Skocz do zawartości
IGNORED

kable raz jeszcze przeciwnicy zwolennic


djedryk

Rekomendowane odpowiedzi

jar1 napisał:

 

"A kiedyś to nawet słońce krążyło dookoła ziemi. I komu to przeszkadzało?;-)"

 

Dlaczego kiedyś ? Teraz też Słońce krąży wokół Ziemi. Albo odwrotnie. Wszystko zależy od układu odniesienia, nie uczyli cię w szkole ? Do książek a nie w druciki się bawić !

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

"w przypadku rynku masowego np. "więcej znaczy lepiej" a w przypadku audiofilskiego - "kable robią istotną różnicę" a w istocie robią różnicę i to nawet istotną (kwestia subiektywna), ale tylko dla tych i wyłącznie tych którzy się tych różnic doszukują i się w nie "wsłuchują" - dla tych którzy chcą usłyszeć i dołączyć do "tych którzy słyszą""

 

Cóż, myślałem że argument eksperymentalony nie będzie konieczny, ale widzę, że jednak jest. Otóż wyznawcom powyższych poglądów proponuję podłączenie do jednej kolumny jednego kabla, a do drugiej - innego. Tej samej długości, ale najlepiej różnego konstrukcyjnie. U mnie eksperyment dotyczył Supra Sword i AQ Pikes Peak. Scena powinna zwariować. Pouczające. Różnice SĄ.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Re: jozwa maryn, 7 Lis 2005, 10:32

 

>Tej samej długości, ale najlepiej różnego konstrukcyjnie. U mnie eksperyment dotyczył Supra

>Sword i AQ Pikes Peak. Scena powinna zwariować. Pouczające. Różnice SĄ.

 

owszem są różnice w R i L i C i to być może na tyle znaczące, że są słyszalne konsekwencje - może tak jest w przypadku tych dwóch modeli?

nie wiem jaka jest ich konstrukcja

 

ale rozumiem, że sugerujesz Jozwo (wyrażenie >>najlepiej różnego konstrukcyjnieScena powinna zwariować

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zerknąłem na te "Twin Peaksy" ;) i na "Swordy" - oba wyglądają na prawdziwie zaawansowane "tone controls" - czysty overkill :))

po cholerę tyle tego przewodnika tam jest?

skoro z punktu widzenia R wystarczy tyle:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) (tabela "Maximum Wire Lengths For TWO CONDUCTOR Copper Wire")

za dużo przewodnika i problemy, za tym idzie za dużo dielektryka i kolejne problemy

 

w zestawieniu z "czułym na kable" (czytaj - nieprawidłowo zaprojektowanym i/lub zestawionym) combo wzmacniacz-kolumna i na sygnale dynamicznym tj. muzycznym sprzętofil faktycznie może wsłuchując się usłyszeć,

że >>scena zwariowała

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może przyczyna jest brutalno-banalna: tak jak pisze józwa będzie tylko w przypadku dziadowskich kabli audiofilskich, ktore celowo maja zbyt dużą pojemność albo indukcyjność albo "puszki" po drodze albo i nawet cos spaskudzone mają niecelowo, bo są wytworem jakiegoś nawiedzeńca, po to aby uzyskać jakiś "firmowy" rodzaj eufonii. A co będzie w przypadku podłaczenia do dwu kolumn dwóch róznych, porządnych kabli z rynku "pro" gdzie nie ma udziwnień ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Graaf dotknął wzanego punktu, wiele audiofilskich wzmacniaczy ma spaskudzone wyjścia (powinna tam byc taka sprytna ceweczka), wystarczy dołozyć do tego spaskudzone audiofilsko kable i mamy "wspaniały system o wielkim potencjale modelowania dźwięku".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ps.

>Główną różnicą było silne przesunięcie w bok wszystkich źródeł pozornych

 

brzmi jak nic tylko problem typu "balance control" - ale to niemożliwe by różnice w R mogły być aż tak znaczne - srebro a emaliowana miedź

nota bene myślałem, że Supra to wszędzie cynowaną miedź stosuje?

 

a może to rzeczywiście były jakieś problemy z fazą?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Re: Dudivan

 

trafne uwagi co do kabli "eufonicznych" i wzmacniaczy "czułych na kable" ;)

 

>A co będzie w przypadku podłaczenia do dwu kolumn dwóch róznych,

>porządnych kabli z rynku "pro" gdzie nie ma udziwnień ?

 

jak to co??!!

suchy, kłujący, mętny, wycofany, zimny, sterylny, zamulony itd. itp. zupełnie nie angażujący i płaski dźwięk :)) LOL

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Qubric,

>A co do zacisza to sie normalnie rozpłaczę z żalu... Pewnie powinienem cie blagać na kolanach i obejmować z rozpaczy żebyś mnie zechciał wpuścić... :)))

 

Wstan synu marnotrawny! - tego ode mnie nie uslyszysz, bo ja w przeciwienstwie do Ciebie nie musze innym niczego udowadniac,

a z moimi opiniami nikt sie zgadzac nie musi.

przykro mi to powiedziec, ale jestes doslowny do bolu.

jestes jak dziecko, ktore slyszac, ze pojdzie do nieba, pyta gdzie drabina, bo przeciez jej nie widac:)

w Twoim przypadku czytanie ze zrozumieniem i kontekstem wypowiedzi nie zachodzi, a juz miedzy wierszami widzisz tylko znaki z Twojego "o mnie".

 

>Oby się nie okazało że twoje zacisze jest w istocie azylem ;)

 

A uwazasz, ze powinienem bezkrytycznie sluchac i goscic tlum guru od tanich kabelkow?

Mylisz sie sugerujac, ze autopsja jest smietnikiem wypowiedzi i cudzych opinii, lub jest pod ich wyraznym wplywem.

Znasz slowo "weryfikacja"?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Re: jozwa maryn, 7 Lis 2005, 11:22

 

>Ale "identyczne" znaczy "identyczne" - z tej samej fabryki i linii, z możliwie

>zbliżonych serii produkcyjnych. Neotech jest dobrym przykładem.

 

ale huta to nie laboratorium - tam się produkuje w TONACH a nie w seriach i to w standaryzowanych PRZEMYSŁOWYCH procesach technologicznych - PC OCC to zawsze PC OCC i nic innego - nie ma "specjalnych zamówień" - niby jak miałyby być realizowane i w jakich minimalnych wielkościach :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>wiele audiofilskich wzmacniaczy ma spaskudzone wyjścia (powinna tam byc taka sprytna ceweczka),

 

Ta sprytna ceweczka jest czasami złem koniecznym, ale niestety złem, bo pierniczy impulsową odpowiedź za nią.

Wszystko jest sprawa kompromisu i idąc w wymaganiach coraz dalej coraz miniejszy jest margines dopuszczalnych 'wariantów'. W sprzetach budzetowych i powszechnym takie rzeczy jak jakość dźwieku jest na ostatnim miejscu więc tego typu wynalazkow jak 'magiczna ceweczka' jest nawstawiane wiecej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Dlatego też wzmacniacze bez "ceweczki" powinny byc sprzedawane wyłącznie z kablami i glośnikami w

>komplecie.

 

Eee, idąc dalej, to nalezy zabronić produkować taki sprze a ludzi to robiących na przymusowe roboty do...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

Każdy z kabli o których wspomniałem ma inną konstrukcję - AQ jak to on, ma wielokrotny solid core (to chyba jest w ogóle hyperlitz) w jednej warstwie, zaś Sword to też hyperlitz ale z cieńszych przewodników i ułożony w dwie warstwy spiralne, każda w przeciwnym kierunku. Materiał z pewnością z różnych źródeł, izolator inny, poza tym AQ ma bateryjkę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak...

Powinna być tylko jedna firma robiąca sprzęt i to w kompletach źródło + amp + kabelki + głośniki.

Trzy projekty: 1) dla wszystkich, 2) dla klasy średniej 3) dla zamożnych. Do tego 2 góra 3 warianty wykończenia i koniec.

Forum zamykamy, bo nie będziemy przecież rozmawiać o kolorach obudów. Za rozkręcenie sprzętu - ucinamy rączki w majestacie prawa.

Do kompletu standaryzowany fotel odsłuchowy, oraz standaryzowany pokój odsłuchowy w M1.

Chyba nie tędy droga.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rekin, tak powinna byc jedna firma i komplety do cholery ! A moze wolisz taki wzmacniacz Exposure, który z każdym kolejnym głośnikiem gra: super, średnio, do niczego, tak sobie, fatalnie, rewelacyjnie (okazja stulecia) tylko dlatego, ze matołki niw wkleili tej cholernej ceweczki ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

He he

Miałem przez 5lat Exposure Super XX. Pierwsze dwa lata szukałem kabelków głośnikowych. Faktem jest, że był drań czuły na ich wymianę i potrafił grać ostro na górze z niektórymi. Z moimi CDM1NT dawało to odrażający czasem efekt, ale Monstery M1.2S załatwiły sprawę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A' propos bateryjek - one przez przyłożenie napięcia stałego mają przesuwać pętlę histerezy dielektrycznej w obszar, gdzie pole objęte pętlą (efektywnie - strata energii) jest mniejsze niż w przypadku neutralnym - pod nieobecność zewnętrznego pola.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kabelki w sposob oczywisty wplywaja na dzwiek.

Co do bateryjki to mozna ja wyjac i wstawic z powrotem - Ci, ktorzy probowali wiedza, ze roznica jest. Zatem nalezy zapomniec o kwestii wiary i niewiary a podejsc racjonalnie - bateryjka dziala!

 

Ostatnio zakupilem sobie stolik o wadze 100 kg pod system. Myslalem, ze bedzie ladniej wygladalo. Tymczasem zmianil sie takze dzwiek, i to zdecydowanie. Wciaz jestem w szoku jak po zmianie okablowania przed kilkoma laty. Dziwne rzeczy maja spory wplyw na dzwiek. Ja w to nie wierze, ja to wiem.

 

pzdrw

 

soso

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.