Jump to content
IGNORED

A, B, C, D - o co chodzi...


Decao

Recommended Posts

... z tymi kategoriami sprzętu? Sprawa była jasna do momentu gdy kupiłem najnowsze Audio/Video i przeczytalem test kolumn, ktore mam. Argos Beta do kategorii C? Wiem, że niewielu grupowiczów je słyszało, żeby się wypowiedziec, ja az kolei porównywałem je z ProAC Studio 100 (ciut tańsze od Bet), B&W 805 (droższe) i jakimiś Vienna Acousic w podobnej cenie - wszystkie zostały pobite na głowę. Grupowicze również wyrażali zdecydowanie pozytywne opinie... Wiem, pytanie powinno byc do autora recenzji - po prostu nie rozumiem klucza - na pewno nie cenowy (za drogie), na pewno nie klasa dźwięku (dla mnie rewelacja), zatem... nie zapłacili?

Jeszcze inna sprawa to gwiazdki - 4 w kategorii bezwzględnej to wynik po prostu ponadprzeciętny i z tym trudno polemizowac (swoja droga kolumny za 6.5k zł z czterema gwiazdkami do kategorii C???), ale względnej (gdzie wszystkie recenzowane dostają co najmniej 4) to znowu jakieś nieporozumienie...

Link to comment
Share on other sites

Ja również jestem zdegustowany. Moim zdaniem to kompletny nonsens. Jeżeli kolumny zostały zakwalifikowane do kat. C z ceną 6450zł to powinny nie mieć żadnej gwiazdki już za sam stosunek cena/jakość! A tu okazuje się, że generalnie podobały się recenzentowi ale...???

Obecnie słucham tych kolumn w domu i najprawdopodobniej w przyszłym tygodniu będę miał je na własność. Uważam, że zaszeregowanie ich razem z np. tanimi Esami Vivance, AA Phobe (których oczywiście nie neguję) jest grubym nieporozumieniem.

 

Poczekajmy... Ja nie chcę się pośpieszyć, więc mam nadzieję, że wypowie się Bartek z Argosa, on wie skąd wzięła się ta "scena".

 

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Przepraszam-uciekł mi cytat,do którego chciałem się odnieść.

Pozatym proszę zwrócić uwagę,że wzmacniacze z czystą klasą A(prądową)są w kategoriach klasyfikacji magazynu A/V raczej w kategorii A ,a nie niższych(np.Jadis,Delta Studio,Gryphon,Halcro,pass,usher itp).

To samo dotyczy również głośników i odtwarzaczy

Link to comment
Share on other sites

Opowiem ciekawostkę. Czasami jest tak, że jeśli coś jest konrowersyjnego to recenzent dla potwierdzenia i upewnienia się czy przypadkiem nie wyciąga mylnych spostrzeżeń konsultuje się z innymi recenzentami lub z doświadczonymi audiofilo-melomanami. Miałem tą przyjemność parę razy coś tak potwierdzać. Nigdy moje spostrzeżenie nie było inne niż recenzenta. Wczoraj właśnie też tak coś z kimś słuchałem, ale rozmawialiśmy też na temat powyższej recenzji. Wniosek był następujący. Zgodziliśmy się z recenzją AV i rozumiemy jej końcową ocenę. Inteligentni wiedzą o co chodzi a fani marki na pewno będą zdziwieni:)

Link to comment
Share on other sites

Najwyższy czas zabrać głos samemu. Nie zamierzam polemizowac z taką a nie inną oceną w Audio Video. Sam jestem skłonny zrozumieć taką a nie inną ocenę, ponieważ projektując Bety postawiliśmy przyjemność odsłuchu ponad neutralność. Czytając inne recenzje w AV nie trudno dojśc do wniosku, że neutralność przekazu jest aspektem szczególnie cenionym przez redaktorów Audio Video, świadczy o tym świetna ocena kolumn Sunduial Impetus lub B&W. Projektując Bety nie mieliśmy zamiaru tworzyć drugich Sundiali, nie ma sensu powielać cudzych pomysłów, zwłaszcza że niewiele już zostae do poprawienia, poszliśmy więc zupełnie inną drogą, drogą, która w kategoriach obiektywnych może spotkać się z nie najlepszą oceną, na pewno jednak znajdzie swoich zwolenników, ponieważ nie to jest piękne co jest piękne, ale co się komu podoba.

 

Opis Bet w Audio Video uważam za rzetelny, wszystkie zalety kolumn zostały właściwie wyartykułowane, ze szczególnym podkreśleniem piękna przekazu, na czym zależało mi najbardziej, tym właśnie mają się wyróżniać moje kolumny na tle konkurencji, na to kładziemy największy nacisk. Gwiazdki i kategorie to sprawa drugorzędna, jestem prawie pewien, że taki opis będzie o wiele bardziej pomocny z punktu widzenia promocji produktów Argosa niż nawet zakwalifikowanie do kategorii hi-end. Bety nie są i nigdy nie miały być kolumnami studyjnymi, ale urządzeniami do sprawiania przyjemności, w gruncie rzeczy jestem zadowolony, bo recenzja potwierdziła że zamiary udało się zrealizować w 100%, resztę i tak ocenią nabywcy, do tej pory na ich oceny nie mogę narzekać, co jeszcze bardziej utwierdza mnie w przekonaniu, że trzeba konsekwrentnie kroczyć dalej wybraną drogą bez względu na przyznane gwiazdki czy kategorie. może w innyhc recenzjach uda się nazbierać więcej punktów :)

Link to comment
Share on other sites

Argos, za samą wypowiedź powyższą kupiłbym Wasze kolumny gdybym już nie miał z podobnego zakresu cenowego. Brawo za rozsądek ! Stereophile pisze też, że z produktów klasy D w odpowiednim zestawieniu można otrzymać hi-end. Chłopaki z AV moim zdaniem starają się być obiektywni.

Link to comment
Share on other sites

-> arek67

żebym teraz ja nie był źle zrozumiany - nie napisłem, że nie zgadzam się z częścią opisową, uważam wręcz, że stereofonia nie jest aż tak wielką zaletą tych kolumn, lepiej za to oceniłbym bas, ale to szczegóły... ja się pytam jak jest logika oceny końcowej, zwłaszcza przyporządkowania do kategorii C i dania przy tym czterech gwiazdek (co samo w sobie jest jak najbardziej zrozumiałe) przy cenie 6,5k zł... Gwiazdki mają odzwierciedlac stosunek jakości do ceny! To jest po prostu logicznie nie do uzasadnienia...

A co do Twojego posta - po co te tajemnice i insynuacje. Po co piszesz, że 'fani marki' nie są inteligentni i nie wiadomo czemu mają byc zdziwieni... Może jaśniej i mniej obrażliwie?

 

Inteligentny Fan, Który Jest Zdziwiony, Że Nie Wie o Co Chodzi

Link to comment
Share on other sites

>Decao

 

Gdybyś kupił kolumny oznaczone 5 gwiazdkami w kategorii B a grały by jak 4-gwiazdkowe C, to bym rozumiał Twoją irytację, ale jest jakby odwrotnie, więc w czym problem?

 

Redaktorzy A/V sami się pewnie nie mogą połapać w tym swoim systemie oceny. Oprócz kategorii i gwiazdek dają jeszcze rekomendacje i zdarza się, że droższy prdukt z 4 gwiazdkami dostaje rekomendację a tańszy z 5 nie dostaje. Dla mnie to jest tylko świadectwem jak wiele umowności i subiektywizmu jest w jakimkolwiek systemie ocen. Zresztą każdy wie, że te same kolumny z inną elektroniką i inaczej ustawione w inym pomieszczeniu mogą zagrac zupełnie inaczej...

Link to comment
Share on other sites

  • Redaktorzy

Cóż, dla mnie z tej recenzji wynika przede wszystkim to, co w niej napisano, tj. jak kolumny zagrały. Radzę więcej czytać a mniej oglądać obrazki (nawet w postaci gwiazdek pięcioramiennych). Klasa, liczba znaczków - to sprawa drugorzędna pod warunkiem, że w recenzji znalazł się w miarę logiczny opis brzmienia. Ponieważ tutaj się znalazł, więc nie ma chyba problemu. Po zapoznaniu się z opisem dźwięku można też popatrzeć na te wszystkie dodatkowe fidrygałki, z nich bowiem wynika, jak autor testu lokuje urządzenie na tle konkurencji, również cenowej. Autorowi osobiście dźwięk średnio przypadł do gustu, ale uznał jego zalety, oraz że komuś ma prawo się podobać. Stwierdził też że zestawy warte są swojej ceny (to zdaje się w AV sugerują gwiazdki w obrębie katergorii), zapewne ze względu na wysoką wartość przetworników i kosztowne obudowy. Tyle.

Link to comment
Share on other sites

pemark -> 'A czy Ty chociaż wiesz co to jest wzmacniacz pracujący w czystej klasie A i dlaczego tyle kosztuje?' - oswiec nas Mistrzu. Na marginesie, tanie konstrukcje pracujace w kl. A tez byly (RiAudio), a mocno drogie Halcro to klasa AB. Chetnie jednak poczytam maly wyklad na temat punktu pracy elementu wzmacniajacego. Chyba zbyt duzo czasu spedzasz z dystrybutorem tych kosztownych wzmacniaczy klasy A :-)))

 

Argos -> bardzo podobala mi sie Twoja wypowiedz. Z ocena neutralnosci kolumn zgadzam sie, co do przyjemnosci sluchania - tak sa przyjemne i zupelnie niemeczace, swietny partner dla szerokiej gamy elektroniki (ze wspomne tylko o Baltlabie lub Delta Studio).

 

Jozwa -> generalnie zgadzam sie z Toba, nie sadze jednak, zeby gwiazdki szly lub powinny isc za kosztem przetwornikow i wykonania obudow...powinien sie liczyc efekt koncowy. W przypadku Bet jako kolumn o dosc indywidualnym ale na pewno klasowym brzmieniu po prostu te 4 czy 5 gwiazdek sie nalezalo.

 

Pozdr.

Link to comment
Share on other sites

Decao -> w folwarku Pana Kulpy (czyt. Audio Video) w dziale podsumowan jest takie wprowadzenie, w ktorym redakcja wyjasnia co oznacza przypisanie urzadzen do poszczegolnych klas. Klasa A zwana hi-endem to urzadzenia o najwyzszej neutralnosci przekazu. Klasa B - urzadzenia neutralne ale 'nieco mniej' ;-) itd. Poniewaz wspomnianego szmatlawca nie czytam zbyt czesto (moim skromnym zdaniem to najgorsza gazeta o tematyce audio na naszym rynku), nie czytalem wiec opinii o Betach. Slyszalem jednak Bety w zestawieniach potrafiacych zagrac dosc chlodno i musze powiedziec, ze brzmia po prostu czarujaco, faworyzujac srednice, wokale wychodza bardzo ladnie, dente instrumenty drewniane takoz. Nijak jednak nie moge powiedziec, zeby brzmienie Bet bylo neutralne. Z tego co zrozumialem, o to rowniez chodzilo recenzentowi.

 

Jesli mialbym szukac wad Bet, to pewnie wyglad, ale brzmienie sie broni.

 

Jesli chodzi o pisemko - coz, jest wiele urzadzen, ktore zasluzyly tam na kategorie A mimo, moim zdaniem licznych odstepstw od neutralnosci (vide AA Silver Integra). Gdyby stosowac kryterium neutralnosci, to w kategorii A nie powinien niegdy znalezc sie zdecydowanie uprzyjemniajacy brzmienie McIntosh (zastrzegam, ze lubie te marke). Moim zdaniem mamy tu jednak do czynienia z brakiem konsekwencji.

 

Niestety czesto recenzenci pisza dobre podsumowania ale klasyfikuja sprzet ostatecznie wg ceny (ja bym np. Pass'a X-150 nie umiescil w kat. A, mimo ze pierwsze 10% mocy oddaje w klasie A :-)))

 

Pozdr.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

                  wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!


Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

 

Registered users can disable this message.