Skocz do zawartości
IGNORED

Sound Project 3000 - co innego?


pal55

Rekomendowane odpowiedzi

>Pal55.Ostatnio mam Thorensa TD260 po tunningu QAudio(wkładka Ortofon 540MkII+PhonoStage QAudio)Odleciałem!Chodzi o dzwięk ;O) Szykuję się do tunningu CD

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do pal55. Jeśli chodzi o Creeka, to Phono jest w nim dostepne jako opcja. Jeśli kupiłeś wersję standartową i nie chcesz kupować osobnego przedwzmacniacza, trzeba udać się do dystr.(lub dealera) i tam zamontują ustrojstwo, koszt to jakieś 300-400 zł.

Do hienki.

Co jest z tymi Pro-jectami? Prasa chwali. Znowu jakiś spisek? Czy tylko najtańsze modele są słabe? Kiedyś czytałem o Regach, że to przeboje przeszłości(HFiM) i że kosztują o wiele za dużo. Choć ramiona - na fotkach - wyglądają fajnie. W AUDIO pisali ostanio, że Planar3 ma irytujący przydźwięk. Czy to prawda?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Buahahaha ... irytujący dźwięk? No wiem czego słuchali ale nie Regi napewno .... to nie są jakieś superduper TT, ale oferują ładny zrównoważony dźwięk, potrafią ostro zagrać w sporanach, ale to nie jest ich dominująca cecha, a poza tym proponuję spojrzeć na ich cenę ... trudno od nich wymagać żeby grały jak maszyny Verdiera ... co Pro-jectów to we wszystkich testach wypadają bardzo dobże, ale zastrzeżenia nie dotyczą dźwięku tylko ich niezawodności...

 

Pdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje obserwacje odnosza sie do modelu 1.2 i tylko na ten temat moge cos powiedziec. Za to duzo:). Jesli cala sprawa nie bedzie zalatwiona z dystrybutorem jak nalezy na forum wszystko bedzie opisane. Na razie sie nie popisal.

Co do Regi, to zadnego przydzwieku nie stwierdzilem:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpo lolo. Chodziło mi o PRZYDŹWIĘK, dźwięk Planar3 był przez AUDIO chwalony.(HFiM kęciło nosem na relację jakość/cena) Ty masz wyższy model i - jak widzę - wszystko jest OK. Bardzo możliwe, że w AUDIO coś spieprzyli przy instalacji. Informacja o zawodności Pro-jectów jest cenna. Szkoda, bo ceny atrakcyjne a najtańsze Thorensy mają ponoć plastikowe ramiona. Jestem tak zwanym technicznym kretynem, więc ta upierdliwość mechaniczna gramofonów trochę mnie zniechęca(co to jest np. "kalibracja wkładki"?) Ale 150 LP czeka bezużytecznie, więc chyba będę musiał zacisnąć zęby...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko.

Rzeczywiscie wszystkie kroki, ktore musza byc poczynione przed przystapieniem do wlasciwego odsluchu moga zniechecic potencjalnych uzytkownikow. Bez specjalistycznych urzadzen moze sie nie obejsc. Jest na to rada : polecic to komus kto sie na tym wyznaje i bedziemy mieli spokoj az do zmiany wkladki. Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry, pospieszyłem się, ale tak jak hienka przydźwieku nie zauważyłem ... może coś źle ustawili ? Poza tym TT Regi nie mają ekranowania magnetycznego i w związku z tym muszą byc ustawiane daleko od wszelkich źródeł pola. Nie mają też oddzielnie wyprowadzanego uziemienia. A VTA (Vertical Tracking Adjustement) uznawane jest przez Regę fanaberie audio-popaprańców. Jedno jest pewne trundo im odmówić własnego zdania w wielu sprawach :) Jak nie lubisz się bawić ustawianie i mechanika TT Cię przeraża to jakaś tania Rega może być w sam raz na początek.

 

Pzdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

Te wszystkie zabawy z ustawianiem, za przeproszeniem kalibracja itp. nie sa takie zle. Mozna to lubic. To takie typowe audiofilityczne zaklecia. Poza tym jak sie ustawi jak nalezy, to potem juz nie ma co dlubac, tylko grac.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

Wytrzymaj hiena do pazdziernika. Albo pogrzeb po internecie, i sama ustaw. Kiedys podawalismy pare linkow. Na poczatek mozna sciagnac informacje ze strony Linna (wraz z szablonem do regulacji polozenia wkladki), i ze strony Origin Live. Co do regulacji wkladki, to sam mam w tej chwili plyte testowa HiFi News, ktora ma nagrany tor przeszkod (frustrujace), sygnal do okreslania rezonansu ukladu ramie-wkladka, a takze dolaczony szablon do ustawiania. Kupilem przez internet ze strony audiophilecandy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie mam wszystko ustawione i gra nalezycie, naprawde.

Problem sie zacznie jak bede chcial zmienic wkladke, wiec pewnie za jakies pol roku, wiec luzik. Na razie zbieram na pre RiAudio.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

Aha, czyli marudzisz dla samego marudzenia! Afrykanska fauna, okropnosc. Ale to i tak nic, jeden kolega jeden polowal nad Ussuri z miejscowym mysliwym, i potem okazalo sie ze ciagle tygrys za nimi lazil. Tubylcy wyjasnili, ze one sa "ciekawskie". To ja juz wole hieny...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-> andrea .... no bo jak nie można znaleźć tego co się chce to wtedy trzeba cieszyć się tym co się ma ... poza tym żona tak mi posztakowała styrych że teraz to już nie mam szans na znalezienie kolumn które będą tam pasować ... więc ja to wszytko pier... i słucham muzyki ....

 

Pzdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>jozwa

Myślałem o zakupie tej płyty. Jak ją oceniasz? Wysyłkowo do Polski (ze strony britishaudio.co.uk) 25,80GBP. Jak dziesięć sztuk to 10 % taniej. Koszty przesyłki doliczają do każdej płyty (ale odliczają VAT !) Namawiałem AudioForte do sprowadzenia paczki, nie wiem jeszcze, czy się zdecydowali.

>Hienka

Czy mógłbyś napisać do mnie na priva ([email protected]) w sprawie RiAudio? Nie znam twojego maila.

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

Coz, ja jej bede uzywac. Ciekawe jest ze za jej pomoca mozna dobrac wlasciwa wkladke do posiadanego ramienia (podaja optymalne wartosci rezonansu). Przy kupowaniu wkladki (zwykle dobiera sie w koncu raczej wkladke do ramienia, chociaz medycyna zna rozne przypadki) mozna na tej podstawie np. wykluczyc najgorsze zestawienia. Moja AT wykladala oczywiscie tu i owdzie, ale na tej plycie podobno wszystko sie predzej czy pozniej wylozy. Dla mnie bedzie to pozyteczne przy testowaniu sprzetu. Co do szablonow, to oczywiscie nie jest to jedyne zrodlo, ale tutaj mam dodany w pakiecie, wiec tez dobrze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już nie pamiętam dokładnie ale bodajże ostatnie 4 tracki na tej płycie to test na VTA, moja rega przechodzi tylko 2 tracki (i to 2-gi z delikatnym bólem), na trzecim się wykłada ... niesłyszałem jeszcze o TT który by przeszedł wszystkie 4 ... najlepsze przechodzą 3...

 

Pzdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli jednak przedwzmacniacz tez musze kupic :( na dodatek JTL podniosl ceny - wiec ich podstawki tez mnie wiecej wyniosa - ja poprosze jakis dobry los na loterii czy cos.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość CałkiemNowy

(Konto usunięte)

Uwagi co do krytyki brzmienia -

Lekkie i sztywne gramofony (Rega i jej klony) wymagają specjalnego ustawienia i częstym błędem jest amortyzowanie układu. Tu trzeba konsekwentnie izolować TT jeżeli nie ciężka podstawa (np. kamienna) lub stand (zrobiony jak podstawa pod kolumny) to bardzo dobre efekty przynosi wstawienie TT na półkę przykręconą do ściany.

- i właśnie tu widzę nieporozumienia w ocenie brzmienia - brak odpowiednich warunków do pracy sprzętu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CałkiemNowy: czegosik nie kapuję. Przecież ściany (u mnie niestety żelbetowe) drgają, jak membrany, co było powodem zaniechania przeze mnie zamocowania klocków na ramionach pewnej hoenderskiej firmy Voquel czy jakos tak, zamocowanych dościany. (Pomysł ten b. mi się podobał...

* * *

lolo: 1 wpis wyżej: całkiem rozsądnie mówisz.Zatem żona Cię uszczęśliwiła w gruncie rzeczy i zaoszczędzisz na kolumnach = więcej na płyty i inne "wspólne" wydatki ; )

 

Pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

andrea, czyli że powinienem ją jeszcze bardziej kochać? Dzisiaj to miałem ochotę ją raczej zamordować :) Mam 300m dom i nie mam gdzie (@#%$$*&) postawić sprzętu. Najpierw wpadłem w depresję, a teraz chyba zacznę rozglądać się za jakimiś monitorami bliskiego pola za jakieś kosmiczne pieniądze (chyba mi jednak do końca nie przeszło :)))

 

Pzdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.