Skocz do zawartości
IGNORED

Kimber KCAG vs Albedo, Argentum, Sonus O


Parsec

Rekomendowane odpowiedzi

No to SO chyba już Hi-End nie jest. Ciekawe czy jest best buy? Coś czuję, że też nie:) A koledzy widzę nabrali się chyba na prostą sztuczkę, czyli scena przed kolumny. W Hi-End powinno być pierwszy plan na lini ew. lekko za głośnikam, drugi plan na ścianie, trzeci plan za ścianą u sąsiada:) Wtedy jest 3D i jest Hi-End.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arku a czasoprzestrzeń w kosmosie? ;O)

Czy to SO czy Lelumek czy Fadepolelum czy inni kabelek naprawdę mało mnie to obchodzi jak gra w innych systemach i czy są HiEndem czy nie!!!Najwazniejsze są kable,które mam i które nie przeszkadzają mi w słuchaniu muzyki!!! ;O)

Ja to się cieszę byle czym! :O)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

arek67

Cholera otworzyłeś mi oczy !. Ja do tej pory myślałem że sensem tej zabawy jest czerpanie przyjemności ze słuchania muzyki, a to kurcze chodzi o plany , bez planów nie ma HE !

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Piter

Jak masz trzy instrumenty na krzyż to możesz sobie ich słuchać nawet wypchnięte do "przodu". Ale przy większych składach kluczowe jest słuchanie muzyki w 3D bo inaczej muzyka nie gra i nie ma przyjemności:) Dlatego tak wielu "mądrali" mówi, że płyty z klasyką są źle nagrane. Na dobrych zestawach nawet stare nagrania mono są 3D.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pierwszym zawsze musiała być kartina priedstawlaszczija Lienina. I pierwszy plan mam w d. Mnie ujęła barwa - zaprzeczenie siltechowości.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

arek67

Ok, ale rozmowa o HE to nie na temat tego wątku, tu padło pytanie na temat porównania 3 w miare tanich kabelków :).

PS. U mnie stereofonia i dalsze plany są :)))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co się orientuję, dzięki wpisom na forum, piękna barwa i przyjemność to tylko z lampy:)

Przeciez kable nie grają i nie mają wpływu na dźwięk:)

 

Ja wam chce pomóc zrozumieć o co w tej zabawie chodzi a Wy jak małe dzieci:)

Barwa to oczywiście podstawa, ale jednocześnie rzecz bardzo subiektywna. Natomiast jeśli raz ktoś usłyszy i zrozumie istotę dźwięku 3D to nie ma potem wątpliwości do czego dążyć czyli co to jest Hi-End. Ja rozumiem, że wielu ludzi słucha np. rocka gdzie generalnie większośc płyt jest nagrana w 2D i nie ma to dla niego znaczenia. Ale jak trafi się coś w 3D to dopiero jest frajda. Podsumowując: dźwięk musi istnieć w przestrzeni, w szerz i w głąb, oderwany od kolumn, wtedy jest Hi-End. Jak jest stereo, 2D i dźwięk z koluimn to jeszcze jest to za mało. Tak gra nawet Pinocraft, Nad czy CA:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Re: arek67, 18 Sie 2005, 11:49

 

>Ja wam chce pomóc zrozumieć o co w tej zabawie chodzi a Wy jak małe dzieci:)

 

duże dziecko uczy małe dzieci jak się bawić - esencja audiofilizmu?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O kurcze! Zylem w nieswiadomosci!Wedlug powyzszej definicji arka67, toz ja panie dziejku mam najprawdziwszy High- End!! I to na kabelkach SO, zarowno glosnikowych jak i IC, no i oczywiscie rownie znakomitym Stereovoxie.Dzieki ci chlopie ;-)))Dodal bym jedynie, ze sporo czasu (ok 8 lat) zajela mi adaptacja pokoju, ktora wierzcie mi, jest rownie wazna jak dobor kabelkow i innych gratow.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i widzisz jak Ciebie oświeciłem. Zawsze mówiłem, że Hi-End jest bliżej niż wszyscy myślą. Tylko, że Robtango twierdzi co innego o IC SO. A i co do głosnikowych są zdecydowanie różne opinie. Także nie wiem czy masz Hi-End:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

We wrześniu ma być spotkanie w Staszowie. Może ktos przywiezie SO? Ale poproszę o wygrzane bo 100 godzin grania dźwiękiem według opisów wyżej nie zniosę ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli pojade to moge wziasc (nawet 2 wersje - RCA i XLR choc Amplifon chyba nie ma wzmaka zbalansowanego).

Arek - wzialbys sie w koncu za nauczanie w jakiejs szkole - ewidentnie musisz sie w koncu zrealizowac pedagogicznie :))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No przecież to robię. Kto chce to słucha:) A swoją drogą SO z Amplifonem to chyba przesada. Barwa + Barwa = too much barwa. Już słyszę to nasycenie:) Jak nic Krall-owa wyskoczy w pierwsze rzędy odsłuchowe:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Amplifonem to nie wiem, a z Abraxasem kabelek niczego specjalnie nie wypycha do przodu, brakuje nieco wypelnienia na srednicy a stad wynika mniejsza namacalnosc dzwieku (jaka daje AN Lexus), za to basik i gora sa bardzo OK :)

Nauczanie face2face wydaje sie byc bardziej atrakcyjne - najlepiej w platnej szkole - wtedy nie bedzie, ze slucha jeno kto chce - wszyscy beda sluchac!! :))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie nie chce sie wymadrzać ale Hi-end sprowadza się do kilku cech może je wymienię dla przypomnienia.Po pierwsze cisnienie akustyczne do posiadanego pomieszczenia ok 120dB-do 140 dB dla kiku watt w pełnym paśmie.Równowaga tonalna żadne z pod zakresów nie powinno dominować.Słowo bas ,tutaj chodzi przede wsystkim o obrys instrumentów i ich najniższe skladowe które słyszymy, a nie buczenie.Koherentność czasowa podstawa dobrego dźwięku ,słuchamy głośno bez zmęczenia kolumny Thiel'a ,manger.Barwa muzyka barokowa najlepsza do testow i koncert na żywo w filharmonii kolumny na głośnikach accuton .Holorgafia poprostu pozcztówka trójwymiarowa widziana uszami.Dynamika od najcichszego tutti do najgłośniejszego fortre bez utraty informacji polecam sample Telarca, Dmp i Reference Recordincs.Kable Stereovox to przedpokój hi-end i jest to kabel, który zaszedł najdalej, w stosunku jakość do ceny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arek

 

Jedyny znany mi aktualnie autorytet w dziedzinie Hi-End wyraził niedawno zaskoczenie,iż mój Manley pre nie jest taki lampowy" jak się powszechnie uważa.A to że słynie z 3D to poczytaj.Użyj google i wpisz Manley Shrimp. Nie wspomnę o Zollerach.

 

Za pozwoleniem: za często i za dużo zaczynasz guru-ować.Możę jeszcze nie na poziomie brzydkiego zwierzęcia...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam. Składam samokrytykę. Za dużo się mądrzę. Srebrne kabele są najlepsze a wśród nich Best Buy jest SO. Nie ma sensu kupować droższych kabli bo to marketingowe oszustwo:) Sercem systemu jest basss.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Re: robtango, 18 Sie 2005, 13:46

respectfully disagree ;)

>Po pierwsze cisnienie akustyczne do posiadanego pomieszczenia ok 120dB-do 140 dB dla

>kiku watt w pełnym paśmie.

 

??!!! chcesz burzyć budynki, bo słuch stracisz na 100%

 

>Równowaga tonalna żadne z pod zakresów nie powinno dominować.

a cóż to za precyzyjne kryterium - już wszyscy wiemy co jest a co nie jest hi-end :)

 

>Słowo bas

>,tutaj chodzi przede wsystkim o obrys instrumentów i ich najniższe skladowe które słyszymy, a nie

>buczenie.

Czyli ile tych Hz potrzeba? niewiele jest tych składowych poniżej 40 Hz - 2-3 nutki i 3-4 instrumenty może

 

>Koherentność czasowa podstawa dobrego dźwięku

tu z zasadzie zgoda

 

>,słuchamy głośno bez zmęczenia kolumny

>Thiel'a ,manger.Barwa muzyka barokowa najlepsza do testow i koncert na żywo w filharmonii kolumny na

>głośnikach accuton .Holorgafia poprostu pozcztówka trójwymiarowa widziana uszami.Dynamika od

>najcichszego tutti do najgłośniejszego fortre bez utraty informacji polecam sample Telarca, Dmp i

>Reference Recordincs.

:) można jaśniej?

 

>Kable Stereovox to przedpokój hi-end i jest to kabel, który zaszedł najdalej, w

>stosunku jakość do ceny.

o! a co jest prawdziwym hi-end?

 

pozdr.

graaf

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opis to nie dla takich jak Ty tylko dla początkujacych .Nie wiem jak sobie wyobrażasz koncert rokowy lub orkiestry symfonicznej bez ciśnienia akustycznego.Wierz mi ze sztuką jest uzyskać takie ciśnienie i nie chodzi tu wcale o głośniość lecz o zmiany dynamiczne.Jeśli chodzi o kable to napewno te które nie są w cenie Sterovox jego zasadnicza wadą to co wszystkich tych kablach niestety występuje to rozjaśnienie i szczupły balans tonalny.Dla mnie nie akceptowalne sprawy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może żle się wyraziłem.Chodzi mi o wypełnienie skali dynamicznej dla 1 wata.

Jeśli kolumna ma 90dB dla jednego wata to już dawno powinieneś być głuchy.Bo takie mają dziś parametry,przecietne budowane kolumny. Zasmucę Cię również ,że nie wiele z nich osiąga w Spl 120dB.Więc nie ma powodu do zmartwień.Nie jednak mi o to chodziło.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Re: robtango, 19 Sie 2005, 14:00

>Jeśli kolumna ma 90dB dla jednego wata to już dawno powinieneś być głuchy.

przygłuchy niewykluczone ;)

głuchy - niekoniecznie - one mają 90 dB @1m a jeśli to 4 ohmówki (co powszechne dzisiaj) to tak naprawdę 87 dB @1m/W, a to jest z dwóch kanałów w typowym pokoju w typowym ustawieniu na typowym dystansie odsłuchowym ok. 83-4 dB/W

robiłem kwerendę tego problemu, zaciekawił mnie kiedy zmierzyłem, że u siebie nigdy nie mam głośniej niż 85 dB in peak na dystansie odsłuchowym, dyskutowaliśmy też o tym kiedyś na zaprzyjaźnionym forum, wygląda na to, że wiele osób słucha może pierwszych dwóch watów swoich nieraz multiwatowych wzmaniaczy

pozdrawiam,

graaf

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

robtango -> Nelson Pass ma specjalnie cos dla Ciebie : )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parsec. Nelson Pass to żaden dla mnie utorytet,jego sprzęty są kiepskie i tyle.Miałem kilka oryginalnych Pass'ów i żaden nie został umnie dłuzej niż miesiąc. Więc nie próbój mnie przekonywać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.