Skocz do zawartości
IGNORED

Brak humoru na forum | Dobre dowcipy... | Żarty


Denon lover
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Drogi @arturp.

Ja zrozumiałbym gdybyś zamieścił ten swój "rejtanowski" pierwszy wpis do zacytowanego mojego pierwszego wezwania w tej sprawie, ale ty cytujesz moja odpowiedź do Witka do treści której Twój wpis ma się nijak. Od zwykły atak na moderację z użyciem idiotycznego sloganu bez związku z faktami.

Prawo do narzucania woli w tym konkretnym przypadku daje mi funkcja którą pełnię, a wezwanie które zamieściłem było wynikiem zgłoszeń na panel modertorski skarg na robienie z tego wątku następnego miejsca wojny politycznej przez tych samych wciąż userów.

 

Nie obrażam Ciebie.

Wyłącznie wskazuje czym jest ten Twój atak na decyzje moderatora. Dobra zabawa to jedynie ta, w której dobrze bawią się wszyscy, a tu jak widzę po zgłoszeniach tak nie jest.

Odsyłanie z wątku moderatora pełniącego swą funkcje na żądanie użytkowników, jest znów z Twojej strony co najmniej działaniem nieprzemyślanym.

Nie dziw się zatem, że mimo Twoich 50ciu lat zachowanie Twoje i argumentacje w ty przypadku, postrzegam na poziomie gimnazjalisty. Sam mam 58lat wiec tym bardziej mnie taka postawa dziwi.

 

Równie serdecznie pozdrawiam i również zrewanżuje się radą:

- nie pouczaj moderatora w wątku i nie napadaj na niego tym bardziej bezpodstawnie, bo zgodnie z prawem jakie daje daje mu ta funkcja możesz zostać ukarany za atak na moderację.

Masz zastrzeżenia do żądania jakie zamieściłem w tym wątku, napisz protest do Administracji Forum.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uzurpują sobie prawo do zabraniania obywatelom

Są tacy, który nie tylko sobie uzurpują, ale i skutecznie zabraniają. Widzisz ich i albo o nich czytasz codziennie.

 

Ich pytaj, skąd przekonanie, że moga decydować o tym, co powinni robić inni. Tam kieruj swoje skargi.

 

My tu się bawimy, ale za oknem zabawa już się kończy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez toptwenty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posłuchaj , strasznie się napinasz . Rozumiem ,cię bo twoja praca ale dla nas użytkowników to tylko około 5 minut dziennie . Jak jest coś ciekawego to fajnie a jak nie to idziemy na inne forum albo obejrzeć film .

Rób co chcesz bo to i tak dla nikogo nie ma znaczenia , tylko dla ciebie . Mnie to wisi . A teraz kończę bo mi kawa stygnie - a to przecież ważniejsze niż dyskusja z tobą . Bo jak mi kawa wystygnie to będę niezadowolony a twoje wywody są tak ważne jak ... sam wiesz co .

Miłego dnia .

 

Drogi @arturp.

Ja zrozumiałbym gdybyś zamieścił ten swój "rejtanowski" pierwszy wpis do zacytowanego mojego pierwszego wezwania w tej sprawie, ale ty cytujesz moja odpowiedź do Witka do treści której Twój wpis ma się nijak. Od zwykły atak na moderację z użyciem idiotycznego sloganu bez związku z faktami.

Prawo do narzucania woli w tym konkretnym przypadku daje mi funkcja którą pełnię, a wezwanie które zamieściłem było wynikiem zgłoszeń na panel modertorski skarg na robienie z tego wątku następnego miejsca wojny politycznej przez tych samych wciąż userów.

 

Nie obrażam Ciebie.

Wyłącznie wskazuje czym jest ten Twój atak na decyzje moderatora. Dobra zabawa to jedynie ta, w której dobrze bawią się wszyscy, a tu jak widzę po zgłoszeniach tak nie jest.

Odsyłanie z wątku moderatora pełniącego swą funkcje na żądanie użytkowników, jest znów z Twojej strony co najmniej działaniem nieprzemyślanym.

Nie dziw się zatem, że mimo Twoich 50ciu lat zachowanie Twoje i argumentacje w ty przypadku, postrzegam na poziomie gimnazjalisty. Sam mam 58lat wiec tym bardziej mnie taka postawa dziwi.

 

Równie serdecznie pozdrawiam i również zrewanżuje się radą:

- nie pouczaj moderatora w wątku i nie napadaj na niego tym bardziej bezpodstawnie, bo zgodnie z prawem jakie daje daje mu ta funkcja możesz zostać ukarany za atak na moderację.

Masz zastrzeżenia do żądania jakie zamieściłem w tym wątku, napisz protest do Administracji Forum.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

...there is no spoon...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dalsze przekształcanie tego wątku w następny polityczny, zakończy się albo banem dla spamerów albo jego zamknięciem.

I to nie jest wpis w formie żartu.

 

Nareszcie!

jestem za

 

Do wszystkich nie zadowolonych, cofnijcie się do strony np 150, super śmiesznie i bez politycznych wycieczek, załóżcie sobie wątek w którym będziecie śmiesznie i politycznie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy ośmieszano tutaj między innymi panią Kopacz, Tuska i Komorowskiego, "przekształcanie" tego wątku w polityczny było w porządku...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posłuchaj , strasznie się napinasz . Rozumiem ,cię bo twoja praca ale dla nas użytkowników to tylko około 5 minut dziennie . Jak jest coś ciekawego to fajnie a jak nie to idziemy na inne forum albo obejrzeć film .

Rób co chcesz bo to i tak dla nikogo nie ma znaczenia , tylko dla ciebie . Mnie to wisi . A teraz kończę bo mi kawa stygnie - a to przecież ważniejsze niż dyskusja z tobą . Bo jak mi kawa wystygnie to będę niezadowolony a twoje wywody są tak ważne jak ... sam wiesz co .

Miłego dnia .

 

A teraz zaczynasz swój wpis do mnie od głoszenia kłamstw o mnie jako moderatorze i o naszym forum.

Nie jest to moja praca, co upoważniło Ciebie do wygłoszenia tego kłamstwa jako kategorycznego twierdzenia? Na tym forum nie ma zawodowej moderacji.

Nie robię co chcę. Wykonuje tylko funkcje moderatora, a to co robię ma znaczenie dla mnie, dla całego forum i dla Ciebie również, choćbyś nie wiem jak zaprzeczał.

To własnie Twoje wywody dla tego wątku, dla mnie i innych użytkowników, są równie ważne i zajmujące jak ta kawa, która ci wystygła.

Równie miłego dnia życzę:-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko już rzygać się chce w każdym wątku natykać się na ten sam zestaw walących się po łbach patriotów i wyzwolicieli. Może tutaj niech zostaną wyłącznie czyste jaja,

 

W sumie istnie kategoria dowcipu politycznego, dlatego może wydzielić stąd osobny wątek z dowcipami politycznymi, rózny od istniejącego tematu "Politaka" gdzie jest bardziej konkretnie. Dla spójności może być "Brak humoru politycznyego na forum". Wątków jest tyle że jeszcze jeden złego nie zrobi, a fascynaci dowcipów tuskowo-kaczorowi będą sobie tam robić dobrze, ale wtedy za zaśmiecanie tym badziewiem kanonicznego wątku tutaj BAN!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok.

Skoro jest aż taka potrzeba oddzielnego wątku do walki na satyrę i kpiny, to załóżmy watek "Satyra stricte polityczna". A tutaj pozostawmy wyłącznie tę lekką.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Humor jest zawsze tylko trzeba go dostrzec ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie Witku, na pewno nie smutas :-) Tylko już rzygać się chce w każdym wątku natykać się na ten sam zestaw walących się po łbach patriotów i wyzwolicieli. Może tutaj niech zostaną wyłącznie czyste jaja, takie do śmiechu a nie politycznej wojny. Niech sobie polityczne żarty zamieszczają w politycznych watkach, to troszkę rozładuje spięcia bojowe.

Jeżeli lubisz żartować to żartuj ze wszystkiego, jak wkleją jedną lub dwie fotki to chyba audiostereo w kosmos nie poleci - generalnie chłopie więcej luzu bo napinasz się niepotrzebnie, więcej człowieku pokory, coooo świat chcesz naprawić!

 

Humor jest zawsze tylko trzeba go dostrzec ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nie rozumie - oświeć mnie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli lubisz żartować to żartuj ze wszystkiego, jak wkleją jedną lub dwie fotki to chyba audiostereo w kosmos nie poleci - generalnie chłopie więcej luzu bo napinasz się niepotrzebnie, więcej człowieku pokory, coooo świat chcesz naprawić!

 

Ja się Witku nie napinam. Ja tylko reaguje na zgłoszenia użytkowników. Gdybym chciał mieć luz jak mi radzisz, to nie godziłbym się pełnić funkcji moderatora. A tutaj nie świat chce naprawić, tylko zwyczajne zawłaszczanie fajnego wątku przez politycznych fajterów :-)

Rozwiązanie tego problemu podałem powyżej, zgodne z sugestią jednego z forumowiczów. Zatem załóż taki wątek jeśli macie taka wolę. A w tym wątku, czy chcesz czy nie, będziesz musiał zastosować się do zaleceń moderacji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Było śmiesznie ale moderator popsuł zabawę :-D .Wyluzuj Wladziu bo twoja ingerencja dała efekt odwrotny od zamierzonego .

I to jest zabawne - napinasz się a wychodzi tylko gorzej :-D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

...there is no spoon...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok.

Skoro jest aż taka potrzeba oddzielnego wątku do walki na satyrę i kpiny, to załóżmy watek "Satyra stricte polityczna". A tutaj pozostawmy wyłącznie tę lekką.

 

Ale co poradzisz na rzeczywistość polityczną nas otaczającą, która jakby na nią nie patrzeć jest faktycznie śmieszna?

Weź takiego Misiewicza, czy Macierewicza...pierwsze przykłady z brzegu.

No powiedz jak można poważnie traktować takich ludzi i nie śmiać się z czegoś takiego jak wypowiedź Antoniego, cytuję:

 

"Ten samolot nie dlatego się rozbił, że uderzył w ziemię...tylko dlatego uderzył w ziemię, że się rozbił" ;-)))

 

Przecież to kretynizm do n-tej potęgi. I tacy ludzie nami rządzą.

A może to nie jest śmieszne, tylko smutne, a wręcz straszne, bo takich ludzi należy się bać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może to nie jest śmieszne, tylko smutne

Śmieszne tyż jest.

 

Tak jak to:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tamto:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jak się z tego można nie śmiać :-D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

...there is no spoon...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż przekonaliście mnie niebożęta Wy moje.

Jak mam się z Wami użerać w dwu watkach bo w to, że zadbacie o to abym miał powody, to nie wątpię. To już wolę abyście siedzieli w jednym.

A prawdzie, że wszystko co w polskiej polityce się teraz dzieje to bolesna farsa, zaprzeczyć nie mogę :-(

 

Ale po ojcowsku upominam.

Za chamskie ataki personalne będę wyrzucał stąd bez żadnych upomnień!

Żeby nie było, ze nie mówiłem :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śmieszne tyż jest.

 

Tak jak to:

 

Cóż przekonaliście mnie niebożęta Wy moje.

Jak mam się z Wami użerać w dwu watkach bo w to, że zadbacie o to abym miał powody, to nie wątpię. To już wolę abyście siedzieli w jednym.

A prawdzie, że wszystko co w polskiej polityce się teraz dzieje to bolesna farsa, zaprzeczyć nie mogę :-(

 

Ale po ojcowsku upominam.

Za chamskie ataki personalne będę wyrzucał stąd bez żadnych upomnień!

Żeby nie było, ze nie mówiłem :-)

 

Vlad teraz to ty jestes smieszny

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez artw

DIY to przyjemność grzebania w sprzętach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są głosy za zabronieniem zamieszczania tu satyry politycznej. Ale moderacja nie ma oprócz takich żądań podstaw do takiego zakazu. Satyra polityczna nie jest niezgodna z zasadami życia społecznego ani z tematem tego wątku.

Gdyby grono żądających zakazu było w większości nad strona przeciwną, również miałbym mandat do wprowadzenia takiego zakazu. A jest inaczej. Opór przeciw temu jest nawet silniejszy wśród Was.

Z doświadczenia wiem, że dwa wątki również nie rozwiążą tego problemu. Tak było z wątkiem kościelnym, który i tak rozrósł się o wątki poboczne. O wakatu politycznym, który to z założenia również miał być jeden nie wspomnę, bo wszyscy widzą jak się mnoży.

Jak widzisz po swym wpisie w zasadzie prosta sprawa, bo jak powiedziałem wątek w żaden sposób nie ogranicza zamieszczania satyry politycznej, ani tytularnie, ani regulaminowo. Jest tylko Twój/Wasz oddolny sprzeciw właściwie dla moderacji nieuzasadniony.

Ta sytuacja w próbach rozwiązania przeze mnie, rzeczywiście czyni moje wahania śmiesznymi. Ale ja uważam że po to jestem moderatorem aby próbować rozwiązywać Wasze spory i głos Wasz traktować jako zobowiązanie mnie do działania.

Dobrze, otwieram wątek przeznaczony wyłącznie na satyrę polityczną. Niech będą dwa wątki, jest tyle zdublowanych to i ten jeden również wytrzymamy. Jak będzie wyglądało Wasze uczestnictwo w obydwu, moderacja wie z góry:-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polacy są narodem jak elastomer- im mocniej cisniesz, tym stawia większy opór. Proponowałbym dać spokój z regulacją tego wątku, a sprawa rozwiąże się sama- jedni wrzucą coś na PO, drudzy przywalą PiSowi i będzie remis. Politycy wszystkich frakcji mocno się starają, by było co tu zamieszczać, więc tematów do śmiechu nie zabraknie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są głosy za zabronieniem zamieszczania tu satyry politycznej. Ale moderacja nie ma oprócz takich żądań podstaw do takiego zakazu. Satyra polityczna nie jest niezgodna z zasadami życia społecznego ani z tematem tego wątku.

Gdyby grono żądających zakazu było w większości nad strona przeciwną, również miałbym mandat do wprowadzenia takiego zakazu. A jest inaczej. Opór przeciw temu jest nawet silniejszy wśród Was.

Z doświadczenia wiem, że dwa wątki również nie rozwiążą tego problemu. Tak było z wątkiem kościelnym, który i tak rozrósł się o wątki poboczne. O wakatu politycznym, który to z założenia również miał być jeden nie wspomnę, bo wszyscy widzą jak się mnoży.

Jak widzisz po swym wpisie w zasadzie prosta sprawa, bo jak powiedziałem wątek w żaden sposób nie ogranicza zamieszczania satyry politycznej, ani tytularnie, ani regulaminowo. Jest tylko Twój/Wasz oddolny sprzeciw właściwie dla moderacji nieuzasadniony.

Ta sytuacja w próbach rozwiązania przeze mnie, rzeczywiście czyni moje wahania śmiesznymi. Ale ja uważam że po to jestem moderatorem aby próbować rozwiązywać Wasze spory i głos Wasz traktować jako zobowiązanie mnie do działania.

Dobrze, otwieram wątek przeznaczony wyłącznie na satyrę polityczną. Niech będą dwa wątki, jest tyle zdublowanych to i ten jeden również wytrzymamy. Jak będzie wyglądało Wasze uczestnictwo w obydwu, moderacja wie z góry:-)

 

Może jakiś sondaż zrobimy, satyra polityczna powinna być oddzielnym wątkiem. Poza tym jest różnica pomiędzy satyrą a chamstwem.

Jak już wcześniej pisałem ten wątek był super śmieszny bez polityki, zachęcam do przeglądania starych wpisów.

Co do większości- o jakiej tu większości piszemy, parę osób coś napisało a moderator po znajomości umywa ręce.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez methan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już wcześniej pisałem ten wątek był super śmieszny bez polityki,

Kiedy śmichy chichy z HGW, Kopacz, Tuska i Komorowskiego nie przeszkadzały...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez toptwenty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy śmichy chichy z HGW, Kopacz, Tuska i Komorowskiego nie przeszkadzały...

 

Generalnie mam wywalone z kogo się śmiejecie, po prostu dosyć mam polityki. Zwłaszcza w tym wątku.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy śmichy chichy z HGW, Kopacz, Tuska i Komorowskiego nie przeszkadzały...

masz nowy wątek,korzystaj do woli

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

DIY to przyjemność grzebania w sprzętach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak będzie wyglądało Wasze uczestnictwo w obydwu, moderacja wie z góry:-)

prorok jaki czy co?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez witek_z
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.