Skocz do zawartości
IGNORED

CD-player Harman/Kardon HD 970 opinie


robak

Rekomendowane odpowiedzi

zastanawiam sie nad zlozeniem zestawu pod tytulem: CD odtwarzacz HD 970, stereo receiver HK 3480, do calosci rozwazam kolumny JBL E 80. Moze ktos z was ma jakies doswiadczenia w tym temacie i moglby sie wypowiedziec jak zagra taki zestaw?

ewentualnie czy ktos moze cos powiedziec na temat odtwarzacza HD 970. Jest to nastepca 750-tki ale nie moge nigdzie znalezc miarodajnych a w zasadzie to zadnych opini na jego temat.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 miesiące temu...

witam, brak sensu zakladania nowego watku sporo moje zapytanie jest podobne...

 

otoz czy ktos mial juz okazje odsluchac tego nowego cedeka? Dostal nagrode EISA, wiec moze byc to cos ciekawego, zastanawia mnie o ile lepszy jest od starej 750 ( bo zakladam, ze jest lepszy, choc moze sie myle...). Bede wdzieczny za komentarze i recenzje...pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 miesiące temu...

->WildStar

 

Czyli mozesz potwierdzic, ze HD 970 dekoduje HDCD ? Na stronie H/K nie moglem znalezc tej informacji (jest tylko o tym, ze HD 755 to potrafi).

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

Temat jak rzeka: zdecydowałem się na odtwarzacz HD 970. Co znawcy tematu proponują do kompletu (wzmak i kolumny) w cenie do 5000 ? W sprawie kolumn proszę o sugestie takie, żebym mógł wreszcie z czystym sumieniem wywalić stare, poczciwe ale ciągle nieźle grające altony 110. Słyszałem bowiem już parę markowych niby kolumn (mówię tu oczywiście cały czas o budżetuwie) i jakoś nie przekonały mnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

=> prog

Altony ??? O cholewcia, to znaczy że chyba zepsuły Ci słuch skoro inne kolumny Cię nie przekonały :( Słuchałeś HK z JBL E 90 ? - jesli nie to wypróbuj, w MM w Zabrzu całkiem nieźle grał taki zestaw.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka słów na temat budowy odtwarzacza Hd 970. Urzadzenie zbudowane jest z wysokiej klasy elementów, raczej nie spotykanych w tym przedziale cenowym. Kilka przykładów: Jako asynchroniczny konwerter częstotliwości próbkowania wykorzystano DSP Analog Devices BLACKFIN532, z oprogramowaniem Firmy Anagram Technologies ( tak, to ta sama firma której konwerter wykorzystano w odwarzaczach Audio Aero ). Jako prztworniki AD pracują AD1955, bardzo dobre, jeśli nie najlepsze kości Analog Devices. W stopniu filtra użyto OP275, na wyjściu, uwaga niespodzianka, OPA2134 z buforem, bardzo podobnym do słynnego Diamond Buffera. Dla uniknięcia kondensatorów w torze sygnału analogowego wykorzystano DC servo. Konstrukcja jest bardzo przemyślana, nie zapomniano nawet o transformatorach na wejściu i wyjściu S/PDiF. O brzmieniu mogę powiedzieć tylko jedno: w tej cenie absolutnie bezkonkurencyjne, dotyczy to w jednakowym stopniu dzwieku z płyt CD jak i przy wykorzystaniu HD 970 jako zewnętrznego przetwornika AD zasilanego strumieniem danych z PC-ta za pośrednictwem S/PDiF.

 

Pozdrawiam

Andrzej

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Też ciekawi mnie ten otwarzacz.

 

Czy ktoś z forumowiczów wie doładnie jak to jest w tym modelu z upsamplingiem? jest czy nie ma i jeśli jest to jak jest realizowany?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję zajrzeć na stronę www. anagramtech.com na której dokładnie omówiono tak asynchroniczne konwertery szybkości próbkowania jak i upsampling.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

>>>kamon

 

Sorki, że tak późno odpowiadam: niestety nie dekoduje HDCD;-(((( aczkolwiek gdzieś czytałem że od strony hardwaru jest gotowy jedynie brak softu czyni go uboższym. Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hi,

 

Miałem wreszcie okazję posłuchać na spokojnie w domu HD-970. Generalnie gra to dobrze. Bardzo ładnie odtwarzany jest bas. Jest szybki, dynamiczny, dobrze kontrolowany. Niestety góra jest co najmniej średnia. Ta część pasma jest wycofana. Odzywa się tylko wtedy kiedy jest to bezwzględnie konieczne i to w mocno zaowalowany sposób. Mimo wszystkich zalet tego CD powiem tak, blacha powinna brzmieć jak blacha i to wybrzmienie powinno być pełne. CA 640C V2 gra zdecydowanie lepiej.

 

yamen

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby dzisiaj kupić nowy i co ważne DOBRY odtwarzacz trzeba przygotować na prawdę sporo kasy... Niestety.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeżeli coś jest głupie ale działa, to nie jest głupie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 5 lat później...

Witam,

Podłącze się od wątek..

 

Szukam solidnego odtwarzacza, który zagra na przyzwoitym poziomie (no i odegra póki co równiez mp3).

Trafiłem w poszukiwaniach na H/K HD-970, HD-980...

 

1. Za ile warto je dzisiaj kupić? Czy różnice w odsłuchu są zauważalne? I czy są trwałe, bo czytałem tez kilka negatywnych opinii na temat trwałości samych napędów?

 

2. Pytanie dotyczące HD-970:

w instrukcji serwisowej trafiłem na opis:

"Discrete Analog Output Section

Error Correction CIRC System

Frequency Response 20 Hz – 20 kHz +0/-1dB

Total Harmonic Distortion (THD) <0.006% @1kHz

Dynamic Range 96 dB

Signal-to-Noise Ratio 98 dBA

Channel Separation 90 dB

Line-Output Level 1.0 V, 2.0 V with HDCD",

natomiast w instrukcji obsługi sa dane:

"Discrete Analog Output Section

Error Correction CIRC System

Frequency Response 20 Hz – 20 kHz +0/-0.5dB

Total Harmonic Distortion (THD) <0.0009% @1kHz

Dynamic Range > 116 dB

Signal-to-Noise Ratio 116 dB

Channel Separation > 115 dB

Line-Output Level 2.0 V"

 

- dla mnie zastanawiające... - co tu jest prawdą???

 

3. No i na koniec - wyczytałem tez, że HD-750 gra "lepeij" od HD-970... - róznica parametrów jest tu dość duża...

Czy to lepeij polega po prostu na "wybarwieniu/bogactwie dźwięku" i czy jest to prawdą?

 

Pytam doświadczonych użytkowników, bo sam nie jestem w stanie tego "quizu" rozwiązać.

Naprawdę liczę na Waszą pomoc...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę się jedynie wypowiedzieć co do trwałości HD 970, miałem kiedyś (nie)przyjemność posiadać i muszę stwierdzić, że nie mogę powiedzieć bym był z niego zadowolony. O ile Harman ma naprawdę fajne wzmacniacze i amplitunery to źródła są fatalnej jakości. Jest to jednak moja prywatna opinia.

 

Pozdrawiam,

Michał

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HD970

Mam już parę lat i mogę powiedzieć, że dźwięk bez zastrzeżeń, napęd niezbyt trwały - 2 lata intensywnej eksploatacji i zaczęły się problemy z odczytem i głośniejszą pracą. Jest neutralny, więc za dźwięk zbyt ostry, zbyt przytłumiony, "zamulony" itp. odpowiada zwykle reszta toru. Obecnie używam jako DAC i nie zamierzam z niego rezygnować, a napęd można zawsze wymienić. Kupiłem go po dłuższych poszukiwaniach świadom jego wad dot. napędu - reszta jest doskonała (w tej cenie).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) nie widzę tu przesady. Zewnętrzny transport z lepszym napędem w moim przypadku trochę zmienia brzmienie, ale ostatecznie wychodzi na zero, więc również sadzę, że napęd Harmana pod względem odczytu spisuje się jak należy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzięki za opinie. Co do trwalości napędu sprawa jest chyba ostatecznie rozwiązana (można za to wykorzystać DAC).

To za ile skłonni bylibyście dzisiaj go kupić?

 

No i co z tymi parametrami??? - które sa prawdziwie (jakie macie "w papierach"), albo jak "ze słuchu wychodzi" ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem okazje posłuchac hd 970 w kilku droższych systemach i mam jak najbardziej pozytywne wrazenia co do dzwieku porównywałem go bezposrednio z kilkoma budżetowymi cd-kam - Cambridge Audio 640v2, Nad 541, Arcam 73T,Harman Kardon HD760 i w tej cenie odtwarzacz jest według mnie bdb, np jesli chodzi o muzykalnośc to był jednym z najlepszych odtwarzaczy z wymienionej stawki, przewyższał go tylko Nad który był równie szybki i muzykalny, Cambridge to nie ma co porównywac- przy sprzecie towarzyszącym z okolic 2000-2500 za komplet 640v2 grał bardziej szczegółowo , ale jak podłączyłem do klocków dużo wyzszej klasy to Harman przebijał barwą wszystkie cd-ki z wyjatkiem Arcama, na równi z Nadem, Cambridge przy takim połączeniu to budzetówka. Starszy Hd 760 to pod względem barwy nijaki cd, na zbyt neutralny, duzo mniej dzwieczny od 970. Według mnie bolaczką tego cd-ka jest buczące tran, oraz kiepski mechanizm(wadliwy)... dzwiek, jak to niektórzy napisali mógłby w górze pasm bardziej błyszczeć, ale reprodukcja barw stoi naprade na niezłym poziomie, za takie grosze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i co z tymi parametrami??? - które sa prawdziwie (jakie macie "w papierach"), albo jak "ze słuchu wychodzi" ;-)

 

Na pewno nie ma różnicy w poziomach miedzy CD a HDCD - więc nie dekoduje HDCD, ale ja tego nie produkowałem...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 rok później...

Witam.

Jest to mój pierwszy post na forum. Jestem posiadaczem HD970 i ostatnio co raz częściej pojawia mi się napis "No disc". Słucham tylko płyt oryginalnych. Odtwarzacz jest już po gwarancji. Poradźcie co można z tym zrobić i czy jest to kosztowne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytałem w serwisie i wychodzi, że koszt naprawy może przekroczyć aktualną wartość odtwarzacza :-(. Poradźcie czy lepiej naprawiać czy rozejrzeć się za innym odtwarzaczem? Zwłaszcza, że skoro ten laser jest awaryjny może paść znów po wymianie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

eśli masz HD970 to jest tam DSL-710A, jeśli HD970 Mk II to siedzi tam laser Sanyo SF-HD65

 

 

Ajaka jest roznica pomiedzy HD970 a HD970 MKII

Prawde mowiac posiadam jeden z nich ale nie wiem ktory-generalnie jest z nalepka Best product 2005-2006

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Lubie elektronike, ktora prezentuje moje dzwieki, tak jak to sobie wymarzylem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytałem w serwisie i wychodzi, że koszt naprawy może przekroczyć aktualną wartość odtwarzacza :-(. Poradźcie czy lepiej naprawiać czy rozejrzeć się za innym odtwarzaczem? Zwłaszcza, że skoro ten laser jest awaryjny może paść znów po wymianie.

 

Pooglądaj filmiki na youtube. Wymiana samodzielna lasera nie jest trudna, sam laser tani. Dasz radę i zaoszczędzisz kasę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Powrót po dłuższej przerwie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 miesiące temu...

Pytałem w serwisie i wychodzi, że koszt naprawy może przekroczyć aktualną wartość odtwarzacza :-(. Poradźcie czy lepiej naprawiać czy rozejrzeć się za innym odtwarzaczem? Zwłaszcza, że skoro ten laser jest awaryjny może paść znów po wymianie.

 

Ja mogę chyba coś na to poradzić ;-)

Pisz do mnie na priv ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 lata później...

Wątek dość stary, ale miałem już kilka tych plejerów. Zawsze siada napęd, ale mam rozwiązanie. Wystarczy rozkręcić obudowę i rozpędzić płytę palcem :) Przy każdym egzemplarzu tego plejera ten sposób się sprawdzał. I od razu robi sie z niego audiofilski full manual.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.