Jump to content
IGNORED

Polczenie bez kabli

kaszanka7

Recommended Posts

No tak, w kinie domowym to wszystko jest możliwe. Np. zapewnienie zasilenia 4omowego obciążenia w szczycie zapotrzebowania na moc (grube ampery!) za pomocą przesyłania bezprzewodowego. To chyba jakaś wiązka mikrofal musi być, a może laser CO2 dużej mocy jako nadajnik...

Poważnie mówiąc można sobie to wyobrazić, ale wtedy, gdy kolumny będą aktywne, a sygnał MAŁEJ MOCY będzie do nich przesyłany z wielokanałowego przedwzmacniacza czy jak tam to się zwie w KD.

>Np. zapewnienie zasilenia 4omowego obciążenia w szczycie zapotrzebowania

> na moc (grube ampery!) za pomocą przesyłania bezprzewodowego.

trzeba by z tesla pogadac o szczegolach :)

ale pewnie malo kto chcialby sie sie znalesc na drodze takiej bezprzewodowej transmisji wysokich pradow :)

>Eee... to takie z których zamiast muzyki "lecą" cyfry ?

tak ;)

piekny zenski glos bedzie mowic zero albo jeden :) problem w tym, ze przy audio Cd bedzie bardzo szybko to mowic . . . jakies 1.5 miliona razy na sekunde :)

Guest

(Konto usunięte)

O ile wiem , głośnik to urządzenie mechaniczne , składające się z :

membrany , elektro magnesu , kosza

Jeśli by tam doprowadzić sygnał cyfrowy - sam jestem ciekaw co by się stało ?

Ale w końcu nie jestem elektronikiem , więc się nie znam ... wybaczcie:)))

Parsec - ,,przemyslalem swoje postepowanie'' - to czytat - nie nie widze problemu by pytac o cos z czym sie spotkalem i co moze ma jakas przyszlosc - jak ponad 20 lat temu wchodzilo CD pod strzechy to tez ludziska pytali - kogo na to bedzie stac - mysle ze zgodnie ze starym polskim powiedzeniem - nie ma glupich pytan - brak tylko czasem na nie odpowiedzi - a moze komus nie chce sie wysilac tylko woli straszyc wywaleniem z forum.

Pozdrawiam kaszanka7

Wszyscy myślą tylko o sobie. Tylko ja myślę o mnie.

E no coś Ty Kaszanka7 Parsec troche chyba zartował? ;-) Ja tam zadnych takich urzadzen u siebie bym nie podlaczyl. W sumie z tego co widze (a nie jestem elektronikiem) to w swiecie audio w sumie dazy sie do tego zeby bylo jak najprosciej. A takie nadajnik i odbiornik to nastepny element do psucia sie i do powstawania zniekształcen i zakłocen.

Celem stosowania takiego systemu może być jedynie zmniejszenie rozmiarów urządzenia typu DVD, bo przesyłanie sygnałów małej częstotliwości wielkiej mocy jest ekonomicznie nieuzasadnione (oczywiście w systemach audio) i technicznie trudne. Myślę, że chodzi o system w którym przesyłany jest sygnał małej mocy, a sam wzmacniacz znajduje się w kolumnach. Traktowałbym to raczej jako gadżet, a nie jako przyszłość. Tam gdzie będzie przede wszystkim chodziło o wierność przekazu zawsze będą wykorzystywane kable.

bezprzewodowych kolumn nie słyszałem. Słuchałem bezprzewodowych słuchawek (philips i sennheiser) i zawsze grało to gorzej niż przewodowe. Po drugie, kablami mozna coś zmienić w systemie. Po trzecie niektóre są ładne. Po czwarte sygnał jest przerabiany w takim wypadku kilka razy co wpływa niekorzystnie na końcowy efekt. Po piąte jak to dopracują to może będzie to i przyszłość.

Pozdrawiam.

Podsumowujac:

1. Przesylanie sygnalow wysokopradowych ze wzmacniaczy (czy to tradycyjnych czy impulsowych - "cyfrowych") do kolumn pasywnych (tradycyjnych) jest wizja rodem z filmu "Rewolwer i melonik".

2. Mozliwe jest przesylanie niskopradowego sygnalu analogowego do kolumn aktywnych (ze wzmacniaczem i sieciowka :) Malo kto jednak slyszal o audiofilsko dobrej realizacji.

3. Mozliwe jest przesylanie niskopradowego sygnalu cyfrowego, dekodowanego w aktywnej kolumnie poprzez wyposazenie jej dodatkowo w przetwornik C/A. Zagrozenia dla nieaudiofilskosci zestawu maleja, niemniej powstaje dosc duza strata na modulowosci zestawu i jego niekompatybilnosci z rozwiazaniami obcymi.

Jezeli rozwiazania bezprzewodowe w audio sie przyjma, firmy kablarskie oraz dyskusje na forum wcale nie musza upasc. Juz sobie wyobrazam tematy: "Nordost Reference Air vs Transparent AAtmosphere Maker", "Co lepsze: sprej czy butla?" lub "Velum to zgnile powietrze z piwnicy, ale jak gra!"

Poza tym wzrosnie liczba sieciowek, mniam!

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!

Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

Registered users can disable this message.