow estetycznych ? :)

Z nowych, ktore w necie ogladam, jakos na oko najbardziej pasuja mi z JTL, natomiast panowie z Audioforte polecali Plast-form, sa tam w ofercie takie napelniane (?) olejem standy (jakies doswiadczenie z takowymi??) - ale stronka tej firmy nie dziala - nie wiem czy webmaster wyjechal na urlop i cos im sie sypnelo, czy moze wogole firma przestala dzialac. Jesli ktos z Was wie cokolwiek o takim rozwiazaniu (tym z olejem) bede dzwieczny za info.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

Co do standow, to zawsze bede polecal StandArt. W koncu caly czas maja opinie takiego polskiego top-of-the-tops. Jakas wersja o nie za wielkiej gornej podstawie (AE1 nie sa duze), i wysokosci 65 cm moglaby akurat pasowac. No a tam to wiesz - masa jak do rozbijania murow, elegancka czern plus kolce z niklowanymi lbami, plus granit na dol w drozszych wersjach, plus firmowe wypelnienie czyms dziwnym (mam wrazenie ze polplynnym) i strojenie poprzez naprezenia konstrukcji. Trudno chciec wiecej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

=> pal55

 

Sluchaj tu jeden czlowiek sam zrobil podstawki za 250-300 zl

a waza 60 kilo i po zasypaniu piachem ponoc 80

... nie piamietam posta, ale mnie tym bardzo zainteresowal.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sam raczej nie bede robil standow - mam tzw "dwie lewe rece" - pewnie zrobilbym sobie krzywde :) - poszukam oferty StandArt - ale tak naprawde chodzilo i o info na temat rzedu wielkosci ciezaru standow - tzn wystarcza (z Waszych doswiadczen) np 10 kg, czy 20 , 30 , 40 ... :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

=> pal55

Wlasnie nie ... kolega zlecil to zakladowi slusarskiemu

Musze poszukac tego postu ... ale z tego co pisal to gruba sprawa mu wyszla

z kolesiem musie je przestawiac bo sa tak ciezkie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

=> Hiena-podrobka

 

Do StandArt nic nie mam ale ta "naklejka audiofilska"

na kawalku stali i naturalnego kamienia jest za duza

 

=>pal55

Popatrz co zrobil kolega AdamL ze stolikiem pod sprzet ...

to dopiero cycus malinka robota.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pal55

Moje doświadczenia są takie im cięższe będą Twoje podstawki ,tym dżwięk powinien bardziej się Tobie podobać.

Zawsze gdy w jakikolwiek sposób wykonywałem dociążenia na różne sposoby, nigdy nie miałem efektów gorszych niż przed dociążeniem, a wręcz przeciwnie wiele aspektów sonicznych ulegało poprawie ( niektóre nawet gwałtownie ).

Myślę więc ,że kilogramów wcale nie żałuj w swoim przypadku .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wybaczcie ale dopiero teraz pogrzebalem po forum i poczytalem wczesniejsze tematy o standach . Czyli StandArt - oferty nie znajde w necie, natomiast pare osob chwalilo JTL - choc jesli StandArt to ok 1000 pln (za pare?) to JTL ma i znacznie drozsze (zwlaszcza jesli chce sie je w "metalicu" ;) ). Jakos mnie, ciagle jeszcze laika, ich oferta najbardziej przekonuje - cokoły marmurowe lub granitowe za ok 200 pln - to niewatpliwie dobra cena, same standy wygladaja swietnie, a z przeczytanych opinii posiadaczy jakos jest faktycznie "eksportowa", wszystkie dodatkowe akcesoria -> nie do konca sie jeszcze lapie jak wygladalby idealny komplet i na jakiej cenie skonczylbym - ale pokombinuje :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

Ja mam bez naklejki :-) Natomiast co do cen StandArta, to od tego tam ponad tysiac to sie dopiero zaczynaja. Tyle kosztuje Model 2, ktorego sam uzywam. A potem to idzie gdzies do 3 kzl.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

=> pal55

Bardzo dobrze ze sie zastanawiasz

Ale StandArt jak wiadomo to 1 kzl to cena minimalna.

Strony moze nie ma bo ... duzo ludzi sie boi sciagania pomyslow

i moze dlatego ... albo brak checi lub traktowanie www jako malego

medium

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm ... mam pytanie, a w zasadzie dwa, z gatunku głupich - ale trudno najwyżej mnie wyśmiejecie :). Otóż przy okazji remontu w domu odkryłem z 200-250 winyli (mieszkanie jest żony - dlatego o nich wcześniej nie wiedziałem), ja sam mam też chyba z setke w związku z czym potrzeba dodania, do juz zakupionego sprzetu, gramofonu stała się dość silna :) Pytanie z gatunku głupich - czy do mojego Creeka 4330 podłaczę gramofon bezpośrednio? - pytam bo w ofercie Creeka jest przedwzmacniacz gramofonowy - czy to niezbedny element?

No i pytanie nr 2 - jaki gramofon polecacie - bez szalenstw po prostu przyzwoita maszyne za przyzwoite pieniadze - pamietajcie, ze dopiero kupilem sprzet i wlasnie remontuje mieszkanie wiec na nadmiar kasy nie narzekam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przedwzmacniacz gramofonowy to jest NIEZBĘDNY element. O ile napięcie na wyjściu z CD ma ok. 2-2,2 V to z gramofonów masz napięcia mierzone w mV (w zalezności od wkładek). Być może preamp gramofonowy (tzw. Phono) masz wbudowany we wzmacniaczu (sprawdź, nie wiem czy 4330 była taka opcja). Ile dla Ciebie to przyzwoita cena za gramofon?

 

Pzdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm ... powiedzmy, ze myslalem o wydatku rzedu max 2 tys, ale te przedwzmacniacze Creeka to tez kilkaset złotych, co zmniejszaloby kwote na gramofon do powiedzmy 1500. Czy gramofony Regi sa OK? a moze jakies inne?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy

"Plug-in MM and MC circuit:

MM Sensitivity and Impedance: 3.5 mV @ 47 kW

MC Sensitivity: 0.75 mV @ 1 kW

MM Signal to Noise Ratio: > 70 dB"

w opisie Creeka oznacza, ze mozna podpinac gramofon, czy ze mozna podpinac przedwzmacniacz gramofornowy?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gramofony Regi są na początek jak najbardziej ok, w tym przypadku chodziło by o Regę 2...Rega 2 z ramieniem RB 200 kosztuje ok. 1700PLN, najtańsza wkładka firmowa ok. 250PLN...no i robi się prawie 2000PLN i to bez preampa. Chyba że z drugiej ręki, ale to już trzeba trochę widzieć żeby Cię nikt nie zrobił w konia...są jeszcze projecty, ale czytałem o ich zawodności tyle skarg że podchodzę do nich z dużym dystansem...nie wiem może koledzy coś jeszcze doradzą.

 

Pzdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na mój gust to jest opis wejścia dla gramofonu (na którym powinno być napisane Phono), wygląda na to że masz wzmak z wbudowanym preampem gramofonowym i to z możliwością przełączania w zależności od typu wkładek...MM lub MC które różnią się napięciem wyjścia (co wynika z ich budowy)...czyli musisz kupić tylko gramofon z ramieniem i wkładkę.

 

Pzdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Baaa...gramofon się w zasadzie kupuje bez wkładki i bez ramienia, ale jak będziesz kupował Regę w Trimexie to będziesz miał ramię zamontowane, a jak ładnie poprosisz to Ci i wkładkę zamontują...

 

Pzdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stalem przed podobnym problemem jak Ty.

Zakupilem Rege Planar 2 wraz z Ortofonem MC15 Super MKII. Z drugiej reki. Nie powiem za ile bo znow powiecie ze mialem szczescie:)

Pre to na razie pozyczony Pro-Ject, ale jest. Niedlugo bedzie RiAudio.

 

Nie kupuj pod zadnym pozorem Pro-Jecta. Znajomy, od ktorego pozyczylem pre ma wlasnie Pro-Jecta 1.2. Domyslcie sie czemu pozyczyl.

 

Jeszcze jedno. Duzo zalezy na czym te Twoje i ile byly sluchane. Ich stan warunkuje ich uzywalnosc.

 

Odpisalem Ci tak ladnie i dlugo bo chce sie do Ciebie wprosic na odsluch AE:)

Ale to w swoim czasie. Pozdrawiam.

 

Acha:) Rega ma ogromny potencjal w swoim ramieniu, na przyszlosc jest wiec co ulepszac.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za odpowiedzi :) - do konca remontu wzmak nie wroci do domu wiec nawet nie sprawdze czy ma "phono" - ale jest nadzieja :)

Hienko - faktycznie jak na Ciebie to bardzo dlugo i grzecznie ;) - a na odsluch zapraszam ale dopiero za jakis czas - jak sie skonczy remont, kupie standy i stolik, no i jakies kabelki :) - potem chetnie sie bede dzielil swoja radoscia :) (choc pewnie uslysze sporo krytyki pt co jeszcze mozna polepszyc ;) )

lolo -> czyli rozumiem, ze cena z Trimexu to jest za gramofon z ramieniem ale bez wkladki? (bo na ramiona sa osobne ceny)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na to wygląda...ja dałem 4k PLN za Regę 25 z ramieniem RB 600 i tak jest w cenniku. Rega 2 jest sprzedawana z RB 200, Rega 3 z RB 300 a Rega 9 z RB 900...prawda jakie to proste?

 

Pzdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.