Skocz do zawartości
IGNORED

Kimber KCAG vs Albedo, Argentum, Sonus O


Parsec

Rekomendowane odpowiedzi

ALBEDO

Przepraszam,że nie wymieniłem Waszej firmy,ale nigdy nie miałem okazji słuchać(testować) wyrobów waszej firmy.

Inna historia,to fakt,że wielokrotnie spotykałem się z pozytywnymi opiniami dotyczącymi Albedo!

Oczywiście poza testem gdyńskim-ale nie traktuję poważnie 2 minutowych odsłuchów.

Trochę wazeliny! Jesteście jedyną z nielicznych firm(druga to Argentum),która poważnie i wyczerpująco odpowiada na zapytania telefoniczne kablomaniaków.

To jest duży plus.

Do rychłego zobaczenia na A.S.2005(o ile Elberoth w tym roku je zorganizuje,jest tak zajęty budową Audiodomu i Avalonami,że kto wie!)

pzdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat rzeka! Każdemu coś innego się podoba. Powiem tylko krótko: Okablowanie S.O bije konkurencję cenowo. Nie będę krytykował Albedo, bo ich nie znam. Jednak jak pamięcią sięgam zawsze ceny Albedo były bardzo wysokie. Na początku myślałem nawet, ze to nie polska manufaktura. Wobec takiej polityki cenowej, nawet nie miałem nigdy ochoty na sprawdzanie tych kabli. Powstało kilku konkurentów na rynku i tojest powodem do zmartwienia.... tyle,że w przeciwieństwie srebro S.O. nie pochodzi z księżyca, przez co jest tańsze i bardziej dostępne dla potencjalnych nabywców.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Christoph

Myślę, że przeginasz z tą krytyką Gutekbulla. Nawet bardzo.

 

Nie miałem doczynenia z innymi wymienionymi kablami tylko z S.O.. Na początku bardzo mi się nie podobały, były zbyt jasne, zbyt lekkie. Wygrzewałem je tydzień non stop bez przerwy. Bardzo się zmieniły pojawił się bas, niższa średnica, szczegół, dynamika. Rozkładając na części płynącą muzykę wszytkie aspekty są lepsze niż były.

Tylko tak się porobiło, że zbyt długo przy słuchaniu nie mogę wysiedzieć. I nawet nie wiem do czego się przyczepić.

Gutekbull twierdzi, że całość okablowania S.O. to za dużo, że głośnikowe tu mogą winić. I pewnie ma rację.

A Frank jest fanem właśnie głośnikowych.

Ilu ludzi tyle zdań i to jest właśnie piękne we forum.

Bo ładniejsze są brunetki czy blondynki a może rude?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najladniejsze sa wydepilowane;P

Panowie skonczcie te zabwe w piaskownice i w wieksza '''lopatke''

Wiem, ze chlopiec od faceta rozni sie tylko zabawkami- troche dystansu!!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zildjian: Ok. Masz rację ;) To tylko druty. Przesłuchuję, by nie wyjść z wprawy, dla przyjemności porównania i by zobaczyć co, jakim poziomem ekscytuje kolegów. Poza tym, a nóż widelce coś mi wyjątkowo podpasuje z II ręki ? I tylko dlatego.

Słucham. Kupuję różne płyty (raczej jazz ale nie tylko) i słucham z przyjemnością ile mogę.

 

Jeszcze dodam i to (to też do pitera kieruję), że szukałem określenia innego, na to co mnie troszkę razi, uderza w S.O. I jak wysiliłem mózgownicę to powiedziałbym, że dźwięk jaki daje ten IC jest moim zdaniem, W MOIM SYSTEMIE wyprany, odfiltrowany z czegoś (czegoś ten kabelek żałuje), jest taki zbyt sterylny jakby. A to dla mnie oznacza, że coś jest nie tak, nie prawdziwie. Traktuję to jako wadę /nie zaletę/. Z tym ostatim nie musicie się zgadzać - rozumiem. (No, w ogóle nic "nie musicie" ;)

 

Inaczej tego wyrazić nie umiem, choć określenie "osuszający" dźwięk jest wg mnie najtrafniejsze i - powinno być - najbardziej zrozumiałe.

Sorry, że tak piszę i wsiadłem na tego S.O. ale spodziewałem się (po Waszych wpisach ;) usłyszeć więcej i lepiej. Kabel i tak jest ciekawy. Napisałem całą prawdę jak S.O. "zagrał" u mnie.

 

Pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

->panerai47: zanim coś stwierdzisz zaocznie o jakości mego systemu - przyjedź, posłuchaj. Weź jakie chcesz kable, w tym S.O.

Potem pisz, oceniaj, feruj wyroki.

Oceń mój system (po odsłuchach) na forum. Inni ocenią też wtedy Ciebie, bo ci, co znają mój system, ocenią Twój wpis, gust i to co napisałeś. Dasz w ten sposób podstawy do oceny Ciebie. Pamiętaj o tym, bo ja cokolwiek piszę na tym forum, pamiętam, że tak jest, kiedy się wyraża zdanie o systemach innych.

Bez urazy.

Amen.

 

Pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-> zildjian: odpowiadam na Twój wpis. Nie, nie sądzę. Mój zestaw i o cena w nim brzmienia S.O. to jedna sprawa.

 

Sobotnie spotkanie w olsztyńskim "Bohema Jazz Club" (Harbeth SHL5 + 2 Aboxy (jeden wypas) + zmodyfikowany cedek Denona by piotrek608, kontra - wzmak lampowy BOLton to druga.

 

To osuszenie było ledwo słyszalne, ze wszystkimi 3 wzmakami, co jest zastanawiajace. Charakter dźwięku S.O., odniosłem wrażenie, ze przybyłym podobał się. Osuszenia chyba nie słyszeli - niech się sami wypowiedzą, uwag krytycznych nie mieli. Jeden z przybyłych jest zainteresowany odsłuchem S.O. w swoim systemie. toć to brzmi jak rekomendacja ;) Nie mnie oceniać, który z nas ma wieksze doświadczenie, odsłuchanie, gusta i kto kogo zainteresował Aboxem ;))

 

Mimo krytycznego mojego nastwienia do S.O. przed odsłuchami za osuszanie dźwięku, muszę przyznać, że nie było ono dokuczliwe, ani łatwo identyfikowalne z moimi stwierdzonymi w moim systemie ponad wszelką watpliwość ewidentną cechą osuszania dźwięku przez ten kabel. Ech, powtarzam się, jak na przesłuchaniu :(

Nie odpowiem - źle, odpowiem - ...- (???) Zadowolony jesteś z mojej odpowiedzi ?

 

Pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

andrea29

Myślę, że nie musisz się tłumaczyć. Tak czujesz/słyszysz i koniec. Zydelek jest fanem. Gutekbull też. Mnie się niby podoba a wysiedzieć za długo nie mogę. To się nazywa rozdwojenie... ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eeetam od razu fan:):)

S.O. robi fajne rzeczy. Kable kosztują tyle co powinne. Koszt surowca i czas wykonania. Przedwzmacniacze lampowe- świetnie brzmiące, wzmacniacze, kolumny, modyfikacje itp. itd.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie, ja nie dyskryminuję pana Witka. Gość zna się na rzeczy, zrobił kabel jaki chciał zrobić i umiał.

Chętnie do niego wpadnę i posłucham dokonań. Może robić wszak inne, świetne rzeczy, jw., skąd mam zaocznie wiedzieć ?

* * *

W sprawach audio nie jestem złośliwy. Jestem prawdziwy ;)

Starym trochę więc inaczej nie chcę i nie wypada mi być innym. Wierzę, że w naszych, skomercjalizowanych i manierancko umarketowionych czasach niektórzy to doceniają ;)

* * *

->emesze: dzięki za duchowe wsparcie :)

 

Pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panerai_47:

 

>>Myślę jednak, że na razie żaden IC czy kabel głośnikowy nie jest w stanie dać takiej wysokiej noty: ceny/jakości dźwięku.

 

Takie zdanie można napisać po zapoznaniu się ze wszystkimi produktami z danego zakresu cenowego. Nie twierdzę że tak nie jest, ja tego po prostu nie wiem i nie przypuszczam żeby ktokolwiek mógł wiedzieć.

 

 

Zydelek: pozwolę sobie na małe sprostowanie, kable Albedo wcale nie są kosmicznie drogie, ceny IC zaczynają się o ile dobrze pamiętam od nieco ponad 250 PLN...

 

 

 

Na sam koniec mała sugestia - mniej emocji a więcej konkretów, wątpię żeby Parsec który założył ten wątek po przeczytaniu tych 130 wpisów dowiedział się czegoś pożytecznego, a już na pewno nie tego o co pytał. Rzetelny opis właściwości poszczególnych kabli na pewno nie wywoła żadnych niepotrzebnych napięć, a skorzystają na tym wszyscy. Wydawanie opinii typu X lepsze a Y gorsze przypomina jak to już ktoś zauwazył dyskusję o wyższości Świąt Wielkanocnych na Świętami Bożego Narodzenia i raczej mało ma wspólnego z prawdziwym audiofilstwem. Nie ma urządzeń bez wad, jeżeli ktoś twierdzi że takie zbudował lub posiada to ja mu nie wierzę, problemem jest zawsze taki dobór urządzeń, żeby ich wady i zalety połączone w jedną całość dawały satysfakcjonujące efekty. Ja jednak nie widzę w tej dyskusji ani jednego zalecanego zestawienia, ani jednego opisu charakteru dźwięku danego kabla (poza drobną uwagą andrei29 że osusza bas), wydaje mi się że to forum jest po to żeby sobie nawzajem pomagać a nie kopać doły i obrzucać błotem.

 

Pozdrawiam!

Bartek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ARGOS- ja mówiłem o najwyższych modelach. Sonus niespełna 600zł, Argentum 700zł, Stereovox 200$. A ile kosztuje najwyższy Albedo?

Ad. odpowiedzi na zapytanie autora zgadzam się całkowicie. Forum ma jednak to do siebie, ze czasem wątek jest trochę rozlazły :):):)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno się nie zgodzić z tym co napisał ARGOS ;) Tzn. z jego p. widzenia. Racja.

Tylko nie 1x wątek zbacza na tematy oboczne - normalka. Tacy jesteśmy. Zydelek tez ma rację.

Nie jest tak źle. Nie bijemy się, nie obrzucamy czymś tam. Audio i sprawy wokół audio zajmują poczesne miejsce.

śrsód ludzi - jak wśród spzretu - nie ma ideałów.

 

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry za byki - kończyłem wpis przy padającej (mrugającej) świetlówce i na dodatek przekręcił mi się niechcący obraz do góry nogami. (Jakaś wredna niecelowana kombinacja klawiszy - szybko piszę.) To już 2x mam taki przypadek z WIN XP. Uff, właśnie opanowałem na czas jakiś sytuację ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę tu nikogo urazić ale kabel S.O.to jest najbardziej efekciarski kabel, w dobrym tego słowa tego znaczeniu jakiego słyszałem.Powiem krótko nie przewód a wtyczka jest całym zamieszaniem w tym wyrobie Ale mało kto o tym że to najbrzydszy a jednak najdoskonaszy konekt na Świecie.Mowa o Bullet Plug. Po pierwsze wyraziste pierwsze plany i wysunięta perespektywa do przodu powodują ,że kabel może się podobać ,to wszystko na jego temat.Reszta to nie czytelne dalsze plany,mało płynna średnica, zawężona sterofonia ,pomniejszone instrumenty i brak kilku oktaw na basie.Porównania dokonałem bezpośrednio z przewodem kilka razy droższym,wiec nie ma powodu do zmartwień.Mimo tych kilku wad ,jest to dobry czysty przewód , polecam go do śreniej klasy sprzętu o przygaszonym charakterze.Albedo zaaplikuj swoje kable we wtyki Bullet Plug ,a zobaczysz co się stanie z Twoimi wyrobami.Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

robtango->

zastanawiałem się jak to ująć, ale Twój komentarz jest właściwie identyczny z moimi spostrzeżeniami. Śledząc forum, oraz polegając na opinii jednego z moich kolegów zamówiłem sobie ten kabel - S.O.

Już trzeci tydzień czekam na ten "magiczny moment" kiedy się w końcu wygrzeje i otworzy, ale jakoś ten moment nie chce nastąpić. Ja bym jeszcze dodał, że jestem rozczarowany prezentacją wokali. Ogólnie poza efekciarską prezentacją pierwszego planu nie zaobserwowałem żadnych zmian, a już na pewno pozytywnych. Dalsz plany na pewno uległy pogorszeniu.

 

Generalnie kabel nie jest zły, ale nie potrafię jakoś dostrzec jego przewagi nad innymi podobnymi produktami. Potrafię wskazać przynajmniej trzy lepsze kable i to w różnych przedziałach cenowych - także moim zdaniem stosunek jakość/cena nie jest w żaden sposób wyjątkowy.

 

Na dodatek jestem generalnie sceptykiem kablowym i wpływ kabli na dźwięk uważam za ograniczony. Zresztą ślepe testy łatwo wykazują, że nie jestem odosobnionym przypadkiem i niewiele osób jest zdolnych wychwycić powtarzalne różnice.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Reszta to nie czytelne dalsze plany,mało płynna średnica, zawężona sterofonia ,pomniejszone instrumenty i brak kilku oktaw na basie.Porównania dokonałem bezpośrednio z przewodem kilka razy droższym,wiec nie ma powodu do zmartwień.Mimo tych kilku wad ,jest to dobry czysty przewód

 

Nie no, dobry tylko do d.... Tak grającego zestawu, jak opisałeś, nie chciałbym mieć nawet za darmo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jerzyk23, 18 Sie 2005, 09:29

 

>>Na dodatek jestem generalnie sceptykiem kablowym i wpływ kabli na dźwięk uważam za ograniczony.

 

To w jaki sposób usłyszałeś tak znaczące róznice brzmieniowe?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jar1->

 

myślę, że nie ma sensu ciągnąć wymiany zdań. każdy może na tym forum wyrazić swoje zdanie i ja takowe wypowiedziałem. nie oczekuję, że moja opinia - poza tym, że przeczytana - zostanie przez kogoś zaaprobowana.

 

wydaje mi się, że w mojej opinii nigdzie nie napisałem, że "usłyszałem znaczące róznice brzmieniowe", a jedynie wspomniałem, że uważam wpływ kabli na dźwięk za ograniczony.

 

Bazując na opiniach z tego forum spodziewałem się po prostu więcej po kablu Sonus Oliwa niż zdołałem usłyszeć w moim systemie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jerzyk23, 18 Sie 2005, 09:52

Ależ oczywiscie. Ja chciałem tylko zwrócić uwagę, że sami używamy bardzo 'przekolorownych' opisów dotyczacych różnic, których czesto nawet nie zauwazamy. Zarzucamy producentom złotoustność, robiąc tak samo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jar1->

no to super:-) Forum powinno służyć wymianie poglądów, a nie przekonywaniu się nawzajem, który z nas ma rację i co jest dobre a co jest lepsze.

Tak jak wspomniałem po Sonusie spodziewałem się znacznie więcej - może niepotrzebnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juz dawno ludy stosowaly lacznosc bezprzewodowa - czy to TAMTAMY czy dymy nad goramia lub ognie palona na wzgorzach - panowie przyszlosc to lacznosc bezprzewodowa hehe, a tak na marginesie SONUSOLIVA - to fajowskie kabelki

 

pozdrawiam kaszanka7

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wszyscy myślą tylko o sobie. Tylko ja myślę o mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.