Skocz do zawartości
IGNORED

muzyka klasyczna - prośba o poradę


krzysiek

Rekomendowane odpowiedzi

Józwa --> podejrzewam, że w Krainie Deszczowców masz większe szanse na upolowanie Schreiera niż my tutaj. Ten komplet wycofano z katalogu nie tak dawno, może jeszcze gdzieś pokutuje na półkach Virgin albo HMV. Jeśli byś znalazł, bierz hurtem. Money back guaranteed.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

Dong, podaj wytwornie, i ew. jakas wspolna nazwe tego kompletu (jesli taka mial). W miejscowych sklepach znalezienie tego jest wykluczone, ale moze da sie zamowic. Tylko jedna sprawa: takie cos tutaj to sa zwykle straszne pieniadze, uprzedzam ze przy setkach funtow wymiekam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Józwa --> zakładasz taką zbyt obszerną kurtkę z wieloma kieszeniami w środku, a płyty dokładnie owijasz w blaszaną folię, żeby nie piszczały na bramce. ;-)))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz ja. Poszperalem w sieci i jestem prawie na 100% pewien, ze komplet Schreiera, o ktorym pisze, to to:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Z opisu wszystko sie zgadza, wiec tylko sprawdze w domu numer katalogowy i ... ostatecznie Wam potwierdze. : )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

->Mars

Co do retoryki, to duzo wczesniej to wymyslono - przypomnijmy sztuczki nidelandzkie. I z teog co wiem w swietle ostatnich badan i interpretacji zakladano, ze wcale te elementy "ukryte" nie beda odkrywane. To raczej rodzaj intelektualnej zabawy dla wtajemniczonych i taka mial pozostac. A oficjalna warstwa dzwiekowa byla komponowana dla powszechnego uzytku i w pelni czytelna bez tej swiadomosci zabiegow retoryki czy laczenia sybolu z dzwiekami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

Ja slyszalem, a nastepnie kupilem. Jak nie znosze walkowania w kolko ciagle tej samej "narodowej" muzyki, a takze "patriotycznych" powodow sluchania tego czy owego kompozytora, tak ten kawalek jest zaiste dobry.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

Taa. Muzycznie bardzo mi sie podobal (niech sie wypowie jakis specjalista co do szczegolow technicznych), natomiast realizatorsko jest to bardzo ciekawa rzecz. Jest to pierwsza w Polsce, i jedna z nielicznych w ogole, realizacja od razy w standardzie na SACD. Tylko dla potrzeb edycji CD zmieniono zapis.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 5 tygodni później...

Znalazłem takie coś na Allegro pod nazwą DENON High End Reference Sound

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Co o tym sądzicie? Warto to kupić (dla początkującego w muzyce klasycznej)? Może ktoś z Was tego słuchał?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

We stand in the Atlantic
We become panoramic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 rok później...

Witam!

Odświeżę wątek - dyskutowano tu m.in. o wykonywaniu utworów JSB na klawikordzie.

Sporo o różnicach w brzmieniu i technice gry na klawesynie i klawikordzie pisze np. A. Schweitzer w monografii o Bachu.

Słuchałem kilku różnych klawesynów ale nie miałem do tej pory okazji posłuchać klawikordu „na żywo” ani z płyty.

Interesuje mnie ze względów edukacyjnych, czy nie będąc muzykiem ani nie mając wykształcenia muzycznego będę mógł odróżnić brzmienie klawikordu od brzmienia klawesynu, szczególnie z płyty CD.

Czy macie propozycję/e płyty dobrze zrealizowanej ze względu na brzmienie klawikordu ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

klawikord z łątwoscią odróżnisz od klawesynu :)

gorzej z rozróżnianiem fortepiano od fortepianów z XIXw (nie mylić, to są różne isntrumenty!) ,

ale przy odrobinei wprawy da się :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez mam 4 pory roku i gra Konstanty Andrzej Kulka. Swietne. Naprawde swietne. Lepiej niz ten poczatek audycji w radiu. Kulka w ogole jest dobry. Kiedys przyjechal do nas do szkoly i pokazywal skrzypce a potem gral. To bylu juz dawno temu ale zapamietalem dobrze. Te skrzypce byly warte mase forsy i on mowil, ze normalnie to powinny lezec w muzeum takie drogie. Jak on kiedys byl w Moskwie na koncercie to zapomnial ich w taksowce i tak sie spocil bo one sa wiele warte, ze byl caly mokry. Nawet jak opowiadal to wciaz sie chustka obcieral bo to taki skarb te skrzypce na samo wspomnienie. Ale ten taksowkarz to mu je oddal. Widac i w Zwiazku Radzieckim byli uczciwi ludzie i to taksowkarze. Jak mial ten koncert to gral tylko jedna pore roku i to chyba nie cala ale strasznie przeszywala ta jego muzyka i strsznie glosno gral ale moze dlatego, ze siedzialem w pierwszym rzedzie. Z nim byle jeszcze taka niezla babka co oni sie chyba dosc lubili bo on sie do niej usmiechal a ona spuszczala oczy i tez sie usmiechala ale juz mniej niz on. Ona grala na wiolaczeli i razem grali jeszcze jakies kawalki ale juz nie takie dobre jak te pory roku co sa npisane do wierszy o porach roku. On opowiadal, ze ten Vivaldii co je napisal to byl bardzo bogaty mnich i on mial pasieke i winiarnie i tam pelno sluzby. No i mial takze krowy, kozy i barany i wszystko to sie paslo na jego polach. I jak byla ladna pogoda to on siadal na laweczce i spogladal na pastuszkow, burze i te krowy. To mu sie tak podobalo a to bylo przeciez we Wloszech, ze najpierw napisal sonety a do nich oczywiscie muzyke co sie tez nazywala sonety ale muzyczne i kazda miala 3 czesci jak miesiace. Czyli jak na przyklad jest wiosna to jest marzec, kwiecien i maj. Jak jest zima to pada snieg i on na tych skrzypcach udawal jak to pada. Ale to nie bylo zupelnie jak snieg. No moze jak ktos bardzo dobrze fantazjuje. Za to tancowanie w karczmie tego mnicha to juz bylo bardzo dobre. I to tancowanie jest trafnie uchwycone co do dzis sie podoba bo on zyl bardzo dawno i juz nie zyje. Normalnie to 4 pory roku gra duza orkiestra ale on byl tylko z ta babka. Na plycie jest cala orkiestra pod dyrekcja tego Dyducha czy jak on tam sie nazywal. Bardzo dobra plyta i stereo choc stara. Jak on gral to sie strasznie pocil i musial sie obcierac biala chustka jak Pawarotti co znamionuje klase i wysilek jaki wkladal w granie na skrzypcach a to przeciez bylo tylko dla mlodziezy szkolnej w malym Stargardzie. Podziwiam go za to i uwazam, ze jest prawdziwym artysta na poczatek jak sie zaczyna kolekcje plyt z muzyka powazna. Kiedys mialem takze na organach ale zona nie lubila bo mowila, ze jak w kosciele a ja mowilem, ze jak ma byc skoro to na organach. I oddalem ta plyte dla swietego spokoju ale to nie byl Vivaldii tylko chyba Bach. To tyle mojej porady jakby ktos chcial.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"niezla babka" i "warte mase forsy" a z drugiej strony : "trafnie uchwycone" , "znamionuje" - chym, to chyba nie jest konsekwentny styl ... ale co tam, niech będzie; dosyć zabawne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 rok później...

Jeśli już skrzypce to polecam:

koncert skrzypcowy Mendelsona,Czajkowskiego,Brahmsa i Beethovena (musisz !!! wysłuchać tych wszystkich 4 !!)

Warto sięgnąć po wariacje na temat Paganiniego i Wariacje z diabelskim trylem (miały być efektowne i zarąbiaste skrzypce) a z muzyki klasycznej Brahms 3 i 4 symfonia,Beethoven posłuchaj 3,6 i 7 symfonii (a nie oklepanej 5 i 9;)warto sięgnąć po Czajkowskiego koncert fortepianowy (jak już fortepian to koncetr Griega i jeszczeSchumana 9 symfonię)-ten pakiet to wyjątkowo "romantyczna klasyka"

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.